Autor Wątek: Militaria  (Przeczytany 3152 razy)

Offline [omega]

• ++
Militaria
« dnia: 2005-01-31 (Pon), 10:50 »
Interesuje sie ktos szeroko pojetymi militariami? Od fetyszy w stylu zbierania helmow i szabel, poprzez prezbieranie sie za komandosow w przedszkolu na zabawach Air Soft Gunami konczac. Moze jakas bron uwazacie za kultowa itd.
Ja tam maniakiem na pewno nie jestem - myslalem jednak o zakupie repliki ASG jakiegos oklepanego guna takiego jak glock 17 zeby sobie do telewizora przy "Wiadomosciach" postrzelac (politycy i inni :twisted: )

C1

Offline Victor

• ++
Militaria
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-01-31 (Pon), 11:23 »
ja tam zbieram miecze , ale stary pewnego czasu miał w domu berette ( taką samą jak miał bruce w szklanej pułapce) zajebiste sztrzelanie z niego. szkoda że juz sprzedany. ale znajomy ma winchestera snajperkę kurde to jest to donosi prawie na 2km skuteczne 1,3 km jak jesteśmy u niego na działce i s tego strzelamy to lunetka laser do tego i rozwalamy puszki z prawie 500m. to jest to, ale to nic jak kiedyś miałem okazję postrzelac z kałasza, byłem razem ze znajomymi na mazurach i tam mieszka taki maniak ma T34 pełno broni z 39 roku itd plus trochę nowoczesnej i dał mi postrzelać z kałasza,a  z reszta teraz to nie ale kiedys to wystarczyło podejśc do ruska i kupić od niego broń itd kiedyś jak były te granizony rosyjskie to kurcze było cudnie za butelke wódki magazynek za 5 butelek karabin granat za 1 butelke itd. jak były ruskie to był cud dla militarystów.

Offline Carnagge

• +
Militaria
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-01-31 (Pon), 14:48 »
Ja tam ogolnei sie militariami interesuje a bardziej przygoda ala survival i wszystkimi dziwnymi wypadami w teren ;) ASG tez probowalem i naprawde neizla zabawa - po prostu CS na zywo ;) Tylko obecnie czasu nie ma ze wzgledu na mature, ale czuje ze do ASG jeszce wroce bo mi sie spodobalo ;)

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Militaria
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-01-31 (Pon), 17:19 »
Wszędzie na świecie można kupic kałacha za krocie, a w Polsce- kurde na stadionie nie mieli  <_<
Chciałbym miec ak-47 naścianie - kręci mnie strasznie broń palna- taki fetysz  :.^^: (za dużo fpp :P ).

Offline Koki

• +++++
Militaria
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-01-31 (Pon), 20:19 »
No katanę tak z kaprysu kupiłem, ale po załatwieniu sobie maczety całkiem mi sięto spodobało... jak uzbieram zgarniam jedynaka.

A gunów to bym zabił za M1 Garand. Mmmmmm...

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Militaria
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-01-31 (Pon), 21:14 »
Broń biała fajna rzecz, sam nie posiadam zbyt wiele (ot kilka noży), ale bardzo lubię się nią bawić, mam kumpla który jest w bratwie rycerskim, ma w domu autentyczną zbrojownię, wiec zawsze jak przyjdę to mu ze ściany jakieś żelastwo ściągnę. Oprócz dwóch katan najlepiej mi się bawi mieczem półtoraręcznym, ale ze względu na bezipieczeństwo mebli mam coś jakby zakaz :( Dodam że zaniedługo mam zamiar zaopatrzyć się w katanę, z tym że taką ekstremalnie tanią (nie mam kasy teraz na takie zabawy), trafiłem na sklep w którym coś takiego jak ta którą zamówił Carnage kosztuje 49 zeta, gościu po prsotu sprzedaje warte 125 zeta zestawy na kawałki. Akurat nie miał zapasowych, a nie chciał rozbijać jedynego, ale powiedział że za jakieś dwa tygodnie mogę się podejść spytać :)

Co do broni palnej natomiast, fajna rzecz, ale dla mnie nie ma tego uroku co broń biała. Chociaż Desert Eagle to chciał bym mieć, no i wzmocnione stawy, bo atleta ze mnie żaden, a chciał bym sobie z tego postrzelać.
"Obvious with hindsight !"

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Militaria
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-01-31 (Pon), 21:59 »
mam kumpla który jest w bratwie rycerskim
Widziałem jak typy po pijaku mieczami machają :D Koleś dostał w tarcze, tarcza w ryj, parę szwów...wkurzył się na drugiego, że mu tarcze pogiął - wyglądało to całkiem serio.  :lol:

Offline [omega]

• ++
Militaria
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-01-31 (Pon), 23:21 »
Kiedys bardzo chcialem miec Horneta http://military.pl/s/m/NMD30-3.html?id=qV7LxtK7
zaczalem nawet zbierac ale stwierdzilem ze tyle pieniedzy na taki noz to przesada - na pewno na tym etapie. Projektant noza - James Keating to prawdziwy nozo - master dla mnie :)

C1

Offline Victor

• ++
Militaria
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-02-01 (Wto), 01:46 »
pamiętam jak byłem w jakims sklepie włąsnie z takimi artykułami i jeden koles oglądał noże też po 600 i wiecej zł. i pyta sie sprzedawcy a co on jeszcze robi a ten do niego gł to słuzy do ciencia.

Offline Koki

• +++++
Militaria
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-02-01 (Wto), 07:44 »
Swoją drogą to wygląda dość komicznie kiedy na stronie o tak srogiej nazwie jak MILITARIA.PL jedyne co mozna sobie kupić to nóż >_>

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Militaria
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-02-01 (Wto), 10:34 »
ARGH!! Dlaczego Elektyrczne AEG są takie drogie :/ prawie wszystkie >1000 zł :/

Offline T O R C H I O

• ++
Militaria
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-02-01 (Wto), 22:32 »
ale co elektryczne???
wiesz... AEG to zajebiscie dobra niemeicka fiirma.. maja po prostu super sprzet dla masowych odbiorcow... pod tytm wzgledem gorna polka. Sa jeszcze rzeczy w pizdu drogie ale juz nie dala masowych konsumentow.
 AEG to marka po prostu. np. jak kupujesz pralke za 5 tysiecy to jak ci sie zwali to przyjezdza serwis i prszywoza nowa zastepcza (troche slabsza ale daja) potem naprawiaj  i przywoza...
jeszcze niedawno świat mógł być ocalony, dziś jest inaczej ...

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Militaria
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-02-01 (Wto), 22:48 »
Ech.... T O R C H I O :] AEG czyli Airfoft electric gun :] jak widzisz temat o Militariach a nie o AGD :D

Offline [omega]

• ++
Militaria
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-02-02 (Śro), 00:00 »
Cena sie na ogol przeklada na jakosc  bo takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=40619015
mozesz juz za 133 plny kupic :)
Mozesz tez wydac maly majatek na upgradeowany sprzecik ktory juz moze zrobic krzywde.
TORCHIO - :)

C1

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Militaria
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-02-02 (Śro), 00:42 »
TORCHIO > Musze przyznać, że to mnie rozbawiło - duży LoL dla Ciebie. :)

Offline T O R C H I O

• ++
Militaria
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-02-02 (Śro), 05:30 »
OJP  NO to nie zajarzyłem skrotu  a dlaczego  nie np. ASG albo cos??dlaczego AEG. :P
AEG bedzie mi sie tylko z zajebiscie dobra firma AGD kojarzyc :P

nie pasowalo mi to do dyskusji bynajmniej
 a walnolem posta bo mialem ochote :lol: i bylem zmeczony.

a co do air soft gun ... to jesliktos chce sie bawic w paintball to nie polecam zadych replik ani innego ciulstwa tylko normalne karabinki paintballowe.. ewentualnie te bardziej wypasione...

Ale z tego co wiem prosty jest wystarczajacy  przynajmniej na pocztek.

Pare lat temu bylismy na takim paintballowym polu pod rybnikiem w pizdu maja terenu i bylo ciekawie... dawali nam nawet ubrania (mudnury z opsaka zieloni i niebiescy :D), flagi rekawice maski i "bron". Ubaw był :lol:

Ostatnio byłem kil;ka raz\y z bielskim klubem tak pogonic sie po gorach ...
Pamietram ze byl  kolo co mial taki wypasiony karabinek i calyu czas mu sie psuł ale to niemiecki był kupiony w jakims katalogu wysyłkowym (ale za 250 Euro - to powinien juz jakis fajny byc)

Offline vincenzo

• +
Militaria
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-02-04 (Pią), 02:21 »
Ja się interesuję militariami, w taki właśnie fetyszystyczny sposób...nawet bardzo.

A co do różnicy między ASG a AEG, to AEG są "zazwyczaj" dokładniej wykonane niż ASG, choć nie zawsze bo np. moja sweet sixteen jest zrobiona lepiej niż niejeden AEG, wymiary i wagę ma dokładnie taką samą jak orginał( AR-15, M-16a1), ma też dokładne "bicia" itd.
Pozatym AEG kupuje się raczej na strzelanki, bo są szybkie i na pożądnej baterii można dość długo się pobawić, a np. mój służy mi tylko do rekonstrukcji.

ps.za ok 2000zł można miec M-16a1 prawdziwe, tylko że niestety zdekowane bo takie prawo w naszym pięknym kraju:)
Ja, którym był, jakim był...
  Ja, którym szedł tam, gdziem szedł...
  Ja, którym żył tam, gdziem żył...
  ...
  Ja!

Offline Carnagge

• +
Militaria
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-02-05 (Sob), 00:41 »
Ale zes wyjasnil - lajkowi zbytnio nie przedstawi glownej roznicy. Podstawowa roznica:
ASG - Air Soft Gun - replika spluwy z ktorej strzelamy na male plastikowe kulki a mechanizmem wyrzucajacym kulki jest sprezyna - czyli po kazdym strzale trzeba ja naciagnac, co znaczaca zmniejsza szybkstrzelnosc i realnosc zabawy. ceny ok. 350 zeta za karabin, 120 za pistolet.
AEG - Air Electric Gun - to samo co wyzej tylko zamiast sprezyny jest uklad mechaniczny zasilany akumulatorkiem wiec nie trzeba niczego naciagac i mozna trzymac palec na spuscie a karabin sieje seria ;) Jak w real life tylko ze kulki plastikowe ;) Ceny powyzej 1000 zeta za karabin.

Offline Victor

• ++
Militaria
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-02-05 (Sob), 01:00 »
kolega ma wiatrówke kupina w pełni legalnieok, ale troche ja przerobił, dokładnie coś pokąbinował z układem zasilania w powietrze tzn zwiększył ciśnienie o  iles tam procent i jak mi napisał teraz pocisk wylatuje z luty z pedkością 430m/s ( dopuszczalne jest 300m/s czyli teraz pocisk wychodzi 1548km/ godz to prawie połowa predkości pocisku z broni palnej ( on pedzi prawie 3000 km/h) natomist siła zwiekszona z 17 N do prawie 28N  mozna z niąchodzic na polowanie na ptaki. Ale wiecie jak kto sie zna to przerabia, a potem w tym kraju dziwia się czemu jest taki dostęp do broni, ale powiem szczerze czułbym sie bezpieczniej mając w domu strzelbe na ścianie taki schotgun lub winchester niebałbym się że ktos chce mi rozwalic drzwi itd,

Offline Carnagge

• +
Militaria
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-02-05 (Sob), 01:50 »
Jakby byl latwy dostep to wtedy kazdy by mial shotguna i balbys sie ze jak rozwlai Ci drzwi to wskoczy z jakas spluwa ;)

Offline Victor

• ++
Militaria
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-02-06 (Nie), 22:12 »
carnege w tym kraju to nawet jak cie napadaja to bronic się nomozesz bo zaraz to ciebie oskarżą o cos tam mam na mysli posiadanie broni w domu i tylko tu niebłąbym się gdymbym zobaczył że ktos chce władować mi się do mieszkania. co innego nosic po ulicy to powinno byc zakazne.
a pozatym testy na dostępnośc broni powiny być duzo bardziej rygorystyczne, a pozatym zwykłemu człowiekowi bron nie jest potrzebna ale chce miec mozliwość obrony gdy ktos chce wejśc do mojego domu bo widomo policja przyjedzie za 30 min. ale wracając do militariów, to powiem że chciałbym miec powieszona jakąś tarcze na ścianie widziałem ostatnio taką  gotycka tarcze 7000zł ale super z takim orłem zajeb...a

Offline T O R C H I O

• ++
Militaria
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-02-06 (Nie), 22:53 »
za duzo pozatym :D
co do broni ... bron nie powinnabyc limitowana i reglamentowana ... jej dystrybucja w spoleczenstrwie powinna byc ogrniczona tylko wiekiem.
Jak ktos chce to itak kupi ...
a szczegolowo powinno byc badane uzycie broni i karane oczywiscie.
Nie powinno byc mozliwosci noszenia broni w wielkich miastach co innegona prowincji ... (wiem za abrdzo amerykanskie :D )

Victor no tarczapewnie fajna...mowisz ze droga.... to wystarczy tylko taka z muzeum gdzies wyniesc ... bedzie dobre, oryginalne i TANIO :D
:lol:

Offline vincenzo

• +
Militaria
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-02-08 (Wto), 01:08 »
Ale zes wyjasnil - lajkowi zbytnio nie przedstawi glownej roznicy. Podstawowa roznica:
ASG - Air Soft Gun - replika spluwy z ktorej strzelamy na male plastikowe kulki a mechanizmem wyrzucajacym kulki jest sprezyna - czyli po kazdym strzale trzeba ja naciagnac, co znaczaca zmniejsza szybkstrzelnosc i realnosc zabawy. ceny ok. 350 zeta za karabin, 120 za pistolet.
AEG - Air Electric Gun - to samo co wyzej tylko zamiast sprezyny jest uklad mechaniczny zasilany akumulatorkiem wiec nie trzeba niczego naciagac i mozna trzymac palec na spuscie a karabin sieje seria ;) Jak w real life tylko ze kulki plastikowe ;) Ceny powyzej 1000 zeta za karabin.
[snapback]92062[/snapback]

Ej po pierwsze jak ktos myśli ze AEG to tylko firma produkująca AGD, to nie będe mu tłumaczył że tam prąd jest a tam nie ma:)  a po drugie to patrząc z fetyszystycznego punktu widzenia, ważne jest to jak wygląda, ile waży a nie czy strzela serią n azółte kulki czy pojedńczo!
ale Twoje wyjaśnienie jest wręcz pedantycznie dokładne
  ...
  Ja!

Offline Carnagge

• +
Militaria
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-02-08 (Wto), 14:23 »
No to jest zasadnicza roznica wlasnie. Bo te karabiny sluza do zabawy ala paintball i to jest podstawa. Sto razy lepiej strzelac seria niz po kazdym strzale przeladowywac, szcegolnie pistolce bo to tragedia. A nikt nie kupi AEG dlatego ze fajnie wyglada. Zreszta roznica miedzy ASG i AEG renomowanych firm jak Tokio Marui jest znikoma.

Offline vincenzo

• +
Militaria
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-02-10 (Czw), 21:50 »
ja kupiłem ASG dlatego że fajnie wyglądał, i był idealnie zwymiarowany, niestety firma która go zrobiła juz nie istnieje,a nazwy nie pamietam niestety:( ale np ma ładniejszą fakture niz Toyo czy Marui , inną troszeczkę.

A poza tym, kumpel ostatnio kupił ASG i ma pod osłona ogniową w AR-15, coś co służy do naciągania sprzyny( zrobione pod strzelanki) ale od razu egzemplarz traci na wartości wizualnej
  ...
  Ja!