Autor Wątek: No i co dalej  (Przeczytany 14218 razy)

Offline Koki

• +++++
No i co dalej
« dnia: 2005-01-29 (Sob), 17:10 »
No i co dalej? Z forum, znaczy. Nie oszukujmy się, zdycha jak pies. No dobra, nie zdycha, bo sinusoida jest stała, choć niska. Co ja piszę, jak sinusoida może być stała?

O co mi chodzi napiszę lepiej. Mamy 3493829 pod-for. Po huj? Jedyne aktywne to Testy, Pogawędki, Gry, Muzyka, w tej kolejności. Okazyjnie, co miesiąc, wszyscy zgodnym chórem chwalą SS-NG.
A wiecie, przeszkadza mi to. DKM próbował, zdechł. MAJ nawet nie próbował. BCK już opanowały Elfy i las sieją(Brrr). I tak człowiek przewija forum, patrząc na te wszystkie zakurzone lokacje.
IMO wyciąć to wszystko, zostawić Czat, Gry, Muzykę, o zinie, i sprawy forumowe. No i Crazytorium Extravaganza, aka Testy. Ładnie, przejrzyście, i realnie, heheh... eh.

Zrobiłbym ankietę(Prać/Nie prać/SPOOONGUAAAARD!!!) ale nie wiem jak.

Offline Victor

• ++
No i co dalej
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-01-29 (Sob), 17:17 »
wszystko z czasem upadnie Imperia upadają.
co poradzić

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
No i co dalej
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-01-29 (Sob), 17:47 »
Co tu gadać, to już z całą pewnością nie jest to, co kiedyś. Forum powoli, lecz nieodwracalnie, zdycha śmiercią naturalną. Jedyny sposób, aby przywrócić mu życie, to sprowadzić jakieś kontrowersyjne osoby, a'la SAVER, Mortas i innych. Nakręciliby forum ostro.
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline ble

• +
No i co dalej
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-01-29 (Sob), 18:24 »
Może nie kontrowersyjne, ale w nowe osoby. Tak lepiej by chyba było.

Łatwo powiedziec :D
« Ostatnia zmiana: 2005-01-29 (Sob), 18:24 wysłana przez ble »

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
No i co dalej
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-01-29 (Sob), 18:37 »
1). Faktycznie można by ograniczyć ilość podforów, chociażby połączyć literaturę (w której jakotako trzyma się tylko statsiarski topc "Co teraz czytamy"), film i muzykę w jedno, tak jak było na samym początku.
2). Co do grup, BCK poszło na Abandonware, z tym że udziela się tam bardzo niewiele osób, cud że ktokolwiek dotarł i się zarejestrował, MAJ natomiast trudno było by uratować bo zwyczajnie nie ma ludzi, waste'a ostatnio wydziałem daaawno temu, morgurth się też nie udziela ostatnio, flecik generalnie sobie forum darowała, niewiele osób zostaje. Na DKMie się akurat nie znam, więc się nie wypowiem.
3). Co do szukania nowych ludzi, lepiej by było spróbować sprowadzić starych, nikoniecznie S&M duo, ja od czasu do czasu gonię tomcatka na forum, można by zobaczyć czy ktoś jeszcze się nie rozmyślił, Olhado by się przydał, 4500 postów to nie w kij dmuchał, z nim zawsze był na forum jakiś ruch.
4). Tradycyjny problem, brak nowych tematów do rozmów, a w tych co są ile można w kółko powtarzać. Trzeba by wymyślić coś ciekawego o czym pogadać by można, ja się postaram, wy też możecie.

Na razie starczy.
"Obvious with hindsight !"

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
No i co dalej
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-01-29 (Sob), 19:00 »
Reklama - ostra kampania- i to z duzym rozmachem...

Offline Koki

• +++++
No i co dalej
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-01-29 (Sob), 19:06 »
wszystko z czasem upadnie Imperia upadają.
co poradzić
[snapback]91318[/snapback]

Moja zwykła odpowiedź to 'zabić kilka osób'

Co tu gadać, to już z całą pewnością nie jest to, co kiedyś. Forum powoli, lecz nieodwracalnie, zdycha śmiercią naturalną. Jedyny sposób, aby przywrócić mu życie, to sprowadzić jakieś kontrowersyjne osoby, a'la SAVER, Mortas i innych. Nakręciliby forum ostro.
[snapback]91324[/snapback]

Nakręciliby jeden, dwa tematy.

Może nie kontrowersyjne, ale w nowe osoby. Tak lepiej by chyba było.
[snapback]91325[/snapback]

Z nowymi jest problem taki że może się trafić cokolwiek, poza tym kto by chciał wbić na zdychające forum o jakiś magazynie sprzed eonów?

Reklama - ostra kampania- i to z duzym rozmachem...
[snapback]91332[/snapback]

Nieee. Moją ideą nie jest sprowadzanie nowych ludzi, bo to niemożliwe, tylko obcięcie tego co odstaje.

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
No i co dalej
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-01-29 (Sob), 19:20 »
Nakręciliby jeden, dwa tematy.
[snapback]91334[/snapback]
Ale za to ilu ludzi by nakręcili :) przecież były momenty że dwie trzecie forum z Saverem i Mortasem dyskutowało. Chociaż akurat ten rodzaj ruchu na forum niezbyt mi pasuje, jakiś taki toksyczny jest.

A co do reklam i nowych, średni pomysł, albo trafią się tacy którzy napiszą dwa posty na krzyż i się zmyją, albo tacy których na forum woleli byśmy nie mieć.

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
No i co dalej
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-01-29 (Sob), 20:04 »
Niby jest SS-NG, dzięki któremu co jakiś czas pojawiają się nowi ludzie. Widzę rejestrują się, jednak zapewne widząc taich weteranów i wyjadaczy z ilościa postów >>100 ;) wątpią i boją się wdawać w dyskusję :] Więc mam apel:
Nie bójcie się nas Elektoracie my nie gryziemy
...... eee  no dobra nie elektoracie bo to w sumie nie wybory :P

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
No i co dalej
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-01-29 (Sob), 21:15 »
Sciaganie nowych ludzi nie pomoze: pamietam ze dwie takie proby rozruszania BCK, skocznyly sie obie raczej zalosnie.

Reformy dzialow - ok, ale to tylko optycznie pomoze, przeciez od tego liczba i jakosc dyskusji nie wzrosnie.

Ale Koki ma racje ogolnie: ostatnio szerzy sie statsiarstwo, a powaznych dyskusji jak na lekarstwo, jak dla mnie to ostatnie stadium rozkladu przypomina.

Wiadomo jednak, ze polska mysl przewodnia: 'narzekam wiec jestem' teraz przeze mnie przemawia i zdaje sobie z tego sprawe. Nie miejcie mi za zle jednak, ze nie widze wielu drog wyjscia z tej sytuacji. Konkretni, nadajacy ludzie ot tak sobie sie nie zjawiaja, a wielu tych, ktorzy byli jeszcze za czasow kiedy ja sie tu zjawilem (czyli rok temu z malym hakiem - nadal sie poniekad czuje n00bem na tym forum :)) teraz sa nieobecni. Raczej ci co sa powinni sie postarac cos wiecej z siebie wykrzesac. A skoro ograniczamy sie glownie do krotkich, czato-podobnych wypowiedzi, no to sorry-batory.

Zreszta, z wieloma ze swietnych ludzi, ktorych tu poznalem, codziennie moge pogadac na ircu, wiec tak naprawde zastoj na forum malo mnie boli.

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
No i co dalej
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-01-29 (Sob), 22:16 »
Ej - nie gadajmy jak na stypie - forum potrzebuje świeżej krwi, a reklama samego e-zinu, na szeroką skalę(czerwona rewolucja-banery wszędzie). Sprowadzą nowych ludzi - nacisk, jeżeli chodzi o forum, głownie musiałby sie koncentrować w kierunku ogólnopolskiego forum (taki debeściak w sieci) o grach...Tylko reklama może uratować to forum.
Jestem tu od niedawna, ale właże tu codziennie, ażeby z wami pogadać.
Lepsza reklama ss-ng--->reklama forum--->sukces:)
Wiem, że nie mam wpływu, na zin, ale myślę, żę 'uelastycznienie e-zina' byłoby dobra drogą - jakby nie patrzeć, wszystko robione jest pod kontem 'weteranów'...ehhh-tak, to właśnie my.
Coś świeżego - współtworzenie zina- cos na wzór gol...ale tak, żeby sie nie skurw...ć, tzn. Nie robić wszystkiego pod pokolenie, gdzie bardziej liczy sie obrazek, a nie dobry txt...

Offline Iwan

• ++
No i co dalej
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-01-29 (Sob), 22:38 »
Teraz w zinie bedzie duzo lepsza reklama forum (bo wczesniej wlasciwie jej nie bylo a to blad). Mysle ze to sporo pomoze  :) .

Aha i niektorzy moga sie odstraszyc widzac nasze forum. Po pierwsze ilosc postow wiekszosci ludzi (to o czym mowil Riot), wlasciwie brak innych ktorzy maja np. po 20 postow. Po drugie i przede wszystkim straszna hermetycznosc forum czy jak to tam nazwac.
« Ostatnia zmiana: 2005-01-29 (Sob), 22:44 wysłana przez Iwan »
Jesli masz coś zrobić dzisiaj, zrób to pojutrze.

• +++++
No i co dalej
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-01-29 (Sob), 22:49 »
przylaczam sie do chcacych wyciac bck, maj, topsecret i inne nie uzywane tematy, jak sie widzi topici datowane na 03 to moze bardz oodstraszyc...

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
No i co dalej
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-01-29 (Sob), 22:53 »
To forum było hermetyczne na początku, kiedy było jedynie przedłużeniem FTS'a, wtedy faktycznie ktoś kto był z nim całkowicie niezwiązany mógł mieć kłopot. Teraz nie jest już takie, po prostu kieruje się do ludzi którzy mieli doczynienia ze starymi pismami o grach. Ja naprwdę nie widzę sensu w sprowadzaniu tu ludzi którzy nie mieli by z nimi nic wspólenego. Z resztą już tu kilku takich mam wrażenie było, przez grzeczność pominę nicki. Naprawdę nie widzę żeby osoby które trafią tu jako nowi były traktowane jakoś inaczej. Kilka nowych osób by się przydało, nie powiem, ale zawsze jest ryzyko że trafią nam się oszołomy, albo idioci.

Przy okazji, jest źle, ale nie jest tragicznie, przynajmniej nikt jeszcze nie założył tematu z wyborami najpopularniejszego forumowicza :D

edit

Od Top Secretu grzecznie proszę się odpieprzyć, to jest Portal Pism Kultowych, więc niech ten TS tam będzie, choćby symbolicznie, zwłaszcza że jest tu jeszcze paru forumowiczów dla których był on powodem znalezienia się na forum. Inne w sumie można by ciąć, tylko uprzedźcie, bo parę tematów chciał bym wtedy zabezpieczyć.
« Ostatnia zmiana: 2005-01-29 (Sob), 22:57 wysłana przez Crask »

• +++++
No i co dalej
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-01-29 (Sob), 23:00 »
jak ciac, to ciac, ale ok, rozumiem o co ci chodzi

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
No i co dalej
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-01-29 (Sob), 23:22 »
Hermetyczne...no fakt...ale z czasem się tego nie czuje...Ale skoro ss-ng ma trwac to tak czy inaczej potrzebuje ludzi (nie bacząc na forum, bo jedynie nieielka grupka czytelników ss-ng się tu regularnie udziela). Z góry zakładacie, że kazdy nowy to oszołom będzie. Troche otwartości na elektorat ( :.^^: ).

• +++++
No i co dalej
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-01-29 (Sob), 23:25 »
szkoda ze wy nie wiecie jakie statsy ida w prywatnych topicach ss-ng
;]

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
No i co dalej
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-01-29 (Sob), 23:33 »
Sashh >>> Widać po postcouncie :)

Kore >>> To nie to że ja zakładam że każdy kto się pojawi to będzie oszołom, jest sporo przykładów na to że ludzie którzy przychodzą tu poprzez SS-NG są naprawdę sensownymi rozmówcami. Jednak jeżeli zacznie się reklamować forum gdziekolwiek się da zaczną się tu zbierać ludzie którzy się nadają jak świnia na salony, że użyję obrazowego porównania. Ilość rzadko przekłada się na jakość. Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem jakimś izolacjonistą, cieszmy mnie kiedy trafiają tu sensowni ludzie, ale nie możecie mnie winić za fatalizm i niechęć do kretynów.

• +++++
No i co dalej
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-01-29 (Sob), 23:41 »
^_^

a co do twojej wypowiedzi - zgodze sie ze jakosc musi gorowac nad iloscia - malo osob majacych cos do powiedzenia jest o niebo lepsza od armi kretynow

Offline Iwan

• ++
No i co dalej
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-01-29 (Sob), 23:45 »
Chyba nie ma co obawiac sie kretynow (hehe :P ), bo jak przychodzi jakis debil to albo dostaje bana albo zabawa nudzi mu sie po 15 postach...
Jesli masz coś zrobić dzisiaj, zrób to pojutrze.

Offline [omega]

• ++
No i co dalej
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-01-30 (Nie), 00:13 »
Mozna pociac, mysle ze jeszcze troche warto zostac z nami bo powoli szykuje cos fajnego :)
« Ostatnia zmiana: 2005-01-30 (Nie), 00:14 wysłana przez [omega] »

C1

Offline Koki

• +++++
No i co dalej
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-01-30 (Nie), 08:29 »
Dżizas, nie, ja idę stąd, bo nie mogę już. Nie piszę przecież o statsiarstwie, ani o tym że trzeba nowych ludzi, ani o tym jak tych ludzi zgarnąć. Po prostu forum jest na 2000 osób, a działa 20, więc trzeba je dostosować. Jak znów będzie 400 postów na dzień to sobie róbcie działy o gotowaniu, ale teraz nie ma to sensu. Savvy?

Offline Steffek

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-01-30 (Nie), 09:20 »
No rzeczywiście jest źle. Forum złote lata ma już daaawno za sobą (właściwie złote lata to były na FTSie, ale to w zasadzie inne forum tylko ludzie ci sami, wiec chodzi mi o TS-INDEX).

Co tu dużo gadać, kisimy się we własnej kupie :D
Forum nieuchronnie zbliża się ku śmierci ze starości. Albo uda się je nam przywrócić do dawnej świetności, albo będziemy musieli się grzecznie pożegnać i każdy pójdzie w swoją strone :(

Pomysł z cięciem uważam za niezbyt trafiony. Co wy jakieś demo chcecie zrobić? Same test, pogawędki, gry, muzyka. Czy forum, na którym 65% postów pisanych jest w testach nie wydaje się płytkie? Wiem, że może tak jest, tylko ta ilość działów oszukuje... Ale ja np. nie chciałbym na takim wybrakowanym forum siedzieć, bo ma mniejsze szanse na rozwój.

No nic. Trzeba jakiś szpetny plan obmyślić. Proponuje jakąś mega prowokacje. Taką by przyciągnąć większość starych userów, a nowych zachędzić do aktywniejszego pisania. Pamiętacie Entombeda? Jemu się udało... Trzeba coś wykombinować, ale nie tutaj. Jakoś tak po tajniacku, żeby tylko pare osób wiedziało o co chodzi  :mrgreen:

A paru świeżych forumowiczów by się nam chyba rzeczywiście przydało...

Czynnikami mogącymi lekko pomóc w ożywieniu mogą być:
-shoutbox
-skórka podobna do ppk

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
No i co dalej
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-01-30 (Nie), 09:36 »
GFX już próbowało z "Przerób Emblemat". Pierwsza edycja wkońcu zrodziła niezłą... dyskusję ;) .

IMO forum najbardziej nakręcają kontrowersyjne tematy. Czyli jakbym postawił topic "Zalegalizujmy prostytucję", od razu połowa (aktywnej części) forum rzuciłaby się, aby wojować o prawa kobiet.
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
No i co dalej
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-01-30 (Nie), 10:14 »
co do tej prostytucji to przytoczę ostatnio bardzo częstą uwagę "ten temat już był" - chyba o wszsytkim już gadaliśmy, i nie wszyscy chcieli by brać udział po raz dziesięty w tej samej batalii

wydaje mi się, że klimat na TSie był nakręcany przez GOLasów i STARWARSiaków

czemu BCK się przeniósł to nadal nie pojmuję
teraz na tym nowym forum nie mają wiekiego ruchu

wydaje mi się troche idiotyczny ten pomysł z hermetycznymi forami - w dosłownym tego słowa znaczeniu - gdzie trzeba przystąpić do jakiejś grupy
wszyscy powinni należeć do wszystkich gróp, by potem mogli by być z nich w razie czego wykluczani

za czasó TSa było dużo ludzi bo było to forów do czasopisma
teraz jakby to forum stało się forum zinowym (czyli skórkę żeby pasowało) to ludzie nie czuli by, że są intrumazmi, tylko to jest forum od tego ich pisma które od dawna czytają
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
No i co dalej
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-01-30 (Nie), 13:04 »
Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem jakimś izolacjonistą, cieszmy mnie kiedy trafiają tu sensowni ludzie, ale nie możecie mnie winić za fatalizm i niechęć do kretynów.
No fakt- ale z drugiej strony kretyni, jak zobaczą obojetność (zakładając że będą się udzielać na forum), to szybko odpuszczą-nic nie poradzisz-trzeba to będzie jakoś przeżyć (jeżeli tak będzie - najciemniejszy scenariusz nowych ludzi).
Hermetyczność- fakt (raz jeszcze), ludzie, którzy czytali kiedyś secreta udzielają sie tu najbardziej, ale w secrecie, chodziło przecież głównie o gry - same pismo,(awe) było dobrą otoczką kulturową, tak samo teraz - uważam, że secret, nie może być hermetyczny (ze względu na tych co czytali), ale otwarty - przyciągać osoby klimatem i tematyką gier.(cholera - i i tak nie udało mi się napisać tego tak jak chciałem)...

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
No i co dalej
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-01-30 (Nie), 13:12 »
chciałeś przez to powiedzieć że na forum nie na klimatu, który by przyciągnął nowe osoby?
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
No i co dalej
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-01-30 (Nie), 13:21 »
Nie o to mi chodziło...nie myślałem własnie o tym pisząc to wyżej...ale jest w tym trochę prawdy- klimat czujemy, bo w jakis sposób nas łączy idea secret service, ale byc może nowe osoby na forum (jeżeli nie czytały kiedyś) mogą nie czuć się wtajemniczone.
Forum po prostu trzeba zareklamować i zachęcać ludzi do dyskusjii, tak - klimat nie ma tu nic do rzeczy - jest ok, a undergroundowo trochę bo nie ma reklamy. Działy potrzebują świeżej krwi, nie trzeba ich usuwać, bo to właśnie one dają forum multum działów, gdzie wypowiedzieć się tematycznie można.
ps. z ciekawości zapytam - czy był 'plebiscyt graficzny' na przeróbke loga forum..?

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
No i co dalej
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-01-30 (Nie), 13:48 »
Kore - w oryginale, to forum było miejscem ucieczki z tonącego Forum Top-Secret. Pomysł poszedł od Pshemozz'a (świeć Darth'u Vaderze nad jego duszą) i został zrealizowany z pomocą reszty forumowiczów byłego FTS. Dopiero potem, TS-Index stał się PPK, Portalem Pism Kultowych (Say no to JTS! :D ), po integracji z SS-NG i Reset'em Forever (którzy nas jednak zostawili ;) ). Zaznaczyć należy, że, jakby nie było, to forum jest jednym z najlepszych, na jakich się udzielałem (Staregry.pl 5uxx0rz). Ma już dwuletnią historię.

I nie łączy nas miłość do SS. Do TS'a już raczej też nie (chociaż tak było w oryginale ;) ). Większość z nas jest poprostu zgrają zgrzybiałych internautów, którym zamknęli forum.

Nie ma tajemnicy. Nie ma miłości do czegoś. Nie ma celów, ideologii. Jest tylko forum - i tylko ludzie.

Offline [omega]

• ++
No i co dalej
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-01-30 (Nie), 14:23 »
Kore - byl plebiscyt (na nowe logo a nie przeroke raczej )a to co widziszwyzej to praca ktora wygrala zmodyfikowana pozniej poprzez dodanie logo sikretii i RF.
« Ostatnia zmiana: 2005-01-30 (Nie), 14:24 wysłana przez [omega] »

C1

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
No i co dalej
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-01-30 (Nie), 14:44 »
Pol doby mnie nie bylo, a ten topic obrosl do dosc pokaznych rozmiarow. Taki wniosek krotki wiec mi sie nasuwa: temu forum bardzo nie brakuje niczego, poza ciekawymi tematami do dyskusji. Ten temat to zywy dowod.

A jesli chodzi o to co Koki mial na mysli zakladajac ten temat: zgadzam sie, reorganizacja struktury dzialow przydalaby sie. Trzeba by ustalic, ktore z nich (czesc) ida do archiwum, ktore zostawiamy, a ktore laczymy w jedna grupe. Forum by bylo mniej okazale wtedy, ale mniej by tez przypominalo kolosa na glinianych nogach.

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
No i co dalej
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-01-30 (Nie), 16:17 »
tak prawde mowiac to w sumie to nie byloby glupie wyjscie. co prawda niepotrzeba 3 mld dzialow, z ktorych moze w 1/3 cos sie dzieje.
forum pada juz od dluzszego czasu. bo po prostu stara gwardia sie wykrusza. poodchodzili: BJ, Durb, Saver, olh i inni. a ze malo sie dzieje to po prostu jest moim zdaniem wina tego, ze juz praktycznie zdecydowana wiekszosc tematow do dyskusji zostala juz wyeksploatowana. bo po co gadac po raz n! o aborcji, prostytucji, alkoholu itp. trzeba kurde cos zrobic, bo inaczej forum zdechnie i zostanie tylko irc (o nie!)

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
No i co dalej
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-01-30 (Nie), 18:24 »
nie łączy nas miłość do SS. Do TS'a już raczej też nie (chociaż tak było w oryginale  ). Większość z nas jest poprostu zgrają zgrzybiałych internautów, którym zamknęli forum.
Hmmm...ja tu znalazłem się ze względu na kontynuacje secreta w sieci (tylko raczej przez to) - spodobało mi się i tak już z wami jestem.  :.^^:

Co do logo- skoro forum radykalne cięcia robi, można byłoby odłączyć z loga reset, który poszedł sobie, zostawiając motyw ppk i ss-ng..dla bardzo chcących ts'a...

moim zdaniem wina tego, ze juz praktycznie zdecydowana wiekszosc tematow do dyskusji zostala juz wyeksploatowana. bo po co gadac po raz n! o aborcji, prostytucji, alkoholu itp. trzeba kurde cos zrobic, bo inaczej forum zdechnie i zostanie tylko irc (o nie!)
Tematy zawsze się znajdą- jest ich multum, co z tego, że te uniwersalne zostały przerobione?? Ehh - tu się nie zgodzę.

Offline Steffek

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-01-30 (Nie), 19:19 »
Możecie mi wytłumaczyć co wy tu za rewolucje chcecie robic? O_o
Bo już sie przestałem orientować. Co będziecie ciąć? I co dalej z forum?

Offline T O R C H I O

• ++
No i co dalej
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-01-30 (Nie), 19:55 »
hmmmm z tegoco wynika to chca zredukowac foru czy cos ...w tym rodzaju :(
jeszcze niedawno świat mógł być ocalony, dziś jest inaczej ...

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
No i co dalej
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-01-30 (Nie), 20:40 »
Generalnie plan jest taki, żeby ograniczyć forum wizualnie. Te działy w których jeden post pojawia się raz na dwa tygodnie połączyć w jeden (muzyka, film, literatura) i usunąć nieaktywne grupy (BCK, MAJ), ja sugerował bym także skasowanie Index.pl, w końcu prosił o to swego czasu nawet rednacz. W ten sposób forum ma być bardziej przejrzyste i nie odstraszać ludzi niepotrzebnymi działami.
Kore >>> Logo resetu bym zostawił, było niebyło to w końcu pismo kultowe, odeszli jedynie ludzie z zina, dział o samym piśmie pozostał.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
No i co dalej
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-01-30 (Nie), 21:15 »
Pomysł poszedł od Pshemozz'a (świeć Darth'u Vaderze nad jego duszą)
[snapback]91444[/snapback]

Jeszcze żyję.

I chuj

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
No i co dalej
« Odpowiedź #37 dnia: 2005-01-30 (Nie), 21:36 »
Jeszcze żyję.
[snapback]91506[/snapback]

Hehehe ;) Ot, taki zwrot stylistyczny ;)

Offline Koki

• +++++
No i co dalej
« Odpowiedź #38 dnia: 2005-01-31 (Pon), 07:37 »
Nie ma tajemnicy. Nie ma miłości do czegoś. Nie ma celów, ideologii. Jest tylko forum - i tylko ludzie.
[snapback]91444[/snapback]

omg

A na temat to jest jak zawsze powtarzam - bez strony/portalu o CZYMŚ nie ma forów - ludzie zwykle nie surfują po necie w ich poszukiwaniu, tylko trafiają przez stronę.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
No i co dalej
« Odpowiedź #39 dnia: 2005-01-31 (Pon), 07:49 »
So tell me:

O czym rozmawiamy najczęściej? (pomijając SPOONGUARD) ;)

Offline tymbeer

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #40 dnia: 2005-01-31 (Pon), 18:01 »
To forum zawsze bylo wielkie w kategorie. Dlatego sobie juz dawno kliknalem w minusik i tych zdechlych dzialow nie widze.

Hmm, ciekawe ile razy jeszcze bedzie mowa o upadku tego forum. ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-01-31 (Pon), 18:02 wysłana przez tymbeer »
...

Offline Emill

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #41 dnia: 2005-01-31 (Pon), 18:06 »
Xtense --> o czym? o upadku :lol:

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline kYuba

• +
No i co dalej
« Odpowiedź #42 dnia: 2005-01-31 (Pon), 19:18 »
spokojnie, poczekajcie na nowy SSerwis SS-NG (www.ss-ng.pl) i PGA...wtedy się zacznie dziac :)

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
No i co dalej
« Odpowiedź #43 dnia: 2005-01-31 (Pon), 20:46 »
Albo przechodźcie na moje forum :D
A tak serio, to rzeczywiście coraz mniej ruchu, coraz mniej nowych ludzi. Nie licząc priw SS-NG, to widzę non stop- "Steffek, Koki, Crask, Torchio, ignus,  Einnar, [omega]"...  7 osób napędza całe forum...

Offline Victor

• ++
No i co dalej
« Odpowiedź #44 dnia: 2005-01-31 (Pon), 21:14 »
jest jeszcze kilka osób, ale naprawde pamiętacie te złote chwile na forum jak bywał Martinez i jeszcze inni to były czasy.

Offline T O R C H I O

• ++
No i co dalej
« Odpowiedź #45 dnia: 2005-02-01 (Wto), 06:38 »
ejjj no jeszcze Victor ostatnimi czasy jest bardzo aktywny :]
jak pokazal swoje zdjecie z katana to sie zrobil momentalnie ruch w temacie a carnage to sobie  od razu taka zakupil
jeszcze niedawno świat mógł być ocalony, dziś jest inaczej ...

Offline Emill

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #46 dnia: 2005-02-01 (Wto), 23:53 »
Najdziwniejsze jest to, ze co jakies czas, jak sie spojrzy na dol strony to widac tam nowych userow, tylko gdzie oni sie potem po rejestracji podziewaja? :P

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
No i co dalej
« Odpowiedź #47 dnia: 2005-02-02 (Śro), 00:39 »
Idą oglądać pokemony, chyba po prostu nie wiedzą jaksię wdać w dyskusje (nie mają nic ciekawego do powiedzenia...)- Crask chyba o takich ludkach wspominał...
Btw. Nie aktywność jest najważniejsza, tylko dobra dyskusja i fajni ludzie.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
No i co dalej
« Odpowiedź #48 dnia: 2005-02-02 (Śro), 14:14 »
moją aktywność jakoś wszyscy pominęli
nie dość że jestem od samego początku, to mam największego postcounta z udzielających się :/

ja tam czekam na następne ss-ng i zobaczymu co się będzie działo
a może jakby wciskać do ss-ng jakieś perełki (w dowolnym kierunku naj... wypowiedzi userów)?
« Ostatnia zmiana: 2005-02-02 (Śro), 14:15 wysłana przez Pumbus »

Offline Emill

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #49 dnia: 2005-02-02 (Śro), 14:45 »
Do Superow? czemu nie... poza tym, wlasnie wpadlem na pomysl, moze zdeczka ryzykowny (bo moze sie zrobic balagan) ale wart przemyslenia - teraz pisac moga tylko zarejestrowani, niech moga pisac tez i goscie, przeciez jak ktos zacznie "rozrabiac", to zawsze mozna jego post skasowac, a niektorzy moga chcec sie wypowiedziec po przeczytaniu tematu, ale ".... eee, rejestracja, to moze pozniej, jak znajde wolna chwile" - ludzie sa jednak z natury leniwi :P

Offline Koki

• +++++
No i co dalej
« Odpowiedź #50 dnia: 2005-02-02 (Śro), 19:46 »
Ja tam jestem ciekaw ile osób tego SS-NG wogóle prenumeruje(Bo czytanie to inna bajka) że tak na niego liczycie? Żeby się nie okazało że 12 :D

Offline Emill

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #51 dnia: 2005-02-02 (Śro), 20:58 »
Koki --> ok. 1,5 tys.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
No i co dalej
« Odpowiedź #52 dnia: 2005-02-02 (Śro), 21:22 »
[dżołk]ZałogaG-> Beat THAT :P [/dżołk]

Offline Ald

• +
No i co dalej
« Odpowiedź #53 dnia: 2005-02-06 (Nie), 18:53 »
Co do logo- skoro forum radykalne cięcia robi, można byłoby odłączyć z loga reset, który poszedł sobie, zostawiając motyw ppk i ss-ng..dla bardzo chcących ts'a...

(...) Dopiero potem, TS-Index stał się PPK, Portalem Pism Kultowych (Say no to JTS! :D ), po integracji z SS-NG i Reset'em Forever (którzy nas jednak zostawili ;) ).

Heh ciekawe bajki opowiadacie - nie powiem ;p
Kto powiedzial ze zostawili? - ja forum nadal odwiedzam, pomimo iz z reguly nie mam nic ciekawego do powiedzenia, to staram sie sledzic co sie tutaj dzieje dzieje.  (nie wiem jak reszta), wiec prosze nie mowic ze opuscilismy - czy usuniecie dzialu sluzbowego zina od razu = odejsciem?  :<_<:

A to ze przenieslismy sluzbowe sprawy na wlasne forum to tylko ze wzgledu na ta awarie/niefunkcjonalnosc PPK swego czasu. Nie zebysmy jakos chcieli "a tak macie! zostawimy was!" czy cos w tym stylu. Po prostu potrzebowalismy jakiejs koordynacji miedzy redakcja - dlatego wlasne forum.

No mam nadzieje ze wyjasnilismy ta sprawe  :P

(o przypomnialo mi sie cos - o ile mnie pamiec nie myli nasza przeprowadzka wiazala sie z usunieciem forum sluzbowego, a nie ogolnego - dostepnego publicznie podforum o RF - to taka mala uwaga ktora mi umknela :P bo nie wiem jak to bylo swego czasu)
« Ostatnia zmiana: 2005-02-06 (Nie), 18:57 wysłana przez Aldaris »

Offline Emill

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #54 dnia: 2005-02-06 (Nie), 19:34 »
Aldaris --> tylko, jakby nie bylo, wasze forum to nie tylko ukryte forum sluzbowe, ale normalne, duze forum dla czytelnikow, a link na waszej stronie prowadzi wlasnie tam, wiec ludzie, ktorzy ewentualnie mogli byc tutaj, poszli na drugie forum :]

Offline Ald

• +
No i co dalej
« Odpowiedź #55 dnia: 2005-02-06 (Nie), 19:46 »
powiem szczerze ze sie delikatnie zgubilem (zamulenie umyslu)

zas jezeli chodzi o chodzenie miedzy forami - to u nas napewno nie ma takiego ruchu - zreszta juz naswietlilem ze tamto forum jest bardziej "sluzbowe" pomimo pozorow ogolnosci - co i tak wychodzi na jedno - pustki

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
No i co dalej
« Odpowiedź #56 dnia: 2005-02-06 (Nie), 19:53 »
Ald, Ald, Ald - właśnie Ciebie mi tu brakowało :twisted:

Możliwe, iż pozory mylą. Tak czy siak, nie ma tutaj już nikogo, kto by krzyczał, jaki ten Reset-Forever fajny, a jaki SS-NG do dupy (chociaż, jeśli chodzi o samą drugą partię, to może by się coś znalazło :twisted: ). A szkoda - co tu kryć, kilkanaście klawiatur napędzających forum, postawiło własne forum. Takie jest przynajmniej moje odczucie - bez żadnych "wstawek" emocjonalnych. To wkońcu wasze zdanie - ja nie mam najmniejszego prawa (i, co ważniejsze, potrzeby) wtrącać się w wasze decyzje.
« Ostatnia zmiana: 2005-02-06 (Nie), 19:56 wysłana przez Xtense »

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
No i co dalej
« Odpowiedź #57 dnia: 2005-02-11 (Pią), 18:26 »
Mało osób cos ostatnio widac tutaj na forum - co jest grane???

Offline Koki

• +++++
No i co dalej
« Odpowiedź #58 dnia: 2005-02-11 (Pią), 18:58 »
Pffft, forum-srorum. Patrz - walnąłem porządny i poważny temat, przyszli użytkownicy, mineli się z celem, poofftopowali, trzech napisało coś na temat - a gdzie mody? Chyba że ja nie wiem kto tu modem jest.

Offline Steffek

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #59 dnia: 2005-02-11 (Pią), 19:38 »
Myśle, że już chyba nie ma co sztucznie tego trupa podtrzymywać przy życiu...

Proponuje zamknięcie forum i udostępnienie go gdzieś tylko w formie do czytania (jakby ktoś chciał powspominać). Natomiast jeżeli chodzi o nas to myśle, że większość z nas już się wypaliła razem z forum. Tzn. są niektórzy całkiem świerzy, ale ci jeszcze z fts, czy chociazby ts-index są już na forumowej emryturce (skończenie tematów). W końcu napisaliśmy koło 90000 postów!

Tylko czy napewno to wszystko kończyć? A forum ppk? Przecież potrzebne takie forum... Można założyć nowe forum..., ale już bez nas. Założyło by się po prostu forum dla ludzi którzy weszli by na nie przez ss-ng czy innego resta (najlepiej by bylo gdyby reset i ppk sie polaczyli).
A gdzie w tym nasze miejsce? Nie ma. Ale do czasu... Powiedzmy za jakieś pół roku, gdy forum już by załapało nowych, świerzych urzytkowników i żyłoby pełną gębą powrócilibyśmy wszyscy w wielkim stylu :) Umówiło by się date i wtedy dopiero ppk by odrzyło.
A nawet jakby nas już to nie bawiło, to chociaż swoje forum będą mieli nowi ppkowcy.

Wiem, że pomysł może zdawać się dziwny... Ale chyba jest to dobry pomysł. Co wy na to?