Autor Wątek: Katana  (Przeczytany 15214 razy)

Offline Victor

• ++
Katana
« dnia: 2005-01-18 (Wto), 23:04 »
katana

W tym poscie opowiem na pytania dot mojego miecza.
wymiary podawałem juz je torchio ale powiem tak jest odpowiedniej dł tzn nie jest zbyt długa ani zbyt krótka. jest masywna ale trzeba przyznac że odpowiada to jakości stali z jakiej jest wykonana klinga jest odpowiednio gruba także nie ma obawy że bęknie od uderzenia lub sie wykruszy czyć że jest sprężysta podczas uderzenia a nie przyjmje cały impet na siebie.
a ten kolo na zdjeciu tzw kloc to ja. jakby były pytania czy warto kupic ten miecz to powiem tak warto.

Offline Koki

• +++++
Katana
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-01-19 (Śro), 07:08 »
Uważaj, umieszczanie własnych zdjęć na sieci to jeden z największych błędów jaki możesz zrobić.

A tak na temat: A ile waży? A jaka jest długa? A czemu jest prosta? A jest kuta czy odlewana? A za ile?

Offline T O R C H I O

• ++
Katana
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-01-19 (Śro), 07:58 »
a sto pytan do Viktora o katane powinno byc w temacie a  nie tylko katana

a dlaczego umieszczanie swoich zdjec w sieci to problem??
:lol:
jeszcze niedawno świat mógł być ocalony, dziś jest inaczej ...

Offline [omega]

• ++
Katana
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-01-19 (Śro), 08:38 »
Bo nie brakuje zjebow ktorym sie nudzi itd. Ja tam sie pilnuje :)
A katana dosc tania, az sie zdziwilem. Koki - Ty chyba tez myslales nad zakupem takiej zabawki, nie?

C1

Offline Carnagge

• +
Katana
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-01-19 (Śro), 15:22 »
Victor to jest taka katanka z allegro ala cos takiego:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39301606
Bo sam bym chcial kupic zeby sobie na scianie powiesic ale nie wiem czy to jakis totalny kicz nie jest ;)
A full wypas to jest taka:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39127868
Tylko ze droga...

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Katana
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-01-19 (Śro), 15:31 »
ile kosztowała?

myślałem kiedyś nad zrobieniem maczety
muj wujek kiedyś samemu zrobił taką, ostrze 40cm, wszyscy jej używali zamiast siekiery :P
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Bienio

• +
Katana
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-01-19 (Śro), 16:07 »
Pochwale się- też jmam katane. Ma taką samą rękojeść jak twoja :). Maine katana jest lekka, tępa i za łatwo wyjmuje się ją z pochwy (a jak odwruci się ją to wypada z pochwy). Jedym słowem- katanę przypomina chyba tylko z wyglądu (a jakie robi wrażenie jak się na nie pstrzy). Przynajmniej tania była :).
A co do allegro- ten miecz jest piękny! Podoba mi się ta pierwsza.
Victor- Co do twojej katany- ile za nią dałeś?

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Katana
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-01-19 (Śro), 16:13 »
Ta na allegro za dwie i pól stoowy jest milusi- chciałbym mieć taką...ehhh.

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Katana
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-01-19 (Śro), 16:21 »
Mnie też przypadła do gustu, wyjątkowo ciekawa. Z tych Hiszpańskich, rzekomo treningowych jest chyba najbardziej interesujaca. Chociaż mimo wszystko powątpiewam w to żeby faktycznie dało się walczyć kataną za 250 zł. Kiedys trafiem na Allegro na prawdziwą katanę bojową, nie japońska, ale zrobiona do prawdziwej walki. Prosta, bez żadnych ozdób, zrobiona z jakiejś ciemnej stali. Prezentowała się rewelacyjnie, ale kosztowała koło 3.500 zeta, sporo poza moją klasą cenową. Ale nad tą za 250 się zastanowię, jak bym miał kasę na zbyciu to czemu nie ?
"Obvious with hindsight !"

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Katana
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-01-19 (Śro), 16:29 »
z tego co ja wiem, to w japonii katanę robiło się kilka lat
była zrobiona z iluśtam warstw metalu i mógł zrobić ją tylko ktoś z rodziny
wymiarów nie pamiętam ale dobrze naostrzona przecinała 3 ciała ułożone na sobie
no i było to rzecz święta, dusza wojownika czy jakoś tak
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Katana
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-01-19 (Śro), 16:36 »
Katany kuto z kilkuset, czy nawet kilku tysięcy warstw metalu, testowali ostrość natomiast wbijąjąc ją w dno strumienia i puszczając z prądem na jej ostrze liść. Jeżeli go nie przecięła nie była dość ostra. Poza tym czytałem gdzieś że niektórzy samuraje testowali ją w dosć specyficzny spodób, brali jakiegoś wieśniaka, przecinali go na pół (pionowo) a o tym jak dobrze była naostrzona decydowało to, czy rozpadł się odrazu, czy po paru sekundach :)

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Katana
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-01-19 (Śro), 16:40 »
a jeszcze mi się przypomniało o czym Daniken pisał
kiedyś broń utwardzano poprzez azotowanie jej czy cuś takiego
no i rozgrzewano ją i zanużano ją w ciała ofiar/niewolników
(kosmici nam o tym sposobie powiedzieli)

a z tym liściem to czy ja wiem...
żyletka nie jest dość ostra do tego numeru
« Ostatnia zmiana: 2005-01-19 (Śro), 16:41 wysłana przez Pumbus »

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Katana
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-01-19 (Śro), 17:06 »
Bo żyletka jest zbyt tępa ;)

Dai-Katana - to jest to. Cholernie długie, cholernie lekkie (jak na dwuręczny miecz), cholernie ostre i cholernie dobre :)
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Katana
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-01-19 (Śro), 17:13 »
Ale w starciu z mieczem dwuręcznym Dai-katana może być nieporęczna. Jest zbyt długa żeby stawiać wyłącznie na zręczonść, a zablokowanie kataną dużo cięższego miecza może się źle dla niej skończyć. Musiał byś przeciwnika wykończyć zanim miał by okazję porządnie uderzyć, jedno dobre to to że prawdziwymi katanami nie trzeba poprawiać :)

Offline Victor

• ++
Katana
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-01-19 (Śro), 17:33 »
odp na pyatnia ta katana niewiem dokładnie ile wazy. jak chcesz wymiarów i itd to carnage udzielił juz odpowiedzi, a i ona niejest prosta to złudzienie na zdjęciu. i powiem tak to niejest taka super za 3000zł ale jest ok polecam takie cacuszko.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Katana
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-01-19 (Śro), 23:30 »
Ale w starciu z mieczem dwuręcznym Dai-katana może być nieporęczna. Jest zbyt długa żeby stawiać wyłącznie na zręczonść, a zablokowanie kataną dużo cięższego miecza może się źle dla niej skończyć. Musiał byś przeciwnika wykończyć zanim miał by okazję porządnie uderzyć, jedno dobre to to że prawdziwymi katanami nie trzeba poprawiać :)
[snapback]90081[/snapback]

Tru tru - ale widać, że ze mnie romantyk (no i wyłażą ze mnie nocne sesje Daggerfall'a, poparte zapiekankami i herbatą ;) ) .

Katana to w sumie tradycja. Żaden miecz, żadna maczeta nie może zastąpić potęgi i gracji katany :)
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Victor

• ++
Katana
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-01-20 (Czw), 00:18 »
racja to cos więcej niz miecz to symbol i status a pozatym walka katana nie polegana blokowaniu raczej na unikach i potęznych ciosach. katana walczy sie w następujący sposób wyciagnięcie zamach zabicie przeciwnika szybki ruch miecza w celu oczyszczenia z krwi schowanie go do pochwy.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Katana
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-01-20 (Czw), 00:54 »
A ja Ci powiem jedno:

Mam taki sam zegarek jak Ty :D
« Ostatnia zmiana: 2005-01-20 (Czw), 00:55 wysłana przez pshemozz »

I chuj

Offline Victor

• ++
Katana
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-01-20 (Czw), 01:06 »
widac że masz dobry gust.

Offline tomcatek

• +
Katana
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-01-20 (Czw), 02:54 »
a ja tam wole miecz :D aktulanie czaje sie na poltorke (czekam na kase :( ). a takim kawalkiem zelaza tez da sie machac z gracja. az sam sie dziwilem ile tam jest roznych dziwnych metod odbijania, zbijania, atakowania jak zaczelem sie tego uczyc... katany sa fajne. ale jak juz zauwazyl crask bronic tym sie nie da przed tak ciezka bronia :) na poczatku walczylem mieczem oburecznym i to dopierobylo fajnie :D nietety weszly do uzycia jakies 200 lat za puzno :(
Kulturalne Ugrupowanie Rozpowszechniajace Wszedzie Abstrakcje <== wujek Tom liczy na Ciebie!!

Boze bron mnie przed przyjaciolmi, przed wrogami obronie sie sam.

Offline Koki

• +++++
Katana
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-01-20 (Czw), 08:01 »
,19 January 2005, 08:38:33]A katana dosc tania, az sie zdziwilem. Koki - Ty chyba tez myslales nad zakupem takiej zabawki, nie?
[snapback]90047[/snapback]

No ja mam ją już od ponad pół roku tak raczej ;) Ale kosztowała trochę więcej...

Katana to w sumie tradycja. Żaden miecz, żadna maczeta nie może zastąpić potęgi i gracji katany :)
[snapback]90156[/snapback]

Bullshit. Katana to Hollywoodzki mit w 90%. Miecz jak miecz.

A co do miecza oburęcznego, to on też nie jest taki super. Jeżeli nie jesteś kwadratem to będziesz machcał wolno, albo po kilku machnięciach wyplujesz płuca(Ja machałem niewykutym półtorakiem mojej siostry - nie ma bata). No i obrona nie polega na parowaniu(Powodzenia) tylko na zbijaniu, tak jak w sztukach walki nie łapiesz pięści przeciwnika tylko ją 'odsuwasz'. Ale to akurat spekulacje, bo nigdy nie walczyłem z nikim ;)

Ale teraz planuję zakup normalnego długasa, bo mi przypadł do gustu.
« Ostatnia zmiana: 2005-01-20 (Czw), 08:07 wysłana przez Koki »

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Katana
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-01-20 (Czw), 12:28 »
w ostatnim mohokaninie można było zobaczyć coś pomiędy maczetą i toporem
może coś takiego było by najłatwiej zrobić?...

a co do ostrzenia to mi się jedna rzecz przypomniała
ojciec zawsze miał pewien kamień, nazywał go ARKANSAS, w sumie to cięgle powinien go mieć
tutaj jest

Offline Carnagge

• +
Katana
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-01-20 (Czw), 14:08 »
Ja wczoraj zakupilem i takie cacko jedzie do mnie
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39301606
Jak bede mial to napsize jak to wyglada w real'u i czy warto ;)

Offline Victor

• ++
Katana
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-01-20 (Czw), 14:21 »
bycie duzym ma swoje zalety, ale zgoda katana jest cięzka ale weź pod uwagę że samuraje trenowali praktycznie od kołyski, urodzienie w samurajskiej rodzinie a jak jeszcze byłeś pierwszym synem to miałes obowiązek stania sie samurajem, trening zaczynał się w młodości i jak w wieku 15 lat dostawałes swoje własne miecze posługiwanie nimi nie sprawiało ci kłopotu także nie trzeba byc kwadratem by dobrze nia walczyć. a pozatym walka kataną polega na szybkich cięciach i unikachmiecze zbyt szybko by sie niszczyły gdyby były parowane, ale zgodze się ze stosowano odbicia jak w sztukach walki. natomiast co do statusu pamiętaj że do miecza był przypisany cały kodeks postepowania co wolno a co nie wolno, ale pamiętajmy tez że tamtejsza kultura wysoce ceni honor. a u nas zawsze była rąbanka żadnego honoru przeciez popatrz w czasach rozbiorów np liberum veto każdy za kasę sprzedał kraj podobnie jest teraz patrz na sejm ludzie zhańbieni oszustwami itd a dalej pchaja się do władzy itd tak było kiedys jest teraz i bedzie dalej a w japonii ktos zhańbiony popełniał sepuku i odchodził z twarzą a u nas był jeden taki przypadek jeszcze za zycia Piłsudzkiego jakis minister w cos sie wplatał i miał dwa wyjscia ale oba były złe zdradzić kraj i uciec lub przyznac sie do zdrady i zostać z twarzą zdjajcy w kraju. wolał palnąć sobie w łeb. A teraz bedzie zapierał się i oleje wynik sledztwa a ostarży jeszcze innych o nagonkę na niego bo za co przecież tylko okradał obywateli czy to cos złego???/

Offline Koki

• +++++
Katana
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-01-20 (Czw), 16:45 »
Katana nie jest ciężka... nie chce mi się sprawdzać po czyjej stronie leży wino... WINA, ale pisałem o mieczu dwuręcznym(Że kwadrat itp.). Katana jest praktycznie mieczem długim przecież. Jednosiecznym, zakrzywionym, i z rękojeściąna obie ręce, ale długościowo kwalifikuje się ;)
Ale ale - pamiętaj że samurajowie to był odpowiednik szlachty. Oni też tam mieli swoje zdrady i świnie, a honor i kodeks może być zagięty, trzeba mieć tylko pretekst.

A co do tego że samurajowie się wprawiali od dzieciństwa... tak, wprawiali się: W Yari, Łucznictwie, Jeździectwie i walce mieczem na końcu. Koniec końców, samurajowie zastępowali regularne wojsko(Jak u nas Szlachta, znowu) a tam nie ma miejsca na pojedynki 1 na 1 na tle zachodzącego słońca.

Offline Victor

• ++
Katana
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-01-20 (Czw), 18:23 »
zgoda byli elita ale polska szlachta sie do nich nieumywa. nasi byli zbyt rozpuszczeni a wojsko jak im się chciało tam jak ich wzywano to czasem bardzo wolno sie zbierali.

Offline Carnagge

• +
Katana
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-01-20 (Czw), 21:31 »
Co do honoru w Japoni to nie tak dawno temu koles popelnil samobojstwo bo bedac kierowca super szybkiego pociagu spoznil sie o 1 minute i to byla dla niego wielka hanba. U nas jakby kolejarze byli tacy honorowi to w pkp mielibysmy zbiorowe harakiri :D

Offline Iwan

• ++
Katana
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-01-20 (Czw), 22:43 »
Odbiegajac od tematu :P :
Ostatnio ciotka z Anglii mi opowiadala ze u nich jakis tam minister (nie pamietam jaki) zostal przylapany na klamstwie i podal sie do dymisji. Smiesznie to wyglada na naszym tle kiedy politycy trzymaja sie swoich miejsc az ich ktos w koncu nie wyjebie, beda krasc az do ostatniej minuty.
Katana... chcialbym takie cos, ale sa inne potrzeby :).
Jesli masz coś zrobić dzisiaj, zrób to pojutrze.

Offline Victor

• ++
Katana
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-01-20 (Czw), 23:14 »
owszem sa czesto ważniejsze wydatki ale w dzisiejszych czasach dobrze jest miec cos takiego. czasem wole to miec przy sobie gdy ktos kogo nieznam zaczyna mi dzwonic do drzwi wiecie jak jest w dzisiejszych czasach tak jak juz pisałem cos takiego jest potrzebne( jak z tymi dresami) a wiecie co jest najlepsze ostatnio jak szedłem ze starym do sklepu to szło przedemną takich dwóch łebków mówili jak to musza skąbinowac bejsbola. a ja ze starym w brech pomyslcie aby kupic katane lub inny miecz wystarczy zamówiuc na allegro lub kupić w skelie ze sztuką wschodu a na kupno kija bejsbolowego potrzebne jest pozwolenie policji a ciekawe czym zrobisz większa krzywdę. tym rozwalisz głowę a tym ja zetniesz.

Offline Carnagge

• +
Katana
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-01-20 (Czw), 23:26 »
Heh nie wiedzialem z ena bejsbola jest potrzebna zgoda policji... No tak ale bejsbolem jak kogos zlejesz to nic nie bedzie, a tak anwet jak Cie banda drechow z bejsbolami napdanie i zacznie lac a Ty ich katana potniesz lub smiertelnie dziabniesz to pojdziesz to paki. Tak niestety dziala polski wymiar sprawiedliwosci...

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Katana
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-01-20 (Czw), 23:36 »
>Carnage
nie pujdzie, bo niby jak?
kiedy oni będą się zamachiwać bejzolami, Vicotr zrobił pełen obrót i się wycofa a oni dopiero zaczną się rozpadać na kawałki :twisted:
potem tylko zniknąć za zakrętem i na osiedlu bezpieczniej

a tak na serio to fajnie było by się nauczyć młynkować mieczem
« Ostatnia zmiana: 2005-01-20 (Czw), 23:38 wysłana przez Pumbus »

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Katana
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-01-21 (Pią), 00:01 »
Dobrze naostrzoną kataną z porządnego metalu można gościowi takiego basebala poprostu przeciąć. Jak myślicie, jak dużo odwagi zostanie takiemu dresowi jak zobaczy że jego bejsbol został przecięty na dwie ładne części. Tylko trzeba uważać, bo jeszcze nas ta ucięta część może trafić jak będzie lecieć :D Tylko że takie akcje to ja bym robił raczej z prostym i masywniejszym mieczem, mniejsze ryzyko że w trakcie się złamie. Muszę pogadać z kumplem i sobie jakąś jedynkę załatwić, tylko w miarę porządną, a nie taką z resoru od Stara, bo chciał bym móc ją jeszcze podostrzyć :twisted:

Offline T O R C H I O

• ++
Katana
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-01-21 (Pią), 05:37 »
bejsbola juz mam  lezy przy drzwiach na nieproszonych gosci... - Jak mi sie np. taki rumun chcial wladwac do domu 2 latat temu tro tak spierdalal ze rzeczy pogubil..

ale myslalem nad katana ... ale taka ciut lepsza ... bo to co Carnage kupil to moim zdaniem porazka :(
najtansze co bym kupil to to
ale problem w tym, ze jest w stanie surowym :(

ta jest wykonczona i nieza droga jak na taka lepsza w miare ...
a na koniec cos ładnego ale troszku smiesznego TU

Offline Koki

• +++++
Katana
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-01-21 (Pią), 07:32 »
Z tego co wiem to poniżej 1000 nie zejdizesz. Znaczy ta którąja kupiłem, to najtańsza 'battle-ready', jaką znalazłem. Sprawdzaj czy jest kuta czy odlewana(jak jest odlewana to lepiej jej nie wyjmuj :P Znaczy wyjmuj i machaj, tylko nie traf w nic twardego), no i czy jest ostra wogóle.
No i jestem na 80% pewien, że katana jest bardziej nielegalna niż Bejsbol. napewno jest tam ustawa jakaś 'Ostrza dłuższe niż 20cm' i bla bla bla. Moja jest przemycana z niemiec(cło = +100%), zaangażowana była całą siatka wręcz :D

Offline T O R C H I O

• ++
Katana
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-01-21 (Pią), 08:39 »
pokaz zdjecia swojej ...
no te za 1500 do 2000 sa calkiem calkiem...
zastanawiam sie nad zamowieniem takiegoczegos u platnerza...

Offline Carnagge

• +
Katana
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-01-22 (Sob), 11:01 »
Dzisiaj doszla do mnie przesylka ;) Przypominam kupowalem to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39301606
No i wiadomo jak za taka cene ;) Futeral badziew, ogolne wykonanie wizualne tez nie najlepsze... Ale miecz wyglada na solidny i jak sie nie patrzy na walory wizualne to jest spoko ;) No wiadomo, czego sie mozna spodziewac po mieczu za 70 zeta... Jeszce tylko musze zaniesc do naostrzenia.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Katana
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-01-22 (Sob), 14:30 »
"panie naostrz mi ten miecz prosze!!!"
ja bym się z tym tak nie wychylał i samemu naostrzył

bo skąd możesz mieć pewność, że gość od ostrzenia nie należy to LPRu?

Offline Carnagge

• +
Katana
« Odpowiedź #37 dnia: 2005-01-22 (Sob), 15:00 »
Ostrzyc moge przeciez co chce. Na katane nie trzeba miec pozwolenia :P A samemu to sobie noz mozna zaostrzyc a nie katane :P Chyba ze poczekam az odwiedze dziadka na wsi i wezme mechaniczna oselke odpale ;)

Offline Victor

• ++
Katana
« Odpowiedź #38 dnia: 2005-01-22 (Sob), 15:05 »
idż do jakiegos warsztatu aby porządnie naostrzyc musisz mieć szlifierkę i porządny uchwyt by było równo ostrzone, ale pamiętam mine faceta jak zaniosłem to do ślusarza to facer zdurniał, ale zboda miecz niejest super ale jest porzadny zgodzisz się carnage?

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Katana
« Odpowiedź #39 dnia: 2005-01-22 (Sob), 16:24 »
na broń białą nie trzeba mieć zezwolenia?

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Katana
« Odpowiedź #40 dnia: 2005-01-22 (Sob), 16:30 »
Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową,
2) broń pneumatyczną,
3) miotacze gazu obezwładniającego,
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni,
- kastetów i nunczaków,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub
zawierających wkładki z takiego materiału,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego
materiału, imitujących kij bejsbolowy,
B) broń cięciwową w postaci kusz,
c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii
elektrycznej.
2. Ilekroć w ustawie jest mowa o amunicji, należy przez to rozumieć amunicję
do broni palnej.
3. W rozumieniu ustawy amunicją są naboje scalone i naboje ślepe
przeznaczone do strzelania z broni palnej.
Lubię grzebać w aktach prawnych :]

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Katana
« Odpowiedź #41 dnia: 2005-01-22 (Sob), 16:51 »
no jeśli tak... :D
fajnie, że na broń którą bez większego wysiłku można przepołowić człowieka zanim ten się spostrzeże nie trzeba zezwolenia :D

no to jeśli senat przepuścił taką ustawę to ja też jestem za jego rozwiązaniem

Offline Victor

• ++
Katana
« Odpowiedź #42 dnia: 2005-01-22 (Sob), 19:59 »
nawet nie ma sie do czego podczepić mozna nosic przy pasku ponieważ pochwa nie jest przedmiotem ukrywającym ale osłaniajacym wszyscy wiedza co tam jest. Kurde kocham ten kraj takie buble przechodza to jest po prostu coś i policja może ci skoczyć a straż miejska ucieknie.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Katana
« Odpowiedź #43 dnia: 2005-01-22 (Sob), 20:04 »
można też mieć bez zezwolenia wiatrówki, które miają 300 m/s prędkości wylotowej
nie wiem ile jest w tym prawdy ale słyszałem, że to wystarczy ty przebić czaszkę

broń ASG też nie wymaga zezwolenia a jest to często taka dobra imitacja (łącznie z wyważeniem), że jak się dokładnie nie przyjżysz to nie poznasz

DODANO
właśnie sobie przypomniałem, że sam kiedyś miałem w domu katanę :P
była strasznie tępa, prawdopodobnie róznie tania i niezbyt nawet ładna :P
czerwono-kremowo pomalowana pochwa ze sznyrkiem do zawieszenia na ścianie
« Ostatnia zmiana: 2005-01-22 (Sob), 22:13 wysłana przez Pumbus »

Offline recorn

• +
Katana
« Odpowiedź #44 dnia: 2005-01-22 (Sob), 22:03 »
A jużmyślałem,ze jakis zboczony temat... :)
Moja ciotka ma powieszonąkatane nad kominkiem, jak nikt nie widzi tosię nią bawię, choć jest tempa... Strzele fotę to zapodam. Ładna.

Offline Victor

• ++
Katana
« Odpowiedź #45 dnia: 2005-01-22 (Sob), 22:29 »
łatwo to przeliczyć 300m/s to 1080 km/h czyli prędkośc prawie ponad dzwiekowa
PRĘDKOŚĆ DŹWIĘKU: W związku ze spadkiem temperatury i ciśnienia atmosferycznego prędkość dźwięku maleje ze wzrostem wysokości lotu (o 10 km/h co 696 m wysokości) i wynosi przy ziemi 1224 km/h, a 1066 km/h na wysokości 11 000 m, powyżej której już nie maleje. natomiast uznając pewne wzory wagę i rozmiar pociski diabolo ( do wiatrówki) to uderzają one z siłą 3kg na powierzchni mniej więcej kratki w zeszycie to wystarcza do przebicia czaszki

Offline Carnagge

• +
Katana
« Odpowiedź #46 dnia: 2005-01-23 (Nie), 19:25 »
ale zboda miecz niejest super ale jest porzadny zgodzisz się carnage?
[snapback]90441[/snapback]
Tak miecz nie jest jakis super wizualnie, ale jest porzadnie wykonany. A ostrze jest stabilnie osadzone i wyglada na porzadna stal wiec to ca najwazniejsze jest ok ;)
A juz wymyslielm ze mozna zerwac caly ten futeral co tam jest i te bzdetne zolto-zlote zdobienia i wtedy bede mial katane w dreniw (czyli taka do wykonczenia ktora kosztuje na allegro 100 zeta :P ). I owine jakims czarnym amterilame i bedzi ewygladac znacznie lepiej ;)

Offline Koki

• +++++
Katana
« Odpowiedź #47 dnia: 2005-01-23 (Nie), 19:28 »
Jeszcze jak sobie pciski przerobisz na zaostrzone, to mżesz zdupcać do Iraku ;)

Ale tak na seri, to bym chciał Naginatę. Zawsze miałem słabość do broni drzewcowych ;) Problem w tym że nikt tego nie robi, a nie chce mi sięjechać do Tybetu żeby mnichom ze świątyni zajebać :P

Offline Carnagge

• +
Katana
« Odpowiedź #48 dnia: 2005-01-23 (Nie), 20:10 »

• +++++
Katana
« Odpowiedź #49 dnia: 2005-01-23 (Nie), 20:28 »
katany suxxx

sejmitary rulez

o ;]

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Katana
« Odpowiedź #50 dnia: 2005-01-23 (Nie), 21:32 »
nie ma czegos takiego jak sejmitar, ile razy jeszcze bede to mowil?

• +++++
Katana
« Odpowiedź #51 dnia: 2005-01-23 (Nie), 21:39 »
wiem ze nie ma, ale jest lepszy ;]

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Katana
« Odpowiedź #52 dnia: 2005-01-23 (Nie), 22:25 »

Offline Koki

• +++++
Katana
« Odpowiedź #53 dnia: 2005-01-23 (Nie), 22:27 »
Pałasz?

Offline Victor

• ++
Katana
« Odpowiedź #54 dnia: 2005-01-23 (Nie), 22:50 »
to tez jest nazwa szabli cienka szabla arabska coś takiego miał banderas w 13 wojowniku.

Offline [omega]

• ++
Katana
« Odpowiedź #55 dnia: 2005-01-24 (Pon), 12:16 »
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...item=6506546185
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...item=6506991583
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...6506563523&rd=1
Mowcie co chceta ale repliki ladnie wygladalyby na scianie czy nad kominkiem (nie mam kominka ale wyrwaloby sie kaloryfer i tam postawilo...tylko ze wtedy okno bym zabudowal i mialbym mroczno w pokoju zdeko )

http://www.weaponmasters.com/?ID=WEAPONS&SORT=&ITEM=SHI001
to juz niezly lol :)

I na koniec 2 pytania. (wlasciwie to jedno ale do 2 osob )
Koki, Victor - napiszta chlopy jakiego dimedza daja wasze zabawki czyli jak bardzo zle byloby z typem ktory dostalby z dobrego zamachu (nie mowie o pchnieciu)
« Ostatnia zmiana: 2005-01-24 (Pon), 12:20 wysłana przez [omega] »

C1

Offline T O R C H I O

• ++
Katana
« Odpowiedź #56 dnia: 2005-01-24 (Pon), 14:57 »
http://www.katana.pl/
polecam adres ...

Offline Carnagge

• +
Katana
« Odpowiedź #57 dnia: 2005-01-24 (Pon), 15:58 »
omega jak ja bym Ci walnal z tej mojej nawet nie zaostrzonej katany to bys doznal powaznego obrazenia :P Tak jakbys stalowa rurka oberwal :D

• +++++
Katana
« Odpowiedź #58 dnia: 2005-01-24 (Pon), 16:40 »
a scimitar?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Sejmitar
[snapback]90570[/snapback]

wikipedia ;]

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Katana
« Odpowiedź #59 dnia: 2005-01-24 (Pon), 16:48 »
Vicotr już wspominał, że pień o średnicy 8cm przecina