Autor Wątek: Czy nadchodzi koniec...?  (Przeczytany 2671 razy)

Offline Player man

• +
Czy nadchodzi koniec...?
« dnia: 2004-12-22 (Śro), 01:45 »
20.12.2004

"Jak informowaliśmy jakiś czas temu, amerykański (i nie tylko) wymiar sprawiedliwości rozpoczął kampanię przeciwko piractwu w dwóch najpopularniejszych sieciach wymiany plików. Można już obserwować jej efekty.

Wczoraj zamknięty został największy serwis, oferujący linki do nielegalnych plików w sieci BitTorrent - suprnova.org. Częściowo za jego sprawą, w sieci BitTorrent wymieniano olbrzymie ilości tego typu materiałów - w czerwcu, jak pokazują ostatnie badania, 53% ruchu w sieciach P2P odbywało się właśnie w niej.

To wydarzenie poprzedziło zamknięcie w ostatnią środę innego podobnego serwisu, tym razem związanego z siecią eDonkey. Holenderska organizacja do walki z piractwem, BREIN, doprowadziła do zamknięcia stron ShareConnector i Releases4u oraz aresztowała osiem związanych z ich działalnością osób. Serwisy te umożliwiały pobranie za pomocą eDonkey tysięcy nielegalnych gier, programów i filmów."

Jak dla mnie to nadchodzi koniec bezkresnego internetu...
Koniec z forami.

Offline T O R C H I O

• ++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #1 dnia: 2004-12-22 (Śro), 05:06 »
PIEROLONA AMERYKA !!!!!!!!!!!!!
Najbardziej "W O L N Y" kraj na swiecie - Wielki Brat.
amerykanie daza doinstytucjonalizacji wszytskiego. nawet ineternet.,
Sam przyznam, ze Z Suprnowej zassalem uuuuuuuuuuuuuuuuuuu duuuuuuuuuuuuuuuuzo giga roznosci ... tam sie pojawialy najwczesniej rozne rzeczy .... muza filmy  programy ...
wiekszaczesc filmow mialem przed premiera swiatowa nawet
muza byla przed premiera PL

SZKODA

[^]
  • [^]  swiatlo spokoju dla suprnowej ...

jeszcze zostal mi polski torrent i jakies hiszpanskieg gowna...

chcialbym zauwazyc ze na rowni z PPolakami albo nawet i wiekszy ruch w sieci wymiany P@P prowadza wlasnie mieszkancy polwyspu iberyjskiego.
jeszcze niedawno świat mógł być ocalony, dziś jest inaczej ...

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #2 dnia: 2004-12-22 (Śro), 06:20 »
Właśnie wchodzę na supernova.org i działa, dawno tam nie byłem ale jest...

I chuj

Offline Koki

• +++++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #3 dnia: 2004-12-22 (Śro), 07:33 »
PIEROLONA AMERYKA !!!!!!!!!!!!!
Najbardziej "W O L N Y" kraj na swiecie - Wielki Brat.
amerykanie daza doinstytucjonalizacji wszytskiego. nawet ineternet
[snapback]86794[/snapback]

PIERDOLONA POLSKA!!!!!!!!!!!!!!
kto kurwa powstawiał te kreaty w oknach?! Kurwa nawet ni wiecie ile byśmy z Siwym i Kulą powynosili gówna jak za starych dobrych czasów gdyby nie te pierdlone kraty!!!!

D:

Offline [omega]

• ++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #4 dnia: 2004-12-22 (Śro), 08:38 »
Koki - LoooL :twisted:
Pshem - suprnova.org a nie supernova.org
ja w sumie wbijalem w suprnove ale niestety padl tez torrentbits.org i te juz ciezko mi przebolec...
http://www.boycott-riaa.com/article/15250
« Ostatnia zmiana: 2004-12-22 (Śro), 08:39 wysłana przez [omega] »

C1

Offline T O R C H I O

• ++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #5 dnia: 2004-12-22 (Śro), 09:04 »
Koki==> ty kurde ostatni sprawiedliwy jestes jakis...
tobie powinni pomniki za zycia stawiac... tak jak papiezowi ...
 pieprzysz 3 po 3.. jakbys korzystal z samych oryginalnych rzeczy... a jak bierzesz cos mniejlegalnego od kogos to pomysl ze wczesniej ktos skads to tez wziol
 pozdro dla wrighterow

Offline Koki

• +++++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #6 dnia: 2004-12-22 (Śro), 11:12 »
A pewnie że ssam jak podupcony. Tylko ty się wkurzasz o to, że SPRAWIEDLIWIE i ZGODNIE Z PRAWEM zamknięto stronę :)

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #7 dnia: 2004-12-22 (Śro), 11:19 »
No, truth to be told, zamknięto je legalnie, ale to nie znaczy, że mam być z tego powodu zadowolony.

Ale nie trzeba się martwić. Po P2P ktoś wymyśli inny protokół, i jak umieści go na GNU GPL, będą mogli nam nagwizdać.
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline morgurth

• ++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #8 dnia: 2004-12-22 (Śro), 11:31 »
hej dudasy, kradniecie i juz. koki jedyny wykazal tutaj odrobine rozsadku, o co, z jego IQ<139, wcale bym go nie posadzal. Przyklasnal mu omeg wiec to go ratuje w oczach pana, ale ziomsy, to byla kradziez. ja ssam czasem cos, bardziej interesuja mnie stare filmy, bo nowosciami podcieram sobie rzyc, niemniej zlodziejstwo jest zlodziejstwem. Nie mozna krasc jednego i stwierdzic ze jest ok, bo albo kradniemy, albo nie kradniemy nic. a juz olbrzymia hipokryzja jest swiete oburzenie sie na ten fakt. sieci p2p nie zrujnuje sie nigdy, torrent tutaj moze latwo zdechnac to fakt bo jest zcentralizowana siecia oparta na trackerach niezaleznych. ale mul sie zbyt rozrosl, posredniczy w wymianie plikow jedynie, wiec nie mozna mu legalnie zagrozic, bo w przeciwienstwie od torenta, laczy wszystkie pliki ze wszystkimi uzytkownikami.
zapewne gdyby taki playerman albo torchio robili film za 30mln$ to by powiedzieli: "dobrze wam tak skurwysyny, lazic mi do kin! nie po to wykladalem $$$ zebyscie mi ssali film po sieci."
« Ostatnia zmiana: 2004-12-22 (Śro), 11:35 wysłana przez morgurth »

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #9 dnia: 2004-12-22 (Śro), 11:53 »
W ogóle wszyscy nagle się obruszyli, że ograniczają im internetową wolność. Jak chcecie być wolni, przenieście się na Antarktydę - nikogo w promieniu 50km, żeby wam rozkazywać. Tak to już jest niestety.

Ale boli, fakt, boli, że nie mogę dociągnąć tych 2% z 2GB'towego pliku...
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #10 dnia: 2004-12-22 (Śro), 13:38 »
we're all living in amerikaaa... amerika... ist wunderbar...

Offline zan

• +++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #11 dnia: 2004-12-22 (Śro), 13:41 »
ak dla mnie to nadchodzi koniec bezkresnego internetu...
nic takiego sie niw wydarzy, moze i coraz wiecej bedzie platnych stron i tym podobnego szajsu, ale nie  musimy na nie wchodzic, zaczniemy robic swoje jak juz nie bedxzie mozna korzystac z cudzego.
oczywisce ze kradniemy, jak bym robil jakas gre rok i zobaczyl ze ktos mi ukradl moje ciezko zarobione pieniadze i jeszcez sie oburza ze ktos moze go za to scignac.
a i tak bede sciagal gry dopoki ceny nie spadna do normalnmego poziomu albo nie zaczne zarabiac :)

Offline Player man

• +
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #12 dnia: 2004-12-22 (Śro), 14:12 »
Ja rzadko akurat coś ssam z suprnovy ściągałem muzyke i po 120mb okazało sie że tylko zmarnowałem czas na jej ściąganie
Koniec z forami.

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #13 dnia: 2004-12-22 (Śro), 14:26 »
Zamknięto suprnovą, ale nie zamknięto mirrorów bądź light mirrorów tej strony - nadal zasysać można... :)

Offline Victor

• ++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #14 dnia: 2004-12-22 (Śro), 20:14 »
oni traca kase więc wytłuka cały internet, nieważne że inne kraje oni uważają zwszystko jest ich.

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #15 dnia: 2004-12-22 (Śro), 21:05 »
Taka walka to  wg. mnie walka z wiatrakami - udeżyli w 'najpopularniejszy' serwis, mimo tego, jego mirrory, jak już powiedziałem, nadal działaja, a lista plików, tak samo jak przed skasowaniem, nadal jest aktualizowana...
Oby tylko nie dali rady...bo jednak duż osób korzystało tylko i wyłącznie z suprnovej ( oby szybko znaleźli mirrory).

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #16 dnia: 2004-12-23 (Czw), 15:46 »
artyści się burzą, że nie zarabiają...
a tymczasem poszli po rozum do głowy i przestawili się na koncerty
fani nie kupią płyty zan np. 40zł, ale pujdą na koncert wydając tyle samo na bilet
a jak wiadomo koncertu i jego atmodfery nie da się piracić
pamiętam jeszcz, że w SS były całe felietony na ten temat, wszyscy tłumaczyli się zaporowymi cenami
teraz ceny spadły a ludzie dalej suną na tym samum argumencie
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #17 dnia: 2004-12-23 (Czw), 15:58 »
Odkąc ceny np. gierek spadły to sam zacząłem kupować oryginały i dobrze się z tym czułem, mówię Wam.

A propo, na szczęście na razie u nas takie coś nie grozi, co pokazuje przykłąd Osloskopu - zamknięto ich stronkę po publikacjach w Rzepie ale otwarto jak do sprawy doczepili się prawnicy. No i stronka sobie działa dalej.

I chuj

Arclon

• Gość
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #18 dnia: 2004-12-23 (Czw), 15:59 »
Ku-cze! Tak zaczęliście rozprawiać o tych oryginałach, że aż mnie sumienie ruszyło.
Chyba kupię sobię na święta jakąś oryginalną płytkę, w ramach dobrego uczynku.
« Ostatnia zmiana: 2004-12-23 (Czw), 16:00 wysłana przez Arclon »

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #19 dnia: 2004-12-23 (Czw), 16:15 »
Taaa, dystrybutorzy wbrew temu co chrzanią niektórzy naprawdę potrafią wyjść klientowi na przeciw. Chociażby w tym roku można było kupić takie gry jak Spellforce czy Painkiller za 20 zł, do identycznej cenowo nowej extra klasyki CD projektu dołączyło kilka naprawdę świetnych tytułów (chociażby Morrowind). Do tego różne promocje (np. gry za frajer za 3-5 gier kupionych w NXK), naprawdę widać że to już nie te czasy kiedy dystrybutor zachowywał się jakby robił łaskę że wogóle nam sprzedaje. A mimo to nadal są jednostki które jęczą że za drogo, bo z netu taniej. Takim się chyba wydaje że licencje i koszta produkcji to wymysł mający wycisnąć z nas większą kasę. Cóż, na mnie to działa, kupuję koło 10-12 oryginalnych gier rocznie (nie licząc gazetowych) a ściągm tylko to czego u nas nie ma albo jest naprawdę niewarte swojej ceny, ale zdarza się że coś co ściągnąłem i przeszedłem kupuję później dla zasady (chociażby obie części Icewind Dale). Natomiast co do upadku sieci, sam Torrent raczej nie padnie, w końcu teraz nawet producenci wykorzystują go do udostępniania swoich produktów (chociażby beta World of Warcraft, czy roczny trial Anarchy Online), co najwyżej trudniej będzie o linki do plików, ale jak znam talent ludzi do kombinowania i na to coś poradzą.
"Obvious with hindsight !"

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #20 dnia: 2004-12-23 (Czw), 16:20 »
No zgadzam się z opinią o dystrybutorach. Przecież jak zobaczyłem Far Cry za 49 w empiku to nie mogłem nie kupić :D

I chuj

Offline T O R C H I O

• ++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #21 dnia: 2004-12-23 (Czw), 17:44 »
legalnie, nielegalnie zamknieto suprnova i juz!!!
wredni imperialisci i tyle :P

morg stare filmy tak?
a teraz stare filmy wychodza na DVD bo ktos je wydahje na nowo-reedycja wiec ma do tego proawo a Ty nie...==> wiec tez kradniesz...
ale cyz taka kradziez na wlasny uzytek i nie w oryginalnej wersjii czy to jest takie zle ???( nie ssamy kilkugigowej plyty tylko jej hakowata wersjke na 700etce)
Juz nie mwie o muzyce.... gdyby nie net - to moja znajomosc muzyki bylaby o wiele ubozsza ...
Uwazam ze rozwija mnie to kulturalnie ... bo mam bardzo duzy dostep do roznych trzeczy na ktore mnie po prostu nie stac (jak i was wszystkich :P )
na dzis dzien
mam 131 plyt z MP3 i kilkaset filmow ==> nie stac by mnie bylo na to w wersji oryginalnej

Xtense==> dobrze ze boil :P

Kore==> jak to sa aktualizowane???

Arclon==> nie kupuj .. przejdzie Ci :] mnie etz chcialo ruszyc ale mus ie nie dalem :D

wiem, ze to nie jest na pewno fair .... ale tez jakos sumienie mnie z tego powodu nie fryzie jakos bardzo...
 bo wiem, ze Hiszpanie sa od nas gorsi :] serio maja wiecej kompow i wiecej oszolonow w sieci tam jest ponoc najwiekszy ruch
« Ostatnia zmiana: 2004-12-23 (Czw), 17:50 wysłana przez T O R C H I O »

Offline Victor

• ++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #22 dnia: 2004-12-23 (Czw), 17:50 »
ja tam kupuje orginały ale wkurzam sie jak gra kosztuje 150 zł a za miesiąc 89
ale kupując orginał ciesze sie grą ale pamietacie moją sytuację z sims 2

Arclon

• Gość
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #23 dnia: 2004-12-23 (Czw), 18:00 »
Jak tak, to nie ma innej rady jak poczekać aż stanieją.
Tylko należy pamiętać: tańsze edycje, to najczęściej uboższe edycje.

Offline T O R C H I O

• ++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #24 dnia: 2004-12-23 (Czw), 18:07 »
Victor==> tak z SIMS2 jestes najlepszy i nikt cie nie przebije
 kupic  gre za w pizdu kasy i okazuje sie, ze to kopia :D

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #25 dnia: 2004-12-23 (Czw), 18:24 »
Ech, ta dzisiejsza młodzież. Kiedyś to wydawało się furę pieniędzy, żeby uciułać na sesję ściągania warezów z BBS'a, a teraz to już im nawet się eMule'a nie chce odpalić ;)

Offline T O R C H I O

• ++
Czy nadchodzi koniec...?
« Odpowiedź #26 dnia: 2004-12-23 (Czw), 18:26 »
no bo chce sie zeby bylo szybko sprawnie i najlepiej zeby tak sie w czasie goidziny z kilkoma giga wyrobic
 a tu lipa....