Autor Wątek: WINO, picie, kupowanie i wyrób  (Przeczytany 11097 razy)

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
WINO, picie, kupowanie i wyrób
« dnia: 2004-12-04 (Sob), 22:54 »
tak jak w temacie, dyskutujemy o wszystkim co jest związane z winem

temat podobny założyłem w testach to jest hyperlink w tamtą tronę ale to był tylko test wytrzymałości moich palców

Czy pijecie wina? Dlaczego?
Jakie wina pijecie najczęsciej a jakie najrzadziej?
Jakie wina wam smakują a jakie są dobre i tanie?
Jakie macie doświadczenie z winem prudukcji domowej?
Czy sami próbowaliście zrobić wino? Z jakim skutkiem?
Gdzie i z kim zwykliście pijać wino?
Z jakimi najdziwniejszymi winami było wam się dane spotkać?
Jak u was wypada wino w porównaniu z innymi alkoholami?

i jeszcze dwa linki
http://www.winnica.golesz.pl - mały polski guru uprawy winorośli i robienia wina w polsce
http://www.wino.org.pl/ - podręcznik domowego wyrobu win owocowych, dużo podstawowych informacji o wyrobie, zawiera forum co powoduje, że jest to kompletny zbiór informacji na ten temat
« Ostatnia zmiana: 2004-12-04 (Sob), 22:54 wysłana przez Pumbus »
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
« Odpowiedź #1 dnia: 2004-12-04 (Sob), 23:01 »
Hmmm... Pijam bo lubie, znaczy polubiłem ostatnio. Co mi smakuje praktycznie wszelkie słodkie i półsłodkie, niestety wyttrawnych nie trawię zbytnio z powodu swoistej cierpkości. Tanie wina hmm... Piłem a jakże i wciąż w towarzystwie kumpli wychyli się jakiegos Komandosa czy inny Patyk ;) Dziwne wina.... no nie wiem bylem kiedyś w sklepie z winami i co mi się rzuciło w oczy to wino w skórzanym czerwonym kubraczku zaprojektowanym przez Piera Cardin (czy jak mu tam). Produkcją sie nigdy nie parałem ,ale kiedys sąsiad robił, ale nie pamiętam już z czego :). A kultura picia wina ... w Polsce prawie jej chyba nie ma, bo mało kto jada na przykład gustowne rodzinne obiadki z winkiem na trawienie.

P.S. Właśnie skończyłem Martini :P

Arclon

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 2004-12-04 (Sob), 23:04 »
Ja nie piję alkoholu. Mam stały uraz psychiczno-społeczny.
(Może kiedyś wydobrzeję, ale to jeszcze na pewno nie teraz.)

Offline Victor

• ++
« Odpowiedź #3 dnia: 2004-12-04 (Sob), 23:22 »
ja lubie białe wina ale takie za 10 zł wzyż raz piłem jedno polskie za 2 zł jezu niezbyt miłe wspomnienie. odradzam, była to chyba Kanada

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #4 dnia: 2004-12-04 (Sob), 23:25 »
No ja też nie piję, z zasady, bo alkohole które mi smakują istnieją (amaretto, sheridan's, tequila). Ale do tych które mi smakują wino się nie zalicza, a próbowałem różnych rodzajów, także takich domowej roboty i jednego raczej drogiego które moja mama przywiozła z Francji. Ze 12 czy 13 lat wtedy miałem, trafiłem w w barku butlekę to sobie szklaneczkę nalałem, do herbaty... potem niezbyt dobrze się czułem, no i nie zasmakowało mi jakoś specjalnie. Za to mój kumpel zdaję się robi winka, musiał bym go spytać czy nadal.
"Obvious with hindsight !"

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #5 dnia: 2004-12-04 (Sob), 23:29 »
no tak, założyłem topic a się nie wypowiedziałem  :ppk_lol_anim_big:  
uwaga! będe pisał pełnymi zdaniami!  :ppk_lol_anim_big:  

Dlaczego? - bo lubie, bo wino czerone jest bardzo zdrowe, bo nie lata się po nim co chwila do klopa. Z tanich win preferuje tylko to marki Goliat. Niech was nie zwiedzie nazwa, bo winko jest naprawde pijalne. Droższych win nie pijam w ogóle, ze względu na ich cenę. Najdziwniejsze wino z jakim się się spotkałem to jabłkowo-miętowe, marki wyżej wspomnianej, wspominaj bez urazy. Smakują mi tylko słodkie wina, takie niestety są zawsze bardzo mocne. W porównaniu z innymi alkoholami stawiam je na pierwszym miejscu, za smak, umiarkowaną moc, właściwości zdrowotne i niezbyt moczopędne. A jeśli chodzi o produkcję, to mam w szafie gąsior a w nim 9 litrów pysznego słodkiego, mocnego winka  :mrgreen:  które powinno dojżewać min 2 lata. Za 2 - 3 dni powiniennem nastawić wino ryżowo - rodzynkowe, słyszałem o nim dużo bardzo pozytywnych opini, jest też tanie w produkcji ;) . A kto wie, może będzie też miodowe :) (zamiast cukru jest używany miód)
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #6 dnia: 2004-12-05 (Nie), 10:34 »
Pumbus==> OMG :P

goliat i ty to winem nazywasz:p
to winko owocowe a nie wino
u mnie w domu dosc duzo sie wina robi..
 glownie czerwoen slodkie, polsklodkie takie ktore moznapic jako grzaniec  ale takie co se mozna siasc wieczoremi wyzlopac 2 szklanki lightowo...
(konsekwencje tylko upojenie alkoholowe... brak dolegliwosci zoladkowych jakpo winie wytrawnym :D)

poza tym lubie dobrze dobrane wino do ptrawy ... jakjets jakies lepsze zarcie...
no i  wino musi byc w kuchni dopolewania miesa przy pieczeniue.. duszeniu etc... :D

a z tanich win to tez pijam :] choc ostanio zadziej :D

np. najlepsze sa wina owocowe o smaku malinowym :D )
« Ostatnia zmiana: 2004-12-05 (Nie), 10:35 wysłana przez T O R C H I O »
jeszcze niedawno świat mógł być ocalony, dziś jest inaczej ...

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #7 dnia: 2004-12-05 (Nie), 11:15 »
goliat to jak najbardziej wino

tylko zaznaczam, że wino winogronowe też jest winem owocowym
co innego wina gronowe robione bez dodatku wody i cukru (albo z minimalnym)

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #8 dnia: 2004-12-05 (Nie), 12:41 »
ja goliat wino jak ****

jowisz tak samo ...  sfermentowany sok ze spirolem :) ale dobre :]

jakzawsze mowie o winieto mysle o normalnym winie ... takim minimum  za ok 10 zł :P

tak zeby niemialo plastykowego korka :D i zeby ne stalo w monopolowym na zimii :D (jak to czesto bywa - tzn. najnizsza polka :D )

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #9 dnia: 2004-12-05 (Nie), 12:43 »
W łazience mam 100 litrów z jabłek, kisi się już jakiś czas - ostatnio wyszxło b dobre, z jabłek z ogródka, z porzeczek, z winogron - pycha.

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #10 dnia: 2004-12-05 (Nie), 12:44 »
mniam :)
ja mam w lazience 2 balony jeszcze bo jeden zlalismy

i na boga ziom
 wino sie nie kisi tylko fermentuje :P
 kisi sie kapuste (łeeee z reszta :D )

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #11 dnia: 2004-12-05 (Nie), 16:30 »
robił ktoś z was w pojemniku z PC? poliwęglan, np. butle 18,9l na wode mineralną
bardzo chciałbym wykorzystać tak duży i tani pojemnik lecz nie wiem jak reaguje z alkocholem

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #12 dnia: 2004-12-05 (Nie), 16:33 »
Win nie pijam. Tak jak ogolnie alkoholu. Jednak kiedys pijalem to tez sie wypowiem.

Jezeli chodzi o podzial slodkie, wytrwane to wole slodkie. A jezeli o podzial czerwono ,biale to na kolory przy piciu nie patrze :) (to zart - info dla niekumatych).
W swojej karierze degustatora win nie udalo mi sie wyprobowac zbyt drogich win :) Swoje zyciowe doswiadczenia czerpie z dosc tanich trunkow wahajacych sie cenowo od okolo 4 zl do 9zl, chociaz zdarzalo mi sie pijac rowniez troszeczke drozsze. Najbardziej smakowalo mi wino o nazwie "sangria" (okolo 16zl).

Zdziwila mnie tez jedna rzecz... Myslalem, ze im wino starsze tym lepsze. A tu okazalo sie, ze zakupilem przeterminowane winska :) Ale i tak byly bardzo dobre.

Na tym moje doswiadczenie winowajcy sie konczy.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #13 dnia: 2004-12-05 (Nie), 17:44 »
Najlepsze jakie ostatnip piłem to był rocznik Środa, jeszcze ciepłe, 5,90 - miodzio. Innych win nie pijam.

I chuj

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #14 dnia: 2004-12-05 (Nie), 19:06 »
Pumbus==> odradzam szczerze mlownym powodem jest to, ze platyk jest dziwny i moze wjesc w reakcje z alkoholem :(  podczas fermentacji ...
polecam balony szklane pozyczyc od kogos... zabrac ze strychu od babci etc...

a do reszty: jakmozna pic tylko tanie wina??????
najtamsze dobre wino to kadarka w sklepach spolem po 9 zl chyba
a kidys nawet po 8.50
poza tym z tanich win to najbardziej lubie JOWISZA :P
BYK tez byl dobry (stare pwierdzenie: nawet zycie nie sponiewieralo mnie tak, jak wino marki BYK :D)
pamietam jak qmpela kiedys przywiozła butelke juz po pobycie w radomiu :] butelka po winie SPERMA SZATANA :D
ostatnio jas nalewke chyba pilismy malinowa z tego copamietam i byla dobra a fajna butelka mi zostalapo wymyciu :) i teraz do niej wino zlalem i zatkalem normalnym korkiem :) - jest wypas -pierwsza butelka zlana w tym roku :) -wino sprzed 1,5 roku

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #15 dnia: 2004-12-05 (Nie), 19:19 »
nie każdy plastik wchodzi w reakcje z alkoholem
np. poliwęglan (w skrócie PC) nie wchodzi
szukałem tego dwa dni ale znalazłem
tabela pewnych reakcji chemicznych
a właśnie z takiego tworzywa są robione butle 18,9l

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #16 dnia: 2004-12-05 (Nie), 19:30 »
wiesz teoretycnzie nie powinien wchodzic... ale to nie jest tylko alkohol (przechowywanie), w procesie fermentacji zachodza rozne procesy chemiczne i wytracaja sie rozne zwiazki chemiczne...
nie wiem ja jetsem sceptycznie nastawiony

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #17 dnia: 2004-12-05 (Nie), 19:40 »
http://wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=661
takie forum winiarskie, z którego wynika, że nic zauważalnego dziać się nie powinno
bo w końcu wino w plastikowych torebkach kupić już można

Offline Loki

• +
« Odpowiedź #18 dnia: 2004-12-05 (Nie), 20:17 »
Nooo.. wakacje. W wakacje to ja czesto pilem wina.. tzn te takie do 5zl. Jakies miejscowe Czeresnie ze Stegny (sponiewieraly mnie), hmm patykiem pisane firmy Portos (bo te inne sie opuscily).. hmm co tam jeszcze .. aa i furore ostatnio w moich szeregach robily Truskawki ;). No i wiadomo ze Komandosy, Lipa z Miodem, Byk ;).. a co do smiesznych nazw to raz pilem wino co sie zwalo Usmiech Traktorzysty :D.. no ale wakacje sie skonczyly i teraz pelna kulturka, juz nie pilem z dolnej polki od hmmm wrzesnia - pazdziernika (masakra).
"Faster we run, and we die young.."

Offline kYuba

• +
« Odpowiedź #19 dnia: 2004-12-06 (Pon), 15:41 »
ojj swojego czasu piło się tanie wina :) W szczególnosci w 3 klasie gimnazjum. A po co? Po to żeby się po prostu upic szybko i tanio, zreszta wtedy prawie piwa nie znałem to piłem z kumplami siarę :P

Pamietam ze pierwsze tanie wino, ktorym sie schlałem zwało się Nefris (kumpel potem leżal w szpitalu :P)
Sangrie też kojarze, Komandosa nigdy jakoś nie miałem okazji wytestowac

"Swojaka" tez piłem i pije w sumie do dzisiaj jak wpadne do brata :)

Obecnie jednak preferuje browary i wódeczke, od wina sie zaczyna i lepiej na nim nie zakonczc... :D

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #20 dnia: 2004-12-06 (Pon), 16:57 »
sprobowac mozna :)

ale tak jak ci mowie proces fermentracji jest zlozony i rozne rzeczy sie wytracic moga :P

najwyzej bedzie lekko rakotworcze :] a co dzis  takie nie jest :D

• +++++
« Odpowiedź #21 dnia: 2004-12-06 (Pon), 18:48 »
pamietam jak qmpela kiedys przywiozła butelke juz po pobycie w radomiu :] butelka po winie SPERMA SZATANA :D
[snapback]84496[/snapback]

Torchio zrob mi skana lub zdjecie plizzzz :D

Offline kYuba

• +
« Odpowiedź #22 dnia: 2004-12-06 (Pon), 19:12 »
na pierwszej lepszej stronie o tanich winach znajdziesz etykietkę, to dosyc popularne wino z tego co wiem i to bynajmniej nie za smak.. :D

• +++++
« Odpowiedź #23 dnia: 2004-12-06 (Pon), 20:33 »
zapodaj linkiem, bo gugle nie pomogło ;/

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #24 dnia: 2004-12-07 (Wto), 13:12 »
dzisiaj jest trzeci dzień po nastawieniu matki drożdżowej (z suszonych drożdży)
tak wygląda MD a tak polemniczek 3l w którym będe robił ryżowo-rodzynkowe

a moje dwumiesięczne wino które w szafie leży wygląda tak

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #25 dnia: 2004-12-07 (Wto), 15:48 »
Pumbus==> do ryzu mam wstret :] bo bylismy z moja na festiwalu riedla w tychach i obalilismy z taka ekipa z cieszyna 3 flaszki 1,5 l takiego mega mlodego ryzowego specyfiku az prawoie gazowane bylo :D (tzn dalej fermentowalo a oni go juz zlali i potem fermentowalo w zoladku :) )

a to z szaf tocalkiem ladnie wyglada :)

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #26 dnia: 2004-12-07 (Wto), 16:31 »
>Torchio
współczuję
ktoś prawdopodobnie chciał zrobić wino ekspresowe :P
nawet pewnie nie było zasiarkowane :P

chociaż czytałem na forum winiarskim o takim jednym winie, z soku jabłkowego z kartonu
było dobre do picia po 23 dniach!!!

ale to było z kartonu, z klarownego soku i chyba niezbyt mocne
ja już sobie zrobiłem etykietki na dwa wina i...

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #27 dnia: 2004-12-07 (Wto), 17:08 »
ładnie ładnie
 ja mam normalnie opisane  wino gronowe 2003 albo cos :]

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #28 dnia: 2004-12-08 (Śro), 14:31 »
ha!
mam matkę drożdżową :)
a tak sobie myślę, że całej nie zużyję na 3l wina :P
no to mam mandarynnki, to obrałem 7 mandarynek, wycisnąłem sok, zalałem wrzątkiem, wystygł, dodałem drożdży (Tokay) i odstawiłem :D
a dzisiaj wieczorej bedzie robione winko :D
już zacieram ręce - to będzie moje drógie wino w życiu (nie licząc tego mandarynkowego spontaka dzisiaj :P )

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #29 dnia: 2004-12-08 (Śro), 19:14 »
drUgie :P
nooo a ja nieuzywam drozdzy do wina a przynajmniej rzadko
- wtedy wino jest ciezkie i jak ktos ma np. wrzody zoladka (lub mial) to ma cholerna zgage

da sie tez bvez i jest  calkiem calkiem
 i wcale nie tracina mocy
jak jest duzo cukru (tzn wina slodkie) to jest ta moc nawet bardzo duza :D bo sie mnie ludzie pytaja czy dodajemy tam np. spirola cyz czegos  etc.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #30 dnia: 2004-12-08 (Śro), 21:45 »
nie dadajesz drożdży, więc czerpiesz je ze skórek winogron, które fermentujesz, tak?
sądze, że w ten sposób można narazić wino na pewne niebezpieczeństwo zakażenia jakimiś zewnętrznymi bakteriami (nie daj boże octowymi!!!)

w tym moim 9-litrowym użyłem drożdży Burgund i wyszło słodkie cudeńko i do tego naprawde mocne, 18% jak nic ma :D

co to jest spirol?

[edit]
tak jak mówiłem, że zrobie ryżowe, tak zrobiłem
a dokładniej to ryżowo rodzynkowe
przyprawie je puźniej (o ile w ogóle)
na razie wygląda to tak:
« Ostatnia zmiana: 2004-12-08 (Śro), 22:10 wysłana przez Pumbus »

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #31 dnia: 2004-12-09 (Czw), 03:11 »
no niektorzy dolewaja do w miaremlodego wina spirytusu
zeby kopalo bardziej - ma wtedy ok 25 procent
brat  od qmpeli tak mowi i nazywa to szato brią (zapis fonetyczny :) )

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #32 dnia: 2004-12-23 (Czw), 19:53 »
mandarynki mi się zaocciły a winogronowe sobie dojżewa u robi kilka bulgów na dobe :D

Offline Rivil

• +
« Odpowiedź #33 dnia: 2004-12-27 (Pon), 02:38 »
Wina dość dawno nie miałem okazji już pić. W młodzieńczych latach (jakieś 2 lata temu) pijałem zazwyczaj tzw. droższe wina. Jakoś potem mi się to zmieniło, lekki wpływ zmiany towarzystwa. Teraz rekordy popularności bije u mnie wino "Komandos" - o smaku gumy turbo czyli w zielonych butelkach, bo to o smaku landrynek w brązowych jakoś mi nie pasuje. Poza "Komandosem" wszelkie wina wytrawne i pół-wytrawne, oczywiścnie nie z górnej półki, po prostu się nie opłaca. Wyrób tego wina jest dokładnie taki sam jak tych bardzo drogich win francuskich, czemu niestety miałem się okazję dokładniej przyjrzeć w te wakacje. Co do wina domowej roboty to jak najbardziej, jest to wino chyba najlepsze jakie można pić. Niestety nikt w okolicy od dawna takiego nie wyrabia i chyba sam będę musiał kiedyś spróbować :)
Śmierć jednego człowieka przygniecionego przez drzewo to tragedia, śmierć stu milionów na wojnie to czysta statystyka.

Cheers mate! :D

Offline recorn

• +
« Odpowiedź #34 dnia: 2004-12-28 (Wto), 13:03 »
A ja nie piję wina, bo jak ma sposobnośc na jakis alkohol to wybieram piwo. Z drugij strony, czasami po jakis przyjeciach, imieninach itp. ide do kuchni i siorbię co tylko się tam znajduję :D .

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-01-02 (Nie), 18:07 »
recorn==> :D omg :]  ile masz lat :]
bo jak moj kuzyn tak robil jak byl mlodszy ofcourse to m,u zrobili takiego mega niedokonczonego drinka ze dluuugo nie bral alkoholu do ust :D

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-01-03 (Pon), 18:29 »
opinie innych o moim pierwszym winie są nader zadowalające - jest mocne, słodziudtkie i łagodne w smaku

nastąpiło już pierwsze zlewanie ryżowo-rodzynkowego (moję dziewcze jak go spróbowało to doradziło mi żebym już zrobił jakiegoś adwokata zamiast takich wynalazków :P )

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #37 dnia: 2005-01-03 (Pon), 19:34 »
no to gratuluje i ciesze sie twoim szczesciem :]
ale po kobietach sie tego mozna spodziewac, ze zawsze wybiora likier :]

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #38 dnia: 2005-01-10 (Pon), 17:59 »
kudwa...
spiryt drogi a nie znam żadnej mety w tym worcławiu
a przepis mam

Offline tomcatek

• +
« Odpowiedź #39 dnia: 2005-01-11 (Wto), 21:27 »
podziel sie :D to se wykombinuje na sancji jakegos gasiorka i w szafie sie bendzie znajdowac cos pozytesznego oprycz routera :D
Kulturalne Ugrupowanie Rozpowszechniajace Wszedzie Abstrakcje <== wujek Tom liczy na Ciebie!!

Boze bron mnie przed przyjaciolmi, przed wrogami obronie sie sam.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #40 dnia: 2005-01-14 (Pią), 12:04 »
adwokata się robi ze spiryta a nie z drożdzy na nic Ci więc gąsior

Offline tomcatek

• +
« Odpowiedź #41 dnia: 2005-01-14 (Pią), 15:17 »
a mozna prosis o jakies bardziej szczegolowe wskazowki? spiryt sie znajdzie :D
Kulturalne Ugrupowanie Rozpowszechniajace Wszedzie Abstrakcje <== wujek Tom liczy na Ciebie!!

Boze bron mnie przed przyjaciolmi, przed wrogami obronie sie sam.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #42 dnia: 2005-01-16 (Nie), 10:13 »
przepis pochodzi w książki Kuchnia Polska, wydanie VIII 1962

LIKIER JAJECZNY

5 zółtek
25 dkg cukru
1/3 l mleka
1/4 l spirytusu 95*
1/4 l winiaku (koniaku albo starowinu)
1 łyżeczka cukru waniliowego

Mleko zagotować i ostudzić. Żółtka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym na całkowicie jednolitą masę, którą należy rozprowadzić ostudzonym mlekiem i zlać do dużej flaszki. Dodać spirytus oraz winiak i dokładnie wymieszać przez wstrząsanie. Używać po 3-5 dniach, przed rozlewanim do kieliszków strząsnąć.

o znaczenie niektórych zwrotów mnie nie pytajcie bo sam nie wiem
ponadto nie wiem jak to się robi, że mleko się nie ścina

Offline recorn

• +
« Odpowiedź #43 dnia: 2005-01-16 (Nie), 11:00 »
recorn==> :D omg :]  ile masz lat :]
bo jak moj kuzyn tak robil jak byl mlodszy ofcourse to m,u zrobili takiego mega niedokonczonego drinka ze dluuugo nie bral alkoholu do ust :D
[snapback]87883[/snapback]

Tyle, że nie mogę jeszcze pić alkoholu oficjalnie :D . Babci mi mówiła, że wujek własnie tak spijał wino po przyjeciach jak miał 6,7 lat, to my wódy nalali i ... No i przestał ;) .
Ostatnio była impreza u mnie na chaci (ach, dobrze, że moja mama studiuje  :D ) i gość wypił szklanke wódy na jednego hausta - dla mnie niemozliwy wyczyn. W zyciu sie tak nie usmiałem :) . Niestety, gdy opadł z sił by dalej odpiedal*ć usiadł po turecku na dywanie w moim pokoju (przysiad był w załozeniu turecki ;) ) i pofaftował swoje spodnie skarpety i ... Mój dywan :( ! Cham jeden... Wyrzuciliśmy wszytskie ręczniki z kibla i sru go tam, niech lezy az do rana. Rano jak weszlismy do kibla był w identycznej pozycji, tylko cały oheftany!

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #44 dnia: 2005-01-16 (Nie), 11:11 »
jestem w stanie jednym haustem szklankę wódki wypić
ale od kilku lat tego nie robie, bo się to źle kończy
ostatnio starsza podała mi jakąś naleweczkę na bul brzucha
mniej niż 50ml
wypiłem bez popitki a potem się dowiedziałem, że to miało coś w granicach 80%

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #45 dnia: 2005-01-16 (Nie), 13:18 »
recorn ... LOL to miales dac do hardcorowych akcji z imprez :D
a zrobiliscie mu zdjecia...??
 ale c to jest wypic 2 setki wodki na raz ... to przeciez norma .. wqrwiaja mie ludzie jak do wodki daja male kieliszki ... najbardziej odpowiadaja mi takie jak sa ze smirnofa albo wieksze ...
 ja moze duzo pije ale nie mam z tym problemow ogolnie:]
a faktycznie to cham tak zazygac dywan  etc.
ja raz w zydciu tak sie urznolem ze  masakrycznie  ale na prawde true hardcore .... no to bylo 3 ...4 lata temu jakos i od tamtego czasu bywam tylko mniej luba bardziej pijany  :D

Offline recorn

• +
« Odpowiedź #46 dnia: 2005-01-16 (Nie), 14:24 »
T O R C H I O -> Niestety nie, ale nastepnym razem na pewno nie zapomna naładować baterii.Eh, ale było śmiechu, a ten gośc rozwalał:).
Ja tam dwóch set naraz bym nie wziął... :). W wakacje wypiłem 0,4L nie na hausta i mi wystarczyło na cała noc... I na kaca solidnego rano.
Ale i tak największego kaca w życiu miałem po nastepującym kombosiku:
- 4 piwa
- 0,2 wódki
- ileś tam martini
- iles tam wina
Smiejcie sie, smiejcie, ale rano nie mogłem wstać... Siedziałem bezwładnie siedziałem na fotelu i czułem się tak kurewsko niedobrze jak nigdy w zyciu.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #47 dnia: 2005-01-16 (Nie), 15:47 »
martini to też jest wino

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #48 dnia: 2005-01-16 (Nie), 16:03 »
no martini t tez wino chlopcze nawet wermut bym powiedzial :lol:

a i tak kazdyprzyzna ze najstraszliwszy kac jestpo piwie...
jak wypijesz jakas masakryczna ilosc piwa np. 15 to masz szanse na niego ... bol, wyplukanie wszystkiego dobrego co sie znajduje w organizmie i suszy.. po wodce (nawet sprych ilosciach jest lepiej :D ) zawsze :D

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #49 dnia: 2005-01-16 (Nie), 16:19 »
a wino zawiera witaminę C i szereg witamin z grupy B
co przeciwdziała strasznemu kacowi

no i najlepiej jak nie ma siarki
wtedy można na nie spoglądać następnego dnia

Offline recorn

• +
« Odpowiedź #50 dnia: 2005-01-17 (Pon), 16:38 »
martini to też jest wino
[snapback]89699[/snapback]

no martini t tez wino chlopcze nawet wermut bym powiedzial :lol:

a i tak kazdyprzyzna ze najstraszliwszy kac jestpo piwie...
jak wypijesz jakas masakryczna ilosc piwa np. 15 to masz szanse na niego ... bol, wyplukanie wszystkiego dobrego co sie znajduje w organizmie i suszy.. po wodce (nawet sprych ilosciach jest lepiej :D ) zawsze :D
[snapback]89701[/snapback]

Faktycznie wino... A co do kaca to się nie zgodzę - dla mnie to juz bez różnicy czy jestem po 4, czy 5 piwach... Choć 10 jeszcze nie brałem naraz :D . Ja mam największego kaca po kombosach.

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #51 dnia: 2005-01-17 (Pon), 17:09 »
omg boscie jeszcze mplodzi
 po 4 piwach KAC??????
kaczormeczy mnie  po wieeelu.. 4 piwa to rtaka minimalna impreza gdzies w klubie czy wyjscie do baru ...

a lojenie bronkow na maxa to wychodzi powyzej 10...
ja maxyamalnie wypijam 15 (nie wypilem nigdy wiecej)

Offline recorn

• +
« Odpowiedź #52 dnia: 2005-01-17 (Pon), 17:26 »
Nie kaca po piwach, tylko dla mnie róznicy nie ma w kwestii fazy, czy klimatu, jak kto nazywa. Po piwie nigdy kaca nie miałem. A nie lepiej zamiast tych piw kupić wódę? Strata kasy :) .

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #53 dnia: 2005-01-17 (Pon), 17:35 »
no ja wole wodke :]
ale czasemjest tak, zesapiwa, wszyscy lojapiwa to sie ploi piwo no najtaniej wychodzi tatra okolo 30 zyli za 15 puszek :]

Offline recorn

• +
« Odpowiedź #54 dnia: 2005-01-17 (Pon), 17:55 »
E tam, jak piwo, to tylko mocne, a nie jakieś sikacze :P. A mocne od 3 zeta :D.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #55 dnia: 2005-01-17 (Pon), 18:01 »
jeśli tak wam na cenie zależy to wyprodukawanie 15% litra wina wychodzi około 2-5zł

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #56 dnia: 2005-01-17 (Pon), 18:28 »
:) policzyles.. razem z cukrem??

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #57 dnia: 2005-01-17 (Pon), 18:37 »
no na 10l wyjdą 4kg = 12zł, czyli 1.20zł cukru na litr

4kg = 2,4l cukru co stanowi, że wino będzie bardzo słodkie

a owoce to mogą być najtańsze, lub z dziorgi

Offline T O R C H I O

• ++
« Odpowiedź #58 dnia: 2005-01-24 (Pon), 12:35 »
"Rzeczpospolita": Jesienią ponownie pojawi się w sklepach polskie wino. Nie chodzi przy tym o alkoholowy trunek, zwany wśród koneserów "jabcokiem", ale o prawdziwe wino z winogron.

Komisja Europejska uznała, że nasz kraj spełnia unijne wymogi produkcji. Na razie z polskich winnic będzie pochodziło tylko wino stołowe. Cena - około 20 zł za butelkę. Dopiero za pięć lat nasz kraj może się ubiegać o prawo produkcji win markowych.

Już w tym roku w sklepach powinno się pojawić około miliona butelek win rodzimej produkcji. Będą pochodziły przede wszystkim z okolic Wrocławia, Lublina i Zielonej Góry. Polska zobowiązała się, że do 2010 roku liczba sprzedanych butelek nie przekroczy 3 mln. rocznie.

Offline [omega]

• ++
« Odpowiedź #59 dnia: 2005-01-24 (Pon), 13:56 »

C1