Off-Topic > Literatura

STEPHEN KING

(1/20) > >>

Lord Vader:
Ja osobiście uważam go za wspaniałego pisarza . Przeczytałem narazie 7 jego książek i zamieżam przeczytać całą resztę . Lecz nie tylko książki są genialne ; większość adaptacji filmowych też jest świetnie zrobiona . Czy jest wśród was jakiś Kingo-maniak ?? :P

Crask:
Maniakiem bym się nie nazwał ale lubię jego książki i czytałem ich całkiem sporo. Część jego książek to po prostu zwyczajne horrorki, nie wybiajające się ponad standard, przytoczę tutaj chociażby tytuły "Sklepik z marzeniami", "Bezsenność" czy zbiór opowiadań "Four past midnight". Jednak kilka to naprawdę książki wybitne, niekoniecznie te w tematyce horrorowej, tutaj z kolei polecić mogę znakomitą i wzruszającą "Zieloną Milę" - również świetną adaptację z Tomem Hanksem, "Podpalaczkę", "Rose Madder" czy Miserry. Jeżeli chodzi o adaptacje to nie widziałem ich zbyt wielu, a te które miałem okazję z nóg mnie nie zwaliły, ale dużo dobrego słyszałem o "Skazani na Shawshanck" i "Lśnieniu".

Chociaż mimo wszystko Josh ma rację, Johnatan Carroll pisze książki o kilka gwiazdek lepsze ;)

Lord Vader:
Jeżeli chodzi o Skazani na Shawshank i Lśnienie to bardzo ddobrze słyszałeś . Te filmy są po prostu świetne ! Lśnienie jest dobre ale tylko to z J. Nicholsonem . Poza tym to świetny aktor !!  :D

Pan Patryk:
Przeczytałem chyba tylko "Sklepik z marzeniami" albowiem dostałem w prezencie, a nie preferuję takiej literatury. Uważam, że King to pisarz zdolny i utalentowany warsztatowo, pisze ciekawie i wciągająco, czasem ma ciekawe pomysły, czasem zrobi coś, z czego powstają świetne filmy (Skazani na Shawshank" bo "Zielna mila" trochę nazbyt, hmm, dramatyczna przez co nierealistyczna). Ot, taki sobie solidny autor łatwych i relaksujących książek, takie moje zdanie, choć w Stanach uczą się na nim już w szkole, o jego publikacjach także, nie tylko książkach.

ble:
King całkiem fajnie pisze. Niektóre jego książki są naprawde dobre, a na niektórych się porządnie zawiodłem (np. To) A jego dzieła, które polecam to Podpalaczka, Cmentarz Zwierząt, Zielona Mila, Cujo, a takie mniej godne polecenia to np. Desperacja.
Dobre horrory pisze też Koontz. Carroll to jest ten od Krainy Chichów, i Kości Księżyca(chyba taki tytuł, nie bardzo pamiętam)? Jeśli tak to jest on w mojej wielkiej trójce pisarzy horrorów :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej