Autor Wątek: Biofeedback  (Przeczytany 2144 razy)

Offline Simon

• +
Biofeedback
« dnia: 2004-10-15 (Pią), 21:48 »
Zawsze interesowałem się sposobem działania mózgu i metodami polepszania pamięci, czy ktoś z Was korzystał już z Biofeedback? Chciałbym poznać wasze, wrażenia no i czy się opłaca zważywszy na cenę. Paleta zastosowań jak zauważyłem jest bardzo szeroka, sam jeszcze tego nie testowałem.  :(

Offline Carnagge

• +
Biofeedback
« Odpowiedź #1 dnia: 2004-10-15 (Pią), 22:28 »
Kurde nie wiem co to jest dokładnie 'Biofeedback' (pierwszy raz słyszę to określenie). Ale ostatnio zastanaiwam się nad kursami polepszającymi pamięć i szybkość uczenia. Może ktoś na coś takiego już chodził i by się podzielił doświadczeniami. A taki troszkę offtop to jeszcze szybkie czytanie, ktoś próbował?

Offline gramisan

• ++
Biofeedback
« Odpowiedź #2 dnia: 2004-10-15 (Pią), 23:09 »
Sam nie próbowałem podobnych treningów. Chociaż słyszałem wiele różnorodnych opinii na ten temat. Jedni uważają, że to shit i nie warto temu poświęcać czasu, natomiast druga strona tworzy jakby odmienny biegun i stanowi niesamowity kontrast, tzn. twierdzą, że było im to bardzo pomocne. Ja tam uważam, że jeżeli ktoś się przyłoży do podobnych zajęć, na pewno pomoże im w osiągnięciu danego celu, w końcu mózg można dowolnie kreować, a trening czyni mistrza.
"Non omnis moriar"

Reset-Forever - kultowy zin

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Biofeedback
« Odpowiedź #3 dnia: 2004-10-15 (Pią), 23:17 »
I tak trwa nieprzerwanie odwrót od naturalnego człowieka ;-)
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Koki

• +++++
Biofeedback
« Odpowiedź #4 dnia: 2004-10-16 (Sob), 07:31 »
*ożywia się*

Bioshock?

Eee... nie...

*Standby*

Offline _lili_

• +
Biofeedback
« Odpowiedź #5 dnia: 2004-10-16 (Sob), 11:27 »
Samej nigdy nie przyszło mi do głowy zapisywanie się na takie kursy, ale moja kuzynka chodziła na jakieś zajęcia mające poprawić koncentrację i polepszyć pamięć. Nie wiem jak to jej tam szło, ale liceum do którego trafiła raczej kiepskawe jest, więc jeżeli chodzi o naukę na wiele to się jej chyba nie zdało. (Inna rzecz, że genialny system edukacji też nie pomaga). A co do pamięci, to podobno jedynym pewnym (z biologicznego punktu widzenia) sposobem na jej poprawienie to... więcej się uczyć. Tego przynajmniej dowiedziałam się na lekcji biologii :D (ciekawe dlaczego nikt z nas się wtedy nie ucieszył ;]). Między neuronami wytwarzają się jakieś łącza i to dzięki nim później łatwiej przyswaja się wiadomości i dłużej je pamięta, bo ilości neuronów zwiększyć się niestety nie da.
Co do Bifeedback to nie podoba mi się wizja medycznej części tej metody; chyba za dużo SF ;)
O wiele bardziej podobają mi się takie różne sztuczki (np. mnożenie przez 9 na palcach ;D .. przydatne może nie za bardzo, ale przynajmniej ciekawe ;]), zapamiętywanie skojarzeniowe  itd.

Offline Steffek

• +++
Biofeedback
« Odpowiedź #6 dnia: 2004-10-16 (Sob), 11:36 »
Hmm, nie zabardzo wiem co to jest to bcostam. Jezeli zas chodzi o kursy szybkiego czytania, lepszego zapietywania itp. to mysle, ze to raczej dobra rzecz. Jezeli komus potrzeba lepszej pamieci, ma problemy z nauka, chce uczyc sie szybciej, to jak najbardziej rzecz dla niego.

(np. mnożenie przez 9 na palcach ;D .. przydatne może nie za bardzo, ale przynajmniej ciekawe ;]), zapamiętywanie skojarzeniowe  itd.
[snapback]78600[/snapback]

Na placach? Jezeli chodzi o mnozenie przez 9 to zawsze mialem inny system :D Damjy na to 7x9. Do 7 dodajemy 0 i mamy 70. Pozniej tylko odejmujemy 7 i uzyskujemy piekny wynik 63 :D Taki sam system dziala tez na inne przyklady. 5x9=50-5=45.
« Ostatnia zmiana: 2004-10-16 (Sob), 11:37 wysłana przez Steffek »

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Biofeedback
« Odpowiedź #7 dnia: 2004-10-16 (Sob), 11:41 »
Na placach? Jezeli chodzi o mnozenie przez 9 to zawsze mialem inny system :D Damjy na to 7x9. Do 7 dodajemy 0 i mamy 70. Pozniej tylko odejmujemy 7 i uzyskujemy piekny wynik 63 :D Taki sam system dziala tez na inne przyklady. 5x9=50-5=45.
[snapback]78601[/snapback]
Chodzi o to że zalezy przez co mnożysz zginasz odpowiedni palec, czyli masz 10 palców mnożysz przez 3 zginasz trzeci palec i te palce po lewej to dziesiątki po prawej jedności :)

Offline _lili_

• +
Biofeedback
« Odpowiedź #8 dnia: 2004-10-16 (Sob), 12:02 »
Właśnie tak :] Jedyna rzecz jaką pozwalam młodszemu bratu obliczać na palcach :D Jeszcze ;)

Offline Koki

• +++++
Biofeedback
« Odpowiedź #9 dnia: 2004-10-16 (Sob), 15:11 »
A nie lepiej znać np. tabliczkę mnożenia? Wiecie, była chyba w pierwszej klasie, przez te 12+ lat tłuczenia matematyki mogliście się jej nauczyć, serio... :P

Offline Carnagge

• +
Biofeedback
« Odpowiedź #10 dnia: 2004-10-16 (Sob), 15:56 »
Hehehe śmieszna ta metoda z tymi palcami :D Ale ja podobnie jak Koki nauczyłem się w podstawówce tabliczki mnożenia i jakoś idzie bez palców :P

Offline Smirfon

• +
Biofeedback
« Odpowiedź #11 dnia: 2004-10-16 (Sob), 18:44 »
Nie wiem co chcecie od tej metody licznia. Jest przydatna  :lol: Ja pomimo że jestem w 3 klasie gim. o profilu matematycznym nadal tak własnie obliczam zadania zwiazane z mnozeniem liczby 9 ( ale tylko i wyłącznie liczby 9 ).
Gwardia umiera, ale nie poddaje się.

Offline Steffek

• +++
Biofeedback
« Odpowiedź #12 dnia: 2004-10-16 (Sob), 18:57 »
Hehe, ja rowniez uczylem sie tabliczki mnozenia. Tyle, ze 9 sobie ominolem i nauczylem sie tylko systemu, ktorego wam podalem :)

Offline azul

• +
Biofeedback
« Odpowiedź #13 dnia: 2004-10-16 (Sob), 20:11 »
S Między neuronami wytwarzają się jakieś łącza i to dzięki nim później łatwiej przyswaja się wiadomości i dłużej je pamięta, bo ilości neuronów zwiększyć się niestety nie da.
[snapback]78600[/snapback]

niestety, najwięcej połączeń mamy w wieku niemowlęcym, pozniej liczba ta sukcesywnie spada.... ;)
..z mojego subiektywnego punktu widzenia jestem całkowicie obiektywny.

Offline Simon

• +
Biofeedback
« Odpowiedź #14 dnia: 2004-10-17 (Nie), 01:06 »
niestety, najwięcej połączeń mamy w wieku niemowlęcym, pozniej liczba ta sukcesywnie spada.... ;)
[snapback]78680[/snapback]
Skąd masz takie informacje???? ?Jak czytałem połączenia rozwijają się cały czas. Taki noworodek teoretycznie powinien mieć ich mało ponieważ nic nie wie o świecie a jego jedyne potrzeby to sen i jedzenie (resztą zajmują się rodzice, pampersy itp. itd.).

"Biofeedback  (żeby wyjaśnić) jest sposobem zwrotnego podawania informacji o przebiegu i parametrach monitorowanej czynności fizjologicznej. Uzyskane tą drogą informacje umożliwiają kontrolę i optymalizację monitorowanego parametru, a tym samym czynności fizjologicznej. Proces zwracania informacji zwany jest sprzężeniem zwrotnym, z angielskiego "Feedback", a ponieważ dotyczy funkcji żywych organizmów, zwany jest  : Biofeedback. Proces monitorowania parametru fizjologicznego, najczęściej jest uwarunkowany jakimś paradygmatem (koncepcja modelowania sprzężenia zwrotnego),  a próbę spełnienia uwarunkowań paradygmatu nazywamy treningiem biofeedback.."

sam bym tego lepiej nie napisał, a konkretnie,j to co mie interesuje to metoda polepszenia koncentrcji oraz pamięci (oraz kilkudziesięciu pomniejszych rzeczy) za pomocą komputera.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Biofeedback
« Odpowiedź #15 dnia: 2004-10-17 (Nie), 10:09 »
U mnie w liceum bylo takie cos jak obowiazkowe zajecia z szybkiego czytania, denne to bylo oj denne prawie nie chodzilem po tym jak sie okazalo ze czytam 450 wyrazow na minute a inne osoby z  klasy ok. 75