Autor Wątek: FORUM NA NOWYM SERWERZE  (Przeczytany 1505 razy)

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
FORUM NA NOWYM SERWERZE
« dnia: 2004-03-15 (Pon), 17:50 »
Ponieważ jesteśmy na nowym serwerze chciałem rzec kilka słów gwoli wyjaśnienia. narazie zostaje stare forum (czyli: phpBB zmodyfikowane przez Przema, w wersji 1.7 - tak, wiem jest już nowa wersja, ale nie wiem co się tam pozmieniało a ta i tak ma już wiele niepotrzebnego śmiecia). napisałem \"narazie\" bo z czasem przejdziemy na inne, jeszcze się do końca nie zdecydowałem, albo phpBB, tylko sam sobie wybiorę i zainstaluję mody (bo te Przema są w większości bezużyteczne i wyłączone), albo zmienimy forum na Invision, co jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem (oczywiście baza danych zostanie przeniesiona). ale to później...

co się zaś tyczy chwili obecnej. zaszły następujące zmieny:
1. konto założyłem na DMK Hosting, usłyszałem o nich na usenecie, zobaczyłem co oderują i wydaje mi się, że są warci swojej ceny.
2. domena chwilowo pozostaje taka jak widać, za niedługo rozpiszę zbiórkę na domenę bo aż taki bogaty żeby kupować i konto i domenę nie jestem. ;P
3. ZMIEŃ SWOJE HASŁO!
4. każdy musi sobie od nowa ustawić awatara, jeśli nie macie swojego starego awatara, to ja go napewno mam, opiszcie mi go i wam przyślę.
5. NIE USTAWIAMY OBRAZKÓW W PODPISIE!
6. zamiast obrazków można teraz śmieło hotlinkować sobie własne. ograniczeniem jest tylko i wyłącznie zdrowy rozsądek, ale jak zobaczę, że ktoś przegina to będą konsekwencje (starajcie się nie przekraczać wysokości bannera, czyli jakieś 40-60 px)
7. można używać HTML\'a, nie jestem paranoikiem, zwłaszcza, że liczba dostępnych tagów jest bardzo ograniczona(na dzień dzisiejszy u,i,b,a,img). jak będzie uzasadnione zapotrzebowanie to dodam inne. aha, jeśli coś się da załatwić przez BBCode, to używajcie BBCode, jest bezpieczniejsze i nie da się niczego sknocić.
8. zmieniłem lekko hierarchię forum, ale nie powinno nikomu sprawiać kłopotu dotarcie do właściwych informacji.
9. prawdopodobnie wywalę Blogi. ale to jest jeszcze temat do obgadania.
10. mikrofon jest narazie na dole, ale zmienię to w najbliższych dniach.

eee... chyba wszystko... jak mi się coś przypomni to dodam poniżej.

MIŁEGO PISANIA ;D                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!