Archiwum > BCK:Ogólne dyskusje

Steampunk

(1/1)

bobersun:
Witam mam pytanko czy znacie jakieś settingi lub systemy osadzone w steampunkowym świecie?? Bo zabierazm się za tworzenie własnego bo takowego nieznalazłem ;] heh... dla tych którzy niewiedzą jak wygląda świat steampunku już w skrucie opisuje ;P jest to świat podobny do świata Arcanum czyli maszyny parowe istnieją, magia, inne rasy itp. czy znacie może coś takiego bądź znacie jakieś ciekawe stronki o tej tematyce??                    

Keiran:
Huhu, steampunk jest faktycznie ciekawy, ale o systemach w tym to raczej nie slyszalem o dziwo. A szkoda bo fajna rzecz to jest, tyle ze trzeba by niezla wyobraznie miec i troche wiedzy fizyczno technicznej :D                    

bobersun:
wiedza fizyczno techniczna niema nic do gadania jeżeli w mojm przypadku mam zamiar skorzystać z pomysłów zaczerpniętych z mang i anime hehe aż tak bardzo niebędzie potrzeban teraz zbieram różne rzeczy o mechach hehe takihc parowych i wogóle a co do wyobraźni to mam jak byście wpadli na jakieś ciekawe pomysły to też mozecie tu wrzucać przyczynicie sie do powstawania światu ;P                    

Keiran:
No wlasnie ta wiedza moglaby byc przydatna aby tworzyc cos samemu, a nie tylko zaczerpniete z innych zrodel. Np co zrobisz jak ci sie taki parowy mech zepsuje :P                    

bobersun:
hehe sądze że bedą gnomy ala DL :D tylko bardziej przewidywalni ;] hehe jakieśtabelki n ato czy mech niewybucnie itp. moze zaporzycze pomysł z Full Metal Alchemist z kombinwaniem za pomocą alchemi ale znacznie słabsze to taki odpowiednik magi w tym anime hehe ogólnie jeżeli realia świata powiąże sie z realiami mangi to będzie całkiem ciekawie wówczas niknie większość granic między rzeczywistością a fantastyką pomimo iż odzwierciedlenie wytzymałosi ras zamieszkujacych dany świat bedzie znacznie bardziej realna w D&D wieśniak niejest w stanie nic zrobić wojownikowi na 10 lvl. ;] a u mnie bedzie mógł go motyką zabić ;] wkońcu to też człowiek heh... a z kolei z magi wzioł bym wszystko co usówa realia w róznego typu konstruktach, bujności ras itp. możliwe że bardzo niezrozumiale tłumacze ;P                    

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej