Autor Wątek: Wolność słowa  (Przeczytany 20739 razy)

Offline Mortas

• +
Wolność słowa
« dnia: 2004-02-09 (Pon), 14:40 »
Mein Kampf - czy wiecie, że ta książka jest zakazana? Czy uważacie, że w Polsce jest wolność słowa? Dlaczego za niektóre poglądy można iść do więzienia?                    

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
Wolność słowa
« Odpowiedź #1 dnia: 2004-02-09 (Pon), 14:45 »
Bo są społecznie szkodliwe, spryciarzu.                    
"więc lis postanowił go wyruchać"

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
Wolność słowa
« Odpowiedź #2 dnia: 2004-02-09 (Pon), 14:49 »
a czy wobec tego mozna pozwolic by jakis idiota wstawil siebie na srodek i sial spoleczny ferment, przekonujac do jakis chorych ideologii?
w polsce jest wolnosc slowa. mozesz powiedziec publicznie, np. ze nie cierpisz komunistow i nikt ci nic nie zrobi. tak samo mozesz publicznie negatywnie wyrazac sie o polityce kraju.                    

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #3 dnia: 2004-02-09 (Pon), 14:54 »
Hm, no to jest bez sensu. Mogę kupić dzieła Lenina i koszulkę z Che, a nie moge kupic normalnie Mein Kampf.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Wolność słowa
« Odpowiedź #4 dnia: 2004-02-09 (Pon), 14:57 »
Można kupić Mein Kampf właśnie. U mnie w ksiegarni było. Tylko to bez sensu. NIkt nie kupował, to i zdjęli.

Ale że koszulkę z Che mozna kupić to bzdura jawna.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Wolność słowa
« Odpowiedź #5 dnia: 2004-02-09 (Pon), 14:59 »
Wiecie, mnie nie zachwyca idea 4tej rzeszy... Zwłaszcza, że my też byliśmy zaliczeni do \"mniej wartościowych\".                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #6 dnia: 2004-02-09 (Pon), 15:02 »
No można wylądować w sądzie za fiuta na krzyżu, to też jest kiepskie - i obie rzeczy można podziwiać w internecie, to też jest bez sensu. Nie ma wolności słowa w Polsce.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Wolność słowa
« Odpowiedź #7 dnia: 2004-02-09 (Pon), 15:03 »
A co to ma do rzeczy? Jaka czwarta rzesza?                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Wolność słowa
« Odpowiedź #8 dnia: 2004-02-09 (Pon), 15:07 »
Durb - jeśli wyrośnie nam pare tysięcy takich \"wielbicieli\", to, no cóż - przejdą do urzeczywistniania idei zawartej w Mein Kampf - wytrzebienia wszystkiego, co jest \"mniej wartościowe\"                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #9 dnia: 2004-02-09 (Pon), 15:12 »
Silne państwo nie powinno się bać takich rzeczy. Jak jakieś łyse pały kogoś szturchają to się ich wsadza do więzienia i koniec. A mówić sobie mogą co chcą, póki nie robią nikomu krzywdy...                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Wolność słowa
« Odpowiedź #10 dnia: 2004-02-09 (Pon), 15:12 »
Ale 100.000 pojebanych nosi koszulki z Che i z czerwoną gwiazdą a jakoś nie wprowazają jedynego słusznego ustroju społecznego. To nie tak.                    

Offline Mortas

• +
Wolność słowa
« Odpowiedź #11 dnia: 2004-02-09 (Pon), 16:34 »
Można kupić Mein Kampf właśnie. U mnie w ksiegarni było. Tylko to bez sensu. NIkt nie kupował, to i zdjęli.

Ale że koszulkę z Che mozna kupić to bzdura jawna.

Mein Kampf w Czechach

Praski sąd apelacyjny ukarał grzywną 60 000 koron (ok. 6 600 zł) sprzedawcę internetowego za rozpowszechnianie zakazanej w Czechach książki Adolfa Hitlera \\\"Mein Kampf\\\" - podały czeskie media. Zanim policja skonfiskowała nakład, oskarżony sprzedał przez Internet około 20 egzemplarzy \\\"Mein Kampf\\\". [PAP]

Wg
 http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci/wiadomosc....c.html?id=27747
 -----------------
 22 miesiące odsiadki dla wydawcy Mein Kampf

Czeski wydawca Mein Kampf Hitlera, Michal Zitka, został w poniedziałek skazany przez sąd w Pradze na 22 miesiące więzienia w zawieszeniu na trzy lata.
 W latach 2000 i 2001 Zitka był dwukrotnie skazany na trzy lata więzienia i grzywnę w wysokości dwóch milionów koron za \\\"wspieranie i propagowanie ruchów dążących do pogwałcenia podstawowych praw i swobód obywatelskich\\\". Wyrok został uchylony przez sąd wyższej instancji, który orzekł, że podczas dwóch pierwszych procesów doszło do błędów proceduralnych.  
 W poniedziałek sędzia Rudolf Sidlo uznał Zitkę za winnego, obniżając karę do 22 miesięcy z uwagi na to, że nie udało się udowodnić, że publikując książkę miał on wpływ na neonazistowskie ugrupowania. Sędzia uznał jednak, że Zitko jest \\\"winien zniesławienia narodu żydowskiego\\\".
 Zitko, który twierdzi, że Mein Kampf wydał po to, aby \\\"dzieło\\\" to odmitologizować, jest zdziwiony wyrokiem i zapowiedział apelację, a jeśli to nie pomoże - wystąpienie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.  
 Według sądu, wydawca sprzedał 93 tysiące egzemplarzy książki (13 tysięcy egzemplarzy skonfiskowała policja) i osiągnął zysk w wysokości 7 mln koron (ok. 220 tysięcy euro).  
 Polska próba opublikowania Mein Kampf w 1991 roku skończyła się konfiskatą książki przez prokuraturę.

Sprzedaż jest nie legalna na pewno. Tymczasem w każdym kiosku mogę kupić NIE, Fakty i Mity itp. żydowską prasę, która mnie jako katolika i patriotę obraża.

przejdą do urzeczywistniania idei zawartej w Mein Kampf - wytrzebienia wszystkiego, co jest \\\"mniej wartościowe\\\"

Nie znasz idei Hitlera, więc proszę się na jej temat nie wypowiadać. Idea Hitlera jest w Polsce zakazana, a ludzie znają jedynie kłamstwa, bo kłamstw uczą w szkole. Przynajmniej mojej. Oczywiste jest, że po wojnie zawsze dobrą stroną jest strona wygrana, bo przedstawia ona historię na swoją korzyść. Np. w Iraku zapewne Amerykanie w szkołach na histrii będą przedstawieni jako bohaterzy.                    

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #12 dnia: 2004-02-09 (Pon), 16:37 »
Sprzedaż jest nie legalna na pewno. Tymczasem w każdym kiosku mogę kupić NIE, Fakty i Mity itp. żydowską prasę, która mnie jako katolika i patriotę obraża.

Zakazałbyś?                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #13 dnia: 2004-02-09 (Pon), 16:55 »
Mortas, popadasz w skrajnosc glupoty juz... Moze mi powiesz ze obozy koncetracyjne w ktorych gineli tez Polacy to wymysly strony wygranej? Moze powiesz ze idea Hitlerowska wnosila cos dobrego(ciekawe co)? Prosze o jakies konkretne argumenty, prosze o przedstawienie \"idei hitlerowskiej\" w prawdziwym swietle....                    
I chuj.

Offline Daarth

• +
Wolność słowa
« Odpowiedź #14 dnia: 2004-02-09 (Pon), 17:09 »
Lupin => moze lepiej nie? znowu bedzie tak jak w temacie o skinach. wszyscy sie tylko beda wkurzac na mortasa za to ze piep**y głupoty i wyzywac go od durniów, bo na to sie zanosi...                    
Telewizja nie kłamie! Uwierzcie reklamie :D | Użytkownik KONNEKT'a klienta GG |  JID: daarth@jabber.aster.pl

Offline SAVER

• ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #15 dnia: 2004-02-09 (Pon), 17:15 »
Hm, no to jest bez sensu. Mogę kupić dzieła Lenina i koszulkę z Che, a nie moge kupic normalnie Mein Kampf.

No właśnie. Przecież m.in. o tym piszę cały czas na forum. Że nie ma wolności słowa w Polsce(i nie tylko) w dużej mierze za sprawą żydów,którzy są u władzy. Tak się przedstawia prawda.
A np. ty Pedro nie chcesz przyznać mi racji otwarcie, a tu jednak stwierdzasz że \"coś jest nie tak \" .

Możesz nosić koszulke z Che, napis CCCP z czerwoną gwiazdą i jest ok. Ale spróbuj nosić swastyke - od razu podnosi się larum.

A wiecie czemu tak się dzieje? I nie ja to wymyślilem :) Tak pisze historia.Po prostu od początku komunizm wykombinowali i rozwinęli żydzi, ten w ZSRR także. Za zbrodniami komunizmu stali żydzi: m.in. Beria(szef NKWD), Jeżow,Lew Trocki.

A kibuce w obecnym Izraelu to nic innego jak kołchozy i sowchozy w dawnym ZSRR.

Jak słusznie zauważył deputowany CDU Martin Hohmann,porównując zbrodnie bolszewików(wśrod których było dużo żydów) do zbrodni nazistowskich.
Został za to pozbawiony członkostwa we frakcji parlamentarnej swojej partii, grozi mu wykluczenie z szeregów chadecji.  
Jego zwolennicy publikują teraz w niemieckiej prasie ogromne płatne ogłoszenia z setkami nazwisk osób popierających deputowanego CDU ,za to że odważył się powiedzieć publicznie,iż naród niemiecki nie jest gorszy od żydowskiego, gdyż i ten ostatni ma wiele na sumieniu.
Wystapienie Hohmanna zostanie potepione z parlamentarnej trybuny, jak \\\"każdy akt antysemityzmu\\\", co zapisano w projekcie uchwały Bundestagu zaakceptowanej zarówno przez koalicje rządową jak i opozycję\\\"

Tak właśnie przemilcza się prawdziwe fakty i zamyka usta prawdzie.
Dlatego,że komunizm to wymysł samych żydów, do tej pory przykłada się inną miarę do zbrodni komunistycznych i nazistowskich.
Nazistowskie ściga się po dziś dzień. Natomiast przy wielu komunistycznych zbrodniach umarz się postepowanie jako \"przedawnienie\" ot choćby z Wandą Wolińską - stalinowskim prokurator - zbrodniarzem,która skazała na śmierć wielu patriotów z AK żydówką,ukrywająca się w Wlk. Brytanii, której nie można ekstradytować z Anglii.

I w efekcie \"Mein Kampf\" jest zabroniona, jako \"zbrodnicza ideologia\" , a za to dzieła Marksizmu i Leninizmu dostanie się bez większych kłopotów.                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #16 dnia: 2004-02-09 (Pon), 17:27 »
Lupin => moze lepiej nie? znowu bedzie tak jak w temacie o skinach. wszyscy sie tylko beda wkurzac na mortasa za to ze piep**y głupoty i wyzywac go od durniów, bo na to sie zanosi...

Wiesz, jak ktos juz zaczyna pisac takie rzeczy, lepiej by bylo zeby poparl je przykladem... Jesli jakikolwiek argument przemowi za, to czemu by nie? :wink:

SAVER - powiedz mi co bylo zlego w zalozeniach Socjalizmu Utopijnego...                    
I chuj.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Wolność słowa
« Odpowiedź #17 dnia: 2004-02-09 (Pon), 17:29 »
Ale tłumaczę ci Mortas - pamiętam mein kampf u siebie w księgarni. Dąbrowa Górnicza ul. Sienkiewicza. I ja tam przeczytałem mein kampf w tejże księgarni. Potem zniknęło. Jak się spytałem czemu, to pani powiedziała, że sprzedała tylko jeden egzemplarz więc wycofała do wydawcy.                    

Offline SAVER

• ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #18 dnia: 2004-02-09 (Pon), 17:48 »

SAVER - powiedz mi co bylo zlego w zalozeniach Socjalizmu Utopijnego...

No tak, jak podaję fakty dotyczące komunizmu to zaczynasz się wycofywać ;)

Przecież nie mówimy o założeniach Socjalizmu Utopijnego(tylko z nazwy, bo to czysty komunizm) tylko o fatalnych jego skutkach dla ludzkości: aparacie terroru,łagrach,milionach zabitych.A także o tych,którzy za tym stali. To jest rzeczywistość, nie utopia. Więc jeśli chcesz rozmawiać o rzeczywistości to nie gadaj o utopii, zdecyduj się.

I nie zamykaj oczu na rzeczywistość. Krąży wiele bajek i mitów o komuniźmie, ale nie należy w nie wierzyć.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #19 dnia: 2004-02-09 (Pon), 17:54 »
Dziela Lenina, Marksa, Engelsa sa czysto teoretyczne. Podpowiem tez ci, ze zbrodnie popelnil Stalin a nie Marks i Engels. To tak samo jak by stwierdzic ze filozofia Nitshego jest zla, bo posluzyla za pierwozor ideologi Hitlera.                    
I chuj.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #20 dnia: 2004-02-09 (Pon), 17:56 »
A powiedz mi mortas, a jakiż to sposób ta tzw. żydowska prasa cię obraża? Że lezy w kiosku? A może tam piszą coś o tobie?

Mnie np. jako katolika i patriotę obraża sam fakt że istniejesz - i co? I żyję z tym (choć jest ciężko).

Także rozumiem że jesteś uczniem Hitlera i znasz jego ideę lepiej niż my, ofiary żydowskiej propagandy.                    

Offline Emill

• +++
Wolność słowa
« Odpowiedź #21 dnia: 2004-02-09 (Pon), 18:15 »
Mortas --> czy ty mieszkasz w Czechach? Durbik wyraznie mowi o ksiegarni w Polsce, a ty wyskakujesz z tekstem, ze sprzedaz jest zakazana i popierasz to newsem o CZECHACH :D                    

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline SAVER

• ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #22 dnia: 2004-02-09 (Pon), 18:21 »
Dziela Lenina, Marksa, Engelsa sa czysto teoretyczne. Podpowiem tez ci, ze zbrodnie popelnil Stalin a nie Marks i Engels. To tak samo jak by stwierdzic ze filozofia Nitshego jest zla, bo posluzyla za pierwozor ideologi Hitlera.

To ci jeszcze raz powtarzam,że to o czym mówisz to UTOPIA. Rozmawiamy o rzeczywistości a nie utopii. A utopia niema nic wspólnego z rzeczywitością. Chyba że nierozumiesz słowa utopia.

Lenin też popełnił zbrodnie, przecież pociągnął ludzi do rewolucji pażdziernikowej w 1917 roku, wykorzystujac naiwność ludzi. Opierał się w głównej mierze na marksiźmie,w którym pełno było o \"walce klasy robotniczej z wrednymi kapitalistami\". To było wręcz nawoływanie do zbrodni.
Więc twierdzenie że dzieła Lenin,Marksa,Engelsa były \"czysto teoretyczne\" to największe kłamstwo XX wieku, na które od dziesięcioleci dają się nabierać tacy jak ty.

Z filozofią Nietschego było zupełnie inaczej,sam Nietsche nie miał na mysli tego ,co posłużyło Hitlerowi. Te filozoficzne rozważania nie były z gruntu złe. Autor miał zupełnie co innego na myśli.

Natomiast Marksizm i Leninizm od początku nawoływał do przemocy wobec \"burżujów\" i \"kułaków\", do rozlewu krwi. Tu autorzy od początku zakładali ,że po zgładzeniu bogatych ,władze przejmie \"lud\", bez żadnych wątpliwości.
Dlatego filozofia komunistów od początku była i jest zła,zbrodnicza.                    

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #23 dnia: 2004-02-09 (Pon), 18:23 »
A czytałeś Manifest Komunistyczny?                    

Offline maxav

• +
Wolność słowa
« Odpowiedź #24 dnia: 2004-02-09 (Pon), 18:23 »
Tymczasem w każdym kiosku mogę kupić NIE, Fakty i Mity itp. żydowską prasę, która mnie jako katolika i patriotę obraża.
-
1:To że Urban jest żydem (podobno) to nie znaczy że jego gazeta jest żydowska.
2:Wyżej wymienione gazety obrażają Cię, ponieważ nie wachają się publikować tekstów o przestępstwach i wynaturzeniach wśród kleru (i nie tylko).Dopiero gdyby zakazano ich sprzedaży to można mówić o braku wolności słowa. A tak w ogóle to dzieła hitlera są szkodliwe społecznie-dlatego zakazane.                    
\"Nie staraj się zrozumieć wszystkiego,bo wszystko stanie się niezrozumiałe\"

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #25 dnia: 2004-02-09 (Pon), 18:27 »
Wiesz, niektórzy mówią że pedalstwo jest szkodliwe społecznie - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #26 dnia: 2004-02-09 (Pon), 18:32 »
Sah, to ze pedalstwo jest szkodliwe spolecznie to tylko teoria. Zas to ze Mein Kampf jest szkodliwe spolecznie jest juz twierdzeniem. Jak by taka ksiazka lezala u mnie w bibliotece z checia bym wziol i poczytal, jak wiarygodne zrodlo historyczne.                    
I chuj.

Offline SAVER

• ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #27 dnia: 2004-02-09 (Pon), 18:34 »
Tymczasem w każdym kiosku mogę kupić NIE, Fakty i Mity itp. żydowską prasę, która mnie jako katolika i patriotę obraża.

A tak w ogóle to dzieła hitlera są szkodliwe społecznie-dlatego zakazane.

Coż za głęboka wypowiedź ;) Jakieś argumenty? Coż to znaczy,że są \"szkodliwe społecznie\" ? Jakież to socjalistyczne. Przypomina gadki SLDowskich dygnitarzy.

W takim razie może mi wyjaśnisz,dlaczego dzieła marksizmu i leninizmu nie są
zakazane ,ale i dostępne?
A są niemniej szkodliwe bo propagują równie zbrodniczą ideologię i system. W takim razie również wedle normalnego prawa powinny być zakazane.

I na jakiej podstawie twierdzisz,że dzieła Hitlera są szkodliwe społecznie? Wyłącznie na podstawie kłamliwej propagandy mediów?

Czytałeś np. książkę \"Hitler - studium tyranii\" ? Bo ja owszem. Są też tam zamieszczone fragmenty \"Mein Kampf\" i szczerze mówiąc nie widać w nich nic szczególnie szkodliwego.
Musiasz pamietać,że Hitlera zmieniła mocno sytuacja wojny.

A reszty dokonała powojenna manipulacja faktami, robiąc np. z \"Mein Kampf\" zakazany owoc.
Tymczasem bardzo szkodliwa \"Biblia Szatana\" jest ogólnie dostepna.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #28 dnia: 2004-02-09 (Pon), 18:39 »
Hmm, przegladalem mein kampf po tym jak kupilem kumplowi na allegro. Nic odkrywczego.
Jesli wolno byc fanem komunizmu to czemu nie faszysta? Wole skrajna prawice od skrajnej lewicy, ale neistety dzisiaj fajnie jest byc komuchem ;(                    

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #29 dnia: 2004-02-09 (Pon), 18:39 »
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #30 dnia: 2004-02-09 (Pon), 18:41 »
Hmmm, SAVER... Wiec powiesz mi moze ze walka z wyzyskiem jest zla? Ze oddanie wladzy ludowi, tej najliczniejszej grupie jest zlem? A no tak, bo wtedy nie bedzie elit rzadzacych krajem, nawet lepiej! Nie bedzie kraju, beda tylko samowystarczalne komuny, z rzadka otwierajace sie na swiat. A zwiazki zawodowe to oczywiscie kolejny przyklad zbrodniczej ideologi socjalistycznej, wszelkie dotacje socjalne to takze przyklad zla znajdujacego sie w socjalizmie. Powiedz mi SAVER, ile dziel Lenina przeczytales? Czy wiesz wogule o czym sie wypowiadasz?                    
I chuj.

Offline SAVER

• ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #31 dnia: 2004-02-09 (Pon), 18:45 »
A czytałeś Manifest Komunistyczny?

A ty czytałeś z przeproszeniem? :) A kto czytał?
To przecież dalej ta sama ideologia. Nic sie nie zmienia.

Hmmm, SAVER... Wiec powiesz mi moze ze walka z wyzyskiem jest zla? Ze oddanie wladzy ludowi, tej najliczniejszej grupie jest zlem? A no tak, bo wtedy nie bedzie elit rzadzacych krajem, nawet lepiej! Nie bedzie kraju, beda tylko samowystarczalne komuny, z rzadka otwierajace sie na swiat. A zwiazki zawodowe to oczywiscie kolejny przyklad zbrodniczej ideologi socjalistycznej, wszelkie dotacje socjalne to takze przyklad zla znajdujacego sie w socjalizmie. Powiedz mi SAVER, ile dziel Lenina przeczytales? Czy wiesz wogule o czym sie wypowiadasz?

Po prostu ręce opadają. Czy ty naprawdę wierzysz w te wszystkie komunistyczne i socjalistyczne brednie?
To jest utopia bez pokrycia w rzeczywistości. Ślepy zaułek.

I co to za argument,\"czy czytałeś dzieła Lenina\" będziemy się licytować? Nie trzeba mieć wiedzy tajemnej,tylko poczytać trochę historii(nie tylko ze szkoły) by wiedzieć ,że Marksizm i Leninizm to ideologie z gruntu złe i do czego doprowadziły.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #32 dnia: 2004-02-09 (Pon), 18:57 »
Ale chwila chwila, ideologia Nitschego tez doprowadzila do wielkiego zla. Zaprzeczysz? Przeciez Hitler nie raz sam mowil ze wzorowal sie na tejze ideologi, wiec czemu by jej nie zakazac? I wytlumacz mi jedna rzecz, czemu ideologia inna od twojej jest brednia? Czy dla ciebie jest tylko czern i biel?                    
I chuj.

Offline SAVER

• ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #33 dnia: 2004-02-09 (Pon), 19:12 »
Ale chwila chwila, ideologia Nitschego tez doprowadzila do wielkiego zla. Zaprzeczysz? Przeciez Hitler nie raz sam mowil ze wzorowal sie na tejze ideologi, wiec czemu by jej nie zakazac?

Ideologia Nietschego nie doprowadziła do wielkiego zła. W samej filozofii Nietschego nie było nawoływania do nienawiści,sens był zupełnie inny. Natomiast sam Hitler niejako \"podpiął się\" pod tą ideologię,ale stworzył własną odbiegającą od Nietschego. Ale do dzisiaj pokutuje błędny pogląd,że to filozofia Nietschego.

Natomiast z Marksizmem i Leninizmem było z gruntu inaczej: Od początku w tych \"dziełach\" była mowa o walce klasowej i o wielkiej rewolucji robotniczej,która miała zbawić świat idąc po trupach kapitalistów. I od początku była podstawowym dekalogiem komunistów.
To jest zasadnicza różnica.

I wytlumacz mi jedna rzecz, czemu ideologia inna od twojej jest brednia? Czy dla ciebie jest tylko czern i biel?

Nic z tych rzeczy. Ja tylko słusznie uważam,że brednią jest ideologia komunistyczna i socjalistyczna.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #34 dnia: 2004-02-09 (Pon), 19:15 »
Ideologia nietzschego polega na dazeniu do doskonalosci - staniu sie ubermenschem, faszyzm to tylko jej wypaczenie                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #35 dnia: 2004-02-09 (Pon), 19:20 »
No wiec cholera powiedz mi co jest zlego w walce z WYZYSKIEM, bo do obalenia KAPITALISTOW dazy ideologia Marksistowska, zas Lenin stwierdzil ze konflikt z kapitalizmem jest nieunikniony. No oswiec mnie, powiedz co jest zlego w tym hasle. To ze Stalin oparl swoj rezim o te hasla stawia je w zlym swietle tak? Rewolucja byla zla, co? W koncu masy wyzyskiwane przez wieki stanely do walki o swoje, to bylo takie zle? Wielka Rewolucja Francuska tez byla zle, nie? W koncu ten krol taki dobry byl dla poddanych...

Uwazasz ze masz monopol na prawde? Cholera, to jakim idelogiom zawdzieczamy zwiazki zawodowe? Dotacje socjalne? Odpowiesz, czy sie boisz?                    
I chuj.

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #36 dnia: 2004-02-09 (Pon), 19:22 »
Bo żeby dać biednym trzeba komuś zabrać... Komunizm jest niesprawiedliwy.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #37 dnia: 2004-02-09 (Pon), 19:23 »
Sah, zeby bogaty był bogaty musi okrasc biednego. Kapitalizm tez jest niesprawiedliwy.                    
I chuj.

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #38 dnia: 2004-02-09 (Pon), 19:26 »
Bzdura. Że niby każdy bogacz ma na sobie krew mas pracujących itp.? Widzisz, to jest właśnie zło komunizmu, bo z przedsiębiorczości i zaradności robi okrucieństwo, a z głupoty i życiowej nieudolności cnotę.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #39 dnia: 2004-02-09 (Pon), 19:26 »
No sory lupin ale teraz pierdolisz. Jak to okrasc? Ktos ci kaze kupowac produkt kapitalisty? Mozesz wrocic sobie do tradycyjnej gospodarki, afryka czeka, zapraszamy                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #40 dnia: 2004-02-09 (Pon), 19:34 »
Sah ==>> A jakie byly na poczatku podzialy klasowe wsord ludzi? Zadne? Dopiero po Feudalizmie przyszedl podzial na panow i poddanych. Sorry, ale uwazasz ze kazdy ma rowne szanse na starcie? No tak, w koncu taki syn rolnika ma te same szanse co syn bogacza, wiec suma sumarum nie licza sie tylko checi, ale tez srodki jakie posiadamy na starcie.

Keiran ==>> Okrasc, porownaj place wyzszego stanowiska z praca zwyklego zjadacza chleba. A kto wykonuje brudna robote? Spojrz na place rzadzacych, ktorzy uparcie uwazaja ze nie ma pieniedzy, ale ich pensje przekraczaja srednia krajowa parokrotnie. To moze wg ciebie nie jest kradziez?                    
I chuj.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #41 dnia: 2004-02-09 (Pon), 19:39 »
1. Szkodliwe społecznie to też są śmierdzące bąki w zapchanym autobusie mzk na moją uczelnię. I co, zakazać?
2. Co to jest socjalizm utopijny? No na pewno nie Marx, bo to czystej wody rewolucjonista (i buc). Socjalizm utopijny to się rozwijał 30 lat przed Marxem w Anglii. A skończyło się to tak że jego twórcy albo umarli z głodu bo pozakładali swoje śmieszne pro-robotnicze fabryczki, albo nawrócili się na Locke\'owską teorię wymiany dóbr.
3.Marx jest w takim samym stopniu zbrodniarzem jak Hitler i Stalin - no bo czy oni mordowali? Zabili kogoś osobiście?
4.Co do kretyńskich założeń komunizmu-socjalizmu nie ma się co sprzeczać.

Dopisane po przeczytaniu posta Lupina:

A dlaczego syn rolnika spod Białegostoku i syn takiego maharadży Bundżystanu mają mieć takie same szanse? No dlaczego? Niech mi ktoś wyjaśni.                    

Offline SAVER

• ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #42 dnia: 2004-02-09 (Pon), 19:48 »
No wiec cholera powiedz mi co jest zlego w walce z WYZYSKIEM, bo do obalenia KAPITALISTOW dazy ideologia Marksistowska, zas Lenin stwierdzil ze konflikt z kapitalizmem jest nieunikniony.
No oswiec mnie, powiedz co jest zlego w tym hasle. To ze Stalin oparl swoj rezim o te hasla stawia je w zlym swietle tak? Rewolucja byla zla, co?

W walce z wyzyskiem złe jest samo założenie,że \" masy pracujace są wyzyskiwane przez krwiożerczych kapitalistów\" bla bla bla itp. itd. Komunistyczne brednie. I niebezpieczne bo rodzą niepotrzebne konflikty w społeczeństwie, podsycane i wykorzystywane przez róznych hochsztaplerów,cwaniaków dla własnych korzyści. Takze takich jak Lenin czy Stalin.

Po prostu świat jest tak skonstruowany,że nie może być tak by wszyscy mieli duzo pieniędzy i dóbr po równo, bo wtedy nikomu by się nie chciało pracować,ani wytwarzać.
Zawsze jedni będa mieli więcej inni mniej. Taka jest prawidłowość.
I dlatego komunizm z socjalizmem nigdzie się nie sprawdził.

W koncu masy wyzyskiwane przez wieki stanely do walki o swoje, to bylo takie zle? Wielka Rewolucja Francuska tez byla zle, nie? W koncu ten krol taki dobry byl dla poddanych...

Tak, stanęły o swoje podburzone i ostatecznie oszukane przez przywódców w rodzaju Lenina. Rewolucja zawsze zjada swoje dzieci. Ale ta walka nie miała nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwą walką o byt. Chodziło tylko o odebranie dóbr i godności bogatym jako symbolowi zła. Nie polegało to na tym by samemu coś wytworzyć,tylko by rozkraść.
I przyniosło jak wiemy marne skutki.

I jeszcze twierdzisz że rewolucja była dobra? Lol.
Oczywiście że rewolucja francuska była zła. Wymordowano całą niemal arystokrację ,całe rodziny, tylko dla chorych ambicji podjudzaczy \"ludu\". Bo zwykłym ludziom się nic nie poprawiło. Bywało,że za głupi donos każdy mógł stracić życie. Nie czytałeś historii?

Uwazasz ze masz monopol na prawde? Cholera, to jakim idelogiom zawdzieczamy zwiazki zawodowe? Dotacje socjalne? Odpowiesz, czy sie boisz?

Nikt nie ma monopolu na prawdę. Ale zawsze komunizm będzie uważany za zło. A związki zawodowe zawdzięczamy właśnie komunistycznym i postkomunistycznym ideologom,którzy ani na jotę nie zmienili sposobu myślenia.Trudno się zresztą dziwić, skoro studia kończyli jeszcze w PRLu i mieli ekonomię socjalistyczną.

Żeby ukraść bogatym a dać biednym. To jest niesprwiedliwe.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #43 dnia: 2004-02-09 (Pon), 19:49 »
Tak, Hitler byl na froncie I Wojny Swiatowej, chyba nie wierzysz ze nie zabil nikogo? A Stalin ostatnia osobe ktora stala mu na drodze do wladzy wyeliminowal osobiscie. Co jest, oni nikogo nie zabili? O_O

SAVER, tylko ze bogaty ma wiecej niz potrafi skonsumowac. Ma poprostu zaduzo, dochodzi do absurdow w stylu ubezpieczania wlasnej pupy, bo ladna jest. Socjalizm nigdy nie zakladal ze kazdy bedzie mial duzo, zakladal ze kazdy bedzie mial porowno. To ze idea zostala wypaczona to wina ludzi, nie idei.

Rewolucja Francuska w efekcie byla szara, stalo sie przez nia wiele zla, ale stalo sie tez wiele dobra. To byly poczatki konca feudalizmu, systemu panow i podanych. Skoro uwazasz, ze to definitywne zlo, chyba widzisz tylko czern i biel...                    
I chuj.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #44 dnia: 2004-02-09 (Pon), 20:19 »
A ja czytałem właśnie. I powiedz mi teraz drogi saverze, cóż w tym manifeście jest takiego straszliwego żeby go zakazać?                    

Offline SAVER

• ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #45 dnia: 2004-02-09 (Pon), 20:25 »
A ja czytałem właśnie. I powiedz mi teraz drogi saverze, cóż w tym manifeście jest takiego straszliwego żeby go zakazać?

Sama zbrodnicza ideologia komunistyczna jest w tym manifeście. To nie jest nic dobrego.                    

Offline Mortas

• +
Wolność słowa
« Odpowiedź #46 dnia: 2004-02-09 (Pon), 21:21 »
SAVER, tylko ze bogaty ma wiecej niz potrafi skonsumowac. Ma poprostu zaduzo, dochodzi do absurdow w stylu ubezpieczania wlasnej pupy, bo ladna jest. Socjalizm nigdy nie zakladal ze kazdy bedzie mial duzo, zakladal ze kazdy bedzie mial porowno. To ze idea zostala wypaczona to wina ludzi, nie idei.

Jak byś był bogaty to byś mówił, że biedni nie powinni brać pieniędzy za pracę albo coś w tym stylu ;). Chamstwem jest czepiać się na co bogaci wydają pieniądze. To ich sprawa. To oni je zarobili. Inna sprawa, że dużo bogaczy dorobiła się po trupach, ale to wina prawa i organów sprawiedliwości, a nie systemu.

Przytoczyłem przykłady z Czech, ponieważ innych nie znalazłem. Nie jestem jakimś archiwum by na zawołanie przedstawiać jakieś archiwalne wiadomości. W każdym razie kawałek \"Polska próba opublikowania Mein Kampf w 1991 roku skończyła się konfiskatą książki przez prokuraturę.\" dotyczy Polski. Chory nie jestem żeby wierzyć Durbikowi. Czuję się dobrze. ;)                    

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #47 dnia: 2004-02-09 (Pon), 21:51 »
No ale nie czytałeś podobno. Jakoś tam nic nie ma o zbrodniach z tego co pamiętam. A co do dostępności mein kampf to mógłbym przysiąc że widziałem nieraz w antykwariacie, nie mówiąc już o bibliotekach.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Wolność słowa
« Odpowiedź #48 dnia: 2004-02-09 (Pon), 23:54 »
1. Czytałem Mein Kampf, nieważne co mówi Mortas. Wydanie polskie.

2. Czytałem Manifest Komunistyczny, nie ma tam nic o komunach żadnych, Diabellusowi się od słuchania punku powaliło z anarchizmem socjalistycznym (który notabene powstał jako intelektualna rozrywka kilku kapitalistów)

3. Czytałem nawet wyjątki z \'Kapitału\' i te wszystkie chore teorie o \'kole historii\'. Co za brednie brudne.

4. Ja bym właśnie zakazał i mein kampf i tych wszystkich dzieł komunosocjalnych. Po równo. Zakazałbym znaczka NOPu i cze gewary na koszulce. Zakazałbym w cholerę i mam w dupie liberalizm. Jeśli coś ludzkość sprawdziła i okazało się chybione, to nie ma co do tego wracać.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #49 dnia: 2004-02-10 (Wto), 07:16 »
Durb, wcale mi sie nic nie pomylilo :P . Nie moja wina ze SAVER, jako niezwykle oczytana jednostka nie zwrocil na to uwagi.

P.S nie anarchizm socjalistyczny tylko anarcho-syndykalizm :P :wink:                    
I chuj.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #50 dnia: 2004-02-10 (Wto), 11:53 »
O, to w \"Świetym Graalu\" była wspólnota anarcho-syndykalistyczna, zbierała gnój.                    

Offline kacper1916

• +
Wolność słowa
« Odpowiedź #51 dnia: 2004-02-10 (Wto), 13:24 »
Chwilę mnie nie ma i 50 postów w 24 godziny...

W żadnym państwie nie ma wolności. Wszędzie są nie dozwolone ideologie, a nie powinno tak być. A już kompletnie nie rozumiem dlaczego Mein Kampf miałby być zakazany. Jak już ktoś tu mądrze napisał jest to skarbnica wiedzy historycznej. Dzięki tej książce każdy może się dokładnie dowiedzieć jakimi ideałami, poglądami kierował się Hitler atakując inne kraje oraz tępiąc inne nacje.                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Emill

• +++
Wolność słowa
« Odpowiedź #52 dnia: 2004-02-10 (Wto), 13:31 »
kacper --> najwyrazniej zachodzi tu obawa, zeby komus nie przyszla do glowy powtorka z historii i uskutecznianie pogladow Adolfa... zreszta, jesli o ta cenzure chodzi to u nas nie jest jeszcze tak znowu zle, przeciez w Niemczech nawet zakazali (a moze tylko ocenzurowali?) Wolfensteina i chyba Mortyra wlasnie z powodu nawiazan do nazizmu i faszyzmu                    

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #53 dnia: 2004-02-10 (Wto), 13:35 »
A w US nie cenzurują, i jakoś żyją...                    

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
Wolność słowa
« Odpowiedź #54 dnia: 2004-02-10 (Wto), 14:09 »
W US za to cenzorują teledyski eminema i cycki janet jackson                    

Offline kacper1916

• +
Wolność słowa
« Odpowiedź #55 dnia: 2004-02-10 (Wto), 14:19 »
Wszędzie cenzurują, wszędzie nie ma wolności. Ustrój demokratyczny daje więcej swobody, ale w dalszym ciągu wszystko jest kontrolowane. Niech kolejnym przykładem będzie bardzo głośna w ostatnich dniach sprawa dziennikarza, który pójdzie siedzieć na trzy miesiące jedynie dlatego, że komuś się nie spodobała PRAWDA jaką napisał w artykule w gazecie.                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline SAVER

• ++
Wolność słowa
« Odpowiedź #56 dnia: 2004-02-10 (Wto), 15:39 »
Wszędzie cenzurują, wszędzie nie ma wolności. Ustrój demokratyczny daje więcej swobody, ale w dalszym ciągu wszystko jest kontrolowane. Niech kolejnym przykładem będzie bardzo głośna w ostatnich dniach sprawa dziennikarza, który pójdzie siedzieć na trzy miesiące jedynie dlatego, że komuś się nie spodobała PRAWDA jaką napisał w artykule w gazecie.

Czyli w sumie mnie i Mortasowi przyznajecie rację? :) Tylko po co to ciągłe owijanie w bawełnę.                    

Offline Loco

• +
Wolność słowa
« Odpowiedź #57 dnia: 2004-02-10 (Wto), 16:09 »
A w US nie cenzurują, i jakoś żyją...

Oj, teraz to się uśmiałem. W USA cenzuruje się absolutnie WSZYSTKO.                    
"Chcę wyrwać mu serce i go nim nakarmić (o Lennoksie Lewisie). Chcę zabijać. Chcę rozpruwać ludziom brzuchy i pożerać ich dzieci" - Mike Tyson

Offline Emill

• +++
Wolność słowa
« Odpowiedź #58 dnia: 2004-02-10 (Wto), 16:09 »
Jesli pytasz - czy u nas jest cenzura? - owszem, bywa, nawet czesto, ale czy Mein Kampf jest zakazana ksiazka? Nie, wierze Durbikowi :D                    

Offline Mortas

• +
Wolność słowa
« Odpowiedź #59 dnia: 2004-02-10 (Wto), 17:14 »
Mein Kampf jest zakazane, bo Żydzi boją się, że ludzie przejżą na oczy. Myślicie, że gdyby idea Hitlera była tak zła jak ją przedstawiają teraz to Hitler przekonał by do niej cały naród i inne kraje oraz nawet kościół? Pytaliście mnie jakie zło robią Żydzi. W tej książce jest wszystko dokładnie napisane.

Dlaczego w szkołach kłamią, że Hitler dążył do tego, by na świecie byli sami Niemcy? Dlaczego wszędzie kłamią, że Hitler był rasistą, walczył z kościołem, palił sztukę itd. itp.? Dlaczego nie mówią prawdy? Dlaczego nie przedstawiają jego prawdziwej idei? Dlaczego chociaż nie milczą, a kłamią?