Autor Wątek: Przybysz z przyszłości?  (Przeczytany 11561 razy)

Offline ble

• +
Przybysz z przyszłości?
« dnia: 2003-04-06 (Nie), 16:50 »
Zovaczcie ten link: http://info.onet.pl/685777,69,1,0,120,686,...tem.html#czytaj
I co sądzicie o tym? Może to być prawda?
Bo ja naprawde nie wiem. :)                    

Offline Steffek

• +++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-04-06 (Nie), 17:10 »
Kurza stopa! Sam nie wiem... Naiwnoscia zdaloby sie wierzyc w to, ale...                    

Offline McBoss

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-04-06 (Nie), 17:17 »
No no, jedynie szkoda ze to sie wydarzylo w USA. . .  :?                    
. . . [ | ] . . .

Offline Davsar

• ++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-04-06 (Nie), 17:19 »
Ale jaja........                    

Offline Steffek

• +++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-04-06 (Nie), 17:20 »
No no, jedynie szkoda ze to sie wydarzylo w USA. . .  :?

Wogle wszystko dzieje sie w USA :( Koles z przyszlosci jedzie do USA, kosmici atakuja Pentagon... ech                    

Offline SAVER

• ++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-04-06 (Nie), 17:23 »
Niesamowita historia, ale skoro gość zarobił w ciągu 2 tygodnidni 350 mln $ to może byś prawdziwa. Skądś w końcu wiedział w co inwestować :)                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Steffek

• +++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-04-06 (Nie), 17:27 »
Tylko jakby byla prawdziwa, to zapewne nie tylko ten jeden koles cofal by sie w czasie dla zysq. Chociaz moze w 2226 r. urzadzenie do podrozowania w czasie nie bedzie ogolnie dostepne, tzn. beda mogli korzystac z niego wojsko itp. A pracowal moze akurat w jakiejs takiej instytucji i gdy nikt nie patrzyl postanowil sie wzbogacic :D                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-04-06 (Nie), 17:34 »
moze ten gosc z okazji 1 kwietnia sie zbijal z FBI. jakos mi sie wierzyc nie chce.                    

Offline ble

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-04-06 (Nie), 17:37 »
Ciekawe rzeczy mogą z tego wyjść. Dzięki temu człowiekowi stwierdzimy, że da się w czasie podrózować i zaczniemy kombinować jak taki wechikuł stworzyć. Dzięki temu go wykonamy.
Jakby go nie złapali to by nie przybył. Bo ludzie nie stworzyliby wechikułu  :)

Oczywiście jeśli ten gość naprawde jest z przyszłości.

ignus --] Tylko, że to nie działo się 1 kwietnia, a FBI ma informacje o tym człowieku tylko od grudnia 2002                    

Offline Steffek

• +++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-04-06 (Nie), 17:38 »
moze ten gosc z okazji 1 kwietnia sie zbijal z FBI. jakos mi sie wierzyc nie chce.

Ta zbijal sie z FBI, i dla jaj wygral 350 ml $? Tez bym tka chcial umiec.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-04-06 (Nie), 17:39 »
Taaa... A w artykule jest \"Wall STREED\"

I koles z przyszłości mówił idealnym angielskim z przełomu XX i XXI wieku? LOL. LOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLLLLLLLLLLL!!!!                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Olhado256

• +++++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-04-06 (Nie), 18:06 »
Durbik jak zwykle prezentuje zdrowy racjonalizm :-D .

Sprawa jest taka: po jaką cholerę ten facet miałby to robić? Przecież nie może zabrać ze sobą tej forsy i wrócić do przyszłości. W ogóle mózg mi się przegrzewa gdy próbuję myśleć o tych wszystkich paradoksach związanych z podróżami w czasie. Czysty absurd. Bo gdyby np. zakopał tą forsę, wrócił do przyszłości i ją odkopał - to po co się cofał, skoro ta forsa była już tam zakopana od 200 lat? Rozumiecie? Bo ja nie...                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Steffek

• +++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-04-06 (Nie), 18:13 »

Sprawa jest taka: po jaką cholerę ten facet miałby to robić? Przecież nie może zabrać ze sobą tej forsy i wrócić do przyszłości. W ogóle mózg mi się przegrzewa gdy próbuję myśleć o tych wszystkich paradoksach związanych z podróżami w czasie. Czysty absurd. Bo gdyby np. zakopał tą forsę, wrócił do przyszłości i ją odkopał - to po co się cofał, skoro ta forsa była już tam zakopana od 200 lat? Rozumiecie? Bo ja nie...

Ja tez nie rozumiem... problemu ktorego stworzyles. O co ci chodzi? Czemu nie moglby zakopac w ziemi? Nie widze zadnego problemu...                    

Offline SAVER

• ++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-04-06 (Nie), 18:23 »

Ja tez nie rozumiem... problemu ktorego stworzyles. O co ci chodzi? Czemu nie moglby zakopac w ziemi? Nie widze zadnego problemu...

No właśnie! Po 200 latach by odkopał, bo te pieniądze by tam były po prostu. Chyba,żeby się zmieniły po tych 200 latach, np. numer serii z banku by się nie zgadzał :D                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-04-06 (Nie), 18:45 »
Sama podróż w czasie jest paradoksem. Gdyby jak mówicie zakopał, wtedy według waszego myślenia wcale nie musiałby nigdzie się ruszać! Forsa byłaby juz tam od 200 lat, on tylko musiałby pomyśleć gdzie ją zakopał. I jeszcze:

Jeśli wybrałby się w przeszłość i dokonał, czego dokonał, to w przyszłości (jeszcze przed swoim wyruszeniem) mógłby o tym przeczytać czy usłyszeć. A więc nie wybrałby się wcale w przeszłość, bo by wiedział jak to się skończy. Wtedy by tego nie przeczytał, bo by tego nie było. Paradoks jak byk.

A jeśli istnieje wiele ścieżek czasowych, to podróże są tym bardziej bez sensu. Kazdy kto tylko pokazałby się w nie-swoim czasie zaraz spowodowałby przestawienie przyszłości na inny tor. A że tych ścieżek jest nieskończenie wiele, ciężko byłoby mu trafić nawet na zbliżoną do wyjściowej w niewielkim stopniu.                    

Offline [omega]

• ++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-04-06 (Nie), 20:52 »
Tak czy inaczej fajna historyjka- zebym mogl sie na chwile przeniesc do jutra i zobaczyc tematy ktore beda na kolokwium. Kiedys uwielbialem czytac o  takich x-files`owo podobnych akcjach. Troche jednak mi przeszlo, bo jakos w nie nie wierze.                    

C1

Offline Olhado256

• +++++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-04-06 (Nie), 21:36 »
Noo, jeden Durbik rozumie co miałem na myśli :-D

[omega] - wcale byś nie mógł tak zrobić, bo przyszłość nie istnieje. Wyobraź sobie - skaczesz do przyszłości, podglądasz tematy, wracasz do teraźniejszości i podpalasz uniwerek, czy na co tam chodzisz. Tematy płoną, a przyszłość, którą widziałeś, przestaje istnieć. I co? Albo inaczej - skaczesz, podglądasz, wracasz i... i nie wiesz jakie są te tematy, bo jeszcze ich nie widziałeś! To się dopiero zdarzy!                    
w stanie spoczynku

Offline Po3T

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-04-06 (Nie), 21:49 »
Oczywiście bzdury. Polecam znakomitą książkę wielkiego fizyka S. Hawkinga \"Przewidywanie przyszłości\".
To b. skomplikowane zagadnienie, związane nierozerwalnie z naturą światła i przestrzeni, można by o tym długo gadać...
Najbanalniejszy powód, dla którego cofanie się w czasie jest niemożliwe to fakt, że czas posiada wyłącznie oś dodatnią.
Chciałbym aby to było możliwe, lecz jeśli by się to kiedyś okazało słuszne to Einstein zacząłby się chyba w grobie przewracać. I ja razem z nim, ale o mnie nikt wtedy nie pomyśli ;)                    
Styl życia pcheł i tasiemców to najwyższa forma socjalizacji..

Offline [omega]

• ++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-04-06 (Nie), 22:37 »
[omega] - wcale byś nie mógł tak zrobić, bo przyszłość nie istnieje. Wyobraź sobie - skaczesz do przyszłości, podglądasz tematy, wracasz do teraźniejszości i podpalasz uniwerek, czy na co tam chodzisz. Tematy płoną, a przyszłość, którą widziałeś, przestaje istnieć. I co? Albo inaczej - skaczesz, podglądasz, wracasz i... i nie wiesz jakie są te tematy, bo jeszcze ich nie widziałeś! To się dopiero zdarzy!

Czlowieku nie chce sie z toba klocic, a Ty chyba nie chcesz mi darowac za to, ze napisalem, ze Twoj temat o kotach i psach uwazam za \"cienki\". Dobrze wiem, ze bym nie mogl. Wyobraz Sobie, drogi Olhado, ze rok temu na wykladach z fizyki udalo nam sie wygospodarowac tyle czasu, ze moglismy zrobic maly offtopic. Bylo o tym co sie dzieje gdy nasza predkosc zbilza sie do predkosci swiatla oraz o pordozach z czasie. Wykladowca naprawde znal sie na temacie i pokazywal nam mase tablic, plansz i slajdow. Ludziska chca podrozowac w czasie - zwlaszcza do przodu- a \"to se ne da\". Pozdrawiam i w temat sie nie wdaje juz glebiej.
BTW - A to, ze napisalem, ze lubilem takie historyjki nie znaczy, ze w nie wierzylem. Poprostu dostarczaly mi rozrywki a podchodzilem do nich z dystansem i nadal podchodze - mysle racjonalnie.                    

C1

Offline JayZeus

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-04-06 (Nie), 23:24 »
Ale pytanie teraz jest takie... Czy mógłby zabić swojego pra pra pra dziadka????                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-04-06 (Nie), 23:40 »
Ale ja też lubię takie historyjki. Polecam Jeschkego - Ostatni Dzień Stworzenia. Tam tak namieszali z przeszłością, że już sami nie wiedzieli dla kogo pracują i czuja rzeczywistość jest rzeczywista. Zabawne.

A że istnieje teoretyczna możliwość cofnięcia się w czasie to oczywiście prawda. Tylko nikt nie wie jakby to wyglądało dla osoby trzeciej... Rozmycie? LOL. Zniknięcie? LOLx2. \"podwójne starzenie się\" - to już bardziej. Paradoksy, paradoksy...                    

Offline Po3T

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-04-07 (Pon), 09:38 »
Durbik -] teoretycznie to istnieje nawt ujemne tarcie. A czemu istnieje? Bo potrafimy to sobie wyobrazić.
(spróbujcie sobie wyobrazić ujemne ciśnienie, heh)
Praktycznie cofanie w czasie nie jest możliwe, bo wystarczy sobie zadać pytanie, czym jest czas? - przecież to tylko wymysł człowieka stworzony na potrzeby mierzenia interwałów zmian zachodzących wokoło (np. dzień/noc, życie człowieka itp.)
I jeszcze jedno: czas i przestrzeń są nierozerwalne ze sobą, a ludzie nie są przyzwyczajeni do myślenia w tych kategoriach (miałem mieć taki temat pracy dyplomowej, ale mnie to przerosło :D)                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-04-07 (Pon), 10:35 »
gość zrobił z 800 funtów 350 mln, a więc pomnożył pieniądze 437500 razy
i to w DWA TYGODNIE!!!
ludzie, czy wyjesyeście tak naiwni?
chyba tak samo jak autor tego artykułu
arytkuł ukazał się 02.04, dzień po prima aprilisie
autor dał się nabrać i tyle
według mnie żeby też żart wydawał się autentyczny, to potrzeba zmniejszyć ilość zarobków
gdyby było na[isane, że pomnożył swoją kase 100 krotnie c iągu tych dwuch tygodni to bym uwierzył
ale 437500 razy???

oryginalny tekst jest tutaj
http://tv.yahoo.com/news/wwn/20030319/1048...4808600007.html
zobaczcie kiedy była ostatnia modyfikacja :)                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Po3T

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-04-07 (Pon), 10:39 »
No widzisz, i jak tu nie wierzyć w Boga i cuda :D                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-04-07 (Pon), 10:46 »
Ale pytanie teraz jest takie... Czy mógłby zabić swojego pra pra pra dziadka????

pewnie gdyby tak zrobił, to by się nie urodził a dziadek by nie miał wnuka mordercy, morderca nie zabiłby dziadka i tak by się powtarzało w kółko przez całe wieki, raz by maił kto zabijać, a raz nie
ja nie widze tutaj żadnego paradoksu, wymyślili go ludzie bez wyobraźni                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Olhado256

• +++++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-04-07 (Pon), 11:41 »
[omega] =] ależ ja wcale nic do ciebie nie mam! Chciałem tylko pokazać jeszcze jeden rodzaj paradoksu - odwrotny do tego z cofaniem się w przeszłość. Nie wiedziałem, że już na wykładach się bawiłeś w takie rzeczy :) .

Pumbus =] a ja i tak widzę paradoks. Znasz pojęcie \"czas w czasie\"? To zdecydowanie paradoks - cofasz się w przeszłość, by spotkać dziadka. I teraz pytanie - kiedy się cofnąłeś? Przed, czy po spotkaniu dziadka? Dla dziadka PO spotkaniu - przecież w momencie spotkania jeszcze się nie urodziłeś, więc nie mogłeś się cofnąć. Ale dla ciebie PRZED spotkaniem - najpierw się cofnąłeś, a potem go spotkałeś. Twój czas jest inny, niż czas dziadka. A teraz wracasz do teraźniejszości dokładnie sekundę po twoim cofnięciu się. O ile jesteś starszy? O sekundę, czy o czas rozmowy z dziadkiem?                    
w stanie spoczynku

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-04-07 (Pon), 15:38 »
takie tam cuda. ten gosc klamie. chce po prostu, by o nim mowiono.                    

Offline Steffek

• +++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-04-07 (Pon), 15:42 »

Klamie? Ok, ale powiedz mi jak on wygral tyyyyyyyyyyyyle kasy? Tez bym tak chcial umiec klamac zeby do mojej kieszeni wplynelo 350 mln $ :|                    

Offline JayZeus

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-04-07 (Pon), 17:18 »

pewnie gdyby tak zrobił, to by się nie urodził a dziadek by nie miał wnuka mordercy, morderca nie zabiłby dziadka i tak by się powtarzało w kółko przez całe wieki, raz by maił kto zabijać, a raz nie
ja nie widze tutaj żadnego paradoksu, wymyślili go ludzie bez wyobraźni

Ale nie pomyślałeś o tym, co by się stało jakby go właśnie zabił.  Zniknął by?  Rozpłynął się w powietrzu?  mmmm?  Właśnie o to chodzi w tym paradoksie...                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline SAVER

• ++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-04-07 (Pon), 17:19 »

Klamie? Ok, ale powiedz mi jak on wygral tyyyyyyyyyyyyle kasy? Tez bym tak chcial umiec klamac zeby do mojej kieszeni wplynelo 350 mln $ :|

I ja równierz bym chciał. To mało prawdopodobne żeby było to tylko zbieg okoliczności. Gość musiał wiedzieć co robi w co inwestować itd.
Też tak chcę :|
A gość jest ustawiony do końca życia... 350 mln $, może się procesować i procesować ;)
Jeżeli mu w ogóle coś udowodnią :D                    

Offline JayZeus

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-04-07 (Pon), 17:29 »
A w ogóle skąd wiadomo, że on mówi prawdę, albo, że ten artykuł nie jest wyssany z palca??  Zastanowił się ktoś, że może gość jednak znał sekrety wielkich firm, miał powiązania i wiedział co się dzieje?  Teraz udaje przybysza, sąd uzna go szalonym i pójdzie do domu wariatów, po jakimś czase panel lekarski uzna go normalnym, a ten będzie wolny, zamiast odsiadywać pewno dorzywocie... Błeeeee....                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-04-07 (Pon), 21:14 »
gość zrobił z 800 funtów 350 mln, a więc pomnożył pieniądze 437500 razy
i to w DWA TYGODNIE!!!

czy wy wierzycie, że to jest możliwe?
jak szybko można zarabuiać na giełdzie?
ja już nie jedno słyszałem, m.in. gdzieś w internecie wyczytałem, że martyna ma lecieć w kosmos

O ile jesteś starszy? O sekundę, czy o czas rozmowy z dziadkiem?
banalne!!!
ja jestem starszy o czas rozmowy z dziadkiem, a wszyscy wokól mnie tylko o sekunde, czy w stosunku do nich się postarzałem

Tez bym tak chcial umiec klamac zeby do mojej kieszeni wplynelo 350 mln $
a do mojej wpłyneło 400 mln $  :)

Ale nie pomyślałeś o tym, co by się stało jakby go właśnie zabił
pewnie że pomyślałem
zabija dziadka, ale on nie znika, żyje dalej, dziadek został zabity w innym wątku czasowym w którym wnuk się nie rodzi, syn się nie rodzi i nie przenosi się do wątku w którym uurodził się dzadek mordercy
chyba to jasno wyjaśniłem?
może to wam pozwoli zrozumieć dwa przenikające się nawzajem wątki czasowe

Offline JayZeus

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-04-07 (Pon), 21:28 »
No to jak są dwa wątki no to chiba ich będzie cała nieskończoność... Tak też można.  Wtedy wszystko jest możliwe...                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline Olhado256

• +++++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-04-07 (Pon), 21:37 »
banalne!!!
ja jestem starszy o czas rozmowy z dziadkiem, a wszyscy wokól mnie tylko o sekunde, czy w stosunku do nich się postarzałem

Ale jak możesz być starszy o czas rozmowy z dziadkiem, skoro urodziłeś się już PO tej rozmowie, co? Możesz mi narysować oś czasu twojego życia po czymś takim?                    
w stanie spoczynku

Offline JayZeus

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-04-07 (Pon), 21:49 »
No i nawet nie zdajecie sobie sprawy, że na tym właśnie polega ten paradoks.  Nieskończenie wiele możliwości... a co się naprawde stanie?

Polecam poczytać stronki typu: http://homepage.mac.com/billtomlinson/newtt.html (dla anglojęzycznych).  Ciekawe czytanie...                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-04-07 (Pon), 22:19 »

i co?
czyż to nie jest banalne?
zresztą to i tak jest prostrze od teorii względności
a zresztą teoria względności też nie jest trudna
przynajmniej dla mnie :D                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-04-07 (Pon), 22:53 »
Wspaniałe rysunki, wspaniałe. Mnie się podoba osobiście \'wnuk morderca\'. Przypomina mi \'kata mordercę\' ze znanej kościelnej piosenki. Kto był bierzmowany ten pamięta.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-04-07 (Pon), 22:58 »
Kto był bierzmowany ten pamięta.

zaprawde nie mam pojęcia o czym mówisz
ja byłem bierzmowany ale śpiewaliśmy (mówie serio!) \"taki duży, taki mały może świętym być...\"                    

Offline Po3T

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-04-07 (Pon), 23:13 »
Nie zazdrość szczęścia mieszkańcom raju głupców, bo tylko głupiec może coś takiego uważać za szczęście.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-04-07 (Pon), 23:38 »
A o co chodzi powyżej? Jestem raczej ciemny i nie chwytam.

A piosenka brzmiała tak (interesujacy nas fragment):

nie zdejmę krzyża z mojej ściaaaaany
za żadne skarby świataaaaa
bo na nim Jezus ukochanyyy
grzeszników z niebem brataaaa

nie zdeeeejmę krzyża z mego sercaaa
nic więcej mi nie trzeeeeba
(chyba, już nie pamiętam)
choćby mi groził KAT MORDERCAAAAaaaAAAA
bo krzyż to klucz do niebaaaaaaaaaaa

Przy KAT MORDERCA za każdym razem o mało nie płakałem ze śmiechu.                    

Offline Olhado256

• +++++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-04-08 (Wto), 12:12 »
Pumbus =] No pięknie, to teraz popatrz na to z punktu widzenia kogoś z zewnątrz: czas sobie płynie, nagle zjawia się człowiek, rozmawia z drugim człowiekiem, potem znika, potem po wieeelu latach SIĘ RODZI, żyje sobie, na sekundę znika i znów jest. Nie jest to paradoks? Jego życie przestaje być ciągłe - są takie momenty, w których żyje, chociaż się jeszcze nie urodził i są takie, w których nie żyje, chociaż nie umarł. To jest normalne i oczywiste, tak?                    
w stanie spoczynku

Offline Steffek

• +++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-04-08 (Wto), 13:11 »
Pumbus =] No pięknie, to teraz popatrz na to z punktu widzenia kogoś z zewnątrz: czas sobie płynie, nagle zjawia się człowiek, rozmawia z drugim człowiekiem, potem znika, potem po wieeelu latach SIĘ RODZI, żyje sobie, na sekundę znika i znów jest. Nie jest to paradoks? Jego życie przestaje być ciągłe - są takie momenty, w których żyje, chociaż się jeszcze nie urodził i są takie, w których nie żyje, chociaż nie umarł. To jest normalne i oczywiste, tak?

Nie rozumiem twojego problemu. Na tym obrazku Pumbusa jest wszystko ladnie pieknie wyjasnione. Wiec o co chodzi? Oto, ze jak koles moze orzmawiac z dziadkiem skoro sie jeszcze nie urodzil? Normalnie! C-o-f-a s-i-e w cz-a-s-i-e!                    

Offline Steffek

• +++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-04-08 (Wto), 13:59 »
Wiecie co? Bawilem sie w rysowanie drog czasu i przeprowadzilem symulacje cofniecia sie w czasie :D

Sorry, ze nie pisze tego w swoim poscie wyzej, ale to by tam troche nie pasowalo...

A wiec zaczne powoli:)

Wszystko juz jest przewidziane. Tzn. po poczynaniach ludzkich itp. juz mozna wywnioskowac i juz utorowala sie droga czasu. To tak jak z odtwarzaniem MP3. Cala piosenka juz jest, a ty sluchajac jestes tylko w ktoryms momencie tej piosenki.

Oto rysuneczek :)

Tak więc jeżeli człowiek chcial by sie cofnac w czasie, musial by sie przemieszczac po tej lini tylko, ze do tylu. Jakby tego mogl dokonac tego nie wiem :) Ale jakby juz byl w okresie wczesniejszym, to chocby nawet wymordowal wszystkich swoich przodkow, on ciagle by zyl. Czemu? Bo on zboczyl z lini ktora prowadzila do swoich urodzin. Ktos by sie powiedzial: \"czyli by sie nieurodzil\", tak niemialby takiej potrzeby poniewaz juz by byl urodzony. Wroce jeszcze do tego zbaczania. Po zabiciu wszystkich przodkow przyszlosc zmienila by sie. Czyli obok pierwszej lini wyroslaby druga lini, w ktorej opisane bylyby losy czlowika ktory pojawil sie w owym czasie i wszystkich zabil.

Obrazek:

Ale czlowiek zdziwilby sie bardzo gdyby chcial wrocic do swoich czasow. Polecialby do przodu. Ale wyladowalby w koncu w przyszlosci innej od tej w ktorej sie wychowal, bo przemiescilby sie nie po tej drodze wydarzen. A wiec zeby wrocic do swoich czasow musialby cofnac sie do momentu w ktorym powstala nowa linia wydarzen. Ale jezeli by od tego momentu lecial w przyszlosc takze by polecial niewlasciwa linia. Czemu? Bo tak biegl by wydarzenia! Stara droga zostala odcieta gdy on sam kiedys zabil przodkow. Musialby w takim razie zabic tego ktory zabija przodkow. Ale nawet gdyby zabil siebie (tego \"niewlasciwego\") to by nie zginol. Czemu? Bo zginolby nie on, tylko on wczesniejszy. Jego zycie niemialoby znaczenia dla zycia drugiego bo tutaj rowniez rozgaleziaja sie drogi wydarzen. Tak wiec koles zabilby siebie z przed jakiegos czasu i tym samym utworzyl 3 linie wydarzen ktora bylaby bardzo podobna do pierwszej z tym, ze mialaby inne zdarzenia przy rogalezieniu. Dlatego wszyscy przodkowie tego kolessia pamietaliby o tym zdarzeniu, co wlasnie byloby roznica. A koles wrociwszy do czasow najbardziej podobnych do jego, prawdopodobnie nie zorientowalby sie, ze znajduje sie na innej sciezce.

Siuuuuuu. Tak przedstawia sie moja teoria. Gdy ja pisalem przyszly mi rowniez inne pomysly co do niej, ale nie bede sie rozpisywal, tyle co napisalem to chyba i tak duzo. Wogle jestem ciekaw czy dobze wszystko tlumaczylem? Skapowal ktos o co mi biega? :)                    

Offline Olhado256

• +++++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-04-08 (Wto), 15:57 »
Steffek =] generalnie całkiem mądre jest to, co mówisz i piszesz, ale opierasz się na kilku ciekawych założeniach, jak chociażby to, że w czasie można podróżować \"pod prąd\". Dla mnie to głupie - wtedy wcześniejszy ja widziałby późniejszego ja cofającego się w czasie, czyli idącego do tyłu, mówiącego od tyłu itp. Poza tym śmieszne jest, żeby jeden człowiek mógł stworzyć osobną gałąź czasową i tym samym skopiować cały wszechświat, który od podstawowego będzie się różnił tylko szczególikiem.

A z tą linią życia. Ja wcale nie mówię, że to jest skomplikowane. Ja mówię, że to jest nierozwiązywalny paradoks. Nie można żyć PRZED własnymi narodzinami.

Iii jeszcze jedno o tym twoim cofaniu się w czasie - to jest niemożliwe także z innego powodu. Załóżmy, że do uruchomienia tej machiny cofającej potrzebne jest wciśnięcie guziczka. Wciskam go, cofam się sekundę do tyłu i jestem PRZED wciśnięciem, więc nie mam prawa podróżować wstecz! Skutek wyprzedza przyczynę?                    
w stanie spoczynku

Offline Steffek

• +++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-04-08 (Wto), 16:09 »
I wlasnie tu jest problem. Nie mozna cofnac sie w czasie. Ale jezeli jakims niezrozumialym dla nas cudem ktos cofnolby sie, to skutki bylyby takie jak opisalem :)

W koncu doszedlem do wniosq, ze podroze w przeszlosc sa malo mozilwe... chociaz moze jakis cien szans na to jest. Bardziej juz prawdopodobne jest podroznowanie do przyszlosci. Bilet w jedna strone :)                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-04-08 (Wto), 21:47 »
też raz się nad tym zastanawiałem
i zastanwaiłem się, gdzie bym się pojawił jakbym się cofnął w przeszłość
czy w tym samym pomieszczeniu?
przecierz ziemia kręci się w kółko
ziemia w okół słońca
a słośce wokół środka naszej galaktyki
a galaktyka pewnie też nie pozostajke w miejscu
pozatym cały wszechświat się rozszerza

no dobra
podróż w przeszłość to tylko bajka i fikcja literacka
wymyślona, gdyż człowiek zawsze chciał muc się cofnąć w czasie i naprawiać swoje błędy

podróż w przyszłość jest możliwa i jest to naukowo udowodnione                    

Offline SAVER

• ++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-04-08 (Wto), 22:01 »
Ho ho cóż za ciekawe teorie wyrosły ;) Może założymy koło naukowe badaczy czasu i przestrzeni :-D                    

Offline Olhado256

• +++++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-04-08 (Wto), 22:45 »
No, czyli generalnie doszliśmy do podobnych wniosków :-D . Niniejszym społeczność Nowego Forum Top Secret - Index PL ogłasza całemu światu, że podróże w przeszłość NIE SĄ MOŻLIWE. Kropka.

A w przyszłość - Pumbus =] masz na myśli podróżowanie z prędkością zbliżoną do prędkości światła? Wtedy np. stuletnia podróż trwa dla nas kilka tygodni - czyli podróżujemy w czasie.

Zaraz zaraz! MOŻNA cofnąć się w czasie! Potrzebny jest bardzo szybki samolot - chodzi o to, żeby w mniej, niż godzinę przelecieć do strefy czasowej położonej na zachód od naszej - wylądujemy wcześniej, niż wystartowaliśmy!                    
w stanie spoczynku

Offline [omega]

• ++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-04-08 (Wto), 22:58 »
Zaraz zaraz! MOŻNA cofnąć się w czasie! Potrzebny jest bardzo szybki samolot - chodzi o to, żeby w mniej, niż godzinę przelecieć do strefy czasowej położonej na zachód od naszej - wylądujemy wcześniej, niż wystartowaliśmy!

To bylo pierwsze zdanie ktore powiedzial nasz facet na wykladzie :-) - niezle trafiles chlopie. Co do wycieczek z predkoscia zblizona do predkosci swiatla - zrobiloby to furore wsrod grubasow - wraz ze wzrostem predkosci nasza grubosc(szerokosc) sie zmniejsza.
jak gdzies odgrzebe wyklady to moze przytocze pare \"madrych\" wzorow.                    

C1

Offline JayZeus

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-04-09 (Śro), 01:50 »
Fajnie, że tu wszyscy mają doktoraty z fizyki i mechaniki kwantowej, więc wiedzą i są pewni swoich teorii... Hmmmm....                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #50 dnia: 2003-04-09 (Śro), 05:41 »
no właśnie tak się składa, że nie wszyscy mają te doktoraty w fizyki
ja nie mam
i chyba nie tylko ja  :D
ale ja przynajmniej zdawałem to na maturze
i mówie tylko to czego jestem pewien
i tak się po prostu złożyło, że nie mam problemów z teorią w tym zakresie

wraz ze wzrostem predkosci nasza grubosc(szerokosc) sie zmniejsza

a właśnie tak się składa, że wraz ze zbliżaniem się do prędkości światła nasza masa ROŚNIE
gdybyśmy osiąggneli prędkość światła masa była by nieskończona
dlatego prędkości światła nie da się osiągnąć nigdy                    

Offline JayZeus

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #51 dnia: 2003-04-09 (Śro), 06:36 »

dlatego prędkości światła nie da się osiągnąć nigdy

...Ale jeśli dało by się zakrzywić przestrzeń, *teoretycznie* można by przekroczyć prędkość światła wielokrotnie.  Z tym, że to przestrzeń w okół obiektu się porusza, a nie sam obiekt.                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline Po3T

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #52 dnia: 2003-04-09 (Śro), 07:46 »
Fajnie, że tu wszyscy mają doktoraty z fizyki i mechaniki kwantowej, więc wiedzą i są pewni swoich teorii... Hmmmm....

Jayzeus -] Damn right! Właśnie o to chodziło w moim poprzednim poście :roll:
Za niektóre tutejsze herezje, spaliłbym na stosie ;)                    

Offline Tomi Li Drzons

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #53 dnia: 2003-04-09 (Śro), 13:33 »
A mnie się wydaje, że do takich rozważań nie są potrzebne żadne doktoraty... bo niby po co? Gościu z doktoratem jakby coś powiedział to też by była TYLKO jego teoria, a nie pewnik.

No chyba, żeby ten gościu zrobił takie doświadczenie...
Zbudowałby wehikuł czasu... Wsiadłby do niego... załączył... Po chwili wyszedł i powiedział:
- No widzicie! Mam wehikuł czasu i nic !! Czyli wniosek z tego, że podróżować w czasie się nie da!!!... Bo mój wehikuł z całą pewnością działa prawidłowo.  ;)                    
Bytka abo ne bytka to je zapytka

\"Vaya con dios\"

Offline Steffek

• +++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #54 dnia: 2003-04-09 (Śro), 13:42 »
Do takich teori nie potrzebne sa papiery tylko leb :) Co do za problem zrobic symulacje graficzna podrozy w czasie (pobawic sie kreskami w jakims programie graficznym) ;)                    

Offline JayZeus

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #55 dnia: 2003-04-09 (Śro), 16:09 »
A mnie się wydaje, że do takich rozważań nie są potrzebne żadne doktoraty... bo niby po co? Gościu z doktoratem jakby coś powiedział to też by była TYLKO jego teoria, a nie pewnik.  

Właśnie o to mi chodziło.  Wszyscy tutaj są pewni swoich teorii, jakby sami mieli te doktoraty.  *NIKT*, powtarzam *NIKT* nie wie jak to jest w praktyce.  A teorie mają to do siebie, że zazwyczaj są udowadniane, że sa błędne - z tymi wyjątkami, gdzie teorie stają się prawami, ale są wtedy poparte empirycznymi danymi, a nie spekulacjami (lub rysuneczkami)                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline Gosso King

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #56 dnia: 2003-04-09 (Śro), 16:23 »
Patrząc na to z filozoficznego punktu widzenia można stwierdzić, że każdy posiada werchikuł czasu. Są nim wspomnienia i marzenia. Po za tym gdyby ludzie wynależli werchikuł czasu to od razu by zniknęły wszystkie tajemnice hisoryczne. A bez tajemnic świat byłby nudny.                    
>>> dawniej Shrek Zwei <<<

Członek K.U.R.W.A.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #57 dnia: 2003-04-09 (Śro), 17:03 »
Sprawa jest rzeczywiście dziwna, ale panowie jeśli chodzi o predkosc i mase, to jest to tylko teoria, która bardoz możliwe że zostanie kiedyś obalona, podobnie jak mechanika niutonowska nie działa dla każdej sytuacji i zastąpiła ją kwantowa czy relatywistyczna                    

Offline Po3T

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #58 dnia: 2003-04-09 (Śro), 17:24 »
Kurcze, temat jest fascynujący, ale bardzo szeroki. Dlatego nie podejmuję głębszej dyskusji. Zauważyłem również, że niestety (bez obrazy dla kogokolwiek) brak paru osobom podstawowej wiedzy. Hmm może dla mnie to jest \"podstawowa\", jako, że studiuję fizykę, dlatego z góry przepraszam jeśli kogoś uraziłem. Poprostu dla fachowego podejścia do sprawy (jak w każdej dziedzinie) jest wymagane pewnie min. wiedzy. Ja wiem, że my tu sobie luźnie dyskutujemy i tak gdybamy, ale jak ktoś ma ochotę poszukać prawdy (heh filozofio dzień dobry) to chyba forum nie jest do tego dobrym miejscem. Bo ja np. z chęcią wytłumaczyłbym to i owo, ale nie za pomocą rysunków w paincie tylko jakichś wzorów matematycznych: nie ma na to warunków.                    

Offline JayZeus

• +
Przybysz z przyszłości?
« Odpowiedź #59 dnia: 2003-04-09 (Śro), 17:44 »
Dobrze gada!  Dać mu wódki!                    
Ja was kurwa schłopię!!!