Autor Wątek: TS nie lubi swojego wydawcy?  (Przeczytany 6374 razy)

Offline Mortas

• +
TS nie lubi swojego wydawcy?
« dnia: 2004-01-23 (Pią), 23:39 »
W nowym numerze Playa, który jak wiadmomo posiada dużą część redakcji straego i większą część nowego Top Secretu, znalazłem taki tekst:

Nieprawidłowy upadek - czyli barwny i krótki żywot nowego Top Secretu

(...) Tak to mniej więcej było z nowym żywotem magazynu Top Secret. Duże oczekiwania, kultowi dziennikarze, głośny start. A potem... trzy numery (no - trzy i pół) na przełomie 2002/2003 i ogłoszenie porażki. Za mało czytelników pobiegło do kiosków.
Rzecz oczywiście nie w tym, że magazyn poniósł klęskę. To ryzyko wisi nad każdym nowym tytułem. Wkońcu wydawcy i redakcja mogą tylko uprzejmie proponować jak najlepszy ich zdaniem podukt, a o jego sukcesie bądź porażce decydują czytelnicy. Sęk w tym, że była to klęska nieprawidłowo przeprowadzona. Z reguły wydawnictwa (zwłaszcza te większe) mają wkalkulowaną w koszta opcję, że ich nowy tytuł nie będzie na początku przynosił zysków. Decydują się na dokładanie do niego przez, powiedzmy, rok, żeby się rozkręcił. jeśli po tym czasie nadal nie zarabia na siebie, ponosi oczywiście klęskę, ale prawidłowo przeprowadzoną. Taką prawidłową porażką jest na przykład GameStar, który właśnie odchodzi z rynku (o, przepraszam, \"przechodzi do internetu\") po prawie roku mężnej walki. I tutaj wszystko jest w porządku. Gdyby nowy Top Secret przestał się ukazywać po takim okresie i w takich samych okolicznościach - byłoby to zaledwie potknięciem. A tak - upadek. I to żenujący, bo sugerujący, że ktoś musiał nieźle dać ciała, skoo tak szybko się to urwało. A miało być tak pięknie i w ogóle...

Jak wiadomo Play ma tego samego wydawcę co nowy TS. Ładnie to tak na łamach pluć na własnego wydawcę?  :wink:  Trzeba też zaznaczyć, że dyrektorem wydawniczym Axel Springera (owego wydawnictwa) jest sam Martinez! Ciekawy tekst prawda?                    

Biatch

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: 2004-01-24 (Sob), 12:25 »
Ciekawy... a przy tym calkowicie wyrachowany i wynikajacy z nowej strategii Playa, ktory w nowy sposob chce sie przypodobac czytelnikom i zmienia swoj wizaz. Zreszta jest do zauwazenia. Nie jest to plucie na wydawcow i ten mogloby sie wydawac spontaniczny ruch jest calkowicie \"pod publiczke\". A poza tym zawsze trzeba na kogos zrzucic porazke. Napisac, ze jakas tam engimatyczna \"osoba\" nie dopilnowala, nawalila ect. jest wygodniej, niz przyznac sie do calkowitej porazki (TS nie trafil w potrzeby rynku). Nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo, do uwag, ktore czytelnicy mieli do TS\'a, redakcja stosuje sie w Playu, i wyglada na to, ze tenze zdobywa coraz wiecej czytelnikow. Ehh te pier****** wielkie koncerny, jak by w dupe nie dostaly, to zawsze wyciagna z tego jakies korzysci :wink:                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #2 dnia: 2004-01-24 (Sob), 13:12 »
Ciekawy... a przy tym calkowicie wyrachowany i wynikajacy z nowej strategii Playa, ktory w nowy sposob chce sie przypodobac czytelnikom i zmienia swoj wizaz.

Zmieniają się, a właściwie zmienili z pisma konsolowego dla dzieci na pismo PC-towe kierowane do starszych niż Play konsolowy czytelników. Kiedyś na stonie Axel Springera były statystyki tego pisma. Średnia wieku czytelników Playa to około 20 lat. I pomyśleć, że jako konsolowe pismo przyciągali czytelników naklejkami z Pokemonami (jak słyszałem).

Osobiście nie mam nic do redakcji Playa. Nie lubię jednak ich wydawcy, którego maczanie palców widać na każdym kroku. Kiedyś nawet dali w rubryce z listami nie podpisany list, w którym niby czytelnik wychwalał Gorky Zero tego wydawnictwa. Oczywiście było widać, że jest to zmyślony list. Zwykła reklama.                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #3 dnia: 2004-01-24 (Sob), 13:37 »
heh... axel to wydawca nastawiony na szybka kase. a ts byl pismem niszowym. no coz, komus sie pospieszylo i zlikwidowali.
srednia wieku czytelnikow playa? 20 lat? a niby skad oni wzieli te statystyki? z tym ze play zmienil sie na \"powazniejsze\" pismo dla starszych to bym polemizowal. wiecej kolorow, screenow i bajerow niz faktycznej tresci recenzji, malo tresciwe i wnikliwe recki, a chyba czytelnik im starszy tym bardziej wymagajacy sie robi i kolorki nie robia na nim zadnego wrazenia. tak mi sie zdaje.
Mortas -> odnosnie podpisu. widziales inne dystrybucje Linuksa poza Mandrake\'em? Linux moze i jest dobry, ale instalowanie go do domowego uzytku calkowicie mija sie z celem.                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #4 dnia: 2004-01-24 (Sob), 13:57 »
Nie wiem skąd wzięli te statystyki, ale chyba wydawca nie ma sensu kłamać w ten sposób. Kolorowy i bardzo dziecinny w sumie był również stary Top Secret. Te komiksy... :) Okładki, humor i w ogóle. Poziom tekstów jednak w Playu jest bardzo wysoki. Humor najlepszy. Arty ciekawe i pełne ekskluzywnych szczegółów. Dlaczego nie miałby się podobać 20 latkom? Redakcja kultowa, \"półklimat\". Całkiem niezłe pismo.

Co do Linuksa to podyskutuj o tym w temacie o Linuksie na tym forum. Mandrake 9.2 jest lepszy od Windowsa, można odpalać wszystkie gry, jest darmowy, szybszy i ma więcej programów, które w dodatku przewyższają jakością Windowsowskie, a i wizualnie lepeij się pezentuje.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #5 dnia: 2004-01-24 (Sob), 16:21 »
Tak, a te plyty to tylko dla picu bo pismo ma sie doskonale i kazdy je kupuje dla wysokiego poziomu artykulow :P                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #6 dnia: 2004-01-24 (Sob), 16:28 »
:huh: To play az tak sie zmienil??! Ja play zapamietalem jako gazete (wtedy jeszcze bez CD) z naklejkami pokemon, wielkimi screenami i niskim poziomem. Pamietam kupilem to i nie mialem tam co czytac. To byla tragedia. A wy tu teraz go tak wychwalacie, hu hu to sie musial zmienic.                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #7 dnia: 2004-01-24 (Sob), 17:06 »
Mi się bardzo podoba. Oczywiście śmierdzi komerchą, ale przynajmniej komercyjne było od zawsze i nie udaje pisma z klimatem. Co do klimatu to pismo pachnie (co dla mnie jest ważne :) ), a nasi ulubieni redaktorzy niekiedy i wytworzą trochę słodkiego klimaciku. Od pewnego czasu upodabnia się do Kultowego Pisma. Może będzie z niego kiedyś Top Secet. ;) Narazie jednak jest to dla mnie pismo z rewelacyjnie napisanymi ciekawymi informacjami. Marka to ludzie, a ludzie w Playu są super. Haszak, Zooltar, Roos, Alex, Banan... (Reset, TS, Gambler, ŚGK...) Ech... To mówi samo za siebie.

Ale jak widzę innym się nie podoba. Oni wymagają pisma z wielką ilością tekstów i bez CD, a jak nie ma takiego pisma to nie czytają nic ;). Żartuje. Jest takie pismo - ŚGK, ale oprócz niego lubię też pocztać Playa.                    

Offline Bienio

• +
« Odpowiedź #8 dnia: 2004-01-24 (Sob), 20:00 »
Tak, a te plyty to tylko dla picu bo pismo ma sie doskonale i kazdy je kupuje dla wysokiego poziomu artykulow

Te płyty to są by ludzie kupowali Playa. Wsadzić najlepsze pełne wersje, jakieś głupie artykuły i cieszyć się pieniędzmi. Tak zazwyczaj chcą się uratować przed ewentualnym upadkiem pisma.
Mi się bardzo podoba. Oczywiście śmierdzi komerchą, ale przynajmniej komercyjne było od zawsze i nie udaje pisma z klimatem

Racja, komercyjne nie jest od zawsze. Ale teraz to jest czysta komercha. Ludzie to kupują raczej dla płyt niż dla artykułów
Ale jak widzę innym się nie podoba. Oni wymagają pisma z wielką ilością tekstów i bez CD, a jak nie ma takiego pisma to nie czytają nic

Wielką nie- nie liczy się wielkość a jakość. Muszą być dobre artykły. CD może sobie być lecz bez dobrych artykułów, pismo nie jest warte nawet złotówke.                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #9 dnia: 2004-01-24 (Sob), 22:54 »
Ale jak widzę innym się nie podoba. Oni wymagają pisma z wielką ilością tekstów i bez CD, a jak nie ma takiego pisma to nie czytają nic

Wielką nie- nie liczy się wielkość a jakość. Muszą być dobre artykły. CD może sobie być lecz bez dobrych artykułów, pismo nie jest warte nawet złotówke.

Braku tego, Playowi akurat nie możesz zarzucić. Teksty są pierwsza klasa. W końcu lata praktyki  8) .

Co do płytek to nie obchodzi mnie dlaczego kupują Playa inni ludzie. Ja kupuję dla tekstów. Z płyt oglądam tylko zwiastuny, zgrywam tapety i ewentualnie instaluję łatki.

Podejrzewam, że nie mieliście nigdy w ręku Playa PC...  :lol:

Dziwne, że dyskusja rozwinęła się w kierunku Playa :).                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #10 dnia: 2004-01-24 (Sob), 23:09 »
teksty moze i sa dobre, ale sa za krotkie. mialem w reku play pc, nawet mam pare numerow. normalnie ja nie moge juz sobie tego kupic, bo jak widze na okladce \"20 pelnych wersji\" to nie moge... za duzo ramek, zbednej dekoncentracji i efekciarstwa.                    

Offline Szczur

• ++
« Odpowiedź #11 dnia: 2004-01-25 (Nie), 10:07 »
Co do klimatu to pismo pachnie (co dla mnie jest ważne  )

Eee...?
Powinno być o TS, więc myślę, że będzie to tu pasowało:
Wydawca stwierdzil, ze wydal duzo pieniedzy na promocje pisma, a poziom sprzedazy nie rokowal szybkiego zwrotu nakladow; poniewaz w toku byly takze inne projekty, wydawca postamowil skasowac nasz projekt jako najmniej perspektywiczny; jego pieniadze, jego prawo.

I wszystko jasne.
Tak, wiem, pisałem to już, ale co tam. :wink:                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #12 dnia: 2004-01-25 (Nie), 14:07 »
teksty moze i sa dobre, ale sa za krotkie. mialem w reku play pc, nawet mam pare numerow. normalnie ja nie moge juz sobie tego kupic, bo jak widze na okladce \\\"20 pelnych wersji\\\" to nie moge... za duzo ramek, zbednej dekoncentracji i efekciarstwa.

Ramka jest jedna do każdej recenzji. Żadko więcej. A co do pełnych wersji to niech będzie ich nawet 20. Co mnie to? A tak to pismo jest bardzo estetycznie i profesjonalnie wykonane oraz fajnie się czyta. Czego chcieć więcej od komercyjnego pisma?                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #13 dnia: 2004-01-25 (Nie), 16:42 »
a widzisz. ramki jednak sa. ale po co to komu i na co to komu? bo ja nie rozumiem tego. tylko dekoncentruja.
nie chodzi moze o ilosc, ale o jakosc pelnych wersji. nie interesuje mnie jakas tam gra, ktora byla dana w nTS-ie albo w KŚ Gry (a takie do playa sa czesto dawane).                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #14 dnia: 2004-01-25 (Nie), 17:17 »
Dawane są te z NTSa dodatkowo (widać mają ich pełno w magazynie :]), ale z gram z ŚGK się w Playu nie spotkałem. W ramkach są ciekawostki. Mi się bardzo podobają. A screeny są bosko podpisane. Można boki zrywać nie raz. Ale ogólnie to kwestia gustu. Na pewno ze względu na klimat ŚGK jest lepszy, ale jeśli chodzi o informacje to więcej i lepiej podane są w Playu. Tak mi się wydaje. Teksty recenzji (sprawdzałem!) są niekiedy dłuższe w Playu, ale zazwyczaj są odrobinę krótsze.                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #15 dnia: 2004-01-25 (Nie), 21:32 »
ale ja nie mowie o ŚGK. ŚGK to wydaje ktos inny... ja mowie o Komputer Świat Gry.
jesli chodzi o ciekawostki - lepiej wtopic je w tekst. jak przeczyta jedna recenzje i sie dowie czegos ciekawego to pewnie bedzie chcial zobaczyc nastepne, majac nadzieje, ze tekst bedzie ciekawy i dowie sie czegos interesujacego. i w ten sposob sie pisze recki. one maja pomoc, czytelnik ma sie z nich czegos dowiedziec. a tak wystarczy tylko rzucic okiem na ramke i przeczytac jej tresc. to wtedy sie z kolei nie chce czytac recenzji (znam to, m.in. sam sie na tym zlapalem). no to totalny bezsens.                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #16 dnia: 2004-01-30 (Pią), 00:07 »
a tak wystarczy tylko rzucic okiem na ramke i przeczytac jej tresc. to wtedy sie z kolei nie chce czytac recenzji (znam to, m.in. sam sie na tym zlapalem). no to totalny bezsens.

Nigdy nie zniechęcały mnie ramki od czytania recenzji... Dla mnie to nie minus. Teamaty ramek: gra o tirach - wyjaśnienie, a raczej ciekawostka co to znaczy TIR, gra o obin Hoodzie - Robin Hood widziany oczyma historyka, czyli kto nim był? Często też są opisane błędy lub ciekawostki z samej gry. Wszystkie treści ramek trudno i niezręcznie by wciskać w reckę.                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #17 dnia: 2004-01-30 (Pią), 17:49 »
jak to niezrecznie. recki by przynajmniej byly ciekawsze. co do informacji luzno zwiazanych z tematem - moze i racja. ale np. o bledach i ciekawostkach powinna mowic recenzja. taki jest jej cel przeciez.                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #18 dnia: 2004-01-30 (Pią), 19:27 »
O błędach mówi recka, ale w ramkach jest to przejrzyściej przedstawione. Gdy czytam reckę chcę czytać jedynie o grze, a nie o ciekawostkach. Nie lubię jak w recenzji zawarte są niepotrzebne informacje. Widać - to kwestia gustu... :)                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #19 dnia: 2004-01-30 (Pią), 19:56 »
Hmm, mnie sie wydaje ze ramki sa wtedy kiedy recenzent niezbyt sobie z piorem radzi i nie umie za bardzo zawszec tego co w ramkach w samym tekscie. Swiadczy to tylko o kiepskim warsztacie                    

Offline martin

• +
« Odpowiedź #20 dnia: 2004-01-30 (Pią), 21:03 »
Albo o słabych chęciach, bo co jak co ale skład Playa ma warsztat - to powoli robi się taki mini \'dream team\' ;-)                    
Wypowiedziałem się - teraz temat zdechnie.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #21 dnia: 2004-01-30 (Pią), 21:04 »
Co z tego ze sa nazwiska? Nazwiska nie tworza zespolu, a i tych umiejetnosci wcale nie widac                    

Offline martin

• +
« Odpowiedź #22 dnia: 2004-01-30 (Pią), 21:24 »
I to jest moim zdaniem \"tajemnica Playa\" - w jaki sposób tak dobrzy redaktorzy nie odznaczają się niczym w tym piśmie, w którym arty nie są nawet podpisane (chyba że tu się coś zmieniło?).                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #23 dnia: 2004-01-30 (Pią), 21:45 »
No to zagadke rozwiazales. Arty podpisane nie sa, jak to u Axela, wszyscy musza pisac tak samo. vide ks gry                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #24 dnia: 2004-01-30 (Pią), 23:11 »
Mówicie o Playu konsolowym, bo PCtowy ma podpisane teksty i bardzo profesjonalne teksty. Konsolowego nie znałem. Ramki są fajne  :evil: .                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #25 dnia: 2004-01-30 (Pią), 23:30 »
to jesli wobec tego ciekawostki albo mowa o bledach w grze to rzecz niepotrzebna wg Ciebie (tak wywnioskowalem)... to po co czytac pisma? czy nie czyta sie pism o grach by sie czegos o nich dowiedziec, by wiedziec na co warto rzucic okiem, a co olac? jesli tak, to ramki sie totalnie mijaja z celem. a moze zamiast recenzji o uporzadkowanej budowie moze dac cale pismo z ramkami?
a teksty? nie wiem, jakos mi sie nie podobaly, bo byly mocno przecietnej jakosci no i szata graficzna, ktora tylko przeszkadza. mozna zrobic dobrze i czytelnie, a przy tym estetycznie - np. ŚGK czy nTS...                    

Offline martin

• +
« Odpowiedź #26 dnia: 2004-01-31 (Sob), 12:32 »
Mortas--> czyli w końcu teksty są podpisane xywą autora? Ostatniego Playa czytałem w sierpniu i był to numer w pełni anonimowy.                    

Offline moon

• +
« Odpowiedź #27 dnia: 2004-02-02 (Pon), 22:54 »
czyli w końcu teksty są podpisane xywą autora? Ostatniego Playa czytałem w sierpniu i był to numer w pełni anonimowy.

Kazda recka jest podpisana...

A co do Play\'a, maja najlepszy komiks (Sledziu)....no chyba, ze w Virusie_ nadal jest Adler&Piatkowski :D

Kwestia dolaczanych gier.....zdje sie, ze tylko Red Faction przebilo w rankingach plytki z CDA :)

No ale zeby off-topa nie bylo....tez uwazam, ze Axel powinien dac nTS\'owi troche wiecej czasu, nawet Smuggler mowil, ze CDA bardziej odczulo pojawienie sie TS\'a niz GS\'a, a ten jak wiemy na 3 numerze nie skonczyl....

pozdrawiam                    

Offline martin

• +
« Odpowiedź #28 dnia: 2004-02-02 (Pon), 23:54 »
Skoro sa podpisane to może się w końcu skuszę, a ile to ma stron, dalej 69 czy jeszcze mniej? :/                    

Offline Iwan

• ++
« Odpowiedź #29 dnia: 2004-02-04 (Śro), 09:42 »
Że tez ci ludzie zgodzili się pisać anonimowo... to znaczy, ze robili to tylko i wyłącznie dla kasy. Przez to pismo jest postrzegane jako maxymalnie hermetyczne i pecetowe (w złym znaczeniu :)). Zamiast pisac \"mysle ze ta gra\" lecialo zapewne \"myslimy, ze ta gra(...)\". Pleja raz kupiłem dla red faction a w srodku nie bylo nic ciekawego :/                    
Jesli masz coś zrobić dzisiaj, zrób to pojutrze.

Offline moon

• +
« Odpowiedź #30 dnia: 2004-02-04 (Śro), 23:52 »
Skoro sa podpisane to może się w końcu skuszę, a ile to ma stron, dalej 69 czy jeszcze mniej? :/

Najnowszy numer ma zdaje sie 63 strony ( przynajmniej tak twierdzi moj sasiad, ktory kupuje niemal wszystkie pisma, dzieki czemu zawsze wiem co sie aktualnie dzieje i...nic za to nie place :) )

Btw. moze Play to nie pierwsza liga, zwlaszcza pod wzgeledm sprzedazy, ale klimat ma calkiem fajny. Szczegolnie ostatnio. No, ale ja wciaz czekam na lutowy nŚGK - jedyne pismo, jakie jeszcze kupuje :D

pozdrawiam                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #31 dnia: 2004-02-06 (Pią), 16:12 »
Nie pamiętam kiedy Play zaczął podpisywać teksty. Pamiętam jednak, że nawet jak już był PC-towy to na początku nie były jeszcze podpisywane.

Red Faction nawet nie włożyłem do napędu, ale za The Stinga jestem im wdzięczny do dziś:). Ale gry nie ważne. Może i ich nawet nie być.

Każdy Play ma 64 strony. Mało, ale jakość tekstu - pierwsza klasa. Humoru dużo i bardzo fajny. Najlepiej podane informacje o grach.

Też zawsze będę kupował nŚGK. Choćby dla samego zapachu ;).                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #32 dnia: 2004-02-06 (Pią), 16:14 »
64 strony? dziwne, jak przegladalem Play PC to mi sie zdawalo, ze tam jest okolo 20... mogliby powypieprzac te cholerne 43 pelne wersje i dac normalna szate, normalne teksty na poziomie i wtedy to moze niejaki poziom by reprezentowalo. brakuje tam tylko naklejek i kolorowanki.                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #33 dnia: 2004-02-07 (Sob), 15:01 »
64 strony? dziwne, jak przegladalem Play PC to mi sie zdawalo, ze tam jest okolo 20... mogliby powypieprzac te cholerne 43 pelne wersje i dac normalna szate, normalne teksty na poziomie i wtedy to moze niejaki poziom by reprezentowalo.

Nie wiem jak z takim gadać. Przecież szata graficzna w Playu jest boska. Jedyne pismo, które dorównywało jakością szaty to był SS. A teksty to przecież cudo.                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #34 dnia: 2004-02-08 (Nie), 17:03 »
a masz jakies argumenty, ktore pozwola mi stwierdzic, ze szata graficzna w playu jest \"boska\"? a teksty to \"cudo\"?
to wszystko, Mortasku, zalezy od punktu widzenia. to tak jakbys ty lubil np. szparagi, ktorych ja nie cierpie i probowal mnie do nich przekonac, bo sa \"genialne\". dla mnie teksty prezentuja zenujacy poziom, szata jest bajerancka i ogolnie nie ma co czytac. gwoli scislosci - zobacz sobie stara szate graficzna SS-a, chociazby z 30 numeru. i powiedz, czy to nie jest czytelne? na pewno bardziej czytelne od Playa.                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #35 dnia: 2004-02-08 (Nie), 18:12 »
Ja mam swój gust, Ty masz swój gust. Ech... :]                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #36 dnia: 2004-02-08 (Nie), 21:04 »
64 strony? dziwne, jak przegladalem Play PC to mi sie zdawalo, ze tam jest okolo 20... mogliby powypieprzac te cholerne 43 pelne wersje i dac normalna szate, normalne teksty na poziomie i wtedy to moze niejaki poziom by reprezentowalo.

Nie wiem jak z takim gadać. Przecież szata graficzna w Playu jest boska. Jedyne pismo, które dorównywało jakością szaty to był SS. A teksty to przecież cudo.

Zgadzam się w zupełności. Nawet od niedawna kupuję Playa regularnie. Teksty np. są super i przypominają te w NŚGK , czyli stare dobre czasy. Aż chce się czytać. Szacie graficznej też nie moge nic zarzucić. Dodają też fajne gry.                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka