Autor Wątek: "Portal" w pełnym tego słowa znaczeniu  (Przeczytany 5365 razy)

Offline MephiR

• +
"Portal" w pełnym tego słowa znaczeniu
« dnia: 2004-01-18 (Nie), 15:55 »
Tak ostatnio sobie myślę (zaraz się ukażą ludzie, którzy powiedzą, że nie często mi się to zdaża :P), że nazwa \"Portal Pism Kultowych\" nie powinna być przypisana dla naszego forum, bo ten \"portal\" jest tak naprawdę, tylko boardem i kilkoma stronkami, które łączy tylko czarny pasek u góry z napisem PPK.

Przedstawie Wam jak ja rozumiem słowo \"Portal\" - otóż mój mały słowniczek zintegrowany z szarym, pomarszczonym muzgiem podpowiada mi, iż portal powinien odwiedzającym oferować:
- rozbudowany serwis, który codziennie serwowałby najświeższe informacje o tematyce w jakiej specjalizuje się portal (czyli w naszym przypadku o grach)
- rozbudowany katalog stron internetowych związanych z tematyką portalu
- duża baza artykułów związanych z tematyką portali
- forum (to już jest =P)
No mniej/więcej tak się przedstawia moje rozumowanie, a teraz zapoznacie się z moim \"biznes planem\" =P

PPK powinien:
- stanowić poważną konkurencje dla takich serwisów jak Wirtualne Imperium Gier
- posiadać rozbudowany katalog stron internetowych związanych z grami, zinami itp.
- posiadać dużą bazę artykułów związanych z grami i tematyką okołogrową (mogą to być artykuły z SS:NG i RF, ale mogłby się one ukazać dopiero po wyjściu nowych numerów tych zniów [arty z nr. 5, a wyszedł nr. 6])
- posiadać forum

Pomyślicie pewnie z kąd na to wszystko miejsce na serwerze i kto zrobi strony oraz obsługę php? Otóż sponsora dobrego serwera i domeny znaleźć jest nie trudno, gdy taką inicjatywę popierają już dosyć znane ziny (ss:ng i rf) oraz cała masa ludzi. Stronę może wykonać grupa GFX (jeżeli oczywiście się zgodzą), a php do pewnych elementów mogę skombinować ja (tyle że trzeba znaleźć kogoś, kto zna się na php i mógłby nam ten system portalowy wyedytować). Pieczę nad wszystkim (pisanie newsów, dodawanie artów itp),  sprawowaliby członkowie PPK (redaktorzy ss:ng, rf, index pl i administratorzy oraz moderatorzy forum). Z czasem moglibyśmy się usamodzielnić (teraz plan długoterminowy) wprowadzając płatne reklamy na stronach (nic agresywnego; banerek na dole i u góry oraz butoniki po bokach) dzięki którym bylibyśmy w stanie opłacić serwery i domene (wiązałoby się to ze stworzeniem firmy PPK =P).

Co wy na to?

EDIT: trochę zamieszane =P                    
To miejsce na twoją reklamę. Wykup je już dziś!

Offline ble

• +
« Odpowiedź #1 dnia: 2004-01-18 (Nie), 15:58 »
W sumie to coś takiego mogło by być. Ale ja myślałem, że to będzie raczej pomnik ku czci Ts`a, Reseta i SS`a, a nie kolejny serwis o grach.                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #2 dnia: 2004-01-18 (Nie), 16:14 »
Bardzo ambitny plan, ale trudny do zrealizowania. To naprawde kupa roboty i trzeba by bylo zebrac (z forum) porzadna zdecydowana ekpie, ktroa by naprawde chcialo i umiala zrobic takie cudo.

Co to ideologii. Nie wiem czy to dobry pomysl robic cos na wzor Wirtualne Imperium Gier czy GOLa. Chociaz jakby znalezli sie chetni ktorzy by zechcieli robic cos takiego, to moge oferowac moja skromna pomoc.                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #3 dnia: 2004-01-18 (Nie), 16:15 »
Ale ja myślałem, że to będzie raczej pomnik ku czci Ts`a, Reseta i SS`a, a nie kolejny serwis o grach.

Będzie to m.in. pomnik dla upadłych czasopism, ale tworząc dobry serwis o grach moglibyśmy zwrócić uwagę większej ilości internautów, aby większa ilość ludzi \"czciła\" nasze ukochane pisma.

Nie wiem czy to dobry pomysl robic cos na wzor Wirtualne Imperium Gier czy GOLa.

Nic nie mówiłem o wzorowaniu się na WIP, czy innych serwisach, ale o konkurencji dla nich. To nie ma być kolejny serwis o grach, tylko coś zupełnie nowego, coś co było by \"zlepkiem\" pomysłów forumowiczów - czymś oryginalnym.                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #4 dnia: 2004-01-18 (Nie), 16:17 »
Ot i znowu dochodzi do zatracenia obecnej funkcji portalu/forum  :roll:

Kilka pytań:

1. Kto byłby adminem/adminami portalu? Czuje się ktoś na siłach i o czasie kierować takim gigantem?
2. Jak właściwie ty to sobie widzisz? Że to będą następne GOLe, Gery, czy gry.wp.pl? To nie ma sensu, bo prócz kopiowania newsów z tamtych stron (co jest złodziejstwem) i samodzielnego buszowania po stronach producentów (co jest, khrm - pracochłonne), nie ma innego sposobu na znalezienie informacji dotyczących gier (oprócz oczywista wymyślania owych ;) ).
3. Jaki miałoby to właściwie cel? Żadnego sensownego celu, prócz zajmowania miejsca (ba, pamięci! ) na serwerze nie widzę.
4. Jeśli katalog stron, to najpierw trzeba uzyskać pozwolenie na dodanie ich do katalogu.
5. Artykuły \"ktoś\" musiałby pisać.

Słowem - nie jest to projekt, jak na (przewidywane przeze mnie) 15 chętnych osób.

Jeśli jednak BĘDZIE (w co osobiście wątpie) taki projekt, to nie ma sensu pisać całej bazy PHP - lepiej skorzystać z jakiegoś phpnuke czy czegoś. Oszczędziłoby to czasu i GFX (ot, tylko grafike wsadzić i już działa), i administratorom.                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #5 dnia: 2004-01-18 (Nie), 16:24 »
Moze lepiej najpierw nie zabierac sie za robienie giganta, bo tylko niepotrzebnie sie rozczarujemy. Najlepiej jezeli juz stworzyc cos troche mniejszych rozmiarow i mozolnie, powoli rozrastac sie.

Zobaczymy czy cos z tego wyjdzie  :wink: Jak narazie troche czarno to widze :roll:

(ale jestem za! A nawet przeciw! ;))                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #6 dnia: 2004-01-18 (Nie), 16:35 »
1. Kto byłby adminem/adminami portalu? Czuje się ktoś na siłach i o czasie kierować takim gigantem?

Zapewne znaleźliby się jacyś kandydaci (oczywiście mówię o kompetętnych osobach, a nie plebsie)

2. Jak właściwie ty to sobie widzisz? Że to będą następne GOLe, Gery, czy gry.wp.pl? To nie ma sensu, bo prócz kopiowania newsów z tamtych stron (co jest złodziejstwem) i samodzielnego buszowania po stronach producentów (co jest, khrm - pracochłonne), nie ma innego sposobu na znalezienie informacji dotyczących gier (oprócz oczywista wymyślania owych  ).

Już wystarczająco długo jestem newswriterem, aby zyskać duże doświadczenie w tym zawodzie. Żaden poważny serwis nie kopiuje newsów - owszem pisuje się o tym samym, ale materiałów do newsów szuka się we własnym zakresie, aby nasze informacje były bardziej wyczerpujące o konkurencji. O wzorowaniu się na WIG pisałem wyżej...

3. Jaki miałoby to właściwie cel? Żadnego sensownego celu, prócz zajmowania miejsca (ba, pamięci! ) na serwerze nie widzę.

Cel: zwrócenie uwagi większej ilości ludzi, aby każdy mógł poznać urok tych czasopism.

4. Jeśli katalog stron, to najpierw trzeba uzyskać pozwolenie na dodanie ich do katalogu.

Działanie rodem z microsoftu: \"chcecie darmową reklamę?\" - \"hmm... darmowa reklma? Czemu nie? Wpiszcie nas na listę\" (polecam przeczytać \"barbarzyńcy pod wodzą billa\"

5. Artykuły \"ktoś\" musiałby pisać.

Już pisałem, że po miesiącu od ukazania się artykułów w RF, publikowane byłyby w portalu. Dodatkowo, mogliby pisać artykuły czytelnicy serwisu (oczywiście nikt nie wrzucałby swoich artów bez wiedzy moderatora działu).

Jeśli jednak BĘDZIE (w co osobiście wątpie) taki projekt, to nie ma sensu pisać całej bazy PHP - lepiej skorzystać z jakiegoś phpnuke czy czegoś. Oszczędziłoby to czasu i GFX (ot, tylko grafike wsadzić i już działa), i administratorom.

Już pisałem, że mogę załatwić bardzo dobry system portalowy (mogę zapewnić że jest o niego lepszy od PHPnuke, czy innych Jportali) - przydałoby się tylko drobne dostosowanie go do naszych wymagań...

Słowem - nie jest to projekt, jak na (przewidywane przeze mnie) 15 chętnych osób.

Nie wątpie że znadą się chętni, tymbardziej że nikt nie musiałby się śpieszyć z pracą (portal mógłby wystartować np. w następnym roku).

Moze lepiej najpierw nie zabierac sie za robienie giganta, bo tylko niepotrzebnie sie rozczarujemy. Najlepiej jezeli juz stworzyc cos troche mniejszych rozmiarow i mozolnie, powoli rozrastac sie.

Patrz wyżej. Tak na marginesie - nie opisałem planów powstania giganta rozmiarów onetu, tylko średniego serwisu, który jeszcze mieściłby się w pojęciu portalu.

Przydałoby się zrobić z tego tematu ogłoszenie na głównej (takie jak z licznikiem), żeby każdy użytkownik, go zauważył.                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #7 dnia: 2004-01-18 (Nie), 18:55 »
ja widzialbym to nieco inaczej - po pierwsze, nie powielac 2 razy tego samego, bo to byloby bez sensu, od gier i tekstow okologrowych sa oba ziny i tego sie trzymajmy, natomiast, aby PPK naprawde stal sie portalem przydaloby sie rozwijanie stron poswieconych wszystkim 3 tytulom - czyli cos na wzor Sikretii - rysunki, skany, itp. teksty, a wszystko powinna laczyc strona glowna, taka jak strona glowna Portalu TS, wstawiona w miejsce obecnej strony \"wejsciowej\"                    

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
« Odpowiedź #8 dnia: 2004-01-18 (Nie), 20:25 »
Oooo taki portal byłby git.

/me sobie wyobraża jakby to było:

Wchodzę na taki portal... klikam sobie dział \'baza gier\' iii... bytes exhausteddd!

brrrr                    
"więc lis postanowił go wyruchać"

Offline martin

• +
« Odpowiedź #9 dnia: 2004-01-18 (Nie), 20:27 »

Zapewne znaleźliby się jacyś kandydaci (oczywiście mówię o kompetętnych osobach, a nie plebsie)

To ja czekam na maila z propozycją  :wink:

Teraz juz całkiem poważnie. Raczej głosowałbym za peopozycję Emilla (i nie tylko dlatego że to mój szef ;)) Nie ma potrzeby robienia żadnego serwisu o grach, znacznie lepiej zrobić serwis \"społeczności czytelników pism kultowych\" na wzór strony TS\'a i Sikretii ale z zupełnie nowym layem.                    
Wypowiedziałem się - teraz temat zdechnie.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #10 dnia: 2004-01-18 (Nie), 22:30 »
To co mowi emill - tak. To co Mephir - nie. Pracowalem juz w serwisie i mowie nie! To iscie syzyfowa praca, a serwisy co chwile padaja, chyba ze sa platne. Taka jest niestety prawda. Skonczyly sie zlote czasy internetu keidy mozna bylo zyc z reklam                    

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #11 dnia: 2004-01-19 (Pon), 08:34 »
Żyć się da, ale kto chciałby wchodzić na serwis na którym wyskakuje 15 popupów i żeby zobaczyć newsy trzeba kliknąć banner?

\'B\' - Too true.

[Edit] Co do nazwy - to JEST portal... o pismach kultowych :D Która strona ma więcej infa na ten temat, e? :P                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #12 dnia: 2004-01-19 (Pon), 09:00 »
ja widzialbym to nieco inaczej - po pierwsze, nie powielac 2 razy tego samego, bo to byloby bez sensu, od gier i tekstow okologrowych sa oba ziny i tego sie trzymajmy, natomiast, aby PPK naprawde stal sie portalem przydaloby sie rozwijanie stron poswieconych wszystkim 3 tytulom - czyli cos na wzor Sikretii - rysunki, skany, itp. teksty, a wszystko powinna laczyc strona glowna, taka jak strona glowna Portalu TS, wstawiona w miejsce obecnej strony \"wejsciowej\"

No i zrobi się coś takiego jak mówisz.... Wszystko zostanie już zeskanowane, przepisane itp. i co w tedy? Koniec z rozwojem. Tworzenie takiej stronki jest tematem zamkniętym, bo tam już nic się nie wydarzy! Będziemy pracować jak woły, a gdy już skończymy, nasza, ciężka praca, będzie nagrodzona 10 odwiedzinami na miesiąc :/.

Teraz juz całkiem poważnie. Raczej głosowałbym za peopozycję Emilla (i nie tylko dlatego że to mój szef ) Nie ma potrzeby robienia żadnego serwisu o grach, znacznie lepiej zrobić serwis \"społeczności czytelników pism kultowych\" na wzór strony TS\'a i Sikretii ale z zupełnie nowym layem.

To też chciałem, żeby było. Czy wy nie rozumiecie, że zrobieniem stronek o kilku nieistniejących już czasopismach nie przyciągniemy do siebie większej ilości ludzi?! Można by to porównać do kolejnych, martwych stron o diablo 2, których jest cała masa w internecie, a których tak naprawdę nikt nie odwiedza.

To co mowi emill - tak. To co Mephir - nie.

To po jaką cholere nazywamy siebie portalem, jeżeli nasze strony nie mają nawet wspólnej domeny? Ziny nie działają jako PPK, tylko jako RF, bądź SS:NG! Wszystko robimy samodzielnie! Sami musimy sobie załatwiać reklamę, szukać potencjalnych czytelników. Stworzenie tego co wymyśliłem, dałoby szansę, umieszczenia stron poświęconych zinom i czasopismom na jednym, szybkim serwerze (nie to co strona SS:NG, która włącza się latami), pod wspólną domeną (np. reset-forever.ppk.pl). Działalibyśmy wszyscy wspólnie jako PPK, a nie jako odrębne gruby forumowiczów, czy redaktorów RF i SS:NG.

Pracowalem juz w serwisie i mowie nie! To iscie syzyfowa praca, a serwisy co chwile padaja, chyba ze sa platne. Taka jest niestety prawda.

Jak się nie wie jak prowadzić serwis i jak zachęcać do jego odwiedzania, to rzeczywiście można nazwać pisanie w serwisie \"syzyfową pracą\". Jeżeli serwis jest dobry i dynamicznie się rozwija, a nie stoi w mijscu, to napewno zostanie zauwarzony, a gdy jeszcze zrobi się sensację z jego powstania, to takie przedsiemwzięcie nie ma praktycznie szans na klapę. Stworzenie takiego portalu o jakim ja mówię, byłoby niesamowitą sensacją i gdyby umiejętnie poprowadziło się kampanią reklamową, to z dnia na dzień zyskiwalibyśmy nowych czytelników.

Skonczyly sie zlote czasy internetu keidy mozna bylo zyc z reklam

A czy ja mówię o życiu z reklam? Mi chodziło tylko o utrzymywanie serwera i domeny z wpływów z reklam.

Założe się, że gdyby się zrobiło połączenie serwisu, stron o czasopismach, forum i innych elementów o których pisałem, to znaleźli by się ludzie, którzy chcieliby prowadzić strony np. o \"Bajtku\", czy \"Komputer Studio\", co powiększyłoby naszą społeczność o fanów innych kultowych pism.

Żyć się da, ale kto chciałby wchodzić na serwis na którym wyskakuje 15 popupów i żeby zobaczyć newsy trzeba kliknąć banner?

Pisałem już, że chce aby w portalu nie było agreywnej reklamy...

Co do nazwy - to JEST portal... o pismach kultowych  Która strona ma więcej infa na ten temat, e?

No właśnie \"która strona...\". W obecnej postaci powinno to się nazywać Strony i Forum Pism Kultowych (w skrócie SiFPK), a nie Portal Pism Kultowych :/.                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #13 dnia: 2004-01-19 (Pon), 12:07 »
No i zrobi się coś takiego jak mówisz.... Wszystko zostanie już zeskanowane, przepisane itp. i co wtedy?

SS\'ow wyszlo 96 numerow, Resetow chyba kolo 50, TS\'ow tez mnostwo... przeciez tu jest pracy na lata! Ze juz nie wspomne o tym, o czym ktos juz powiedzial, ze przy odpowiednim rozreklamowaniu PPK moga znalezc sie chetni do stworzenia stron o innych kultowych, starych pismach... ale trzeba sie zabrac do roboty, a nie tylko gadac :P                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #14 dnia: 2004-01-19 (Pon), 12:30 »
SS\'ow wyszlo 96 numerow, Resetow chyba kolo 50, TS\'ow tez mnostwo... przeciez tu jest pracy na lata! Ze juz nie wspomne o tym, o czym ktos juz powiedzial, ze przy odpowiednim rozreklamowaniu PPK moga znalezc sie chetni do stworzenia stron o innych kultowych, starych pismach... ale trzeba sie zabrac do roboty, a nie tylko gadac

Ale nie rozumiesz, że pierwiastek wszystkich internautów szuka czegoś o upadłych czasopismach? Znalezienie, kogoś kto chciałby prowadzić stronę o bajtku, praktycznie graniczy z cudem. Do tego skany nie są zbyt lekkie - z kąd wziąć szybki i pojemny serwer na to, jak nie będziemy w stanie znaleźć bogatego sponsora, bo wydawanie kasy na stronę, którą ogląda tygodniowo 10 osób jest dla niego nie korzystne, a sami napewno nie zbierzemy tyle kasy?! Internauci najczęściej poszukują informacji o grach, a dobry serwis mógłby ich zatrzymać i oczywiście byłoby większe prawdopodobieństwo zauwarzenia nas w internecie.

Dobry serwis = duża oglądalność
duża oglądalność = znalezienie bogatego sponsora
znalezienie bogatego sponsora = szybki i pojemny serwer
szybki i pojemny serwer = dużo miejsca na szybko ładujące się duże skany
dużo miejsca na szybko ładujące się duże skany = spełnienie twoich planów emill

btw. Trzeba jeszcze na skanowanie i przepisywanie tekstów z czasopism dostać pozwolenie od właściciela praw autorskich danego tytułu...                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #15 dnia: 2004-01-19 (Pon), 13:57 »
Jak tak czytam te wasze wizje portalu, to stwierdzam, ze prawda lezy po srodku. MephiR ma racje, ze porstal poswiecony starym pismom bylby martwy i \"jednorazowy\". Oczywiscie znalazlo by sie z 350, ktore interesowalyby sie tym zagadnieniem, przyszliby, posciagajli pare skanow na twardziela i koniec. No moze co poniektorzy gdzies ze 60 z nich zarejestrowali sie na forum i zadomowili w portalu na stale. Moze i cos z tego by wyszlo, ale na mala skale i watpie czy oplacalo by sie w takie cos inwestowac.

Z kolei pomysl z portalem o grach zdaje mi sie troche przesadzony... Nie dalibysmy rady, nawet jakbysmy charowali jak woly stworzyc konkurancji dla gola itp. A jezeli bysmy nie chcieli byc powazna konkurencja dla innych serwisow o grach, to raczej tez nie oplaca sie stac w cieniu.  I tak troche mi sie nie widzi, zeby serwis o starych pismach zajmowal sie \"nowymi rzeczami\", bo w koncu te stare pisma bylyby tylko napisem, bo skupilibysmy cala uwage na tworzeniu serwisu o grach.

Czyli wychodzi z tego, ze trzeba to jakos sensownie polaczyc, albo wymyslec cos zupelnie innego  :D                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #16 dnia: 2004-01-19 (Pon), 14:00 »
MephiR - O ile sie nie myle to juz byla mowa o czym podobnym. Sam mialem podobne pomysly ( :lol: ), ale to nie ma szansy. Za duzo tego typu stron juz jest, aby sie przebic, a jesli nawet ktos juz by czegos tutaj szukal, to tylko informacji, skanow o starych pismach...
Wiec newsy i inne \"pierdoly\" mozna sobie podarowac.
Zejdz na ziemie, kasy nie ma na forumowy serwer, a co dopiero na skany...
Idea piekna, ale to tylko bajka.                    
...

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #17 dnia: 2004-01-19 (Pon), 14:23 »
...a co dopiero na skany...

Ke? a po co ci kasa na skany, wystarczy pare osob ze skanerami :P                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #18 dnia: 2004-01-19 (Pon), 14:29 »
Chodzilo o miejsce na nie...                    
...

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #19 dnia: 2004-01-19 (Pon), 14:55 »
ah, czyli nie najszczesliwszy skrot myslowy, ok, rozumiem.. co do serwa - sprawa w toku :hihi:                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #20 dnia: 2004-01-19 (Pon), 15:10 »
Nie dalibysmy rady, nawet jakbysmy charowali jak woly stworzyc konkurancji dla gola itp.

A czy ja napisałem, że mamy od razu stworzyć coś wielkiego?! Nie. Portal rozwijałby się stopniowo, aż mógłby na równi konkurować z innymi. Był kiedyś taki portal - Arena - uderzył on we wszystkie media. Wydał kupe kasy na kampanię reklamową. Zartudniał kilkadziesiąt (jeżeli nie kilkaset) pracowników, którzy dostawali nie małe pensje. Miałbyć konkurencją dla takich gigantów jak Onet, czy WP. Niestety padł... I to bardzo szybko... Czemu? Otóż Onet i WP w przeciwnieństwie do Areny mieli duże grono swoich wiernych czytelników (w końcu to były pierwsze polskie portale). Spoglądam na forum i widzę, że regularnie odwiedzających osób byłoby niemało, a jeszcze gdy zauwarzyliby nas inni fani upadłych czasopism, nasza grupka powiększyłaby się kilkakrotnie, więc o upadku nie ma co nawet mówić. Rozwijając się stopniowo, powoli zyskiwalibyśmy coraz nowych użytkowników, aż moglibyśmy się pochwalić kilkudziesięczną armią wiernych czytelników =).

A jezeli bysmy nie chcieli byc powazna konkurencja dla innych serwisow o grach, to raczej tez nie oplaca sie stac w cieniu.

Nie trwalibyśmy w cieniu jak teraz, gdybyśmy się dynamicznie rozwijali i tworzyli dobry portal. Niewątpie, że wieść o idei stworzenia Portalu ku czci upadłych czasopism, przemierzyłaby najdalsze zakądki internetu, więc o staniu w cieniu nie byłoby mowy (jeszcze gdyby umiejętnie pokierowałoby się \"kampanią reklamową\", na sam początek zyskalibyśmy kilku chętnych ludzi do prowadzenia serwisu).

I tak troche mi sie nie widzi, zeby serwis o starych pismach zajmowal sie \"nowymi rzeczami\",

Jak dobrze pamiętam te \"stare pisma\" swojego czasu również zajmowały się nowinkami, więc nie powinno być konfliktu idei (w końcu tamtym redakcjom również zależało, aby jak najwcześniej poinformować czytelników o nowościach).

bo w koncu te stare pisma bylyby tylko napisem, bo skupilibysmy cala uwage na tworzeniu serwisu o grach.

Pisałem już, że w ramach portalu byłby strony o starych tytułach - jak pisał emill, roboty byłoby na kilka lat, więc raczej nie dalibyśmy rady skupić się na samym serwisie, bo internauci nie pozwoliliby nam przestać pracować nad tamtymi stronami.

Czyli wychodzi z tego, ze trzeba to jakos sensownie polaczyc, albo wymyslec cos zupelnie innego

Całkowicie się z tobą zgodzę =)

ale to nie ma szansy. Za duzo tego typu stron juz jest, aby sie przebic

Owszem jest dużo tego typu stron, ale tych naprawdę dobrych jest garstka, więc przebić się nie byłoby trudno (w końcu na tym forum przebywają ludzie na poziomie, którzy potrafią dobrze pisać - przynajmniej ci z SS:NG i RF =P).

a jesli nawet ktos juz by czegos tutaj szukal, to tylko informacji, skanow o starych pismach...

Już pisałem, że ludzie szukający informacji o czasopismach, to maleńka sumka, a stworzenie czegoś co byłoby bardziej popularne, przyczyniłoby się do zwiększenia zainteresowania starymi pismami.

Zejdz na ziemie, kasy nie ma na forumowy serwer, a co dopiero na skany...

Nie dziwię się, że nie ma kasy na serwer, bo jaka firma zainwestowałaby w coś, co nie przynosi jej korzyści?! Nie ma tu miejsc na reklamy, ani niczego innego, co możnaby zaoferować sponsorowi - zróbcie miejsce na banery i skyscraper, a pieniądze się znajdą =).

Idea piekna, ale to tylko bajka

Hmm... Dziwne, bo dużo widziałem zrealizowanych idei, które zdawały się być nie opłacalne, a które teraz przynoszą gigantyczne korzyści, więc WIELKIM GRZECHEM byłoby nie spróbowanie stworzenia czegoś takiego (ha! ha! Będziecie się smarzyć w piekle =P).

Ke? a po co ci kasa na skany, wystarczy pare osob ze skanerami

To to już najmniejszy problem =P                    

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
« Odpowiedź #21 dnia: 2004-01-19 (Pon), 15:29 »
Wiecie Co jak się załatwi sprawy praw autorkich i serweera i jak się to wszystko rozkręci to mogę was wspomóc skanerem, bo coraz bardziej podoba Mi się tenże pomysł mimo, że na początku byłem na nie.                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #22 dnia: 2004-01-19 (Pon), 15:43 »
Z prawami autorskimi z tego co wiem nie ma problemu (w przypadku TS\'a nowego jak i starego).

M - wszystko ladnie i pieknie, ale kasy w to trzeba na poczatku wpakowac, a jakos nei widze abys ty to chcial zrobic.
Bez kasy nie bedzie dobrego startu, a bez tego sponsora nie znajdzie sie... Chyba ze takiego co go*no da, a duzo chce.                    
...

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #23 dnia: 2004-01-19 (Pon), 16:41 »
M - wszystko ladnie i pieknie, ale kasy w to trzeba na poczatku wpakowac, a jakos nei widze abys ty to chcial zrobic.
Bez kasy nie bedzie dobrego startu, a bez tego sponsora nie znajdzie sie... Chyba ze takiego co go*no da, a duzo chce.

My prócz pracy nic na to nie damy. Mam pewne wpływy w niektórych serwisach, więc można rozsiać \"plotki\" o tworzeniu się czegoś takiego i poszukiwaniu sponsora. W ostateczności możemy opracować projekt, a ja go przedstawię władzy portalu fpp.pl (już jeden taki duży projekt tam przeszedł - esports.pl, więc może na ten też się zgodzą).

Tak sobie myślę - jak znajdzie się sponsora na serwer, to może znajdzie sie sponsora serwera dla radia TS, które byłoby naszą oficjalną stacją?                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #24 dnia: 2004-01-19 (Pon), 19:57 »
Mnie nie zdolaliscie przekonac mimo wszystko. Wole prace w zinie od pracy w serwisie. Tam przede wszystkim liczy sie szybkosc a nie jakosc, a przy mojej ilosci zajec nie moge pisac paru tekstow na dzien. I mephir nie bierz tego sobie do serca, gdyby to emill powiedzial zareagowalbym tak samo. Tak sie akurat zlozylo                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #25 dnia: 2004-01-20 (Wto), 13:01 »
Wole prace w zinie od pracy w serwisie.

Przecież w serwisie będą pisać tylko chętne osoby, a nie wszyscy redaktorzy zinów (co prawda, będą mieli swoje konta redaktorskie, gdyby naszła ich wena na pisanie newsów, ale nie będą zobowiązani do ich regularnego pisania).

Tam przede wszystkim liczy sie szybkosc a nie jakosc,

Niestety nie zgodzę się z tobą - jakość w serwisach jest jak najbardziej wymagana - jej obecność, bądź jej brak decyduje czy serwis przetrwa, czy nie...

I mephir nie bierz tego sobie do serca, gdyby to emill powiedzial zareagowalbym tak samo.

Nikogo na tym forum nie osądzam o podlizywanie się komuś - każdy tu ma swoje zdanie i nie zmieni go jak ma rację =)

He he widzę, że głosy w ankiecie są bardzo wyrównane =).

[glow=yellow:6f308c374b]Macie jeszcze jakieś pytania, bądź pomysły, czy można już się powoli zabierać do realizacji projektu?[/glow:6f308c374b]                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #26 dnia: 2004-01-20 (Wto), 13:33 »
Mephir --> z realizacja czegokolwiek proponuje sie wstrzymac do zakonczenia sprawy ew. serwera, bo co prawda niby cos mamy, ale... zebysmy nie zostali potem z wielkimi planami i na lodzie :P                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #27 dnia: 2004-01-20 (Wto), 15:18 »
Mephir --> z realizacja czegokolwiek proponuje sie wstrzymac do zakonczenia sprawy ew. serwera, bo co prawda niby cos mamy, ale... zebysmy nie zostali potem z wielkimi planami i na lodzie

No dobra. Przydało by się dokładnie opisać ten projekt, żeby można go było przedstawić potencjalnym sponsorom. Jak to zrobimy, to wypadałoby zrobić \"kontrolowane przecieki\", aby ci \"serwerodawcy\" wiedzieli, że mają z czymś wielkim do czynienia...