Autor Wątek: Czy wierzysz w Boga?  (Przeczytany 40250 razy)

Offline kpsk

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #360 dnia: 2003-12-20 (Sob), 21:37 »
bierzcie i jedzcie/pijcie z tego wszyscy, tak czyńcie na moją pomiątkę\\\"

No po pierwsze zapomniałeś, że troszku wcześniej Jezus, rozdał apotołom chleb i wino, i przemienił je w Swoje Ciało. A więc chyba nie chodzi tu o imprezowanie na cześć Boga, a spożywanie jego Ciała i Krwi, co budzi u mnie irytację, dlaczego w obżądku rzymsko-chrześcjańskim, wierni spozywają tylko  Ciało, a nie Krew? Ale cóż.

A co do interpretacji słów, to i tak już nie may za dużo do powiedzenie, bo apostołowie zinterpretowali je z nas (po natchnieniu Duchem Świetym) i tak już zostało :D                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #361 dnia: 2003-12-20 (Sob), 21:46 »
hm... kanibalizm? ;)
IMO nie tyle przemienił co nazwał

i dlaczego akurat wino? i skąd pewność że chleb nie był na zagryche? może poprostu tylko to mieli?                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline GoRo

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #362 dnia: 2003-12-20 (Sob), 22:14 »
Źle to ujołem bo grawitacji niewidze ale wim że istnieje. Ja stwierdzam fakty że wszechświat powstał w wielkim wybuchu. Teoria ze powstał w 6 dni jest smieszna żeby niepowiedzieć żałosna. Ciekawe jak wy wierzycie bo morzna wierzyć i wierzyć np. Wierze byłem w kościele ostatni raz 3 lata temu i wierze jestem co miesiąc u komunii. Ci co wierzą w ten pierwszy sposób niech lepiej sie nieudzielają. Wy nieprzekonacie mnie a ja was.

Jakbym wiedział, że tam ambitne punkty widzenia się pojawią, to bym nie zakładał tematu.

Ale zauważ panie Durbik że takie ambitne punkty widzenia skłaniają nas do refleksji: to zadziwiające, jak ktoś wznosząc się na wyżyny (wg geografii to dość wysoko) ambicji swego punktu widzenia potrafi powodować depresję (wg geografii dość nisko)  drugich.

Z tego wysuwam wniosek  - że czasem wznoszenie się pod niebiosa polemyki rodzi dość przyziemne reakcje.

Ja swojej przyziemnej reakcyji na komentowanego przez cię posta oszczędzę - bom dobrze (tak myśle) wychowany :D                    
poprawność językowa SPPUFcizną XX wieku [gdzie sie podział ten temat?]
Krondor is real: Literature & Cyberspace & Your Own Story
DOSBox

Offline KaGieBe

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #363 dnia: 2003-12-26 (Pią), 12:48 »
dlaczego w obżądku rzymsko-chrześcjańskim, wierni spozywają tylko Ciało, a nie Krew?

Zazwyczaj tak sie to odbywa, jednak nie jest to regula. Np. nowoposlubieni malzonkowie dostaja komunie sw. pod dwoma postaciami. Zdazylo mi sie widziec jak malzenstwo na 50. rocznice slubu rowniez dostalo. Osobiscie tego doswiadczylem na rekolekcjach. Trudno mi powiedziec czemu to tak wyglada.

IMO nie tyle przemienił co nazwał

Jednym z najstarszych udokumentowanych codow jest wlasnie cod przemienienia. Nie pamietam dokladnie, ale gdzies w Europie zachodniej zdaje sie kolo VI wieku w trakcie mszy pewien ksiadz zastanawial sie nad tym. Co wiecej- zwatpil. Wtedy dokonal sie owy cod- podczas konsekracji hostia przemienila sie w serce, a wino w krew. Serce i krew zachowaly sie do dzisiaj i sa przetrzymywane w sanktuarium i nie ulegly rozkladowi. Badania udokumentowaly, ze nalezaly do tego samego wlasciciela.                    
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline kpsk

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #364 dnia: 2003-12-26 (Pią), 13:38 »
Zazwyczaj tak sie to odbywa, jednak nie jest to regula. Np. nowoposlubieni malzonkowie dostaja komunie sw. pod dwoma postaciami. Zdazylo mi sie widziec jak malzenstwo na 50. rocznice slubu rowniez dostalo. Osobiscie tego doswiadczylem na rekolekcjach. Trudno mi powiedziec czemu to tak wyglada.

Ja niesety takiego zaszczytu nie miałem i chyba będę musiał rzeczywiście do ślubu czekać ;)

Jednym z najstarszych udokumentowanych codow jest wlasnie cod przemienienia. Nie pamietam dokladnie, ale gdzies w Europie zachodniej zdaje sie kolo VI wieku w trakcie mszy pewien ksiadz zastanawial sie nad tym. Co wiecej- zwatpil. Wtedy dokonal sie owy cod- podczas konsekracji hostia przemienila sie w serce, a wino w krew. Serce i krew zachowaly sie do dzisiaj i sa przetrzymywane w sanktuarium i nie ulegly rozkladowi. Badania udokumentowaly, ze nalezaly do tego samego wlasciciela.

Nie wiem czy myślimy o tym samym cudzie, ale czytałem o takim w którym ksądz właśnie zwatpił i przełamał komunię Świętą na pół, a z niej wypłynęło 5 kropli krwi, a co więcej każda warzyła tyle samo co wszytskie razem wzięte.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #365 dnia: 2003-12-26 (Pią), 15:00 »

Nie wiem czy myślimy o tym samym cudzie, ale czytałem o takim w którym ksądz właśnie zwatpił i przełamał komunię Świętą na pół, a z niej wypłynęło 5 kropli krwi, a co więcej każda warzyła tyle samo co wszytskie razem wzięte.
prosta zagadka matematyczna, nic więcej
rozwiązanie jest oczywiste
keżda mogła ważyć tyle co wszystko inne razem
5x=x
więc...
x=0
ktoś se jaja robi poprostu i patrzy jak ludzie wierzą

a co do tego, że serce, się przemieniło, to nie słyszałem, NIGDY
nigdy w kościele i nigdy na religii

to, że coś było w kśiążce, to jeszcze nic nie znaczy, Daniken też książki pisał, przedstawiając w nich jakieś dowody
więc chce się dowiedzieć
1) w jakim miejscu jest przechowywane to serce i krew
2) czy są dni kiedy pokazują to wiernym                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline kpsk

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #366 dnia: 2003-12-26 (Pią), 18:24 »
Co do tej zagadki to zaiste nieźle wykombinowałeś, ale mój błąd, że nie precyzyjnie napisałem...
Jednka kropla ważyła ileś tam dekagramów (chyba, nie wiem ile powinna ważyć kropla krwi -> zawsze byłem cięki w jednostkach Si ;)), a razem ważyły tylesamo dag i to na pewno nie było 0 8)

A o tamtym sercu to nie słyszałem również..... bo tu były tylko krople...                    

Offline Koki

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #367 dnia: 2003-12-26 (Pią), 20:07 »
Heh, ludzie, albo wierzycie w Boga/Bogów/siły nadprzyrodzone, albo w fizykę/biologię/chemię/matematykę, nie próbujcie tego łączyć... przypomniało mi się opowiadanie \"Prof. E. Dońda\", który wymyślił nową dziedzinę - Świarnetykę, w której używał komputera do obliczania zaklęć szamanów(Opowiadanie świetne nawiasem mówiąc - polecam!) :D                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #368 dnia: 2003-12-26 (Pią), 20:20 »
Oj przypomnial mi sie \'inquisitor\' jacka inglota. Tam mianowicie szatan opetywal (jak to sie odmienia?) komputery. :P                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #369 dnia: 2003-12-26 (Pią), 20:48 »
Koki => a niby czemu mielibyśmy tego nie łączyć? Coraz więcej naukowców zaczyna uznawać istnienie Boga.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline kpsk

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #370 dnia: 2003-12-26 (Pią), 21:07 »
Ja tam się nie zajmuję, i tymbarzdiej nie bede wykożystywał tych przedmoitów do zbadania czy Bóg naprawdę istnieję. Ja w niego WIERZĘ. A uważam, iż puki co jeseśmy zbyt mało zaawansowanymi stworzeniami, z naszą technologią, aby udowadniać istnienie Boga.                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #371 dnia: 2003-12-26 (Pią), 21:12 »
Ale oni nie udowadniają istniena Boga, oni zaczynają uznawać jego istnienie. Nie tego siwobrodego dobrotliwego dziadka na złotym tronie, tylko jakiejś Siły Wyższej.                    
w stanie spoczynku

Offline kpsk

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #372 dnia: 2003-12-26 (Pią), 21:16 »
A to co innego, chociaz zawsze sobie wyobrażałem naukowców/uczonych jako tych najbardziej zagożałcyh przeciwników Boga...                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #373 dnia: 2003-12-26 (Pią), 21:35 »
Wydaje mi sie ze kwestia tego czy Bog istnieje powinna dla naukowca zejsc na dalszy plan po prostu.                    

Offline azul

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #374 dnia: 2003-12-26 (Pią), 22:20 »
A to co innego, chociaz zawsze sobie wyobrażałem naukowców/uczonych jako tych najbardziej zagożałcyh przeciwników Boga...

tak to jest ze sterotypami... i jest chyba po trosze tak jak Keiran napisał, jednak wielu z wielkich naukowców przyznaje, że wierzy... i nie jest istotne czy jest to Kriszna, Mzimu czy ?Jahwe.... rózne są poprostu drogi do Niego prowadzące.                    
..z mojego subiektywnego punktu widzenia jestem całkowicie obiektywny.

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #375 dnia: 2003-12-26 (Pią), 23:22 »
Wydaje mi sie ze kwestia tego czy Bog istnieje powinna dla naukowca zejsc na dalszy plan po prostu.

To zależy dla jakiego naukowca. Fizyka teoretyczna już dawno przestała nosić znamiona tradycyjnej, ścisłej nauki, więc \"wliczanie\" w nią Boga nie jest niczym dziwnym.                    
w stanie spoczynku

Offline Koki

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #376 dnia: 2003-12-27 (Sob), 10:48 »
Koki => a niby czemu mielibyśmy tego nie łączyć? Coraz więcej naukowców zaczyna uznawać istnienie Boga.

No to już jest dla mnie lekki paradoks...

Gdzie masz stworzenie świata w 7 dni? Jak to możliwe? A co z zasadą zachowania energii? :P

Istnienie Boga jest fizycznie(W sensie nauki fizyki) niemożliwe.                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #377 dnia: 2003-12-27 (Sob), 14:48 »
A czy każdy, kto wierzy w Boga, musi wierzyć w stworzenie świata w 7 dni i inne tego typu majaczenia? Istnienie Boga jest bardzo fizycznie możliwe.                    
w stanie spoczynku

Offline Koki

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #378 dnia: 2003-12-27 (Sob), 18:49 »
A czy każdy, kto wierzy w Boga, musi wierzyć w stworzenie świata w 7 dni i inne tego typu majaczenia? Istnienie Boga jest bardzo fizycznie możliwe.

Taaak, możliwe, że istnieje świat równoległy, w którym \'coś\' jest. Ale co z tego, skoro to \'coś nie może nic zrobić i nie różni się od meduzy, która \'sobie po prostu jest\'. Po co w takim razie w to wierzyć? To tak, jakbym wierzył w kamień. Jest, i tyle.                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #379 dnia: 2003-12-27 (Sob), 20:06 »
Nie bądź dziecinny. Istnienia Boga nie można naukowo udowodnić, to prawda, ale nie można także naukowo udowodnić, że go nie ma, więc nic nie przeszkadza naukowcom wierzyć w niego. Poza tym ty ciągle odnosisz się do tej \"podstawowej fizyki\". Poczytaj sobie np. o punkcie Omega.                    
w stanie spoczynku

Offline Koki

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #380 dnia: 2003-12-27 (Sob), 21:03 »
Heh, czyli jeżeli nikt nie widzi drzewa w lesie, to nie można potwierdzić naukowo, czy jest, czy go nie ma. A więc jest i go nie ma jednocześnie, tak jak Kota Sch... Schrod... no, tego ;]

Super, to by było na tyle, jeżeli chodzi o ścisłość nauk ścisłych.  :?

No i oczywiście, że się odnoszę do podstawwych, potwierdzonych zagadnień. To tak jakbyś miał pretensje, że rozwiązując nierówność logarytmiczną z parametrem używam dodawania.

No i Omega Point(O \'punkcie Omega\' po polsku oczywiście nie mogłem nic znaleść):

(1) the universe is spatially closed (has finite spatial size and has the topology of a three-sphere),

(2) there are no event horizons, implying the future c-boundary is a point --- the Omega Point,

(3) Life must eventually engulf the entire universe and control it,

(4) the amount of information processed between now and the final state is infinite,

(5) the amount of information stored in the universe diverges to infinity as the final state is approached.

1. Z tego co wiem, wszechświat jest nieskończony. Odwołuje się on potem do Astrofizycznych Czarnych Dziur, i niech mnie cholera, jeżeli wiem co to jest - w każdym razie, pisze on, że prawie na pewno istnieją.

2. Nie wypowiem się, gdyż po prostu nie rozumiem, co on napisał :D Niby znam wszystkie wyrazy, a jednak za chiny nie mogę tego połączyć w logiczną całość. Sorry.

3. No... powiedzmy, choć moim zdaniem ntura nie połapie się, że trzeba się wynieśc z planety. No chyba, że mają to zrobić ludzie, choć marnie to widzę.

4. Eee? Nieskończona? Niezbyt przepadam za określeniem \'nieskończony\'. Znaczy się, minie nieskończenie długi czas?

I also argue that the ultimate future state of the universe, the Omega Point, should be identified with God. I have presented my argument in detail in my book The Physics of Immortality, but a main reason for my identification Omega Point = God, comes from Exodus 3:14. In this passage, God is speaking to Moses from the Burning Bush. God gives Moses His Name: EHYEH ASHER EHYEH (in Hebrew, of course). God\'s Name is best translated into English as I SHALL BE WHAT I SHALL BE. In other words, God is telling Moses that His essence is future tense. If we regard God as something Ultimate, then He is telling us that He is the Ultimate Future. Hence my identification Omega Point = God. My translation of EHYEH ASHER EHYEH is taken from the Oxford University Study Bible (Revised Standard Version), but the great German religious leader Martin Luther translated EHYEH ASHER EHYEH the same way into German: ICH WERDE SEIN, DER ICH SEIN WERDE. Luther\'s translation of the Bible was to the German language as the King James version was to the English language.

No i tu leży pies pogrzebany. Żeby udowodnić istnienie Boga, używa on jego słów. O ile to są jego słowa, bo Kościół w czasie swojej \'świetności\' namieszał nieziemsko i praktycznie interpretował wszystko, jak chciał. Że teraz moge iść do sklepu i przejrzeć Biblię? A którą? Czytałem kiedyś, że wszystkie oryginalne wersje Biblii zostały spalone przez Kościół, i zostawili sobie oni tylko te \'ich\'. Bzdury? Prawdopodobnie. Ale mamy już lukę, prawda? Kto mi udowodni, że Bóg naprawdę tak powiedzial?

I jeszcze jedna złośliwość - skoro Bóg to życie w całym wszechświecie, to jeszcze go nie ma :P

Z tym Bogiem to nic nie wiadomo. Dziwne jest, że praktycznie wszystkie ludy wyrobiły sobie jakąś tam wiarę - Wisznu, Shiva czy zwykły patyk. Optymiści powiedzą, że coś w tym musi być. Ja powiem, że najwidoczniej w naturze psychiki ludzkiej leży potrzeba wiary. Bo wiara daje nadzieję. A nadzieja jest matką głupich. A ludzie są głupi. Ok, ostatnie dwa zdania były dla jaj, nie bierzcie ich pod uwagę - ale musiałem to napisać, bo zaczynało się robić patetycznie :D

Anywho, kończę i wracam do przyziemnego wyżynania Strogg\'ów ;]                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #381 dnia: 2003-12-27 (Sob), 21:45 »
Koki => ale my mówimy o WSZYSTKICH naukowcach. Jasne, jeśli ktoś bada budowę płaszcza Ziemi, to może mieć w dupie Boga, ale wiele dziedzin nauki (głównie fizyka) weszło już w tak abstrakcyjne rejony, że pojęcie Boga nie jest dla nich czymś niezwykłym. Współczesna nauka to już nie jest bieganie z lupą i badanie ile nóżek ma biedronka. Jeśli naukowcy siedząc na Ziemi i dłubiąc w nosie dyskutują ile wymiarów ma Wszechświat, to równie dobrze mogą podyskutować o istnieniu Boga. I Bóg i granice Wszechświata są pojęciem tak samo abstrakcyjnym moim zdaniem.                    
w stanie spoczynku

Offline MJ

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #382 dnia: 2003-12-27 (Sob), 22:26 »
hmm... to trudne pytanie. Ja wierze w Boga ale nie chodze do kościoła bo kazania sa do kitu. Natomiast nie chce mi sie do konca wierzyc w Jezusa. No moze przesadzam poczesci wierze w Jezusa ale moze nie tak do końca. he... sam nie wiem co gadam. :cry:  Jedno jest pewne. Ktos jest tam ja górze. :D                    
\"Jeżeli A jest sukcesem życiowym, wówczas A równa się x plus y plus z. Praca to x; y to zabawa; a z znaczy trzymać język za zębami.\"
-Albert Einstein

\"Jestem nie tylko pacyfistą, ale wojującym pacyfistą. Chcę walczyć o pokój. Nic nie położy kresu wojnom, jeśli ludzie sami nie odmówią swego w nich udziału.\"

-Albert Einstein

Offline azul

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #383 dnia: 2003-12-27 (Sob), 22:34 »
Heh, czyli jeżeli nikt nie widzi drzewa w lesie, to nie można potwierdzić naukowo, czy jest, czy go nie ma.

tak to mniej, więcej jest...

A więc jest i go nie ma jednocześnie, tak jak Kota Sch... Schrod... no, tego ;]

:arrow:  Schroedingera .
ale mam nadzieje, że nie zaczniemy rozmawiać o czasie dekoherencji ww. kota   :wink:                    
..z mojego subiektywnego punktu widzenia jestem całkowicie obiektywny.

Offline Koki

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #384 dnia: 2003-12-28 (Nie), 08:55 »
Heh, czyli jeżeli nikt nie widzi drzewa w lesie, to nie można potwierdzić naukowo, czy jest, czy go nie ma.

tak to mniej, więcej jest...

Ok, drzewo to był zły przykład, bo to było inaczej: Czy drzewo upadające w lesie kiedy nie ma kto go usłyszeć wydaje dźwięk.

Ale, np. Drzwi. Jestem do niech odwrócony plecami. I mam nie wiedzieć, czy są? A dlaczego miałoby ich nie być? Bo nagle atomy stwierdziły, że idą na piwo? ;)

Dzięki za poprawkę, azul :]

No i, at last...

Jeśli naukowcy siedząc na Ziemi i dłubiąc w nosie dyskutują ile wymiarów ma Wszechświat, to równie dobrze mogą podyskutować o istnieniu Boga. I Bóg i granice Wszechświata są pojęciem tak samo abstrakcyjnym moim zdaniem.

Ok, tutaj masz 100% racji, i nawet fajnie to brzmi - dłubią w nosie i dyskutujuą
 :biggt:                    

Offline Tissai

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #385 dnia: 2003-12-29 (Pon), 16:14 »
na to pytanie odpowiem twierdzaco wierze uwazam ze czlowiek by zyc powinien w cos wierzyc to mu daje nadzieje i sile , ale nie pytajcie w jakiego Boga wierze                    
Twoja róża ma dla Ciebie tak wielkie znaczenie,
ponieważ poświęciłeś jej wiele czasu.
Ludzie zapomieli o tej prawdzie.
Lecz tobie nie wolno zapomieć.
Stajesz sie odpowiedzielny na zawsze za to , co oswoiłeś.
Jesteś odpowiedzialny za swoja różę.
/Antoine de Saint-Exupery /

Offline KaGieBe

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #386 dnia: 2003-12-29 (Pon), 23:42 »
Istnienie Boga jest fizycznie(W sensie nauki fizyki) niemożliwe.

A byl taki jeden. Nawet ksiazke pare ksiag o Nim napisano. Wieze w to, iz Byl calkowicie fizyczna istota, ktora jest niewatpliwie czlowiek. Zwano Go Jezus.                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #387 dnia: 2003-12-30 (Wto), 00:35 »
A byl taki jeden. Nawet ksiazke pare ksiag o Nim napisano. Wieze w to, iz Byl calkowicie fizyczna istota, ktora jest niewatpliwie czlowiek. Zwano Go Jezus.

No, to skoro, jak sam zauważyłeś, był on człowiekiem, to nie mógł być jednocześnie bogiem, a już z pewnością nie Bogiem.                    
w stanie spoczynku

Offline Po3T

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #388 dnia: 2003-12-30 (Wto), 00:41 »
Fizyka teoretyczna już dawno przestała nosić znamiona tradycyjnej, ścisłej nauki, więc \"wliczanie\" w nią Boga nie jest niczym dziwnym.

Chcesz przez to powiedzieć, że fizyka teoretyczna jest nieścisła? Owszem, możliwe jest w fizyce miejsce dla siły wyższej, ale wątpie by ludzkość kiedykolwiek to miejsce poznała... :|

Z tego co wiem, wszechświat jest nieskończony. Odwołuje się on potem do Astrofizycznych Czarnych Dziur, i ...

To źle wiesz. Wszechswiat ma swoje granice. Wiadomo to już od kilkudziesięciu lat, o czym mówi Teoria Wielkiego Wybuchu, a co opisuje mechanika kwantowa. Mimo, że wszechświat cały czas zmienia swoje rozmiary to ma jednak swoje granice. Dla przeciętnego człowieka operującego tylko pojęciem przestrzeni, może trudno to zrozumieć...

I Bóg i granice Wszechświata są pojęciem tak samo abstrakcyjnym moim zdaniem.

Granice wszechświata może są i abstrakcyjne, ale nie tak niepojęte jak Bóg. Zrozumienie tych dwóch rzeczy naprawdę dzieli przepaść niewiedzy.                    
Styl życia pcheł i tasiemców to najwyższa forma socjalizacji..

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #389 dnia: 2003-12-30 (Wto), 01:55 »
Chcesz przez to powiedzieć, że fizyka teoretyczna jest nieścisła?

Powiem tak: fizyka teoretyczna używa jak najbardziej ścisłych metod, ale zajmuje się badaniem zupełnie abstrakcyjnych rzeczy. Ktoś ze stuprocentowo ścisłym umysłem niewiele skuma z fizyki teoretycznej. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo niewiele miałem doczynienia z tą dziedziną nauki.
Granice wszechświata może są i abstrakcyjne, ale nie tak niepojęte jak Bóg. Zrozumienie tych dwóch rzeczy naprawdę dzieli przepaść niewiedzy.

To już chyba zależy od człowieka. Dla księdza Bóg jest zdecydowanie mniej abstrakcyjnym pojęciem, niż granice wszechświata. Dla mnie są mniej-więcej na tym samym poziomie - coś, nad czym nie warto się głowić, bo i tak tego nie skumam :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #390 dnia: 2003-12-30 (Wto), 20:42 »
Jak już napisałem: istnienie Boga to aksjomat, który gwarantuje spokój. Jesli ktoś na siłę chce odebrać sobie spokój - jego głupota.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Koki

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #391 dnia: 2003-12-30 (Wto), 20:51 »
Ech, Durbik. Jaki spokój? Ja to widze tak: Boga nie ma, sił nadprzyrodzonych też, duszy i tak dalej. Wszystko to tylko fizyka chemia i biologia. Po śmierci nie ma nic. I jakoś nie jestem niespokojny.

Niespokojny to bym był, gdybym wiedział, że jakaś istota o niezrozumiałej dla mnie inteligencji i nieograniczonej mocy, mnie obserwuje. Cały czas. Trochę tak, niepokojace.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #392 dnia: 2003-12-30 (Wto), 20:55 »
No to różne mamy definicje spokoju. Bo dla mnie sytuacja, kiedy nikt nade mną nie stoi i jestem sam sobie \'sterem, żeglarzem, okrętem\' jest wysoce niepokojąca. Bo wtedy każda denna sprawa w zyciu (ze użyje dennego słowa) doczesnym, urasta do rangi ważnej. Bleh.                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #393 dnia: 2003-12-30 (Wto), 21:05 »
Ha, nie wiem co to się porobiło, ale zgadzam się z Durbikiem w tej sprawie. Wiara w to, że Bóg istnieje jest wiarą w porządek i sensowność świata. Jest milion rzeczy, które w każdej sekundzie mogą zamienić nasze życie w piekło, albo je zakończyć. Tylko wiara w jakąś siłę wyższą pozwala się z tą myślą oswoić. Świadomość, że naszym życiem rządzi chaos i przypadek, jest dla większości ludzi nie do zniesienia. Jeśli ciebie to nie rusza Koki, to gratuluję spokoju (chociaż jest to spokój skazańca), albo współczuję braku wyobraźni.                    
w stanie spoczynku

Offline KaGieBe

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #394 dnia: 2003-12-31 (Śro), 15:00 »

No, to skoro, jak sam zauważyłeś, był on człowiekiem, to nie mógł być jednocześnie bogiem, a już z pewnością nie Bogiem.

(...) i stal sie czlowiekiem (...)
Wg wiary do ktorej przyznaje sie (oficjalnie) wiekszosc Polakow Jezus byl zarowno czlowiekiem, jak i Bogiem.                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #395 dnia: 2003-12-31 (Śro), 17:19 »
I to jest zaledwnie jeden z tysiąca dwustu idiotyzmów religii katolickiej.                    
w stanie spoczynku

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #396 dnia: 2004-01-01 (Czw), 15:08 »
... która na szczęście nie jest równoznaczna z wiarą w Boga, bo byłoby źle.                    

Offline KaGieBe

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #397 dnia: 2004-01-02 (Pią), 22:56 »
I to jest zaledwnie jeden z tysiąca dwustu idiotyzmów religii katolickiej.

Szanuje Twoje zdanie, jednakze jako katolik nie powiem, zeby mnie cieszylo takie stwierdzenie :/                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #398 dnia: 2004-01-03 (Sob), 12:15 »
KaGieBe-> Niestety to prawda, że w khrm... \"naszej\" religii jest conajmniej tona idiotyzmów. Proponuję poszukać literatury na ten temat - ze swojej strony polecę \"Bogowie byli Astronautami!\" Danikena (ot, sam tytuł odstrasza, bo \"namawia\" do jednej tezy, ale faktów dotyczących religii tam zawartych nie da się odeprzeć).                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #399 dnia: 2004-01-03 (Sob), 12:22 »
Nie mów \'niepodważalne fakty\' bo brzmisz jak Saver. Też z zainteresowaniem przeczytałem... hm... osiem chyba książek Daenikena. Ale żadnego z jego twierdzeń nie uważam za aksjomat. Jestem jak mój wychowawca, który nie wierzył w stan wojenny, bo on go nie stwierdził.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #400 dnia: 2004-01-03 (Sob), 18:30 »
o, czyżby znów wątek von Dänikena wypłynął? ja tam uważam, że jego dowody nawet jeśli są mętne, to tezy zmuszają do zastanowienia. uważam, że wysuwa bardzo ciekawe wnioski ze swoich (bądź nie) odkryć.
ja w Boga wierzę, ale od kościoła i naszej religii raczej staram się trzymać z daleka...                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #401 dnia: 2004-01-03 (Sob), 20:41 »
Durbik - nie twierdzę, że są niepodważalne ;) Stwierdzam, że teza, jakoby Bogiem (bogami) byli obcy (czy nawet \"my z przyszłości\"), jest b. ciekawa.

Däniken dobrze podszedł do tematu, bo znalazł fakty odpowiadające jego tezie, czego niestety np. o Biblii powiedzieć nie można. A spójrzmy na religie dalekiego wschodu - czy ich księgi (np. Marabharata [... o ile się nie mylę, że była to Mahabharata] + Purany) nie są czymś w rodzaju Biblii? Nie bierzemy ich poważnie, bo za dużo tam boskiej broni, latających miast itp? A co innego możemy znaleść w Biblii - rozstąpienie wody, manna + przepiórki znikąd na pustyni, wkońcu Sodoma i Gomora (podobno była tam stosowana broń nuklearna :) ). Możliwe jest też to, że Biblia, Mahabharata, Tora, Koran + tony innych ksiąg to takie starożytne Fantasy czy Science-Fiction...

lewy alt+0228 ^_-
/w[/span]
[span style=\'color:blue\']lol :) . Xtense.

"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy

Offline Po3T

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #402 dnia: 2004-01-05 (Pon), 12:35 »
ale faktów dotyczących religii tam zawartych nie da się odeprzeć

:arrow: jesli sensem powyższego zdania nie jest dla ciebie niepodważalność, to nie używaj zwrotów, których nie rozumiesz  :roll: Jak chcesz żeby coś mocno zabrzmiało zakończ zdanie \"kurwa!\".

Skomentowałbym jeszcze każde zdanie twojego ostatniego posta, ale...
...po prostu ręce opadają  :(

Powninni z powrotem wprowadzić do szkół przedmiot dialektyki... kiedyś był  :roll:                    
Styl życia pcheł i tasiemców to najwyższa forma socjalizacji..

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #403 dnia: 2004-01-05 (Pon), 16:56 »
uejstuś: reforma była, to fakt. Ale masz rację, nazwisk nie zreformowano. von Däniken!                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #404 dnia: 2004-01-05 (Pon), 17:01 »
lewy alt+0228 ^_-
/w

Hm? äää!                    
w stanie spoczynku

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #405 dnia: 2004-01-05 (Pon), 18:45 »
jesli sensem powyższego zdania nie jest dla ciebie niepodważalność, to nie używaj zwrotów, których nie rozumiesz  :roll: Jak chcesz żeby coś mocno zabrzmiało zakończ zdanie \\\"kurwa!\\\".

Wiesz, nie każdy spod takiej wiochy, jak Chełm, potrafi się wypowiedzieć \"kurwa!\" :) .

Nieczęsto nie udaje mi się sporządzić w miarę sensowne zdanie, a to bo:

1. Wiek (smar-kat-y)
2. Wiedza.
3. Wychowanie (no... tutaj to może jest ok ;) ).

\"Pamiętaj, że za to co mówisz, ponosisz zwykle konsekwencje\" - ja o tym pamiętam. Do tego raczej spoglądam na \"sens\" wypowiedzi, niż na powierzchowne wyrażenie (co często mnie gubi :) ).

In other words: F` off - wieśmak jestem.                    

Offline Smirfon

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #406 dnia: 2004-01-09 (Pią), 19:22 »
chodzisz do tego kościoła, czy nie??

Niestety tak, jestem do tego zmuszany                    
Gwardia umiera, ale nie poddaje się.

Offline T O R C H I O

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #407 dnia: 2004-03-07 (Nie), 11:28 »
to tracisz tylko czas!!!

po co chodzisz do  kościoła skoro nie chcesz???
poagaj ze swoją grupą społecznego nacisku :) i moze zelży pressing.... i obejdzie sie bez żadnych sankcji
:D
 :evil:                    
jeszcze niedawno świat mógł być ocalony, dziś jest inaczej ...

Offline vincenzo

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #408 dnia: 2004-03-08 (Pon), 03:50 »
racja!!nic na siłę, a na religie( katechezę) uczęszczasz?i też cie zmuszają?
nie chodzisz do kościoła bo ci sie nie chce z domu dupy ruszyć, czy poprostu to cie nie rusza?                    
Ja, którym był, jakim był...
  Ja, którym szedł tam, gdziem szedł...
  Ja, którym żył tam, gdziem żył...
  ...
  Ja!

Offline T O R C H I O

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #409 dnia: 2004-03-08 (Pon), 10:55 »
no racja!!!

zrobić mu za karrę pasję in reality world

w takim wieku byc już konformistą???
 co zniego wyrosnie  za 10 lat???

żaden z szanownych towarzyszy nie był taki w tym wieku nawet józef :)                    
jeszcze niedawno świat mógł być ocalony, dziś jest inaczej ...

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #410 dnia: 2005-12-04 (Nie), 01:55 »
Hahah! Wykopiemy temat spod ziemi! Kto z młodzieży tego nie pamięta, ma okzję odpowiedzieć na to ważkie pytanie.

Gravedigging (cost: possible flames) Sacrifice 10s. time - return your low rate topic to the top

Offline Crono

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #411 dnia: 2005-12-04 (Nie), 12:09 »
Nie wierze że można poznać prawdę o bogu używając naszej inteligencji i cywilizacji na obecnym poziomie. Zatem nie można wykluczyć anie jego istnienia, ani nieistnienia. Hipotez jest milionpięcsetstodzięwięcset i można sie nimi przerzucać do usranej śmierci. Wierzący zaraz napiszą: "Tak Bóg istnieje! odczułem jego boską interwencję" kierując sie przesądami i tym co im sie wydaje. Niewierzący napiszą: "Nie boga nie ma!" Kierując się tym że chcą nienawidzieć czegoś przez co im sie coś nie udało, przez kogo ktoś bliski etc. umarł. Zapominając że może jesli istnieje to w ludzkim pojeciu jest łotrem. Możemy zasypywać sie tysiącem argumentów a i tak nic sobie nie udowodnimy bo sie nie da. Ja bym raczej wątpił że istnieje, a pewny jestem że nie istnieje w formie jakiej wyobrażają sobie religie. Taki Bóg jest wynalazkiem człowieka nie radzącego sobie z pytaniami. Spelnieniem psychoogicznych i socjoogicznych potrzeb.

PS
Ja sie chyba juz wypowiadalem tutaj w troche innym tonie, jak to sie ludzie zmieniaja...
« Ostatnia zmiana: 2005-12-04 (Nie), 12:11 wysłana przez Crono »
Zmazując barwy lasom i polom
Mknie balon nocy z knajpy gondolą.
Kiedyś tak jasno, a dziś tak ciemno -
Wroga nie widzę, wroga przede mną.

Offline Domator

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #412 dnia: 2005-12-04 (Nie), 12:16 »
Nie wierzę w żadnego boga, nie chodze do żadnego koscioła, nie chodze na religię w szkole obchodzę święta bo sa one miłe i np. boże narodzenie nazywam gwiazdką :) I w takie święto zbieram prezenty, obżeram się etc. a na taką pasterkę dupy nie ruszę. To dla mnie taka tradycja czy coś. :P
Wtedy tych od pornografii zebrano w krematorium

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #413 dnia: 2005-12-04 (Nie), 12:26 »
Domator - super podejscie :D
powaznie

Offline Koki

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #414 dnia: 2005-12-04 (Nie), 12:33 »
No. Nieźle nieźle. Ciekawe co ja pisałem tu swego czasu?

[Edit]Oj srogie rzeczy pisałem.

(BTW Durbik odkopujesz wszystkie swoje termaty? :P)
« Ostatnia zmiana: 2005-12-04 (Nie), 12:41 wysłana przez Koki »

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #415 dnia: 2005-12-04 (Nie), 13:17 »
No co ty. Tylko te z gruntu zajebiste.

Hm... Jak się tak zastanowić to ja zakładam same zajebiste tematy, gdyż jestem zajebisty (prawie tak jak byłby Sah jako moderator)

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #416 dnia: 2005-12-04 (Nie), 13:28 »
dziwnym nie jest

Offline Koki

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #417 dnia: 2005-12-04 (Nie), 14:38 »
Hm... Jak się tak zastanowić to ja zakładam same zajebiste tematy, gdyż jestem zajebisty (prawie tak jak byłby Sah jako moderator)
[snapback]127298[/snapback]

Tylko sah( I morg, i B) powiedział że on to forum ma w dupie, więc to taki mały problem jest.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #418 dnia: 2005-12-04 (Nie), 16:10 »
Wierze w Boga Spinozy.

A tak na serio to chuj Was obchodzi czy ktos wierzy w Boga ?

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #419 dnia: 2005-12-04 (Nie), 17:02 »
Tak samo jak chuj nas obchodzą czyjeś bełty i tym podobne. Ale to jest forum a na forum sie rozmawia. jak ktoś chce rozmwiać o Bogu to niech rozmawia.

I chuj