Autor Wątek: Czy wierzysz w Boga?  (Przeczytany 41277 razy)

Offline Mati

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #300 dnia: 2003-07-28 (Pon), 15:40 »
hehe, steffek dotąd wypowiadałeś się w miarę normalnie i logicznie, więc to chyba jakiś żart czy prowokacja...                    
Yestem który yestem.
Konsolowca wal z gumowca! ;)
gg: 3675256

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #301 dnia: 2003-07-28 (Pon), 16:25 »
Pewnie babcia mu się dobrała do komputera :lol:

BTW - to z jedzeniem ciała i piciem krwi to trochę makabryczne jest...                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #302 dnia: 2003-07-29 (Wto), 00:43 »
Jemu poszlo ze jak ktos nie poznal, ale jest uczciwy do pojdzie do nieba. :D
A ja i tak wiem ze pojde do piekla jesli w ogole takie cos istnieje, bo zeby cos innego sie stalo to trzeba farta miec. Tak wiec zyjmy chwila.                    

Offline Steffek

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #303 dnia: 2003-07-29 (Wto), 09:49 »
zbiles mnie z nog, steffek. o co Ci chodzi, bo albo jestem glupi albo cos tu jest nie tak? dlaczego murzyni nie wiedza kto to Bog i kosciol??

Cholera a myślałem, że wcale nie jesteśmy tak bardzo rasistowskim krajem.    

hehe, steffek dotąd wypowiadałeś się w miarę normalnie i logicznie, więc to chyba jakiś żart czy prowokacja...

Pewnie babcia mu się dobrała do komputera

BTW - to z jedzeniem ciała i piciem krwi to trochę makabryczne jest...

:D  :twisted:

Dawno moj post nie spotkal sie z tak licznym odzewem  :lol: Wniosek jest taki: \"pisz obok tematu i bezsensownie, a rozruszasz temat\" ;)

A teraz wytlumacze o co mi chodzilo: Sam nie wiem :D Napisalem cos od rzeczy, maly odchyl. Ale przykladajac sie temu z bliska sadze, ze to mialo wygladac mniej wiecej tak \"Ci co nie chodza do kosciola nie pojda do nieba, bo nie przyjmuja Najswietszego Sakramentu. Nie mowie tutaj oczywiscie o jakis zacofanych plemionach Afrykanskich (czy tez innych), do ktorych nie dotarli jeszcze misjonarze. Bezsensem bylaby sytuacja, w ktorej w niebie sw. Piotr (czy kto tam jest od tego) nie chcialby ich wpuscic do nieba, bo nie przyjmowali komuni :lol: Moim zdaniem jezeli mieli wystarczajaco czyste serce, to by ich tam przepuscili do nieba. Chyba. Zreszta kto wie jak to naprawde jest...\"

Teraz lepiej?  8)                    

Offline kacper1916

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #304 dnia: 2003-07-29 (Wto), 10:26 »
Jeśli Bóg rzeczywiście istnieje, to do nieba pójdzie ten kto będzie grzeczny :), a nie kto będzie jadł opłatek. Raczej większe szanse na życie wieczne są poprzez nie robienie nikomu krzywdy, nie denerwowaniu innych, pomaganie innym, no i nie wolno się bawić ptaszkiem... :D Eee tam... Bawienie się ptaszkiem to na pewno nie grzech... :D                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #305 dnia: 2003-07-29 (Wto), 10:29 »
Szczególnie, że ostatnio czytałem na wp, że czochranie pomaga na raka prostaty, bo przetyka kanaliki. :D                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #306 dnia: 2003-07-29 (Wto), 12:40 »
Jak w niebie nie wolno czochrać, a tam ponętne anielice latają, to to jest piekło, a nie niebo! :twisted:                    
w stanie spoczynku

Offline Steffek

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #307 dnia: 2003-07-29 (Wto), 15:48 »
Wiecie jakie przecieki do mnie dotarly? W niebie jest wino  :biggt:  Skad wiem? Bo na ostatniej wieczyzy gdy Jezus pil wino z uczniami powiedzial cos w stylu \"pozniej bedziemy te wino pic u mojego Ojca ktory jest w niebie\". Cos w tym musi byc...  :D                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #308 dnia: 2003-07-30 (Śro), 00:12 »
Szkoda tylko ze nowy testament dyktowal ceszarz Konstanty :D                    

Offline Steffek

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #309 dnia: 2003-07-30 (Śro), 09:34 »
Szkoda tylko ze nowy testament dyktowal ceszarz Konstanty :D

Ale byl wtedy natchniony ;)                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #310 dnia: 2003-07-30 (Śro), 10:06 »
Chyba winem... Nowy Testament nie dość że jest sfałszowany, to jeszcze tyle razy zmieniany, że hej.                    

Offline Crono

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #311 dnia: 2003-07-31 (Czw), 12:07 »
Ktoś kiedyś powiedział, że Bóg jest najgenialniejszym wynalazkiem człowieka. Pomyślcie jakie doskonałe wytłumaczenie rzekomo nadprzyrodzopnych zjawisk daje. Jakim jest doskonałym narzędziem do kontroli mas. Ja mam inne przekoanie Bóg i wizerunek Boga pokazywany przez kościół to dwie rózne rzeczy. Trudno jest mi uwierzyć hipokrycie na ambonie, który gada nie stworzone rzeczy nad którymi nikt sie nie zastanawia. Stare dewotki nawet przez chwile nie skupiają sie nad przemysleniami na ten temat. Więcej powiem więksość kapłanów nie wierzy w to co mówi. Dlatego jest to wszystko puste. Ale poza tym całym \"dupnym\" obrządkiem jest coś innego. Coś co możesz poczuć, albo zabić to nauką, która nie potrafi tego wytłumaczyć. Czy wierze w Boga? Tak wierze w Boga. NIe dla księzow w Kosciele, nie dla rodziny, nie dla tradycji, nie dla sąsiadów. Wierze w Boga który jest przyjacielem a nie kawałkiem opłatka. NIe wiem czy mnie rozumiecie... to dosyć skomplikowane. Ja poprostu wiem, że Bóg istnieje, chociaż dopuszcam myśl że może nie istnieć. Bawią mnie najbardziej ludzie którzy podają sie za ateistów tylko dlatego, że nie che im sie poprostu chodzic do kosiola. Albo dlatego, że nie nawidzą kleru. Ja tez nie przepadam za klerem ale za ateiste sie nie podaje.                    
Zmazując barwy lasom i polom
Mknie balon nocy z knajpy gondolą.
Kiedyś tak jasno, a dziś tak ciemno -
Wroga nie widzę, wroga przede mną.

Offline Bienio

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #312 dnia: 2003-08-11 (Pon), 20:26 »
Tak sobie myślalem... a co będzie jeśli okaże się, że ani chrześcijańska ani żadna inna wiara nie mówiła prawdy? Co się stanie jeśli ludzie dowiedzą się że w to co wieżyli nie jest prawdą? Co bedzie jeśli prawda będzie za bardzo bolesna? Słabi ludzie mogą dostać załamania nerwowego. Wszystko okaże się po śmierci... Co tam znajdziemy? Boga? Satana? A może coś innego? Coś piękniejszego od Boga czy coś o wiele straszniejszego od Satana? Poza tym nasza wiara nie jest taka stara. Najstarsza wiara to Hinduizm, potem idzie Judaizm, następnie Buddyzm (który tak naprawde nie jest wiarą. Buddyści twierdzą, że to sposób życia). Dopiero potem Chrześcijaństwo, następnie Islam, a poźniej Sikhizm. Nasza wiara nie musi mówic więc prawdy...                    

Offline KaGieBe

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #313 dnia: 2003-08-11 (Pon), 21:43 »
Tak sobie myślalem... a co będzie jeśli okaże się, że ani chrześcijańska ani żadna inna wiara nie mówiła prawdy? Co się stanie jeśli ludzie dowiedzą się że w to co wieżyli nie jest prawdą?

Nie stanie sie dokladnie nic. Po prostu umrzesz nic niewiedzac. Nie sadze zebys dowiedzial sie o tym, ze zadna wiara nie jest prawdziwa zanim umrzesz. Nie zrobi Ci to zadnej roznicy.                    
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline Bienio

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #314 dnia: 2003-08-11 (Pon), 22:31 »
Tak sobie myślalem... a co będzie jeśli okaże się, że ani chrześcijańska ani żadna inna wiara nie mówiła prawdy? Co się stanie jeśli ludzie dowiedzą się że w to co wieżyli nie jest prawdą?

Nie stanie sie dokladnie nic. Po prostu umrzesz nic niewiedzac. Nie sadze zebys dowiedzial sie o tym, ze zadna wiara nie jest prawdziwa zanim umrzesz. Nie zrobi Ci to zadnej roznicy.

A po śmierci? Jeśli Istnieje życie po śmierci i toczy się podobnie tylko w innym wymiarze (w przypadku Chrześcijaństwa- niebo lub piekło) możemy się zalamać. Będziemy chcieli nie znać prawdy. Ale nie będzie jak. Nawet nie będzie jak popelnić samobójstwo, no bo jak skoro już nie żyjemy.                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #315 dnia: 2003-08-11 (Pon), 23:05 »
No to ja mam pomysł - idź Bienio na drugą stronę (=umrzyj) i zobacz co tam jest, a my urządzimy seans spirytystyczny i nam powiesz. My to potem wyślemy do wszystkich gazet na świecie, one to wydrukują i wtedy wszystkie religie się połączą w jedną, która będzie wierzyła w to, co jest prawdą i nikt się nie zawiedzie, bo wszyscy będą wiedzieli co nas czeka! A wszystko to za cenę jednego ludzkiego życia (twojego)!                    
w stanie spoczynku

Offline Koki

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #316 dnia: 2003-08-11 (Pon), 23:21 »
Umierasz to umierasz. Na skutek zaniku akcji serca następuje zatrzymanie dopływu tlenu do komórek i tyle. A co potem? Nic. Zgnijesz i się rozłożysz, i zostanie z ciebie nawóz.

Offline GoRo

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #317 dnia: 2003-08-12 (Wto), 13:21 »
No... trzeba temat rozruszać - pofilozofujmy.
Koki - twoja koncepcja śmierdzi ;) ale bynajmniej nie zwłokami tylko atawizmem myślowym... a skąd wiesz że zgnijesz, a skąd wiesz że sfera mentalna też zgnije ? Przecież skoro sfera mentalna cielesna nie  jest - jak zatem  zgnić może? Czy opowiesz mi, nieboże ?                    
poprawność językowa SPPUFcizną XX wieku [gdzie sie podział ten temat?]
Krondor is real: Literature & Cyberspace & Your Own Story
DOSBox

Offline zan

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #318 dnia: 2003-08-12 (Wto), 15:01 »
sorry goro, moze nie bardzo jestem wyksztalcony ale o co chodzi Ci z fizycznoscia sfery mentalnej?? mysle i mysle i nie bardzo rozumiem.
a kokiemu chodzi o to chyba ze jestesmy tylko cialem :)                    

Offline Crono

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #319 dnia: 2003-08-12 (Wto), 15:36 »
Chodzi o to, że myśl nie jest ciałem. Swoją drogą podobno jest tylko impulesem elektrycznym, co nie wyjaśnia istoty rzeczy wokół której się kręcimy mówiąc o śmierci- Świadomości.                    

Offline Bienio

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #320 dnia: 2003-08-12 (Wto), 19:34 »
No to ja mam pomysł - idź Bienio na drugą stronę (=umrzyj) i zobacz co tam jest, a my urządzimy seans spirytystyczny i nam powiesz. My to potem wyślemy do wszystkich gazet na świecie, one to wydrukują i wtedy wszystkie religie się połączą w jedną, która będzie wierzyła w to, co jest prawdą i nikt się nie zawiedzie, bo wszyscy będą wiedzieli co nas czeka! A wszystko to za cenę jednego ludzkiego życia (twojego)!

:bigla: :bigla: :bigla:
A co będzie jak sens się nie uda?
A skoroś taki ciekawy prawdy to może ja cię zabije i potem ty opowiesz mi co TAM widziałeś wysyłajac mi e-mail. Jak w niebie nie ma PeCeta to, to nie jest niebo :D.                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #321 dnia: 2003-08-12 (Wto), 21:02 »
A co będzie jak sens się nie uda?
A skoroś taki ciekawy prawdy to może ja cię zabije i potem ty opowiesz mi co TAM widziałeś wysyłajac mi e-mail. Jak w niebie nie ma PeCeta to, to nie jest niebo :D.

Jak seans się nie uda to wyślemy następnego chętnego :P
Ja nie pójdę, bo mam jeszcze kilka spraw do załatwienia na ziemi. Będę chętny za jakieś 20 lat :wink: . A pecety to może i w niebie są, ale połączone w LANa (jak dozorcy nie ma to sobie można w CSa potłuc), bez dostępu do Internetu (no, chyba, że widziałeś jakiś kabelek zwisający z nieba...).                    
w stanie spoczynku

Offline Koki

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #322 dnia: 2003-08-12 (Wto), 21:11 »
No... trzeba temat rozruszać - pofilozofujmy.
Koki - twoja koncepcja śmierdzi ;) ale bynajmniej nie zwłokami tylko atawizmem myślowym... a skąd wiesz że zgnijesz, a skąd wiesz że sfera mentalna też zgnije ? Przecież skoro sfera mentalna cielesna nie  jest - jak zatem  zgnić może? Czy opowiesz mi, nieboże ?

Może, gdyż o \'sferze mentalnej\' mi mówisz, ty pewnie takie klimaty lubisz, lecz ja się nie orientuję - twa wypowiedź umysł mój truje. Więc wypowiedz swe myśli otwarcie - czymże jest \'sfera mentalna\', gdyż chce wiedzieć zażarcie.

Nienawidzę poezji.

a kokiemu chodzi o to chyba ze jestesmy tylko cialem

Posunąłbym się nawet dalej - na poziomie atomowym nie różnimy się bardzo od czajnika :P
I mógłbyś napisac moją ksywę z dużej litery... strasznie mnie wkurza, jak ktoś nie pisze  :?                    

Offline SeeM

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #323 dnia: 2003-08-12 (Wto), 21:51 »
Z katolicyzmem jest taki problem, że uznaje się go za jedyną prawdziwą religię, a tymczasem nie musi to być prawdą. To mi sie nie podoba. Z tego co wiem, to jedynie pochodzenie buddyjskiej wiary nie zostało wyjaśnione naukowo, natomiast inne tak

ale w katolicyźnie masz pełną swobodę co do formy i treści, w jakiej/jaką chcesz zaistnieć w Bożych oczach, że tak to ujmę
nikt ci nie broni uznawać racji buddystów, TFU - wierzyć w reinkarnację! skoro jest Bóg i może wszystko, to czemu nie miałby kogoś tutaj przytrzymać jeszcze paredziesiąt lat? to, że jest tych kilka przykazań, to nic w porównaniu z litanią przepisów u żydów, czy muzułmanów
w ogóle chrześcijanie mają dość luźną religię i to mi odpowiada - nikt mi nie mówi jak najlepiej się modlić, żyć, umierać itd...

PS - uuuuuua... ja to obie czytam pierwszą stronę i nagle jaki kontrast :) ale może jest jeszcze szansa, że skieruje się topic na swoje tory                    
emerytowany skryba BCK
Secondary Electron Emission Mass Spectroscoper

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #324 dnia: 2003-08-12 (Wto), 22:25 »
Nienawidzę poezji.

To, co napisałeś, to jest wierszyk, a nie poezja :P

SeeM =] ja bym się posunął nawet do twierdzenia, że w Nowym Testamencie JEST MOWA o reinkarnacji, tyle, że źle przetłumaczona i źle interpretowana. Chodzi mi oczywiście o \"zmartwychwstanie\".                    
w stanie spoczynku

Offline Koki

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #325 dnia: 2003-08-13 (Śro), 10:34 »
Nienawidzę poezji.

To, co napisałeś, to jest wierszyk, a nie poezja :P

No i dobrze ;)

Cytat: Olhado256\"
SeeM => ja bym się posunął nawet do twierdzenia, że w Nowym Testamencie JEST MOWA o reinkarnacji, tyle, że źle przetłumaczona i źle interpretowana. Chodzi mi oczywiście o \"zmartwychwstanie\".

Zmartwychwsanie to nie reinkarnacja. Reinkarnacja to \"teoria głosząca, iż dusza po śmierci wciela się w inne ciało\"(Za: Słownik Onetu ;)), a zmartwychwstanie to powstanie z martwych.

skoro jest Bóg i może wszystko, to czemu nie miałby kogoś tutaj przytrzymać jeszcze paredziesiąt lat?

Bo nie jest sadystą? :P

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #326 dnia: 2003-08-13 (Śro), 12:17 »
Zmartwychwsanie to nie reinkarnacja. Reinkarnacja to \"teoria głosząca, iż dusza po śmierci wciela się w inne ciało\"(Za: Słownik Onetu ;)), a zmartwychwstanie to powstanie z martwych.

No przecież napisałem, że IMO Nowy Testament jest błędnie tłumaczony i interpretowany. Ja uważam, że Chrystus miał na myśli dokładnie to: że wrócimy na ziemię, ale w innych ciałach.                    
w stanie spoczynku

Offline Steffek

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #327 dnia: 2003-08-13 (Śro), 19:50 »

No przecież napisałem, że IMO Nowy Testament jest błędnie tłumaczony i interpretowany. Ja uważam, że Chrystus miał na myśli dokładnie to: że wrócimy na ziemię, ale w innych ciałach.

Mam male pytanie... Skad wiesz? (ze jest falszowany).                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #328 dnia: 2003-08-13 (Śro), 21:18 »
Nie WIEM, tylko UWAŻAM i nie, że jest FAŁSZOWANY, tylko BŁĘDNIE PRZETŁUMACZONY. Uważam, że ci, którzy go tłumaczyli, źle zrozumieli słowa Jezusa. Twierdzenie moje opieram na kilku artykułach, które czytałem na ten temat, m.in. pewnej znanej pani profesor, specjalistki od Biblii. Zresztą znanych jest kilka fatalnych błędów w tłumaczeniu Biblii. Przykład? Hebrajske słowa \"dziewica\" i \"młoda kobieta\" są bardzo podobne. Człowiek, który tłumaczył z hebrajskiego pomylił się i tak wyszła Maryja Zawsze Dziewica, Niepokalane Poczęcie i inne cholerne bzdury.                    
w stanie spoczynku

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #329 dnia: 2003-08-15 (Pią), 21:21 »
Nowy testament zostal napisany przez cesarzy rzymskich i nie ejst zadnym natchnionym dzielem. W Boga wierze, jednego. I nie zmienia dla mnie wiele ktory to Bog. On po prostu jest, a ja nie czuje sie juz zwiazany z katolicyzmem.                    

Offline Crono

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #330 dnia: 2003-08-16 (Sob), 22:47 »
Mała dygresja o tłuimaczeniu świętych ksiąg.
Można przeczytać o tym artykuł w Newsweeku. Otóż jak pewnie słyszeliście islamscy terroryści obiecane mają, że jeśli zginą pójda do raju pełnego dziewic. Błąd. Zamiast dziwic dostaną - winogrona :D  tak właśnie winogronka. Tą lingwistyczną teorie stworzył niemiecki znawca jęzków bliskowschodnich. W krajach islamskich badania nad Koranem są zabronione, w Egipcie np padło kilka wyroków skazujących za podobne \"herezje\". Ciekawe jaką mine zrobili panowie od WTC, gdy zamiast w objęcia cudnych hores, wpadli w rodzynki ;-)                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #331 dnia: 2003-08-16 (Sob), 23:20 »
LOL :lol:

I takich błędów by się dużo znalazło, i w Koranie i w Biblii i w wielu podobnych, wielokrotnie tłumaczonych księgach. Każdy tłumacz wie, że nie istnieje coś takiego, jak 100% wierne tłumaczenie, a żeby dobrze przetłumaczyć jakiś tekst, trzeba rozumieć jego SENS, a nie tylko znaczenie słów. I trzeba literki odróżniać :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline Steffek

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #332 dnia: 2003-08-20 (Śro), 19:49 »
Ok, z tym bledym tlumaczeniem to sie zgadzam, ale co do falszowania nie jestem pewnien. Nie zylem w czasach falszowanie i nie moge tego stwierdzic (a gazeta nie dokonca wierze :) )                    

Offline mmxY2k

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #333 dnia: 2003-08-28 (Czw), 21:05 »
WIERZE W ISTNIENIA BOGA, BO PARE RAZ MI POMOGL W ZYCIU                    
LEPIEJ UMRZEĆ STOJĄC NIŻ ŻYĆ NA KOLANACH      

ANTIQUUS AMOR CANCER EST, SED TEMPUS OMNIA VULNERA SANAT  TAMEN, ETIAM SANATO VULNERE CICATRIX MANET

Offline keksik

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #334 dnia: 2003-10-26 (Nie), 17:52 »
TAK, WIERZE W BOGA.                    
Legia Warszawa Mistrzem.

Offline _lili_

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #335 dnia: 2003-10-26 (Nie), 23:03 »
juz tak.. tzn nie takie znowu \'juz\', tyle ze przez pewien (dlugi) czas, bylo mi obojetne czy On istanial czy nie.. a potem przestalo byc i chyba moge uznac, ze to wlasnie od tego czasu wierze..                    

Offline Saima

• DKMiści
  • +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #336 dnia: 2003-10-26 (Nie), 23:17 »
Tak, wierze w Boga.. chociaz musze przyznac ze mialam w swoim zyciu chwile slabosci..powiedzmy..ze zycie mnie nie oszczedzalo..mysle ze to dlatego nastapily te chwile wahan i niepewnosci..heh..czasami latwiej jest zrzucic wine i oskarzyc o cos Boga niz szukac przyczyn w sobie..                    
"Pod powierzchnią zmiennych zjawisk wszystko jest jednym"
"Whatever women do they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult." Charlotte Whitton

Offline kleynotka

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #337 dnia: 2003-10-26 (Nie), 23:27 »
Też wierze w Boga ale okazuje to na swój sposób i myśle że każdy powinien mieć własną wersje komunikowania się z siłą wyższą. Bez żadnych uogólnień i rozkazów np. \"dziecko idź dzsiaj do kościoła bo jest niedziela\". Rozmowę powinno się prowadzić wtedy i jak się chce. To powinno być dostosowane do każdego z osobna.                    

Offline tymbeer

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #338 dnia: 2003-10-27 (Pon), 01:11 »
kleynotka -  a kto wtedy bedzie na skladke dawal? ;D
W Boga wierze, ale w kosciol... Hm, chyba lepiej zamilkne, bo sam siebie cenzurowac nie bede. :D                    
...

Offline pellaeon

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #339 dnia: 2003-10-27 (Pon), 09:01 »
Dziwne, każdy wierzy w Boga, ale w to co stworzył to już nie koniecznie. To fenomen na skalę światową :!:                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #340 dnia: 2003-10-27 (Pon), 12:36 »
Pel - tlumaczylem ci to chyba?
Ja wierze w Boga, tylko z tego nic nie wynika.                    

Offline Kokeeno

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #341 dnia: 2003-10-27 (Pon), 14:51 »
kleynotka -  a kto wtedy bedzie na skladke dawal? ;D
W Boga wierze, ale w kosciol... Hm, chyba lepiej zamilkne, bo sam siebie cenzurowac nie bede. :D

A ja sie nie moge cenzurowac, wiec napisze - w Kosciol to ja na pewno nie wierze (w przeciwienstwie do Boga - wg mnie Bog isntieje, bo ciezko wyjasnic chociazby tak bujny rozwoj zycia, ktory jest zupelnie przeciwny zasadzie entropii), gdyz wszystkie interesy Kosciola probuja byc wyjasniane przy pomocy ZMIAN w dogmatach (tacy swieci - w wiekszosci ludzie psychicznie chorzy, albo cokolwiek niemoralni - odrzucam kult swietych), odrzucam przykazania koscielne, 10 przykazan jest w porzadku (nic tam nie ma o swieceniu dnia swietego w zatechlych murach kosciola) - poza tym, to jest juz tylko 9 przykazan, z jednym z przykazan sztucznie rozbitym na dwa (co jest nielogiczne, bo \"ani\" nie powinno wystepowac na poczatku zdania - w kazdym razie nie w takim kontekscie)... Odrzucam spowiedz i raczej nie przystapie do slubu koscielnego, chyba, ze moja hipotetyczna partnerka zdecydowanie sobie bedzie tego zyczyla...                    
"Live For The Moment"
Ólóbiony małpiszon Jedi Temple

Offline Smirfon

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #342 dnia: 2003-10-29 (Śro), 17:06 »
Ja niewierze. Bóg to cos fikcyjnego i nieprawdziwego. Jeśli czegoś nimozna zbadac to znaczy ze to nieistnieje. Biblia to kłamstwo, napisano ze swiat został storzony w 6 dni a wiadomo że powstawało wszystko (rosliny, morza) w procesach które trwały miliardy lat, poprostu ten kto pisał biblie niemugł sobie tego wyobrazic. Ale to tylko moje zdanie.  :-D                    
Gwardia umiera, ale nie poddaje się.

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #343 dnia: 2003-10-29 (Śro), 17:13 »
Jeżeli kwestjonujesz isstnienie Boga tylko i wyłącznie z powodu Biblii to ci powiem że Biblia jest może w niektórych momentach księgą historyczną a stworzenie świata to tylko i wyłącznie poetycki obraz.                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #344 dnia: 2003-10-29 (Śro), 17:41 »
Jeśli czegoś nimozna zbadac to znaczy ze to nieistnieje.

Ach, piękna koncepcja. A nie pomyślałeś, że jeśli czegoś nie można zbadać, to być może nasze instrumenty badawcze nie są wystarczająco zaawansowane? W końcu kiedyś nie było mikroskopów i ludzie nie potrafili zbadać bakterii i wirusów, a jednak one istniały i zabijały...                    
w stanie spoczynku

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #345 dnia: 2003-10-30 (Czw), 09:41 »
Piekny przyklad ignorancji. Mam nadzieje ze z tego sie wyrasta :D                    

Offline Kokeeno

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #346 dnia: 2003-10-30 (Czw), 12:44 »
Khe, khe - jesli cos zbadales, to to wlasnie juz nie istnieje w takim stanie - zeby zbadac jakikolwiek uklad - trzeba go zmienic (jakimikolwiek metodami)...
A to, ze nie mozemy zbadac, czy nie istnieje zycie w galaktyce poza ziemia, nie znaczy, ze ono tam nie istnieje... W ogole ludzie sa mocno ograniczeni do tych trzech wymiarow (nie pamietam, czy naukowcy nie kloca sie, czy jest ich 7, czy 10, a moze to calkiem inna liczba) i czasu - zreszta dosyc lokalnie w przestrzeni - baaa - wiadomo, ze jadro ziemi istnieje, a zbadac sie go jak na razie nie da...
Tu jeszcze jedno wtracenie - swiat jaki widzimy naprawde nie istnieje - to tylko wytwor naszego postrzegania...                    
"Live For The Moment"

Offline azul

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #347 dnia: 2003-11-01 (Sob), 18:26 »
(nie pamietam, czy naukowcy nie kloca sie, czy jest ich 7, czy 10, a moze to calkiem inna liczba)

spor jest pomiedzy 7 a 11..ale to temat na inny topic  :wink:

i czasu - zreszta dosyc lokalnie w przestrzeni - baaa - wiadomo, ze jadro ziemi istnieje, a zbadac sie go jak na razie nie da...

jądro ziemi jest obecnie badane, ale w dosc ograniczonym stopniu -]again temat na inny topic  :D

napisano ze swiat został storzony w 6 dni a wiadomo że powstawało wszystko (rosliny, morza) w procesach które trwały miliardy lat, poprostu ten kto pisał biblie niemugł sobie tego wyobrazic. Ale to tylko moje zdanie.

moze to jednak Ty nie możesz sobie tego wyobrazic, że gdzieś musiał być początek i to co widzimy dziś lub widzial ten który \'pisał Biblie\', rzeczywiscie ewoluowało przez te \'miliardy lat\' jednak na początku mogło być zaplanowane, zasadzone w ciągu własnie (moze umownych) 6 dni  :wink:
...w koncu cos musiało być przed 10^(-43) po Wielkim Wybuchu...                    
..z mojego subiektywnego punktu widzenia jestem całkowicie obiektywny.

Offline Kokeeno

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #348 dnia: 2003-11-01 (Sob), 19:26 »
Azul =] Nie mamy szansy poznać tego, co było przed Wielkim Wybuchem, ani tego, co się stanie po kolapsie naszego wszechświata (o ile taki nastąpi)... Za to próba poznania tego tematu jest porównywalna z poznaniem istoty Boga - mało prawdopodobne uzyskanie powszechnie akceptowalnych rezultatów (ale ile doktoratów z tego można zrobić  :-D )                    
"Live For The Moment"

Offline Steffek

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #349 dnia: 2003-11-01 (Sob), 19:36 »
napisano ze swiat został storzony w 6 dni a wiadomo że powstawało wszystko (rosliny, morza) w procesach które trwały miliardy lat, poprostu ten kto pisał biblie niemugł sobie tego wyobrazic. Ale to tylko moje zdanie.

Dla Boga 1000 lat to jeden dzien, a jeden dzien to 1000 lat. - Albo jakos tak ;)                    

Offline Kokeeno

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #350 dnia: 2003-11-01 (Sob), 19:40 »

Dla Boga 1000 lat to jeden dzien, a jeden dzien to 1000 lat. - Albo jakos tak ;)

Zdanie tyle inteligentne, co nieprawdziwe, bo dla istoty wszechmocnej czas i przestrzen nie ma zadnego znaczenia, co niby ma być nieudolnie (lub poetycko - jak kto woli) przedstawione w tym zdaniu... (dlaczego nieudolnie? bo to jak udowadnianie, ze liczb całkowitych i naturalnych jest tyle samo, bez uwzględnienia pojęcia nieskończoności)...                    
"Live For The Moment"

Offline Smirfon

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #351 dnia: 2003-12-19 (Pią), 21:05 »
Źle to ujołem bo grawitacji niewidze ale wim że istnieje. Ja stwierdzam fakty że wszechświat powstał w wielkim wybuchu. Teoria ze powstał w 6 dni jest smieszna żeby niepowiedzieć żałosna. Ciekawe jak wy wierzycie bo morzna wierzyć i wierzyć np. Wierze byłem w kościele ostatni raz 3 lata temu i wierze jestem co miesiąc u komunii. Ci co wierzą w ten pierwszy sposób niech lepiej sie nieudzielają. Wy nieprzekonacie mnie a ja was.                    
Gwardia umiera, ale nie poddaje się.

Offline maxav

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #352 dnia: 2003-12-19 (Pią), 21:11 »
\"Jeśli Boga nie ma ,to Bóg z nim,a jeśli nie daj Boże jest ,to Boże uchowaj\"                    
\"Nie staraj się zrozumieć wszystkiego,bo wszystko stanie się niezrozumiałe\"

Offline kpsk

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #353 dnia: 2003-12-19 (Pią), 21:12 »
Sorka, ale chyba cię nie zrozumiałem.

Twierdzisz, że wierzysz iż świat powstał w 6 dni (czyli nie wierzysz w jego stworzenie przez Boga w \"6 dni\").. a teraz wyjaśnij mi tę drugą część..
chodzisz do tego kościoła, czy nie??                    

Offline Tirith

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #354 dnia: 2003-12-19 (Pią), 23:52 »
Teoria ze powstał w 6 dni jest smieszna żeby niepowiedzieć żałosna.

teoria? no wiesz, mnie tam od malego uczyli, ze cala ksiega rodzaju to cos na zasadzie przypowiesci Jezusa, czyli jakby na to nie patrzec - fikcja literacka, bo dlaczego niby Bog pojmowany za osobe wszechmocna mialby sie \"meczyc\" 6 dni? jakby chcial to by stworzyl swiat pstryknieciem palcow......                    
\"To co czynimy , nie jest nigdy rozumiane , tylko chwalone lub ganione. \"
F. W. Nietzsche

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #355 dnia: 2003-12-20 (Sob), 00:42 »
Źle to ujołem bo grawitacji niewidze ale wim że istnieje. Ja stwierdzam fakty że wszechświat powstał w wielkim wybuchu. Teoria ze powstał w 6 dni jest smieszna żeby niepowiedzieć żałosna. Ciekawe jak wy wierzycie bo morzna wierzyć i wierzyć np. Wierze byłem w kościele ostatni raz 3 lata temu i wierze jestem co miesiąc u komunii. Ci co wierzą w ten pierwszy sposób niech lepiej sie nieudzielają. Wy nieprzekonacie mnie a ja was.

Jakbym wiedział, że tam ambitne punkty widzenia się pojawią, to bym nie zakładał tematu.                    

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #356 dnia: 2003-12-20 (Sob), 00:45 »
Ukryjmy się! Opuśćmy forum! Zabiją nasze psy i zgwałcą matki!

(nie łam się tam Durb)                    

Offline -Pionier

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #357 dnia: 2003-12-20 (Sob), 13:57 »
Hmm nie wiem czy wieze czy nie, chodze do kosciola w kazdom niedziel poniewaz mam bierzmowanie, alenie wiem czy wieze,niekiedy sie do neigo molde z jakoms prosbo a za drugim razem przeklina ... więc sam nie wiem                    
Peace love extasy

Offline kpsk

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #358 dnia: 2003-12-20 (Sob), 20:58 »
Pionier -> Tyle ci tylko powiem, że się lepiej zastanów, bo jak nie wierzysz to do bierzmowania nie masz po co iśc, chya, ze twoja przyszła  żonka sobei zażyczy ślubu kościelnego....

Lepiej być zdecydowanyum, a nie huśtać się pomiedzy dwoma alterantywami b oto na dobre nie wychodzi :D                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #359 dnia: 2003-12-20 (Sob), 21:09 »
ja jestem wierzący niekościelny
odrzucam niektóre nauki kościoła
bardziej wole samemu się zastanowić nad tym co Jezus mówił
gdyż IMO nauki kościoła są przedewszystkim skierowane ku maluczkim i nieświadomym którzy sami nie potrafią dojść do prawdy poznania
przez to że nauka kościoła jest skierowana do wielkich mas nie może dotrzeć do indywidualnych jednostek

kiedyś gdzieś usłyszałem wypowiedź wysoko postawionego w chierarchi duchownego i zaplątało się takie stwierdzenie że \"indywidualizm jech chorobą\"
to dało mi trochę do myślenia

a tak w ogóle, to czy zastanawialiście się co jezus mógł mieć na myśli \"bierzcie i jedzcie/pijcie z tego wszyscy, tak czyńcie na moją pomiątkę\"?
czy tu chodziło o chodzenie do kościoła na msze święte czy w sensie dosłownym jedzenie/picie jako impreze na chwałe boga?                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ