Autor Wątek: Czy wierzysz w Boga?  (Przeczytany 39490 razy)

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« dnia: 2003-04-04 (Pią), 17:09 »
Temat zakładam z ciekawości. Nie chodzi o to jaką kto religię wyznaje, jak wyobraża sobie Boga, czy uważa to czy co innego. Pytanie jest proste. Istnieje istota najwyższa czy nie?

Nie ma opcji nie wiem. Jak to można niby nie wiedzieć?                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Po3T

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-04-04 (Pią), 17:15 »
Mimo częstych upadków i chwil zwątpienia (raczej nieudanych prób podważania) wierzę w istnienie Boga. A im więcej wiem (chodzi mi tu o naukę ogólną - fizyka, matematyka itd) tym, bardziej wierzę.                    
Styl życia pcheł i tasiemców to najwyższa forma socjalizacji..

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-04-04 (Pią), 17:21 »
Pod czym się obiema nogami podpisuję.                    

Offline Davsar

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-04-04 (Pią), 17:37 »
Wierzę!!!!!!!                    

Offline Simon

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-04-04 (Pią), 17:49 »
Wierzę                    

Offline McBoss

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-04-04 (Pią), 17:56 »
Ja chodze na religie i takie tam, nawet bylem u bierzmowania ostatnio :hihi:
Tez niewiem czemu bylem skoro do kosciola nie chodze ani nie mam nic do tego ze ktos wierzy w \"cos\" [moze nawet w Boga] mnie wiara nie interesuje i obojetne mi jest czy jest Bog czy nie. . . [Jakos za te moje niektore zle uczynki kara boza nie spotkala] :D                    
. . . [ | ] . . .

Offline xxx

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-04-04 (Pią), 18:02 »
Wierze w boga, bo tak mnie uczą                    

Offline Simon

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-04-04 (Pią), 18:05 »
Ja chodze na religie i takie tam, nawet bylem u bierzmowania ostatnio :hihi:
Tez niewiem czemu bylem skoro do kosciola nie chodze ani nie mam nic do tego ze ktos wierzy w \"cos\" [moze nawet w Boga] mnie wiara nie interesuje i obojetne mi jest czy jest Bog czy nie. . . [Jakos za te moje niektore zle uczynki kara boza nie spotkala] :D

McBoss nie chcę być wścibski ale do jakiego wyznania należysz?                    

Offline kacper1916

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-04-04 (Pią), 18:07 »
Ja jestem z dosyć religijnej rodziny, więc wierzę, chodzę do kościoła, ale za dużo jest nieścisłości i dziwnych rzeczy aby można było ślepo ufać w Jego istnienie.                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline SAVER

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-04-04 (Pią), 18:07 »
Wierzę!!!                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline [omega]

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-04-04 (Pią), 18:07 »
Wierze w Boga ale nie w kosciol jako instytucje - za duzo razy pokazali swoja prawdziwa twarz - i moze dlatego, ze tak mowilem to do bierzmowania dopuscili mnie dopiero w 3 klasie liceum a w 4 juz nie poszedlem na religie wcale i w miejscu religia/etyka mam \"-------\"                    

C1

Offline McBoss

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-04-04 (Pią), 18:14 »
McBoss nie chcę być wscibski ale do jakiego wyznania należysz?

nie no nie przeszkadza mi ze sie pytasz, ale - czekaj czekaj :
mnie wiara nie interesuje

to moj cytat.

nie mam wiary, ale naleze do chrzescinan . . . ;) [niby mam wszystkie sakramenty] :D                    
. . . [ | ] . . .

Offline Simon

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-04-04 (Pią), 18:26 »
McBoss nie chcę być wscibski ale do jakiego wyznania należysz?

nie no nie przeszkadza mi ze sie pytasz, ale - czekaj czekaj :
mnie wiara nie interesuje

to moj cytat.

nie mam wiary, ale naleze do chrzescinan . . . ;) [niby mam wszystkie sakramenty] :D

Myślałem że należysz do jakiegoś zboru czy czegoś podobnego. To czy jesteś chrześcijaninem zależy tylko od twojej wiary a sakramenty mają tylko pomóc. Są istotne ale nie decydują o tym.                    

Offline Tomi Li Drzons

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-04-04 (Pią), 18:35 »
mnie wiara nie interesuje i obojetne mi jest czy jest Bog czy nie. . .

A w coś innego wierzysz ? Nie wiem w co .. ale w cokolwiek??? Bo jak to śpiewają w piosence: \"Trudno nie wierzyć w nic\"

[Jakos za te moje niektore zle uczynki kara boza nie spotkala] :D

A czego się spodziewałeś? Gromu z jasnego nieba ??? :hihi:

Jest coś takiego jak:  \"wolna wola\".

Ja to widzę tak...
Jest sobie Bóg i mówi: Człowieku, masz tu sobie Ziemię. Żyj sobie na niej jak chcesz... Tutaj są dobre rzeczy, a tutaj są złe rzeczy... Co wybierzesz? To już twoja prywatna sprawa...... A policzymy się później.  :wink:  :twisted:                    
Bytka abo ne bytka to je zapytka

\"Vaya con dios\"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-04-04 (Pią), 19:33 »
A ja widzę tak: Jest sobie Bóg. Bóg daje początek, rządź się kosmosie sam. Co będzie potem - nie będę sobie wyobrażał, bo \'za mały móżdzek\'. Ale jeśli Bóg ma myśleć w kategoriach wina - kara to ja wysiadam.

Wszelkie zinstytucjonalizowane religie są niesamowicie potrzebne ze względów społecznych. Ale w ich duchowe oddziaływanie nie wierzę.                    

Offline mucika

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-04-04 (Pią), 19:50 »
w Boga wierze w instytucje kosciola nie ....                    
Członek BBC !:) !!!  
MUCIKA IS DA FREAKA !!!!!!!!!!!!:P

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-04-04 (Pią), 20:28 »
W Boga wierzę, jestem katolikiem, choć chwile zwątpienia się zdarzają. Ogólnie nie podoba mi się kościół jako taki                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-04-04 (Pią), 21:23 »
Mam skłonności Buddystyczne, więc z założenia powinienem nie wierzyć w Boga i faktycznie nie wierzę w pana z siwą brodą, który siedzi w niebie i dowodzi zastępami niebieskimi. Ale wierzę w siłę wyższą - Pole Powszechnej Świadomości, Boga, Jah, czy jak go/to tam sobie nazwiecie... i wierzę w przeznaczenie, a nie może istnieć przeznaczenie bez siły wyższej.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline tymbeer

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-04-04 (Pią), 22:35 »
W Boga (jako istotę wyższą) wierzę, ale w kościół już nie.                    
...

Offline gramisan

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-04-04 (Pią), 22:36 »
Wierzę!!!!!!! Ale jeżeli chodzi o kościół to podchodzę do niego dość niepewnie...                    
"Non omnis moriar"

Reset-Forever - kultowy zin

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-04-04 (Pią), 22:50 »
wierze
ale co do religii to mam mieszane uczucia
bo tak:

katolik: ja jestem katolikiem i to jest jedyna prawdziwa religia!!!
muzułman: łżeecie poganie!!!
żyd: to ja jestem z narodu wybranego a nie wy!!!
indianin: nie kłućcie się bo sprowadzicie gniew boga deszczu!!!

no i kto ma racje?

p.s.
kościól to są wszyscy, duchowni i świeccy którzy wierzą a nie glemp i s-ka z. o. o. wraz ze świątyniami                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-04-04 (Pią), 22:58 »
Z katolicyzmem jest taki problem, że uznaje się go za jedyną prawdziwą religię, a tymczasem nie musi to być prawdą. To mi sie nie podoba. Z tego co wiem, to jedynie pochodzenie buddyjskiej wiary nie zostało wyjaśnione naukowo, natomiast inne tak                    

Offline Tomi Li Drzons

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-04-04 (Pią), 23:19 »
Z katolicyzmem jest taki problem, że uznaje się go za jedyną prawdziwą religię, a tymczasem nie musi to być prawdą. To mi sie nie podoba.

Jeżeli jesteś katolikiem... a co za tym idzie wierzysz w JEDNEGO Boga... to raczej ciężko powiedzieć, że np. wierzący w  Allaha też mogą mieć rację... W ten sposób powiedziałbyś, że jest więcej niż jeden Bóg!!

Która religia ma rację, to się chyba dowiemy dopiero jak już \"zejdziemy\"  :wink:  :D

Z tego co wiem, to jedynie pochodzenie buddyjskiej wiary nie zostało wyjaśnione naukowo, natomiast inne tak

To znaczy ? ... Chodzi o książki wyjaśniające np. \"cuda\" i tego typu sprawy ?                    

\"Vaya con dios\"

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-04-04 (Pią), 23:32 »
Jeżeli jesteś katolikiem... a co za tym idzie wierzysz w JEDNEGO Boga... to raczej ciężko powiedzieć, że np. wierzący w Allaha też mogą mieć rację... W ten sposób powiedziałbyś, że jest więcej niż jeden Bóg!!
z tego co ja wiem, to allah i nasz bóg to jedno i to samo, a oni po prostu wierzą, że po chrystusie był następny wielki - mahomet
jak sie myle to niech ktoś mnie poprawi                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Tomi Li Drzons

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-04-04 (Pią), 23:48 »
z tego co ja wiem, to allah i nasz bóg to jedno i to samo, a oni po prostu wierzą, że po chrystusie był następny wielki - mahomet
jak sie myle to niech ktoś mnie poprawi

Islam to nie jest moja mocna strona ;)
Ale od czego jest internet... :

\"Koncepcje mówiące, że Allah odpoczywał siódmego dnia stworzenia, że zmagał się z jednym ze swych żołnierzy, że jest zawistnym intrygantem przeciwko ludzkości, że wcielał się w jakąkolwiek ludzką postać, są bluźnierstwem z muzułmańskiego punktu widzenia. \"                    

\"Vaya con dios\"

Offline waldeusz

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-04-05 (Sob), 02:42 »
 [niby mam wszystkie sakramenty]

Jestes wiec ksiedzem czy szczesliwym mezem?

PS. Nie jestem pewien ale chyba nie mozna przyjac wszystkich sakramentow. :?:                    

Offline Simon

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-04-05 (Sob), 08:46 »
A ja widzę tak: Jest sobie Bóg. Bóg daje początek, rządź się kosmosie sam. Co będzie potem - nie będę sobie wyobrażał, bo \'za mały móżdzek\'. Ale jeśli Bóg ma myśleć w kategoriach wina - kara to ja wysiadam.

Wszelkie zinstytucjonalizowane religie są niesamowicie potrzebne ze względów społecznych. Ale w ich duchowe oddziaływanie nie wierzę.

Każda religia ma zasady jej wyznawania. Wierzę że Bóg dał mi wybór do życia według  jego zasad lub odrzucenia ich. Od tego będzie zależeć moje zbawienie. Piszesz że w tym wypadku \"wysiadasz\", dla mnie wieczność to dość długi okres czasu. :lol:

Piszesz również że nie wierzysz w duchowość religi. Gdybyś wykazał trochę zainteresowania dowiedziałbyś się jak bardzo się mylisz.

[omega]-] Twója wypowiedź jest dla mnie dziwna. Dlaczego ktoś miałby wierzyć w kościół? Nikt raczej nie wyznaje instytucji samej w sobie.  :lol:                    

Offline Steffek

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-04-05 (Sob), 09:43 »
Bog jest na pewno. Tak przynajmniej ja uwarzam. Czy zauwazyliscie, ze wiekszosc monoteistycznych jest bardzo do siebie podobna?                    

Offline Po3T

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-04-05 (Sob), 10:03 »
Tak jak Simon już wspomniał, pytanie brzmi \'czy wierzysz w Boga\', a wielu myli to pojęcie z instytucją Kościoła. A tak wogóle, to często dyplomatycznie zaraz stwierdzacie, że poczynania Kościoła wam się nie podobają. Mnie też, ale nie jest to dla mnie powód, aby przestać chodzić do kościoła.                    

Offline Steffek

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-04-05 (Sob), 10:08 »
Wlasnie chodzac do kosciola nie czcicie kaplana, tylko Boga! Przeciez 3 przykazanie mowi \"Pamietaj abys dzien swiety swiecil\"/                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-04-05 (Sob), 10:40 »
Ech...

Który z was geniuszy wplątał w to Islam? Chrześcijaństwo i Islam to religie pokrewne, wyrosłe z tego samego drzewa. Allach to po prostu arabskie słowo \'Bóg\' a nie deklaracja innego niż \'nasz\' Boga. Nie ma żdanej wojny. Chrystus jest jednym z pięciu świętych mężów Islamu, a Chrześcijan i Żydów nazywa się \'ludami księgi\' i szanuje. Wszelkie zatargi to sprawa aktualnej polityki, która lubi mieszać religię do swoich brudnych celów. Koran tak samo mówi o miłowaniu nieprzyjaciół swoich, a biblia o świętej wojnie. I tyle.

Nie,Simon. Nie wierzę w duchowy wymiar religii. Jednak sądzę, że duchowa atmosfera towarzysząca uniesieniom religijnym jest ze wszech miar pozytywna i też kiedyś chciałbym jej ulec. Na razie jestem pewnie za młody.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-04-05 (Sob), 12:25 »
Wierze w boga, bo tak mnie uczą

tak mi się wydaje, że kop (niekoniecznie świadomie) napisał najmądrzejszą rzecz na tym topicu
czy ktoś z was by wierzył gdyby was tego nie nauczono?
bo przecierz dlaczego dzieci katolików wierzą po katolicku a prawosławnych po wschodniemu?                    

Offline Tomi Li Drzons

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-04-05 (Sob), 12:51 »

czy ktoś z was by wierzył gdyby was tego nie nauczono?

Gdyby nikt nam nie powiedział, to nikt by nie wiedział, że jest Bóg... Zresztą Chrystus też \"nauczał\".                    

\"Vaya con dios\"

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-04-05 (Sob), 13:19 »
Tomi =] nikt by nam nie powiedział, że jest Bóg, więc siła wyższa by się jakoś inaczej nazywała, ale by się nazywała. Wielu ludzi nie jest w stanie zaakceptować świata bez żadnej siły wyższej i ze śmiercią jako końcem wszystkiego. Zinstytucjonalizowana religia, ze spisanymi zasadami, jest ludziom bardzo potrzebna.                    
w stanie spoczynku

Offline josh

• DKMiści
  • +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-04-05 (Sob), 16:37 »
 [niby mam wszystkie sakramenty]

Jestes wiec ksiedzem czy szczesliwym mezem?

PS. Nie jestem pewien ale chyba nie mozna przyjac wszystkich sakramentow. :?:

Hm myślę, że można ale to w ekstremalnych sytuacjach. Może się to zdażyć kiedy ksiądz przestanie być księdzem-za zgodą Papieża ofkors... Potem może przyjąć sakrament małżeństwa. Jednak na 100% pewien nie jestem...
A co do przewodniego tematu topicu to uważam, że jestem wierzący chociąż ostatnio mam pewne momenty zwątpienia...                    
"...chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę..."
S.P.P.U.F. || Jedi Temple || D.K.M. || Bloody Beets Clan
BBC Lives! Stay Tuned! Reactivation will come!

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-04-05 (Sob), 18:44 »
Ja czasem (a nawet często) wątpię w dobroć Boga i to, czy jego intencje są takie, jak się katolikom wydaje, natomiast w samo jego istnienie nigdy nie wątpiłem - wbili mi to do głowy na religii, a jak zacząłem sam myśleć to stwierdziłem, że mają rację i tak mi już zostało :wink: .                    
w stanie spoczynku

Offline [omega]

• ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-04-05 (Sob), 20:40 »
Josh - namaszczenie chorych to nie sakrament? Bo chyba tak i ten co ma \"wszytskie sakramety\" powinien byc na skraju swojego zycia...

Mnie też, ale nie jest to dla mnie powód, aby przestać chodzić do kościoła.

100% racji !! Ja wierze wiec chodze do kosciola prawie co niedziele - jednego ksiedza denerwuje tym bardziej niz tym jakbym nie chodzil, bo wie jakie mam o nich zdanie. Przeciez nikt chyba nie chodzi do kosciola \"dla ksiedza\", a jesli chodzi to jest dla mnie skonczonym idiota.                    

C1

Offline Gosso King

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-04-05 (Sob), 20:43 »
Wierzę w Boga.
Lecz nie lubię kościoła katolickiego.                    
>>> dawniej Shrek Zwei <<<

Członek K.U.R.W.A.

Offline Simon

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-04-05 (Sob), 21:53 »
Nie,Simon. Nie wierzę w duchowy wymiar religii. Jednak sądzę, że duchowa atmosfera towarzysząca uniesieniom religijnym jest ze wszech miar pozytywna i też kiedyś chciałbym jej ulec. Na razie jestem pewnie za młody.

Mam na ten temat zupełnie inne zdanie. Może rozwiniesz pojęcie \"duchowej atmosfery\" i dlaczego miałaby zależeć od wieku?   :lol:                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-04-05 (Sob), 22:32 »
Z przyjemnością.

Otóż chodzi mi o specyficzny rodzaj uniesienia, jaki towarzyszy przeżyciom religijnym - pielgrzymkom (płaczący ludzie wychodzący z sanktuarium Kaaby na przykład), spotkaniom z pasterzami duchowymi (wszystkie wizyty Papieża) czy objawieniom. To coś, czego człowiek wątpiący nie doświadczy. Ale takie przeżycie musi być niesamowicie piękne.

A dlaczego wiek? To proste. W moim (naszym?) wieku człowiek za bardzo sie buntuje, za bardzo mu się wydaje, że wszystko wie. Dlatego cały czas mam wrażenie, że to autosugestia, zbiorowa paranoja, oszustwo, hucpa itp. Jednak mam nadzieję, że to mi z wiekiem minie i będę mógł coś takiego poczuć. Jeśli nawet takie zaangażowanie nie służy \'wyższym\' celom, to na pewno będzie służyć mojemu samopoczuciu, a to chyba dobrze.                    

Offline Tomi Li Drzons

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-04-06 (Nie), 12:51 »
Nie należy się zbyt mocno zastanawiać nad tymi sprawami... Jeśli masz chwilę zwątpienia i starasz się te wątpliwości  za wszelką cenę wyjaśnić w jakiś naukowy sposób... i po dłuuugim czasie nic nie potrafisz wymyśleć, nie znajdujesz odpowiedzi... to można dojść to zatrważających wniosków...                    

\"Vaya con dios\"

Offline Po3T

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-04-06 (Nie), 13:22 »
Dokładnie jest tak jak mówisz Tomi. Dla mnie nauka jest jedynie potwierdzeniem istnienia Boga, a że moja ograniczona świadomość czegoś nie potrafi ogarnąć - może kiedyś... Człowiek jest tak nieskończenie ograniczony, jak nieskończenie nieograniczony jest Bóg.
Mój wielki autorytet śp. ks. Tischner powiedział:
W dyskusji na temat istnienia Boga, więcej argumentów przemawia przeciw niż za. Brak wiary w Boga to o wiele bardziej racjonalna i trzeźwa postawa, tak samo jak niezakochiwanie się.
...Co nie znaczy, że tego nie robimy.

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-04-07 (Pon), 05:48 »
Cholera jak zwykle jestem w mniejszosci :wink: . Dla mnie boga nie ma. A nawet jesli jest to leje na niego cieplym moczem :wink: . Tylko bez obraz mi tutaj. Wiara to sprawa osobista kazdego z nas.                    
I chuj.

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-04-07 (Pon), 08:27 »
Ja w Boga nie wierzę i prawdę powiedziawszy nie martwi mnie to zbytnio (chociaż przyznam że wolał bym wierzyć, to ułatwia życie). Natomiast o Kościele mam dość kiepskie danie (chociaż Papieża szanuję, ale nie za to że jest Papieżem tylko za to że jest porządnym człowiekiem) zwłaszcza w Polsce, gdzie księża zajmują się polityką i szerzeniem zabobonu i ciemnoty. Do tego część księży to biznesmeni (Rydzyk, Jankowski) co moim zdaniem jest wręcz obrazą dla ludzi wierzących (to mają być ich duchowi przewodnicy ???).                    
"Obvious with hindsight !"

Offline Steffek

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-04-07 (Pon), 10:58 »
Z kazdej grupy ludzi znajdziesz wielu zlych. A zastanawiales sie liu jest dobrych ksiezy?                    

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-04-07 (Pon), 11:25 »
No szkoda że nie ma odpowiedzi \"nie wiem\", bo właśnie takiej bym udzielił. Jestem sobie zwykłym człowieczkiem, żyjącym sobie po cichu na tej kupce gwiezdnego kurzu, i naprawdę nie umiem powiedzieć czy Bóg jest czy go nie ma. Brakuje mi do tego aparatu poznawczego, bo tak naprawdę niewielu rzeczy mogę być w życiu pewnym (jak na razie nie wyszedłem poza \"Myślę więc jestem\").

Powiem tylko że w Boga chrześcijańskiego nie wierzę (chociaż oczywiście nie mam 100% pewności), podobnie rzecz ma się z Buddyzmem, Islamem i wszystkimi religiami które po dokładniejszym przyjżeniu się okazują się zbitkami wytworzonych przez LUDZI nie zawsze rozsądnych dogmatów.                    

Offline Olhado256

• +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-04-07 (Pon), 11:31 »
Nie ma ludzi dobrych i złych. Są tylko dobre i złe uczynki. Nie wydaje mi się, żeby księża robili więcej dobrych i złych rzeczy, niż inni ludzie. Natomiast celibat to czysta głupota - walka z naturą, wytrącanie swojego umysłu w równowagi itp.

A tak przy okazji - zauważyliście, że chrześcijaństwo jest religią politeistyczną? Pomijam fakt, że Bóg jest co prawda jeden, ale w trzech osobach - mówię raczej o ever-growing zastępach świętych i poświęconych. Jak coś ci zginie - po co modlić się do Boga? Od tego jest święty Antoni itp. itd. Wielu \"wyspecjalizowanych bogów\" zastąpił jeden Bóg i wielu \"wyspecjalizowanych świętych\". Ja nie widzę różnicy...

Sah =] AFAIK nie ma Buddyjskiego boga. Buddyzm to religia ateistyczna w pewnym sensie - stawia nacisk na samopoznanie i samodoskonalenie, a nie proszenie Boga o pomoc.                    
w stanie spoczynku

Offline Steffek

• +++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-04-07 (Pon), 12:08 »
A tak przy okazji - zauważyliście, że chrześcijaństwo jest religią politeistyczną? Pomijam fakt, że Bóg jest co prawda jeden, ale w trzech osobach - mówię raczej o ever-growing zastępach świętych i poświęconych. Jak coś ci zginie - po co modlić się do Boga? Od tego jest święty Antoni itp. itd. Wielu \"wyspecjalizowanych bogów\" zastąpił jeden Bóg i wielu \"wyspecjalizowanych świętych\". Ja nie widzę różnicy....

Tak ju zjest :) Rzeczywiscie niby wiara w jednego Boga, ale jeszcze + kult świętych. Stało się tak pewnie dlatego, ze w czasach pogańskich jak ludzią coś zginęło bali się zwracać do samego Boga i prosili jakiś pogańskich bożków. Księżom oczywiście się to pewnie nie spodobało i podsuneli ludziom pomysł \"zgubiłeś coś? Pomódl sie do św. Antoniego patrona...\". Nie wiem czy tak bylo naprawde, ale zdaje mi sie, ze chyba tak.                    

Offline Tomi Li Drzons

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-04-07 (Pon), 13:53 »
Cholera jak zwykle jestem w mniejszosci :wink: . Dla mnie boga nie ma. A nawet jesli jest to leje na niego cieplym moczem :wink: . Tylko bez obraz mi tutaj. Wiara to sprawa osobista kazdego z nas.

Ktos mógłby powiedzieć, że to ty obrażasz uczucia religijne innych osób... Obrazy pod twoim adresem nie zauważyłem  :?

Do tego część księży to biznesmeni (Rydzyk, Jankowski) co moim zdaniem jest wręcz obrazą dla ludzi wierzących (to mają być ich duchowi przewodnicy ???).

Czy biznesmen = zły człowiek ???!! Ludzie myślą, że ksiądz to powinien bez grosza chodzic... Ksiądz - to jest zawód... Gościu nie poto studiował przez tyle lat, żeby teraz klepać biedę...

Brakuje mi do tego aparatu poznawczego, bo tak naprawdę niewielu rzeczy mogę być w życiu pewnym

Dlatego to się nazywa WIARA! Pytanie jest: czy WIERZYSZ...?                    

\"Vaya con dios\"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-04-07 (Pon), 15:48 »
I pytanie jest czy wierzysz w Boga, a nie czy wierzysz w kościół.  Osoby które sprowadzają wiarę w Boga do wiarę w \'boskość\' i duchowość kościoła nie rozumieją o co tu chodzi - tak myślę.

Uznaję całkowite oddzielenie kościoła od Boga (:D). Co to za Bóg, który od swoich dzieci wymaga jakichkolwiek aktywności oprócz wiary oraz pojęcia dobra i zła? Taki Bóg za bardzo przypomina mi urzędnika za biurkiem liczącego na maszynce za i przeciw każdego człowieka - zabawne.

Kościoły, sekty, kongregacje, zbory i inne tego typu wynalazki są IM(H)O potrzebne tylko jako społeczne zawory bezpieczeństwa. I jako takie funkcjonowały zawsze świetnie. Ale ostatnio zbiera sie za dużo pary.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #50 dnia: 2003-04-07 (Pon), 17:14 »
Tomi obraza uczuc religijnych? Sam ateizm jest obraza uczuc religijnych... Wiec pier*** mnie to kto co mysli o moim zdaniu. A obraz moich uczuc religijnych jest niemozliwa jakbys niezobaczyl. Bo ja takich uczuc nie mam. Nie ma boga, nie ma religi, nie ma uczuc religijnych :wink: . Ja natomiast moge uznac za obraz stwierdzenie ze bog jest. Olewam cieplym moczem boga! Bo go nie ma. A jak go nie ma nie moge go olac. Wiec popadam w paradoks  :wink: .                    
I chuj.

Offline JayZeus

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #51 dnia: 2003-04-07 (Pon), 17:46 »
Jeśli już Bóg dla mnie to przyroda i wszystko co trzyma ten wrzechświat do kupy.  Ale równie dobrze można by to nazwać prawami fizyki.  Jakoś nie chce mi się wierzyć w siwego pana z brodą lub czerwonego rogatego Borutę w środku ziemi.

Ja właśnie im więcej wiem, tym bardziej wszystko staje się racjonalne i możliwe do wytłumaczenia za pomocą nauki.

Nie zapomnijmy też o tym, że instytucja Boga/ów powstała dlatego, że ludzie nie potrafili inaczej wytłumaczyć zjawisk naturalnych.                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline Tomi Li Drzons

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #52 dnia: 2003-04-09 (Śro), 22:21 »
Diabellus ---] apropo twojej ksywki... wierzysz, że diabeł istnieje ?                    

\"Vaya con dios\"

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #53 dnia: 2003-04-10 (Czw), 05:27 »
Tomi... Nie? Nie ja sobie ksywe wymyslalem... Nawet nie wiem skad to jest...

P.S. Nie Bog stworzyl czlowieka, ale czlowiek Boga...                    
I chuj.

Offline JayZeus

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #54 dnia: 2003-04-10 (Czw), 05:52 »
He he he.. :-D                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #55 dnia: 2003-04-10 (Czw), 07:58 »
\\\"]Wierze w Boga ale nie w kosciol jako instytucje - za duzo razy pokazali swoja prawdziwa twarz - i moze dlatego, ze tak mowilem to do bierzmowania dopuscili mnie dopiero w 3 klasie liceum a w 4 juz nie poszedlem na religie wcale i w miejscu religia/etyka mam \\\"-------\\\"

[omega] --] W tym momencie powinienem uruchomic procedure Swietej Inkwizycji. Ale mi sie nie chce :D
Ilez to bylo batalii slownych na \"starym\" forum...

W Boga staram sie wierzyc... ale czlowiek czasem bladzi...
Zawsze do Niego wracam.                    

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #56 dnia: 2003-04-10 (Czw), 08:13 »
Uznaję całkowite oddzielenie kościoła od Boga (:D). Co to za Bóg, który od swoich dzieci wymaga jakichkolwiek aktywności oprócz wiary oraz pojęcia dobra i zła? Taki Bóg za bardzo przypomina mi urzędnika za biurkiem liczącego na maszynce za i przeciw każdego człowieka - zabawne.

Durbik, a który to Bog wymaga od ciebie czegos wiecej, poza staraniem sie byc dobrym i litosciwym?
I co to bylby za swiat bez poczucia kary wiecznej za popelnione ZLO?
Kazdy, kto ma sumienie, wierzy (na swoj sposob) w Najwyzszego Sedziego.

P.S. Tak czytam te wasze posty i jestem przerazony iloscia klamstw w ktore wierzycie. Co to jest ta prawdziwa twarz Kosciola??? Ojciec Rydzyk??? Nie kojarzcie calego Kosciola z jedny trzecorzednym ojczulkiem (to fakt, jest dziwny i go nie lubie, ale stek klamstw na jego temat, ktore mozna wszedzie uslyszec, to cos strasznego - nadmieniam ze klamstwa na temat Millera tez mnie wnerwiaja)                    

Offline Tomi Li Drzons

• +
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #57 dnia: 2003-04-10 (Czw), 12:34 »

P.S. Nie Bog stworzyl czlowieka, ale czlowiek Boga...

Idź precz siło nieczysta ;) :D :D :D

No to jeszcze jedno pytanie...
Co wg Ciebie jest po śmierci ??...  Bo jeśli ktoś wierzy w Boga to - niebo, piekło... te sprawy...

A ktoś kto nie wierzy ??????                    

\"Vaya con dios\"

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #58 dnia: 2003-04-10 (Czw), 12:42 »
jeśli nie ma boga, to skąd się wziął wszechświat?
z wybuchu?
a dlaczego był wybuch?
coś peziło i się zderzyło?
a co pędziło i skąd się wzięło?

nie wierze że na początku było nic
coś musiało się skąś wziąć

alo skąd się wzięło życie i ewolucja? (darwin akurat był wierzący i napisał w swojej książce, że bez boskiej pomocy samo by to tak nie wyszło)                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Czy wierzysz w Boga?
« Odpowiedź #59 dnia: 2003-04-10 (Czw), 12:49 »
Tomi ==]  Nie wiem co jest po smierci i nie mam zamiaru sie zastanawiac. Zyje tak zeby teraz w chwili obecnej byc fer wobec siebie i mi bliskich...

Pumbus ==] Ale czemu cos czego nie wiesz odrazu bogiem tlumaczysz? Zachowujesz sie niewiadomo jak... Czyli cos cie pierdolnie nie bedziesz wiedzial jak to mozliwe wytlumaczysz to bogiem? Nauka narazie nie jest w stanie znalesc odpowiedzi na te pytania. I nie watpliwie jesli znajdzie to cala twoja wiara moze lec w gruzach... Tak samo jak moj brak :wink:                    
I chuj.