Autor Wątek: BMX czy rower górski?  (Przeczytany 10166 razy)

Offline MJ

• +
BMX czy rower górski?
« dnia: 2003-12-29 (Pon), 16:48 »
1-sza runda  rozpoczeta. Niech wygra najlepszy. Piszcie co wolicie. Ja osobiscie wole BMX\'a  :bigla:                    
\"Jeżeli A jest sukcesem życiowym, wówczas A równa się x plus y plus z. Praca to x; y to zabawa; a z znaczy trzymać język za zębami.\"
-Albert Einstein

\"Jestem nie tylko pacyfistą, ale wojującym pacyfistą. Chcę walczyć o pokój. Nic nie położy kresu wojnom, jeśli ludzie sami nie odmówią swego w nich udziału.\"

-Albert Einstein

Offline SAVER

• ++
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-12-29 (Pon), 20:21 »
Ja osobiście wolę rower górski :-D Taki jak mój :D http://www.ts-index.power.pl/forum/viewtop...opic.php?t=2216

Miałem kiedys BMXa ale to jednak nie to ;)
\"Góral\" daje o wiele więcej swobody niż BMX. No i prawie wszędzie można na nim dotrzeć.                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Simon

• +
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-12-30 (Wto), 17:08 »
BMX to był mój 2 rower w życiu, pierwszy miał 2 dodatkowe kółka z tyłu :D                    

Offline [omega]

• ++
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-12-31 (Śro), 13:32 »
SAVER i Pumbus Killah to spece rowerowi (dziwne ze ten Pumbus sie nie udziela ) ja tylko moge dodac ze zalezy co z takim rowerkiem chce sie robic.. Kumpel ze swojego BMXa wyjal siedzenie hamulce i lancuch by zminimalizowac ciezar - naprawde niezle koles wymiata.
\"rower gorski\" daje juz frajde z samej jazdy (szybkiej!) (choc mozna z nim robic tez maze iincyh rzeczy) - w przypadku BMXa zrodlem radochy sa trikczki.

Fajne rowererki ma Bender zawsze.                    

C1

Offline keksik

• +
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #4 dnia: 2004-01-02 (Pią), 12:34 »
Ja wole BMX.
Jak bylam mlodsza, odziedziczylam go od starszego brata, dlugo sie nim nie nacieszylam bo ukradli mo go  :cry:
Obecnie mam rower gorski, jednak i tak wole BMX.  :bigla:                    
Legia Warszawa Mistrzem.

Offline maxav

• +
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #5 dnia: 2004-01-02 (Pią), 21:45 »
Góral lepszy                    
\"Nie staraj się zrozumieć wszystkiego,bo wszystko stanie się niezrozumiałe\"

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #6 dnia: 2004-01-05 (Pon), 18:51 »
ja się nie wypowiadałem, bo ostatnio mao mnie tu

ja jestem oczywiście za góralem - cokolwiek to określenie ma znaczyć

bo do górali można zaliczyć (SAVER możesz to pominąć, bo znasz to na pamięć  :heh:  ) rowery DUALowe, DOWNHILLowe, ENDURO, FREERIDE\'owe, XC, CROSS\'owe i coniektórzy zaliczają jeszcze ATB (lamy są, bo to są rowery trenażowe)

na takich dualowych, które niekiedy są miksem z trialowymi (TRIAL\'owe to prawdziowe rowery \"akrobatyczne\" a nie gatki szmatki BMXy) można robić nibylejakie triczki

a prawda jest taka, że mało kto osiąga taki poziom, żeby umieć zrobić trick którego nie da się na górkim zrobić

ja na swoim XC (mocno przerobionym we wszydstki strony) gdzie siedzi się jak na kolarce bez problemowo robio wszystko co tylko potrafię i geometria w niczym mi nie przeszkadza

a po próbie pzrejechania BMXem przez miasto można się poważnie zastanowić czy wybór był dobry - na tym da się TYLKO robić ewolucje, ani się rozpędzić po prostej, ani zjechać z porządnej górki, zawieszenia nie ma - na co akie coś?

pozatym zbyt wiele nie można się spodziewać to czymś takim - małe, niewygodne, małe kułeczka, nie mając technicznych podstaw można sobie tylko guza nabić - bo najechanie na krawężnik może się skończyć saltem do przedu  :heh:                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Psedlo`s

• ++
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #7 dnia: 2004-01-08 (Czw), 23:06 »
Ja wole ogulnie pojętego górala (zakładam, że nikt mnie nie będzie osądzał o rower z 99zł z tesco) a najbardziej to chyba duale (czemu ja takiego nie mam :( ). Ale co do tego, że Triale są lepsze od BMX\'ów to sie tak nie do końca zgodze. To są mimo wszystko dwie zupełnie inne style jazdy. Pozatym BMX dzieli sie jeszcze na Flatland, Street no i Dirt (w totalnym skrócie: Flatland - kręcenie sie w kółku i łażenie po całym BMXie, Street - przystosowane do jazdy w skateparku tzn. rampy, rurki, murki i funboxy, Dirt - skakanie na chopach). A co do ostatniego akapitu Pumbusa - a naczym kolo z Chain Reaction II zrobił tego cudacznego backflipa? na BMX, z resztą cała ekipa z WoodWard jedyila na BMX. Ale co do rozmiarów, rzeczywiście, troche to małe.                    
solitaire:18494 39s

• +++++
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #8 dnia: 2004-01-25 (Nie), 15:09 »
bmx rulez :>                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #9 dnia: 2004-01-25 (Nie), 17:33 »
zniose jeszcze ekstremalny rower trialowy
ale BMX\'a nigdy                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

rufus

• Gość
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #10 dnia: 2004-12-02 (Czw), 21:59 »
bender to ma rower tylko do spadania... jezeli lubisz sprzety tego typu to poszukaj w necie maszynki o nazwie "dreidoppel gott". podobno 400 mm skoku wachacza :]

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #11 dnia: 2004-12-03 (Pią), 06:00 »
bender to ma rower tylko do spadania... jezeli lubisz sprzety tego typu to poszukaj w necie maszynki o nazwie "dreidoppel gott". podobno 400 mm skoku wachacza :]
[snapback]84147[/snapback]
zgadzam się w 100%
a najbardziej można się o tym przekonać oglądając dwie pierwsze częsci new world disordera

dreidoppel gott'a miałem kiedyś na tapecie
to jest ta tapeta
400mm skoku jest z tyłu
300mm jest z przodu

widziałem też kiedyś rower skonstruowany z ramy od motocrossa
wyglądał naprawde świetnie

Offline Victor

• ++
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #12 dnia: 2004-12-28 (Wto), 18:52 »
ja tam wole górala, a do swojego włożyłem troche kasy. amortyzatory hamulce tarczoweale i tak najwazniejszy jest napęd dobre przerzutki biegi piasty itd kosztował mnie prawie 1600zł i 4 miechy składania. ale opłaciło się latem mozna smiało wybyć nim  na długa wyprawę i wiesz że wszystko gra ( polecam opony z kevlaru) ale jak kto woli szaleństwa to BMX wyprawy i jazde to góral ale dopakowany, do jazy po miescie i rower na weekend to zwykły za 200 złotych. ale spełni swoje.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-01-03 (Pon), 19:02 »
>V
nigdy, przenigdy nie wsiadaj na takie atrapy roweru za 200zł
takie coś w każdej wchwili może się rozlecieć

Offline Psedlo`s

• ++
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-01-04 (Wto), 15:19 »
A ja widziałem kolesia na tesco-full jak skakał na tak zwanym banku (równia pochyła o dułgości około 1,5m i wyskokości 80cm) i sobie dobrze radził, wybijał sie niesamowicie... ale po każdym skoku sprawdzał, czy wszystko najważniejsze działa ;)
solitaire:18494 39s

Nazgul

• Gość
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-01-05 (Śro), 21:11 »
Zależy do jakiej jazdy ma Ci posłużyć :D jak chcesz poskakać itp. to BMX a jeżeli tylko tak sobie pojeździć to Gooral :P.
Ja głosowałem na bmx'a :).

Offline Victor

• ++
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-01-10 (Pon), 22:35 »
>V
nigdy, przenigdy nie wsiadaj na takie atrapy roweru za 200zł
takie coś w każdej wchwili może się rozlecieć
[snapback]87999[/snapback]
ten rower za 200 zł to starego ale czasem jak wiem że bede musiał gdzieś zostawic rower to jadę na tanim

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-01-14 (Pią), 12:17 »
mam taki stary tani rower za 450zł
ma już z 5 lat albo więcej
jakieś 1.5  roku temu doprowadziłem go do ponownej użyteczności
wyregulowałem hamulne cantilevery tak, żeby blokowały koła (waże 95kg) i pojechałem do sklepu (miałem z górki)
widełki są troche odgięte go tyłu przez co rower wydaje się bardzo narowisty
jak z przyzwyczajenia zacisnąłem pod sklepem hamulce (by zwolnić) to tylnie koło się zablokowało i rower sam skręcił
mimo przejechanych >10 000 km prawie spadłem przy zwykłym hamowaniu
musze jeszcze kiedyś pojeździć na tym rowerze, ma BARDZO ostry harakter

i jeszcze jedno
kiedyś mi się psuł co 100km :P

Offline Hetman

• +
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-01-19 (Śro), 17:48 »
BMX lipa
Góral dziadostwo :D
TYLKO UKRAINA :twisted:

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-01-19 (Śro), 20:47 »
[/COLOR][/SIZE]

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-01-20 (Czw), 00:46 »
Miałem dawno temu BMXa ale miął takie wąskie, twarde siodełko, niedość, że w tyłek właziło, to jeszcze potem dupa włącznie z jajami bolała.
Dlatego potem jeździłem góralem.

I chuj

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-01-20 (Czw), 12:56 »
ja włąśnie mam na swoim góralu takie siodełki
(nie lubie słowa góral, to mi się kojarzy z rowerem-atrapą z supermarketu)
wąskie są po to, żeby nie przeszkadzały kiedy wysuwasz tyłek do tyłu przy ostrzym zjeździe
lub to to, żebyś wstawając nie zawadzał o nie kolanami
no i ma mniejszą masę

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-01-20 (Czw), 18:01 »
Ale suma sumarum dupsko bardziej po takim boli.

I chuj

Offline Koki

• +++++
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-01-20 (Czw), 21:22 »
Kiedyś były BMXy. Różniły sięod innych rowerów tym, że miały budowę jak dzisiejszy rower górski. Teraz weszły górale, i BMXy zostały zepchnięte do roli tych małych, wyczynowych. a że na wyczynowym to sobie możesz co najwyżej pojechać do sklepu po banany, góral górą.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-01-20 (Czw), 21:29 »
taaa
po banany

na bmxie się nie da jeździć bo to nie jest rower
co najwyżej rozpędzić, skoczyć i odpoczywać 20 min

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-01-20 (Czw), 21:30 »
Mozesz sobie na nim skoczyc na poczte, jak adam...

Bananan

• Gość
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-02-16 (Śro), 01:51 »
Jasne, że BMX i tricki streetowe. :)
Pumbus -> Nie zgadzam się z tobą w żadnym przypadku. BMXy są po to, aby się bawić na nich, a nie gdzieś jeździć. Jak chcesz zwiedzić jakiś teren lub coś w tym stylu to jedziesz na MTB, jak chcesz sobie poskakać to BMX. Teraz (no już od dłuższego czasu :P) rowery górskie próbują się upodobnić do BMXów, aby można było robić podobne tricki itd. Tak więc wszystko zależy od podejścia oraz celu jaki chcemy osiągnąć więc wyluzuj i nie rób scen nie nazywając BMXów rowerami. :]
« Ostatnia zmiana: 2005-02-16 (Śro), 02:14 wysłana przez Bananan »

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-02-22 (Wto), 09:45 »
bmxy nie są rowerami
na tym się jeżdzić nie da
po co mi rower na którym jak chce pojechac gdzieś 2km żeby z kumplami poskakać, pobawić się to jak przyjeżdżam nie mam już na nic siły?
do tego jeszcze dochodzi ergonomia która całkowicie rozwala stawy kolanowe
no i co za przyjemność z prędkości maks 30km/h na płaskim?
no wiem, że można temu zaradzić budując jakieś hopy, dirty itd

ale sam wiem z doświadczenia, że warto wyłożyć te dwa razy więcej mamony na rower i spróbować jaką przyjemnością jest eksploracja terenów podmiejskich

sam mieszkając w częstochowie i w wakacje przwie co tydzień wyjeżdżając za miasto do takiej pipidówy - podmiejskiego centrum rowerzystów - miałek okazję dowiedzieć, że 20km - trasę można pokonać na więcej niż 30 sposobów

do tego tylko MTB daje pełne możliwości poznania własnych okolic

(oczuje polemiki)

Offline Hetman

• +
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-02-24 (Czw), 12:22 »
Generalnie jazda na rowerze w ogóle jest masochizmem. Wolem motur np. Lublin:)
Poważnie wolę się włuczyć pieszo a w tym rower mi zawadza.
Jeśli chodzi o rekraację kołową to preferuję autostop.
To jest klimat nigdy nie wiesz czy zatrzyma siętraktor tir czy porshe911.

Pozdrawiam !

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-02-24 (Czw), 13:21 »
jak dla mnie to chodzenie pieszo jest masochizmem
żeby gdziekolwiek dojść musisz dreptać z godzine minimum
a żeby zamiasto niedaleko to już cały dzień może zejść
a potem tylko stopy bolą

Offline Evil_Sistah

• +
BMX czy rower górski?
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-06-07 (Wto), 18:15 »
Zdecydowanie wolę górale :) BMX'a miałam jako dziesięciolatka, a pamiętam z czasów korzystania z niego jedynie cholernie niewygodne siodełko i dziwną pozycję w czasie jazdy :D Zresztą - nie dla mnie jazda wyczynowa ;)
EVIL is just LIVE spelled backwards