Autor Wątek: Anime & Manga  (Przeczytany 29197 razy)

Offline TomisH

• +++
Anime & Manga
« dnia: 2003-04-03 (Czw), 10:55 »
Oka. W tym topicu będziemy dyskutować o Anime jakie ostatnio widzieliście/ mandze jaką czytaliście. Ewentualne dyskusje o wyższości jednego Anime nad drugim oraz adresy serwerków ze skanami mang i filmami/odcinkami również mile widziane.

Zapraszam. :D                    
-(\(\ ========================= /)/)-
-(._. ) -=-.....The Atomish Bomb......-=- ( ._.)-
(')(')_) ====================== (_(')(')
http://Gamikaze.pl

Offline [omega]

• ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-04-03 (Czw), 11:07 »
www.noated.com - jesli szukasz jakis skanow mang to moze pomoc, ale Ty Tomish chyba dobrze o tym wiesz. Ostatnio czytana przeze mnie manga bylo Dirty Pair - takie przyjemne historyjki. Moze nie jakis sztuka ale przyjemnie mi sie to czytalo. Anime (a wlasciwie jego czesc - bo jest to seria) to Noir. Mialem tez okazje widziec Tekken the Movie i Fatal Fury. Takie tam filmiki - ale jak najbardziej do obejrzenia. Kiedys na jakims konwencie (juz jakis czas temu) wrazenie zrobil na mnie miazdzace X - sala kinowa -duzy ekran- niesamowite anime. Ciekawe czy teraz tez by mi sie podobalo..                    

C1

Offline TomisH

• +++
Anime & Manga
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-04-03 (Czw), 11:11 »
Wpadnij do mnie chopie to ci zapooszczę :D

Ja mam do obejrzenia \'Metropolis\' - Zobaczę, opiszę.                    

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Anime & Manga
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-04-03 (Czw), 11:59 »
Ostatnie co oglądałem to były pełnometrażówki z Dragon Ball Z, mówię to całkiem poważnie. Niezbyt ambitne pozycje, ale oglądane z przymrużeniem oka dadzą się strawić (chociaż drażni mnie to że w każdym filmie Gohana ratuje Piccolo, sięgnęło to granic absurdu w odcinku z Brollym, w którym Szatan doleciał na obcą planetę akurat na czas żeby Gohana od zguby ocalić :D:D:D). Do tego cały czas próbuję się przegryźć przez Serial Eksperiments Lain, tkwię w okolicach 7 odcinka i jakoś nie mam nastroju na oglądanie reszty. Chyba zacznę to oglądać od nowa.

Metropolis oglądałem i uważam je za pozycję dość nietypową ale bardzo dobrą. Fajna historia o dziewczynce-robocie, synu który zbyt mocno kochał przybranego ojca, wujaszku szpiegu i dzielnym robocie-policjancie.                    
"Obvious with hindsight !"

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-04-03 (Czw), 13:35 »
Tia... ostatnio przegryzałam się przez Eve (odcinki) i muszę przyznać, że okazała się lepsza niż początkowo sądziłam.
Bardzo mi się też podoba Witch Hunter Robin choć cierpię na brak 2 ostatnich odcinków :(
Poszukuję m.in. Vampire princess Miyu jak by co to dajcie znać...                    
Forever isn't an amount of time, but a place in your heart.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-04-03 (Czw), 17:21 »
Obejrzałem ostatnio Metropolis - podoba mi się, choć klimat i kreska są dość dziwne. Ogólnie godne polecenia, choć nie do końca rozumiem co twórcy zamierzali przekazać.
Wcześniej obejrzałem Hellsinga - polecam osobom które lubią tego typu klimatu. No i świetny utwór początkowy                    

Offline josh

• DKMiści
  • +
Anime & Manga
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-04-03 (Czw), 17:58 »
Hm ja swego czasu lubiłem oglądnąć sobie jakiś filmik hentai... :wink:                    
"...chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę..."
S.P.P.U.F. || Jedi Temple || D.K.M. || Bloody Beets Clan
BBC Lives! Stay Tuned! Reactivation will come!

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-04-03 (Czw), 20:18 »
tia... mi hentaje dostarcza Crask :P
Hellsing jest świetny. Mr Big rządzi!                    

Offline [omega]

• ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-04-03 (Czw), 20:21 »
Z tych co widzialem nie az tak dawno to Blood tez byl fajny.                    

C1

Offline morgurth

• ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-04-03 (Czw), 20:24 »
otoz... co ja ostatnio ogladalem... chobitsy ogladalem... not bad, zdziebko szablonowe, kilka dramatycznych momentow, mile dla oka i ucha. Hellsing, specyficzny klimat, przeszedlem przez to w jedna noc i nawet nie poczulem zmeczenia, dobra rzecz. Vandread, tylko obie serie trzeba obejrzec, bo pierwsza urywa sie ot tak... nagle. CG troszke \"drewniane\" w drugiej serii wyglada lepiej, ale wciaz zalatuje \"drewnem\", dosc intrygujacy klimat, ale jedna niescislosc mnie razi:
#SPOILER (zaznacz kursorem - to dla swietego spokoju)
na poczatku pierwszego epizodu jest pokazane ze kobitki robia rzeznie z chlopow juz od pokolen, jakies magiczne ryty naskalne, prawie jak za czasow prehistorycznych... a tu pod koniec drugiej serii czego sie dowiadujemy? ze od momentu rozdzielenia obu plci minelo zaledwie... 200 lat... uh, ze ile??? ladnie spreparowane te ryty naskalne... zwlaszcza ze rada starszych zna sie jeszcze ze statkow-kolonii... wtf? 200 lat i 3 pokolenia, to tez zdziebko za duzo. pozatym chyba wszyscy zrobione mieli pranie mozgu ze zapomnieli co to jest facet przez 2 pokolenia raptem.
#SPOILER

^^^^^^^ kolory nie dzialaja czy co?

z tego co slyszalem (a to watpliwej jakosci zrodlo) to chyba robia nastepnego vandreada, wiec ciekwym co tam wycuduja. generalnie koncept jest ciekawy, tylko niedopracowane tlo historyczne imho. chara design jest fajny, ale z pierwszej serii, w drugiej jest juz inny.

No i Golden Boy... hehehehe, tego sprosnego goscia to powinni zakuc w kaftan, ale seria niedosc ze tryska humorem, to jeszcze jest nawet pouczajaca. te serie ogladalem juz 4 raz i moge ogladac w nieskonczonosc, dla mnie bomba. Benkyou, panie i panowie...

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-04-03 (Czw), 20:30 »
jeżeli już o tryskających chumorem to polecam Puni Puni Poemi - cudeńko                    

Offline morgurth

• ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-04-03 (Czw), 20:32 »
heh, intro w ktorym puni puni poemi klepie najwieksze heroiny m&a jest nie do pobicia. lol                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
Anime & Manga
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-04-04 (Pią), 12:00 »
a ja radzę obejżeć \"memories\", i przeczytać \"domu - the child\'s dream\".
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline TomisH

• +++
Anime & Manga
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-04-05 (Sob), 11:18 »
Metropolis oglądałem i uważam je za pozycję dość nietypową ale bardzo dobrą. Fajna historia o dziewczynce-robocie, synu który zbyt mocno kochał przybranego ojca, wujaszku szpiegu i dzielnym robocie-policjancie.

Noooo, ja myślę, że ten film to zdecydowanie coś więcej. Wiecie dlaczego jeszcze loobię Anime? Bo te filmy prowadzą do refleksji.

Ja postrzegam \'Metropolis\' jako wizję techno-apokalipsy. Z resztą sporo tu jest nawiązań do Biblii - Wieża Babel czy Antychryst. Właśnie, Antychryst. Crask -] zauważyłeś, że w scenie kiedy Tima siada na tronie i \'przestawia\' pomieszczenie w tle widnieje obraz krzyża?

I jeszcze jedno - kto powiedział, że Antychryst będzie zły od urodzenia (Tima)? I kto powiedział, że będzie w ogóle mężczyzną???  :shock2: Albo w ogóle człowiekiem?

Taaaak, To dobry film... I ta mooza...

waste -] bierz jak najszybciej - chciałbym z tobą podyskootować...                    

Offline Geborn

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-04-07 (Pon), 03:02 »
Objerzałem \"Vampire Princess Miyu\" i zaczynam się zastanawiać, dlaczego ten kot, który siedzi koło mnie przy nodze tak dziwnie na mnie patrzy... ... ... ... ... chwila... ... przecież ja nie mam kota... ... ... :0                    
Tamci się zachwiali i upadli, a my stoimy i trwamy... Ps 20, 9

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Anime & Manga
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-04-07 (Pon), 08:04 »
TomisH ]]] Oczywiście że ten film to coś więcej, w moim poście maksymalnie spłyciłem temat. Motyw z krzyżem jakoś mi się nie rzucił w oczy, ale odczucia po filmie miałem podobne (chociaż nie identyczne).

Z innej beczki, w piątek byłem w kinie na Spirited Away, film świetny, ale klimat jeszcze lepszy, w całym kinie siedem czy osiem osób :D Nie żebym miał coś przeciwko innym ludziom w kinie, ale oglądanie takiego filmu bez dekoncentrujących cię ludzi jest bombowe :) Co do samego filmu, niestety zdubingowany, nawet nienajgorzej ale nie mam porównania z wersją oryginalną więc nie wiem jak bardzo schrzanili. Co do samego filmu, ludzie, ja kocham takie tajemniczo-surrealistyczne klimaty, co tu dużo mówić film zrobił na mnie ogromne wrażenie.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-04-07 (Pon), 21:53 »
god damn! sceny w których haku używa magii są po prostu przecudowne. ta magia jest taka delikatna a jednocześnie czuć jej wielką siłę. zupełnie inaczej niż u zachodnich magów. kurdę, za to właśnie lubię kulturę japońską, jest taka inna...

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Anime & Manga
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-04-09 (Śro), 11:28 »
Ja niestety żeby powiedzieć która scena mi się najbardziej podobała musiał bym obejrzeć ten film jeszcze raz, albo dwa, albo i z pięć razy... Najlepiej znowu w pustym kinie, pewnie jeszcze raz to zrobię, bo film jest świetny a nie wiem kiedy znów będzie okazja żeby w kinie obejrzeć anime ambitniejsze od pokemonów czy DB. Ale będe też musiał Dvx skombinować, co by obejrzeć wersję oryginalną (chodzi mi o głosy) i porównać.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-04-09 (Śro), 16:50 »
A w Lublinie jeszcze nie ma i w ten piątek nie będzie. Mam złe przeczucia.:(                    

Offline Boguslaw

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-04-14 (Pon), 11:22 »
Widział ktoś z was LAIN?
To ma niesamowity klimat i tak działa na psychikę  :)                    
Czy lubisz skubać mięso ? Czy wolisz na niebie ujrzeć człowieka, który przemówi do ciebie?

BUNYAN

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-04-14 (Pon), 12:40 »
widzeć to widzał, pytanie kto to zrozumiał? ;P

Offline TomisH

• +++
Anime & Manga
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-04-14 (Pon), 12:59 »
Ostatnio obejrzałem kinoowkę \'X\'. I wiecie co? Straaasznie obcięte wątki... Ale czego się spodziewać? Z Armitage III tak samo było. Założę się, że oba tytuły jako serie są lepsze. Nad \'X\'em pracuję, ma ktoś Armitage III OAV???                    

Offline morgurth

• ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-04-14 (Pon), 13:58 »
lol. armitage, jedyna seria jaka mam na vhs, potem jakos video zdechlo... a ma sie oav, cos tam zgrywalem takiego, wiec prawdopodobne ze to to.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-04-15 (Wto), 10:38 »
oj tak... ;) nawet dwa pierwsze oryginalne. ;PPP a jaka muzyka fajna... zawsze będę miło wspominał armitage 3rd.

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-04-15 (Wto), 12:30 »
Widział ktoś z was LAIN?
To ma niesamowity klimat i tak działa na psychikę  :)

tiaaa..... wczoraj, mimo, że mam to od dł€ższego czasu :oops:  ale właśnie czasu mi brakło. No więc to było tak: Ach, obejrzę sobie ze 2 odcinki i wtedy się pouczę. Eeee tak dziwnie się skończył nic nie rozumiem... może w następnym będzie wyjaśnione...?     Dalszej części nie muszę chyba przytaczać? Powinno być oczywiste, że z miejsca obejrzałam całość. I zrozumiałam (przynajmniej tak mi się wydaje).
Jest świetne - zarówno pomysł jak i jego realizacja. Polecam.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-04-16 (Śro), 08:58 »
ah tak? to o co chodziło?                    

Offline Kim Bo

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-04-18 (Pią), 16:14 »
Ja ostatnio oglądałem Vampire Hunter D - Bloodlust . Nie powiem , ale było świetne . Najbardziej wciąga muza ( chóry gregorialne jak w Star Wars ) . Graficzka była super no i przez cały film było akcji co nie miara . Oczywiście jak w prawie każdej animowanej produkcji musi być wątek miłosny - tu także on wystepuje . Polecam wam to Anime jest poprostu super .

Kolejne cóś to japoński klasyk , a mianowicie \"Ninja Scroll \" . Taki aniome lubie najbardziej , japońskie krajobrazy , samuraje i dużo walki na miecze bądź przy użyciu jakiejkolwiek broni białej ( może stad moje zamiłowanie do JK2 ??? ) .                    
[a href=\"http://www.gaijindesign.com/lawriemalen/jedi\" target=\"_blank\"][img src=\"http://www.gaijindesign.com/lawriemalen/jedi/sithapprentice.jpg\" width=\"285\" height=\"123\" border=\"0\"]
:: how jedi are you? ::[/a]

Offline rednar

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-04-18 (Pią), 16:55 »
ja qrde przez ten brak czasu daaaaaaaaawno temu ogladalem ksiezniczke monoke czy jakos tak i ...........super :D !                    
tu kiedys bedzie moja elo jol w pompke sygnatura

Offline Kim Bo

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-04-18 (Pią), 17:04 »
Tak pamiętam Mononoke Hime , było na co popatrzeć , te efekty gdy \"spacerowicz\" bez głowy chodził :-D . Zapomniałem o tym anime zupełnie  ( a mam to na VHSie )                    
[a href=\"http://www.gaijindesign.com/lawriemalen/jedi\" target=\"_blank\"][img src=\"http://www.gaijindesign.com/lawriemalen/jedi/sithapprentice.jpg\" width=\"285\" height=\"123\" border=\"0\"]

Offline Boguslaw

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-04-19 (Sob), 22:16 »
Widzieliście może Hotaru no haka (Grobowiec Świetlików)? Nisamowite anime, piękna lecz tragiczna historia 2 dzieci podczas 2 wojny. To jest jedno z tych anime, które na końcu pozbawia człowieka kilka łez  :)

http://www.hotaru-no-haka.prv.pl/                    
Czy lubisz skubać mięso ? Czy wolisz na niebie ujrzeć człowieka, który przemówi do ciebie?

BUNYAN

Offline Kim Bo

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-04-20 (Nie), 10:47 »
Widziałem na Hyperze . Wzruszające to prawda i kunszt pokazywania śmierci , głodu i strachu . Potem złapałem moją mame i kazałem jej oglądać bo twierdziła że anime to jakieś durne bajki , a songo jak wzbudza aure to zaraz jakby miał puścić WIELKIEGO bąka . Ale po tym tytule zupełnie zmieniła zdanie na temat anime i sama nawet sie popłakała na koniec filmu :-) . Polecam ten tytuł każdemu , mimo iż to było ze dwa lata temu .                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-04-20 (Nie), 15:52 »
tak powiedziałeś jakby filmy z czasem stawały się mniej wartościowe... ><

Offline McBoss

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-04-20 (Nie), 19:10 »
Fajna manga teraz bedzie wychodzila - NARUTO :)
W Japoni juz jest oglaszany jako nastepca DB [mam nadzieje ze w Polsce tak sie stanie i bedzie jeszcze lepszy od DB]
[chodzi o mange] :tongu:                    
. . . [ | ] . . .

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-04-20 (Nie), 19:51 »
zakładając że db w ogóle był dobry...                    

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-04-20 (Nie), 22:43 »
ah tak? to o co chodziło?

wiesz... to jest właśnie jedno z wielu wielowątkowych anime a i interpretacji może być wiele. Jest to raczej temat na \"rozmowę na żywo\" a nie na posta.
Co do DB ja go bardzo lubię (mówię o mandze), szczególnie (a może raczej przedewszystkim) za świetny humor
Mononoke też mam. :thumb:
Naruto widziałam już kilka odcinków. Jest dobry. Czy lepszy od w/w? Inny.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Anime & Manga
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-04-21 (Pon), 23:46 »
a ja w piątek widziałem Spirited Away
i mi się podobał, na sali było ok 10 osób i  było zaj**iśbie                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-04-22 (Wto), 04:56 »
Flecik: no i właśnie o to chodzi. nie zrozumiałaś, tylko sama sobie wyjaśniłaś zdarzenia z filmu. chodziło mi o tę subtelną różnicę. zrozumieć przekaz zawarty w filmie, a dorobić sobie do nich ideologię, to dwie odrębne sprawy. jeśli idzie o lain, to przekaz był tak bardzo owinięty w druty wysokiego napięcia (:P), że ciężko mówić w ogóle o jakimkolwiek przekazie.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-04-22 (Wto), 13:44 »
Ja sobie zacząłem oglądać Berserka, i po dość przeciętnym pierwszym odcinku wyraźnie się rozkręca. Solidne fantasy, choć czasem mam wrażenie że ma już sporo latek na koncie                    

Offline morgurth

• ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-04-22 (Wto), 19:57 »
ooojaaaaa!!!!
Berserk ROX! przez duze B i duze R!
mam cale (no prawie, bo bez jednego chaptera) 24 tomy, i na boga ! kto ma wiecej!!!!                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-04-22 (Wto), 20:04 »
Ja mam 25 odcinków serialu, jak byś chciał to się ze mną skontaktuj                    

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-04-23 (Śro), 21:15 »
Flecik: no i właśnie o to chodzi. nie zrozumiałaś, tylko sama sobie wyjaśniłaś zdarzenia z filmu. chodziło mi o tę subtelną różnicę. zrozumieć przekaz zawarty w filmie, a dorobić sobie do nich ideologię, to dwie odrębne sprawy. jeśli idzie o lain, to przekaz był tak bardzo owinięty w druty wysokiego napięcia (:P), że ciężko mówić w ogóle o jakimkolwiek przekazie.

:arrow:  jesteś na granicy tego, co uważam za obraźliwe :evil:
 :arrow:  trochę się zagalopowałeś - nie sądzę, byś znał mnie na tyle by móc wygłaszać sądy o tym, co zrozumiałam a czego nie :evil:
 :arrow:  nie lubię się rozpisywać i właśnie to miałam na myśli stwierdzając, że to temat na rozmowę a nie na posta
 :arrow:  nie należę do ludzi, którzy interpretują coś (cokolwiek) nim to zrozumieją...  :arrow:  biorąc pod uwagę, że każdy sądzi na własnej podstawie nie najlepiej to (twój sąd o mnie) o tobie świadczy...
... a tak cię lubiłam... :roll:     :wink:                    

Offline TomisH

• +++
Anime & Manga
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-04-24 (Czw), 11:36 »
No, no... waste Flecika obraził? :huh: Ale się porobiłe...

A ja ostatnio oglądam Cowboy\'a Bebopa (thx waste), co widać ;)
<--------------------------|

Kolejne anime, w ktoorym muza po prostu rządzi.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Anime & Manga
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-04-24 (Czw), 11:59 »
mam muze z tego
nazywa się to:
02 - Tank! - Luke Vibert Remix                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-04-24 (Czw), 12:20 »
HAHA ;))) Tomish obejżał sobie Bebopa i już widzę ma zmienionego avatarka. ;))) no! spodobał się Bebop jak widzę. ;)

Flecik: eee że niby co? a co tam było obraźliwego, przepraszam bardzo? może odrobinka cynizmu, ale naprawdę niewielka. jeśli idzie o mnie, owszem, nie zrozumiałem do końca przekazu (ale wcale nie uważam lain za złą serię, wręcz przeciwnie), uważam, że przekazu jako takiego nie było, albo raczej był, polegał właśnie na tym, że każdy widz powinien sam wyciągnąć z niego to co uważa za słuszne. co więcej, napisałaś o tym że nie zwykłaś interpretować czegoś zanim to zrozumiesz, a przecież w życiu jest dokładnie odwrotnie, to właśnie interpretacja prowadzi do zrozumienia. jeśli zamierzasz się gniewać, feel free, ale pomijając nasze osobiste zdania na ten temat (najwidoczniej sprzeczne, ale cóż w tym złego? w końcu z tego biorą się dyskusje, gdyby wszyscy myśleli tak samo byłoby nudno) nie miałem zamiaru Cię obrażać. tyle tytułem wyjaśnienia.

Pumbus: eee... ta muza zajmuje co najmniej 6 płytek cd w różnych wydaniach. ja osobiście skompletowałem 3 płytki, pierwsze odpowiedniki serii (bo potem jeszcze były jakieś kompilacje i płyta do filmu pełnometrażowego \"knockin\' on the heavens door\"). masz całość? aha i opening nazywa się Tank! (performed by the greatest - The Seatbelts! ;P), po prostu Tank! więc jeśli masz remix to nie jest dokładnie to.

Offline TomisH

• +++
Anime & Manga
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-04-24 (Czw), 14:07 »
Waste -] masz to w Audio? W Audio z mp3? W mp3? Bo tutaj jakąś ścieżkę dźwiękową na płycie widzę...

Aaamm... I o czym jest Laputa? :eh:                    

Offline Kim Bo

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-04-24 (Czw), 15:53 »
Nie wiem , chyba droga dedukcji widzę że mieszkacie blisko siebie . Każdy daje każdemu jakieś anime , tylko ja biedny nie mam z kim sie wymienić ... właściwie to mam mało anime na wymiane , ale chociaż pozyczyć od kogoś  :cry:  buueeeeee ...... :x  obudź sie Noł podążaj za czeronym zającem do mysiej nory ... Matryca żyje  8)

A poza tym to były cytat z Matrixa z polskim dubingiem którego miałem okazję ostatnio oglądać . Niestety wersja jest świetnej jakości a tłoczonej płytce , więc nie wiem kto w polsce mógł zrobic taki bajer . Chyba że jest to wersja fanowska , ale zbyt dobrze zrobiona jak na taka wersję .

Polski dubing [big]NIE[/big] polskie napisy [big]TAK[/big] :-D                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-04-24 (Czw), 16:49 »
jaką drogą dedukcji? przecież wystarczy spojżeć w profile... mieszmy w łodzi. a Ty mieszkasz w jakiejś \"akademii\" to się nie dziw że nie możesz się z nikim znaleźć i umówić. po to są pola w profilu żeby wpisywać w nich prawdziwe dane... poza tym wystarczy takie anime ściągnąć przez eMule albo z bit torrent.

TomisH: mam w mp3, ale wszystkie w jakości 192kbit i powyżej, czyli dobrej. jak chcesz to next time wezmę ze sobą (o ile mam nagrane na płytki ^^).                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Anime & Manga
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-04-24 (Czw), 19:54 »
to co podałem, to nazwa MP3-ki którą mam na dysku i jest do ścieżka z czołówki która leciała na hyperze                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-04-25 (Pią), 07:02 »
no tak tak, tyle wiem. ale podejżewam, że jak jest w nazwie remix, to znaczy że to nie oryginalna muzyka a jakaś przeróbka. oryginał wykonywany jest przez grupę The Seatbelts, utwór popełniła niejaka Yoko Kanno... panowie (i panie ^_^;) Yoko Kanno to kobieta (tak, to jest kobieta ;P) legenda. jej autorstwa są jedne z najlepszych piosenek z anime jakie znam. ^_^ a ostatnia do serii ghost in shell wymiata, mimo że sama seria mi się nie podoba.

Offline Kim Bo

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-04-25 (Pią), 13:35 »
Heh spoko zmieniłem swój profil a wiesz gdzie jest miasteczko ?? mieszka ktoś pobliżu ?? Zapewne nie tylko wrocław mam  w miare blisko (mieszkam 50 km od wrocka ). A tak poza tym to z netu nie ciągne bo mam lipny transfer . Kazą tobym ciągnął jeden odcinek chyba miesiąc . Jedynie jakiś FTP chodzi w gre , ale nie znam żadnego z anime.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Anime & Manga
« Odpowiedź #50 dnia: 2003-04-25 (Pią), 14:50 »
no to szukaj kogoś z okolic wrocka, rozejżyj się po sieci, poszperaj, zapisz się na jakieś listy dyskusyjne, wejdź w pl.rec.anime - przecież tam siedzi trzon mangowego fandomu. a może byś czasem na konwent pojechał?                    

Offline Kim Bo

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #51 dnia: 2003-04-26 (Sob), 13:28 »
Hmmm konwent . Jestem na to chyba za stary i nie lubie chłopaków przebierających sie za Sailor Moon . Byłem na takim konwencie , ale jak zobaczyłem zdzierstwo sprzedających tam ludzi ( anime ), to mi sie odechciało .

Poszukam jakiś konwencik , może sie cos zmieniło  :wink:                    

Aggie

• Gość
Anime & Manga
« Odpowiedź #52 dnia: 2003-06-30 (Pon), 22:14 »
Ostatnio obejrzałam \"Pervect blue\". Niesamowity klimat, choć dziwny i trudno skumać końcówke. W każdym razie podobało mi sie.                    

Offline Biernath_J

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #53 dnia: 2003-06-30 (Pon), 23:47 »
Ze mnie tam fan anime żaden, ot czasem coś mi ktoś bardzo poleci i wciśnie. To oglądam. I nawet czasem coś polubię.

Co ja takiego widziałem...

Spirited Away - nie spodziewałem się niczego po tym filmie i dlatego nie był nawet zły. Choć przeżyłem trochę nudnych chwil.

Ghost in the shell - podobało mi się kurde. Cyberpunk aż miło. I mjuzik itd... mocna rzecz.

Akira - bleeeeeeeeeeeee ileż to ja się nasłuchałem jakie to jest podstawowe... straszna kicha w/g mnie. Do tego jeszcze miałem wersję z fatalnym angielskim dubbingiem... aaaaaa to było straszne.

Kenshin aka Samurai X - brutalne anime takie czteroczęściowe o mrocznym asasynie z problemami. Fajne, podobało mi się. Aż sobie lepszej jakości odcinki pozasysałem żeby mieć good quality archiwum. Tylko przez cały film prawie nie mogłem się przyzwyczaić do odruchowego myślenia o Kenshinie jako facecie - ten cholerny jego fryz mnie zmylał.

Cowboy Bebop - oj to było rzekłbym całkiem fachowe. Aż sobie wypaliłem nawet całą serię. Muzyka, akcja, pomysły, świat - bardzo staranna i solidna sprawa. I końcówka też niezła itd.

Princess Mononoke - ja nawet nie wiedziałem że to jest anime jak siadałem do oglądania... no ale było to fachowe całkiem. Końcówka tylko się dłużyła strasznie jakby się to skończyć nie mogło. Ale jak najbardziej pozytywnie oceniam.

Kite - to taki mroczny dla dorosłych niby (hentai inside) thriller o loli młodej co zabija na zamówienie or sth. Nawet fajne, ale nie wypalę bo to ma ponad 800mb... nie chce mi się dzielić tego a overburn na płycie 800 nie wytrzyma długo.

TRIGUN - właśnie skończyłem jakoś niedawno to oglądać. Fatalnie się zaczyna (nie zachęca) ale poinstruowany przez kolegę uparcie oglądałem dalej. I okazało się że warto było - seria nawet bardziej mi się chyba od bebopa podobała. Gdybym tylko znalazł epizod 6 w kur** dobrej jakości bo ten mój jest straszny... to by było jak na razie moje fav anime. Kiedyś wygrzebię z szafki kilo żelu i się tak uczeszę jak Vash the Stampede, Humanoid Typhoon 8)

No i na końcu wcale nie anime ale roxxor cartoon - SAMURAI JACK! Tylko co się z tą serią stało, od odcinka 31 jakby wszystko zamarło... gdzie nowe epizody??                    
Aż wreszcie nadchodzi ten dzień
Kiedy trzeba urwać sobie głowę
I trzymać ją mocno
Mocno
Zaciśniętą pięścią

Żeby Uwierzyli

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #54 dnia: 2003-07-01 (Wto), 00:22 »
Ostatnio obejrzałam \"Pervect blue\". Niesamowity klimat, choć dziwny i trudno skumać końcówke. W każdym razie podobało mi sie.

Perfect... a co z ta koncowka jest nie tak? Poczatek i koniec to momenty, co do ktorych nie mialam watpliwosci jak je odebrac, w przeciwienstwie do srodka ^.^\'                    

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Anime & Manga
« Odpowiedź #55 dnia: 2003-07-01 (Wto), 00:23 »
Ja aktualnie jestem po obejrzeniu mojego pierwszego Yaoi, Gravitation. Całkiem fajna seria, tylko z początku trudno przywyknąć do faktu że opowiada o związku dwóch facetów. Dużo humoru i ciekawa fabuła, ogólnie warto obejrzeć, jeżeli nie jest się homofobikiem (lub jest się kobietą, one zdaje się lubią Yaoi). Aktualnie jestem na 25 odcinku Triguna, rewelacyjna seria, chyba sobie kupię lenonki i skombinuje czerwony płaszczyk. Jak dorosnę to też chcę żeby było za mnie 60 bilionów $ nagrody.                    

Offline Biernath_J

• +
Anime & Manga
« Odpowiedź #56 dnia: 2003-07-01 (Wto), 13:15 »
Swoją drogą co z tymi japońcami jest że co znajdę serię anime to ma 26 epizodów?

Love and Peaceeeeeeee!                    
Aż wreszcie nadchodzi ten dzień
Kiedy trzeba urwać sobie głowę
I trzymać ją mocno
Mocno
Zaciśniętą pięścią

Żeby Uwierzyli

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #57 dnia: 2003-07-01 (Wto), 13:17 »
24-26 to standard
ale sa tez dluzsze (chocby DB :wink: ) i krutsze (Lain) serie                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #58 dnia: 2003-07-01 (Wto), 13:28 »
Dobra, wiec i ja wyznam swoje grzechy :wink: . Ogladalem nastepujace Anime:

Ninja Scroll : Zdecydowanie najlepsze anime jakie bylo mi dane zobaczyc. Ten klimat... Jak dla mnie wymiata na calej lini.

Akira : Bardzo dobre ainme ale chyba jednak za bardzo przereklamowane. Spodziewalem sie czegos lepszego. Ale i tak bardzo dobre.

GITS : Hmmm... Okropnie mnie znudzil. I raczej mi sie nie podobal...

Cowboy Bebop : Jedna z lepszych seri jaka widzialem. Genialna.

I jeszcze pare innych takich tam :wink: . A zaczynalem od Sailor Moon :wink:                    
I chuj.

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Anime & Manga
« Odpowiedź #59 dnia: 2003-07-01 (Wto), 13:36 »
GITS : Hmmm... Okropnie mnie znudzil. I raczej mi sie nie podobal

masz na mysli film czy serial?
bo film mi osobiscie bardzo sie podobal i uwazam go za kultowy.
Co do Akiry - sredni - ciekawy zamysl ale realizacja moim zdaniem srednia (i nie chodzi mi tylko o grafe) koncowka pozostaje dlamnie niezrozumiala... :roll: