Autor Wątek: Jaka choinka na święta? :)  (Przeczytany 7516 razy)

Offline SAVER

• ++
Jaka choinka na święta? :)
« dnia: 2003-12-20 (Sob), 19:45 »
Właśnie. Jaką choinkę wybraliście(lub wybierzecie) na święta?

Jak jak co roku wybrałem naturalną - nie ma to jak zapach świeżej choinki w czasie świąt :-D To jest między innymi ten smak i atmosfera świąt :)

Sprawiłem sobie właśnie dzisiaj choinkę - świerk srebrny , 2,5 m wysokości  :P
Jest piękna i pachnąca  :naugh:                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-12-20 (Sob), 19:57 »
jak co roku sztuczna, mamy w zwyczaju dluga ja trzymac, wiec kupa igiel na podlodze bylaby niewskazana :D poza tym w obu pokojach (moim i salonie - choinki sa 2) jest takie rozmieszczenie mebli ktore nie pozwala na postawienie choinki na srodku pokoju, wiec obie wisza pod sufitem :)                    

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline gramisan

• ++
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-12-20 (Sob), 20:54 »
Oczywiście wybrałem naturalną, parę razy mieliśmy na święta sztuczną i w ogóle nie czuło się zapachu świąt :twisted: . A co do tego, że ktoś nie lubi żywych, bo nie chce mieć na podłodze kupy igiełek, to muszę powiedzieć, że dobrze wybrana nie powinna się sypać przynajmniej przez miesiąc. Rok temu moja mama dokonała świetnego wyboru i praktycznie przez 1,5 miesiąca nie widziałem ani jednaj na podłodze :wink: .                    
"Non omnis moriar"

Reset-Forever - kultowy zin

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-12-20 (Sob), 21:35 »
Tylko i wyłącznie sztuczna. Igły na dywanie dałoby się jeszcze znieść, ale ścinanie drzewa tylko po to, żeby postało trochę w domu a potem zwiędło, jest dla mnie zwyczajną głupotą. Jak chcę powąchać choinkę to idę do lasu.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-12-20 (Sob), 21:44 »
Tylko i wyłącznie sztuczna. Igły na dywanie dałoby się jeszcze znieść, ale ścinanie drzewa tylko po to, żeby postało trochę w domu a potem zwiędło, jest dla mnie zwyczajną głupotą. Jak chcę powąchać choinkę to idę do lasu.

Ależ ty pragmatyczny Olhado, nawet w święta :| Wyluzuj się troche chłopie - w końcu są święta ;)                    

Offline keksik

• +
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-12-20 (Sob), 22:24 »
Ja pamietam od malego, ze u nas zawsze stala taka ogromna, sztuczna choinka. Bylo na niej mnostwo bombek, swiatelek, lancuchow itp. zawsze wygladala booosko  :D
Chcialabym zywo choinke :( budzic sie rano i czuc w calym domu zapach igiel... hmm.. ale niestety.. w zapachu tkwi problem :( jestesm alergikiem i potem mam katar vs kaszel :/                    
Legia Warszawa Mistrzem.

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-12-20 (Sob), 22:37 »
Jakby wam świąteczna tradycja nakazywała kopnąć sąsiada w dupę to byście łazili i się kopali i mówili \"świąteczny nastrój!\"                    
w stanie spoczynku

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-12-20 (Sob), 22:42 »
jesli chcecie miec zapach, to zawsze mozna spryskac choinke dezodorantem czy odswiezaczem powietrza w spray\'u :D tylko uwaga na prad ;)                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-12-20 (Sob), 23:55 »
Można też włączyć do kontaktu odświeżacz powietrza o zapachu leśnym, który pachnie nawet ładniej, niż prawdziwy las. Nie trzeba zaraz dewastować lasu.                    
w stanie spoczynku

Offline mucika

• +
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-12-21 (Nie), 00:05 »
Można też włączyć do kontaktu odświeżacz powietrza o zapachu leśnym, który pachnie nawet ładniej, niż prawdziwy las. Nie trzeba zaraz dewastować lasu.

ee i tak zawsze beda scinac  drzewka nie zaleznie od tego czy ja kupie zywa choinke czy sztuczna... aha a  pozatym ja co roku mam zywa z dzialki mojej .... wole zywa , bo obok sniegu najlepiej tworzy klimat :P (a pozatym kupa z klimatu  bedzie bo sniegu nie ma )                    
Członek BBC !:) !!!  
MUCIKA IS DA FREAKA !!!!!!!!!!!!:P

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-12-21 (Nie), 00:12 »

ee i tak zawsze beda scinac  drzewka nie zaleznie od tego czy ja kupie zywa choinke czy sztuczna... aha a  pozatym ja co roku mam zywa z dzialki mojej .... wole zywa , bo obok sniegu najlepiej tworzy klimat :P (a pozatym kupa z klimatu  bedzie bo sniegu nie ma )

Popieram mucika  :biggt:  W dodatku Olhado zapewne nie wie ,że istnieje coś takiego jak specjalne plantacje choinek :D Więc de facto lasu się nie dewastuje.

No chyba że ktoś osobiście się z toporkiem do lasu wybierze :-D :hihi:                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-12-21 (Nie), 03:36 »
już wystarczy, że się karp wycierpi

pozatym popyt na naturale tworzy podaż nielegali, a takie to potrafią być zcięte z czybka dorosłego drzewa, nieodwracalnie je kalecząc (wersja dla materialistów: wartość czyjegoś drewna spada)

a sztuczną kupi się raz i pomyślmy ile roboty zaoszczędzimy :biggt:
nie trzeba co roku marznąć na mrocie by kupić choinkę która potem usycha, nie trzeba jej wyrzucać, nie trzeba podlewać, kupować porządnego stojaka                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-12-21 (Nie), 09:56 »
Ja zawsze mam w domu naturlaną choinkę. Zdecydowanie sympatyczniejsza atmosfera jest gdy czuć zapach drzewka w domu. Właśnie dzisiaj idę kupować jakąś.                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline _lili_

• +
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-12-21 (Nie), 22:53 »
obie choinki wisza pod sufitem

yy.. jak to pod sufitem? do gory nogami? :shock2: :wink: :D.. ale tak na powaznie, to w zyciu nie widzialam choinki podwieszonej pod sufit :P

Można też włączyć do kontaktu odświeżacz powietrza o zapachu leśnym, który pachnie nawet ładniej, niż prawdziwy las.

to dziwne lasy tam u ciebie rosna :D pewnie sztuczne jakies :wink:

u mnie zazwyczaj byla naturalna choinka, zieloniutka, pachnaca, nie za duza.. ostatnie dwa razy wzieta prosto z trawnika przed domem, bo swierki-miniaturki (czy co to tam bylo :D ) okazaly sie wcale miniaturkami nie byc :wink:
a od jakiegos czasu jest sztuczna, glownie z tego wzgledu, ze dostanie naturalnej graniczy z cudem.. no i tak zamiast do lasu idzie sie po choinke do piwnicy :wink:                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-12-21 (Nie), 23:18 »
a od jakiegos czasu jest sztuczna, glownie z tego wzgledu, ze dostanie naturalnej graniczy z cudem
waćpanna śmie sobie żartować :?:                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline keksik

• +
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-12-21 (Nie), 23:56 »
obie choinki wisza pod sufitem

yy.. jak to pod sufitem? do gory nogami? :shock2: :wink: :D.. ale tak na powaznie, to w zyciu nie widzialam choinki podwieszonej pod sufit :P  

No chyba.. ten czupek choinki (tak gdzie zwykle sie zawiesza gwiazde ;)  ==> no.. w moim przypadku  :wink:  :D ) wiesza sie na takim chaczyku, ktory wystaje z sufitu  :wink:  :-D                    
Legia Warszawa Mistrzem.

Offline _lili_

• +
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-12-22 (Pon), 00:23 »
a od jakiegos czasu jest sztuczna, glownie z tego wzgledu, ze dostanie naturalnej graniczy z cudem

nie :] zartowac lubie, ale tym razem sobie odpuscilam :D ... jakies swierki coprawda rosna w parku, ale nie wypada wziac :wink: :D :D..

=> keksik, tak wlasnie myslalam.. ale.. kurcze, jak tak stanac pod ta choinka, to tylko podstawke widac :D.. i gdzie to sie ta choinke wiesza? nad stolem?? :D no i chyba tylko sztuczne, bo z naturalna bylby klopot.. rany, zdecydowanie latwiej zrobic jej gdzies miejsce na podlodze :wink: :D                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-12-22 (Pon), 01:09 »
nie :] zartowac lubie, ale tym razem sobie odpuscilam :D ... jakies swierki coprawda rosna w parku, ale nie wypada wziac :wink: :D :D..
jak w sobote szedłem to auchana ktoś miał całe podrówko i pół chodznika zawalone choinkami na sprzedarz
a może zamiast chcieć dostawać można chcieć kupić ;)                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-12-22 (Pon), 01:25 »
lili --> nie, nie widac podstawki, bo jej nie ma, od spodu widac bombki, lancuchy, lampki... no, normalka :D a choinka w moim pokoju wisi kolo okna, tak mniej wiecej na srodku sciany, a w salonie kolo TV... i jednoczesnie tez kolo okna... ale nie na srodku pokoju i nie nad zadnym stolem :D                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-12-22 (Pon), 06:40 »
Ja jestem wyjątkowy i nie będę miał w tym roku choinki :)                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-12-22 (Pon), 15:07 »

Taa... a świstak siedzi i zawija je w te sreberka :D :hihi:                    

Offline keksik

• +
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-12-22 (Pon), 19:30 »

:shock2:
a gdzie ma sw. Mikolaj zostawiac prezenty?
Bozne Narodzenie bez choinki?
cosik sciemniasz...  :wink:                    
Legia Warszawa Mistrzem.

Offline Saima

• DKMiści
  • +
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-12-22 (Pon), 19:40 »
gdyby to ode mnie zalezalo-mialabym zywa choinke w domq  :D..ale niestety- moja mama jest \"nieprzejednana\" i co roku stawiamy sztuczna.. :wink:
btw. na jakei kolory stroicie choinki? ja w tym roku mam czerwono-zlota  :-D                    
"Pod powierzchnią zmiennych zjawisk wszystko jest jednym"
"Whatever women do they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult." Charlotte Whitton

Offline keksik

• +
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-12-22 (Pon), 19:44 »
na jakei kolory stroicie choinki? ja w tym roku mam czerwono-zlota  :-D

Hmm.. ja to na ogol mam b. kolorowa choineczke. ;) :D jest zolty, niebieski, zielony, czerowny... no kazdy kolorek :P
Ale stwierdzam, ze raczej kroluje srebrny.  :D  :biggt:                    
Legia Warszawa Mistrzem.

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-12-22 (Pon), 19:53 »
u mnie jest srebrno-zloto-niebieska, w salonie roznokolorowa :)                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-12-22 (Pon), 19:56 »
A u mnie jest biało-czerwona :) z paroma elementami złotymi,niebieskimi i srebrnymi.
Właśnie dzisiaj ją ubierałem :-D                    

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-12-22 (Pon), 19:57 »
u mnie tak sztuczna w dużym pokoju ubrana na czerwono a u mnie jakaś gałąż wisząca w oknie ustrojona na niebiesko + kilka bombek na firance :D                    

Offline _lili_

• +
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-12-22 (Pon), 20:14 »
no, normalka :D  

tak, tak... jasne :wink:

=> Pumbus, nie mialabym nic przeciwko dostaniu choinki w prezencie :D, ale w tym wypadku chodzilo mi o kupienie drzewka :wink: nigdzie w okolicy nie ma Auchanu i to pewnie dlatego klopot z drzewkiem :D

na jakei kolory stroicie choinki? ja w tym roku mam czerwono-zlota  :-D

:biggt: u mnie dokladnie tak samo.. tylko jedna jest srebrana i wisi na samym srodeczku.. to moja ulubiona i nie mogloby byc inaczej :wink: :D                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-12-22 (Pon), 20:17 »
A moja jest zielona :wink: . Za to bombki i łańcuchy będą różnokolorowe - nie lubię monochromatycznych choinek.                    
w stanie spoczynku

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-12-22 (Pon), 20:20 »
no, normalka :D  

tak, tak... jasne :wink:

To nie wiesz, ze dawnej choinki wisialy tylko w ten sposob? Nie bylo normalnie stojacych na podlodze/stole :D                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-12-22 (Pon), 20:21 »
To wy juz macie choinki? :o
Moja jest jeszcze w piwnicy i czeka. :D                    
...

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-12-22 (Pon), 20:22 »
A u mnie jest biało-czerwona :) z paroma elementami złotymi,niebieskimi i srebrnymi.
Właśnie dzisiaj ją ubierałem :-D
patriotycznie  :naugh:  

ja zawsze zakładam na choinkę wszystko co się sa :D
tak na jedną choinkę wchodzi z 6 pudeł bombek, łańcuchów i lapmek                    

Offline Tirith

• +
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-12-23 (Wto), 02:30 »
ja mam malenka (okolo metra wysokosci) choineczne, na ktorej miesci sie jeden szkur swiatelek, 4 bombki, szpic, maly mikolajek i dwa lancuchy ;] (wszystko czerwone i tylko jeden lancuch srebrny ;) )                    
\"To co czynimy , nie jest nigdy rozumiane , tylko chwalone lub ganione. \"
F. W. Nietzsche

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-12-23 (Wto), 02:37 »
To wy juz macie choinki? :o
Moja jest jeszcze w piwnicy i czeka. :D

Moja też. Wyciągamy ją i ubieramy na Wigilię dopiero (co jest poniekąd głupie, bo w Wigilię i tak jest dużo roboty, a do tego dochodzi post, który jednak trochę osłabia...). A rozbieramy kiedy nam się zachce :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline Bienio

• +
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-12-23 (Wto), 12:26 »
U mnie jak co rok sztuczna- można ją długo trzymać...                    

Offline Davsar

• ++
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-12-23 (Wto), 12:55 »
U mnie też sztuczna. Nie trzeba co roku kupować nowej, spokojnie sobie leży w piwnicy. :D                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-12-23 (Wto), 13:09 »
hm...
przudało by się jakąś kupić
bo w tej chwili nie mam żadnej w domu :D                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-12-23 (Wto), 16:40 »
Decyzja zapadła - nie będzie choinki :)

Nie ma gdzie tego badyla wstawić, a żywa kłaczy, a sztuczna jest gówniana. Poza tym oszczędzi się troszkę :)                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-12-23 (Wto), 16:49 »
A moja wlasnie czeka na ubranie, ale jeszcze jest czas. :D
Moze w tym roku, w koncu sie za to wezme. :hihi:                    
...

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-12-23 (Wto), 17:10 »
Hej, masz przecież czas do Wielkanocy... chyba :wink: :hihi:                    
w stanie spoczynku

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-12-23 (Wto), 18:54 »
a ja dzisiaj kupłem
je niecały mert i jest w doniczce
jak się będzie podlewać, to może wytrzyma do następnego roku :D                    

Offline [omega]

• ++
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-12-23 (Wto), 23:30 »
Dzis kupilismy chojaka - \"trueskulowa\". Musialm to ustrojstwo niesc jedna reka a wielkie jest bydle - teraz mam cala czerwona lape od mnostwa ukluc igiel. Z godzine temu ja ojciec ubral i jest swiatecznie - i tak z ranca wyjezdzamy.
W ogole to optymalnych swiat zycze - nie moga byc idealne ale niech beda najlepsze jakie moga byc - optymalne i tyle. Ja dorwalem zajebista muza wlasnie - ide zrobic kanapy i pogram bo 2 dni bede odciety od swiata - Świateczne Tejoo!                    

C1

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-12-24 (Śro), 15:13 »
\"]Dzis kupilismy chojaka - \"trueskulowa\".

Cóż to znaczy?  :?:  Czyżby żywa choinka? :)

Musialm to ustrojstwo niesc jedna reka a wielkie jest bydle - teraz mam cala czerwona lape od mnostwa ukluc igiel. Z godzine temu ja ojciec ubral i jest swiatecznie - i tak z ranca wyjezdzamy.

Wielkie :-D A dokładnie? Moja choinka ma 2,5 m wysokości.

W ogole to optymalnych swiat zycze - nie moga byc idealne ale niech beda najlepsze jakie moga byc - optymalne i tyle. Ja dorwalem zajebista muza wlasnie - ide zrobic kanapy i pogram bo 2 dni bede odciety od swiata - Świateczne Tejoo!

I nawzajem :-D Życzę ci żeby te święta były dla ciebie przyjemne i... optymalne ;)
Święta nie są takie złe :P                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-12-25 (Czw), 21:05 »
moja sztuczna i jarmarcznie-wielokolorowa. ale jak już będę mieszkał sam (ewentualnie w parze ;P) to będę miał choinkę prawdziwą (i tak zaznaczyłem w ankiecie) i jedno-, góra dwukolorową, z gustownie dobranymi elementami wystroju... no cóż, taki już ze mnie esteta mały. ;P                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline [omega]

• ++
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-12-26 (Pią), 21:09 »
SAVER- chojak prawdziwy, ma gdzies 2,5 metra a caly trud z niesieniem polega nie tyle na tym, ze jest ciezka lecz nieporeczna i jak wspomnialem musialem niesc jedna reka.
U rodzinki byla fajna choina - ubrana w kolorowe (zlote i srebrne) szyszki i swiatelka jednokolorowe - tak minimalistycznie ale ladnie i dosc oryginalnie.

Za zyczenia dziekuje - jakos wytrzymalem - nawet nie takie gowno w TV bylo  :twisted:

Tylko wujas ktory jest ksiedzem spytal sie czy koszulka moja cos oznacza (a raczej logo)
Niby moglem do swiatecznej kolacji zalozycz cos powazniejszego niz koszulke z devil cat\'em ale to moja ulubiona koszulka, wiec olac.
Jak znam zycie chojak bedzie stal dluuugo.

Pod devil catem byl link do niego ale okazuje sie ze niekoniecznie pokazywal to co mial pokazywac - pozniej wrzuce jakis porzadniejszy jak mi sie bedzie chcialo.                    

C1