Autor Wątek: Czy Małysz sięgnie po kryształową kulę...  (Przeczytany 5708 razy)

Offline SAVER

• ++
Czy Małysz sięgnie po kryształową kulę...
« dnia: 2003-11-29 (Sob), 20:15 »
...4 raz z rzędu? :)

Uważam,że po udanym początku sezonu - drugie miejsce w Kussamo :-D Adam Małysz ma
spore szanse by po raz 4 z rzędu sięgnąć po mistrzostwo.

Wiem, wiem 3 razy z rzędu kryształowa kula to fenomenalny wyczyn i to pierwszy w historii :D

Ale nasze apetyty zostały rozbudzone na nowo, małyszo-mania rusza znowu :D

Widzę spore szanse - oczywiście to początek sezonu i niczego nie należy przesądzać,ale tak:

- Niemcy póki co skaczą słabo

- Austriacy i Finowie - tak sobie zwłaszcza młodzi

A wy jak sądzicie? :)

Edit. tym                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Szczur

• ++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-11-29 (Sob), 20:20 »
Nie mam pojęcia... Na takie pytania nikt nie zna odpowiedzi... Zresztą... Powiedziałbym, ale gdzieś zapodziała się moja kryształowa kula...  :wink:
BTW, któryś ze skoczków się podobno połamał! Biedak...                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-11-29 (Sob), 20:22 »
Oj Thomas Morgenstern, szkoda go bo mlody byl. A Adas jakies tam szanse ma, ale watpie zeby mu sie udalo (obym sie mylil)                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-11-29 (Sob), 20:23 »
Na poczatku sezonu trudno jest trafinei prognozowac... Jednak sadze, ze Adam Małysz ma duże szanse. Nie skacze on już co prawda tak dobrze jak w sezonie w ktorym zdobyl pierwsza kryształową kole, ale skacze równo. I to jest jego +. Bo inni zawodnicy maja takie jakby przyrosty formy, co jakis czas i sa przez ten czas nie pokonani (najczesciej jakies za 3 konkursy). A pozniej przychodzi dolek i jest dupa :D A taki Malysz po cichaczu wysuwa sei na prowadzenie w ogolniej kwalisyfikacji. Zawsze w pierwszej 10, czesto 5. To jest to.

Sezon zapowiada sie ciekawie... W tym roku jednak chyab Austryjacy nei beda juz tacy dobrzy jak w zeszlym roku. Chociaz moga ans zaskoczyc.
Pozostaj jeszcze Finowie, Norwegowie, Slowacy i Niemcy. Moim zdaniem te nacje (nie liczac Polski) beda gorowac w tym sezonie

Widzielsicie dzisiaj ten upadek? :huh:                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-11-29 (Sob), 20:31 »
Widzielsicie dzisiaj ten upadek?

Oj tak... wygladało to przerażająco...  :shock2: niewiadomo co z Morgenstarnem będzie, niewiadomo czy z tego wyjdzie :|
Szkoda go... ale wszystkiemu winni organizatorzy - musiało dojśc do tragedii żeby przerwano zawody.
Cały czas interesy sponsorów są stawiane wyżej niż życie i zdrowie zawodników.

BTW: Dobrze że Tajner ma trochę oleju w głowie i miał przygotowane ewentualne wycofanie Małysza żeby go nie narażać.                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-11-29 (Sob), 22:40 »
Brzmi to niesamowicie, ale podobno poza zlamanym palcem i ogolnymi potluczeniami nic mu sie nie stalo, mial chlopak cholerne szczescie... upadek z 5 metrow na snieg.. ajjjj :|                    

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline Simon

• +
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-11-29 (Sob), 22:41 »
Podobno złamał nogę, chociaż wyglądało to groźniej, sezon ma z głowy i nie wiadomo czy nie odbije mu się to na psychice, po czymś takim, ale jest jeszcze młody i wszystko przed nim. Cały numer polega na tym, że trenerzy w tym sezonie nie dostają informacji jak silny jest wiatr i przez to nie wstrzymywali konkursu, inaczej nie doszłoby do wypadku. Co tam zdrowie człowieka. THE SHOW MUST GO ON!                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-11-29 (Sob), 23:30 »
To w koncu noga czy palec? Najpierw faktycznie slyszalem o nodze, ale potem podobnio okazalo sie, ze tylko palec                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-11-30 (Nie), 00:14 »
Cały numer polega na tym, że trenerzy w tym sezonie nie dostają informacji jak silny jest wiatr i przez to nie wstrzymywali konkursu, inaczej nie doszłoby do wypadku. Co tam zdrowie człowieka. THE SHOW MUST GO ON!

Przecież wprowadzili to po to żeby właśnie nie było manipulacji z puszczaniem zawodnika przy dobrych warunkach itp.
I bardzo dobrze.

Nie pamiętasz co w zeszłym roku wyprawawiał Hess z Hannavaldem ? :evil:

Natomiast decyzja czy wstrzymać zawody czy nie z powodu to zupełnie inna sprawa - tu wchodzą pieniądze sponsorów,którzy stoją czasami jeszcze wyżej od trenerów.
Jak w każdym sporcie wyczynowym liczy się KASA.                    

Offline Simon

• +
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-11-30 (Nie), 01:14 »
Emill-] Pewnie się rano dowiemy
Przecież wprowadzili to po to żeby właśnie nie było manipulacji z puszczaniem zawodnika przy dobrych warunkach itp.  
I bardzo dobrze.

A potem ludzie sobie różne rzeczy łamią np. kości.
Jak w każdym sporcie wyczynowym liczy się KASA.
No nie wiem jak ty ale ja to cały czas miałem na myśli.  :twisted: A te dwie sprawy są ze sobą związane.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-11-30 (Nie), 02:26 »
a pewnie że sięgnie, przecierz to jest jego celem!

a co do tego wypadku - jak to mawiał forest gump - shit happens
pozatym NIE DA się się stwierdzić czy ja to wina, trener powie: nie było widać jaki jest wiatr, sędzia: trzeba była patrzeć jak inni zawodnicy latają, a organizator: to nie ja ustalam te przepisy                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-11-30 (Nie), 10:12 »
Dzisiaj znowu na drugim miejscu i już jest liderem pucharu świata!  :twisted: Hautamaeki dopiero na 15. pozycji! :twisted: No i Bachleda wreszcie ładnie skoczył (19. miejsce).                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-11-30 (Nie), 10:28 »
Dzisiaj znowu na drugim miejscu i już jest liderem pucharu świata!  :twisted: Hautamaeki dopiero na 15. pozycji! :twisted: No i Bachleda wreszcie ładnie skoczył (19. miejsce).

Kurde mogles ostrzec, ze oglaszasz wyniki. No bo wiesz, ja nie mam eurosportu i jestem skazany na retransmisje na jedynce  :roll:   :?                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-11-30 (Nie), 11:14 »
jeśli mam być szczery mam to głęboko gdzieś. ;P                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-11-30 (Nie), 11:36 »
jeśli mam być szczery mam to głęboko gdzieś. ;P

Nie no cos trza zrobic... Denerwuje mnie juz to jedzenie odgrzewanych kotletow z jedynki :evil:

A co do Morgenstarna, to w tvn24 pisalom, ze doznal wstrzasu mozgu i ma zlamany palec, a w jedynce mowili, ze nic sobie nie polamal, jest na obserwacji i jakos sie wylize z tego.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-11-30 (Nie), 11:40 »
eee ja mówiłem o małyszu, nie o kanałach telewizyjnych. po prostu uważam, że media robią wokół niego za dużo szumu.                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-11-30 (Nie), 11:45 »
Aha. Tosmy sie niezrozumieli :D

Rzeczywiscie media robia duzy szum wokol Malysza. Ale moze dlatego, ze do niedawna byl on jedyna osoba, ktora potrafila pokazac za granica, ze Polacy cos jeszcze potrafia?
Mi tam to nieprzeszkadza. Ogladalem skoki przed ta slawa Malysza i bede ogladal nadal. Poprostu fajna dyscypilna moim zdaniem.                    

Offline Simon

• +
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-11-30 (Nie), 11:52 »

Rzeczywiscie media robia duzy szum wokol Malysza. Ale moze dlatego, ze do niedawna byl on jedyna osoba, ktora potrafila pokazac za granica, ze Polacy cos jeszcze potrafia?

Zmieniło się coś w tym temacie, bo nie zauważyłem?                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-11-30 (Nie), 11:56 »

Zmieniło się coś w tym temacie, bo nie zauważyłem?

I tak i nie. Czasami zdarzaja sie krotko trwale sokcesy polskich sportowcow. Np. siatkarki, Pudzianowski, Gorklin...                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-11-30 (Nie), 15:35 »
No, a poza tym mamy przeciez repreze pilki noznej, ktora wyslala Wlochow na ksiezyc  :D a Pudzianowski nadal jest w formie :)                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-11-30 (Nie), 17:16 »

Kurde mogles ostrzec, ze oglaszasz wyniki. No bo wiesz, ja nie mam eurosportu i jestem skazany na retransmisje na jedynce  :roll:   :?

Ale nie było na żywo na Eurosporcie, informację miałem z wp.pl. :nod:                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline MJ

• +
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-11-30 (Nie), 21:16 »
hehe... Polacy sa the best. Ja jestem optymista i wierze w naszego poszciwego Małysza. Jezeli nawet nie zdobedzie pucharu to i tak jest dla mnie najlepszy. :D                    
\"Jeżeli A jest sukcesem życiowym, wówczas A równa się x plus y plus z. Praca to x; y to zabawa; a z znaczy trzymać język za zębami.\"
-Albert Einstein

\"Jestem nie tylko pacyfistą, ale wojującym pacyfistą. Chcę walczyć o pokój. Nic nie położy kresu wojnom, jeśli ludzie sami nie odmówią swego w nich udziału.\"

-Albert Einstein

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-11-30 (Nie), 21:36 »
Jezeli nawet nie zdobedzie pucharu to i tak jest dla mnie najlepszy. :D

Wypluj te słowa natychmiast! :) I odpukaj w niemalowane :D                    

Offline maxav

• +
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-12-01 (Pon), 15:23 »
Dla mnie skoki są nadzwyczajniej w świecie nudne.Do prawdziwych emocji dochodzi po niekończących się skokach miernot sportowych które i tak nic nie osiągną.Na godzinę transmisji telewizyjnej przypada 6-7 m. prawdziwych emocji.Dla porównania w piłce nożnej jest to 90 minut-bo w każdym momencie ktoś może strzelić gola.Mimo to życzę Małyszowi sukcesów-chociaż nie będe go oglądać.                    
\"Nie staraj się zrozumieć wszystkiego,bo wszystko stanie się niezrozumiałe\"

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-12-01 (Pon), 16:47 »
A wyobraz sobie, ze zawsze ktos sie moze wywalic. ;)
I juz jest co ogladac. ;)

Ale prawda... Odkad Malysz dobrze skacze, wszyscy czekaja tylko na jego skoki... a to nie o to chodzi.
Zreszta ja ogladam skoki juz od paru ladnych lat. Z naciskiem na ogladam, bo to nie jest widowiskowy sport... wiec i nie ma sie czym tak bardzo podniecac. Pooglada sie i tyle. :P

BTW... Pilka nozna jest dla mnie strasznie nudna. :P

A co do Malysza... Moze zdobyc, ale czy zdobedzie to sie zobaczy.
Dopiero poczatek sezonu, wiec forme moze jeszcze miec. Do tego dochodzi turniej 4 skoczni...
Mysle, ze ma szanse, ale juz i tak wiele osiagnal, wiec za duzo nie oczekuje od niego.                    
...

Offline keksik

• +
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-12-01 (Pon), 20:01 »
jedno powiem... napewno zdobedzie.                    
Legia Warszawa Mistrzem.

Offline Davsar

• ++
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-12-03 (Śro), 14:43 »
Według mnie Małysz zdobędzie czwarty raz z rzędu Puchar Świata. Chyba, że w jakimś innym skoczku objawi się geniusz na miarę Adama. A to jest raczej mało możliwe.                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-12-03 (Śro), 14:49 »
Według mnie Małysz zdobędzie czwarty raz z rzędu Puchar Świata. Chyba, że w jakimś innym skoczku objawi się geniusz na miarę Adama. A to jest raczej mało możliwe.

Podpisuję się pod tym :) Co więcej najważniejsze jest to ,że Małysz skacze równo przez cały sezon, a tego reszcie skoczków trochę brakuje ;)                    

• +++++
« Odpowiedź #28 dnia: 2004-01-25 (Nie), 15:11 »
Według mnie nie, 3 kule to i tak bardzo dużo, a froma osłabła                    

Offline Szczur

• ++
« Odpowiedź #29 dnia: 2004-01-25 (Nie), 16:55 »
Chuja tam zdobędzie. Spieprzył sprawę, w dodatku jest strasznie w tyle. Zresztą, trzy kule to i tak dużo.                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #30 dnia: 2004-01-25 (Nie), 17:03 »
Ma spadek formy to fakt. Ale nie należy go całkiem przekreślać. Ja liczę jeszcze,że się odbije w drugiej części sezonu i jednak zdobędzie tę kulę, jak było w zeszłym roku Jeśli nie... trudno, może będzie 2 czy trzeci ale w generalce będzie na podium :-D                    

Offline Szczur

• ++
« Odpowiedź #31 dnia: 2004-01-25 (Nie), 18:38 »
Ale musiałby nadrobić ponad 400 punktów! Za cholerę mu się nie uda, bądźmy realistami.                    

Offline _lili_

• +
« Odpowiedź #32 dnia: 2004-01-25 (Nie), 22:59 »
Nie ponad 400 a prawie 400 ;) (chyba :roll: ) Cóż, na pierwsze miejsce nie ma już co liczyć (chyba, że zacznie skakać po 150m ;) ), ale na trzecie mógłby się jeszcze jakoś załapać, a to przecież zupełnie nieźle. Jakby nie było, to na szczęście nie okazał się kolejną gwiazdą jednego sezonu i nawet gdyby (tfu, tfu) miał prędko po kolejne zwycięstwo nie sięgnąć, sławy mu nie ubędzie.
Tak, tak.. drugiego Pana Wołodyjowskiego i Małysza to nigdzie nie mają ;)