Autor Wątek: Czy uczylibyscie sie gdyby szkoły nie było?  (Przeczytany 4459 razy)

Offline MJ

• +
Czy uczylibyscie sie gdyby szkoły nie było?
« dnia: 2003-11-28 (Pią), 22:06 »
hehe... po co ja zadaje takie pytanie. Jasne ze bym sie nie uczył! No moze troche zebym nie był idiota ale bym sie nie uczył matmy ,chemi ani fizy! hehe... a wy co byscie zrobily gdyby szkoły nie było?  :D  

pozdroofka[shadow=red:f631eb7d8b] MJ[/shadow:f631eb7d8b]                    
\"Jeżeli A jest sukcesem życiowym, wówczas A równa się x plus y plus z. Praca to x; y to zabawa; a z znaczy trzymać język za zębami.\"
-Albert Einstein

\"Jestem nie tylko pacyfistą, ale wojującym pacyfistą. Chcę walczyć o pokój. Nic nie położy kresu wojnom, jeśli ludzie sami nie odmówią swego w nich udziału.\"

-Albert Einstein

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-11-28 (Pią), 22:08 »
Dalej bym studiował :P                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline MJ

• +
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-11-28 (Pią), 22:11 »
he... no tak ale jak mogl bys studiowac gdymy nie było podstawówki,gimnazjum,liceum ?  :-D  W jaki sposob bys studiował ?                    
\"Jeżeli A jest sukcesem życiowym, wówczas A równa się x plus y plus z. Praca to x; y to zabawa; a z znaczy trzymać język za zębami.\"
-Albert Einstein

\"Jestem nie tylko pacyfistą, ale wojującym pacyfistą. Chcę walczyć o pokój. Nic nie położy kresu wojnom, jeśli ludzie sami nie odmówią swego w nich udziału.\"

-Albert Einstein

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-11-28 (Pią), 22:26 »
No cóż, wtedy Polska by się zamieniła w kraj jeszcze większych analfabetów i debili, a wielu ludzi by wyemigrowało w poszukiwaniu sensownej edukacji. W dwa pokolenia cały kraj by się zawalił w cholerę. Moja rodzinka prawdopodobnie też by wyemigrowała, chociaż nie mam pojęcia gdzie.                    
w stanie spoczynku

• +++++
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-11-28 (Pią), 23:26 »
Z pewnością bym do niej nie chodził  :twisted:                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-11-29 (Sob), 10:49 »
Zalezy jakby to bylo. Chodzilbym tylko na elkcje majace mi pomoc w moim zawodzie. Do tego bym nauczyl sie jeszcze czytac, pisac i liczyc.

Najlepiej by bylo gdyby ludzie cala wiedze dziedziczyli po rodzicach ;)                    

Offline ble

• +
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-11-29 (Sob), 11:28 »
A ja właśnie bym się uczył. Gdzie tylko sie by dało. Tylko, że miał bym trudniejszy dostęp do wiedzy.
Ja po prostu lubie wiedzieć :) A najlepiej się uczę, jak się uczę dla siebie. Nie na jakiś sprawdzian, kartkówke, czy coś tam innego.  No i oczywiście przedmiot musi mnie interesować. Dużo lepiej samem sobie przeczytać np. książke do geografii, niż uczyć się, żeby zdać.                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-11-29 (Sob), 20:25 »

Najlepiej by bylo gdyby ludzie cala wiedze dziedziczyli po rodzicach ;)

Heh za parę lat to będzie możliwe :-D Według ostatnich doniesień z badań w genetyce - pozano już cały genom(DNA) człowieka.

Poznano nie znaczy że rozszyfrowano wszystkie geny, ale spora już część jest rozszyfrowana.

Za parę lat jak tylko poznają gen odpowiaedziany za dziedziczeniw wiedzy to tylko małe ukłucie i... będziemy oświeceni :D

Pewnie za jakieś 30 lat to się dokona :)                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-11-29 (Sob), 20:30 »
Tylko, zeby dzieci dzieciczyl wiedze, a nie wspomnienia :D

Niechcialbym, zeby moje dzieci wiedzialy co ich tatus wyrabial w mlodosci ;)                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-11-29 (Sob), 20:39 »
Czytalbym ksiazki, cale masy ksiazek o tym co mnie interesuje. Natomiast nie uczylbym sie pierdol. Ekonomia, historia, fizyka - o tym bym czytal pewno :D                    

Offline Paweł Romanowicz

• +
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-11-29 (Sob), 21:55 »
Myślę, że na początku czytałbym o tym, co mnie interesuje, ale  wiekiem chciałbym opgłębić wiedzę w innych sprawach, żeby wiedzieć na przykład, czemu jabłko mi na głowę spada.                    

Offline Psedlo`s

• ++
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-11-29 (Sob), 22:42 »
Oj, tego to ja niewiem. Niemoge powiedzieć, że bym sie uczył, bo niechce kłamać, a czy niczego bym nie robił, tego też nie jestem pewien, ale moge powiedzieć, że chciałbym sie wtedy czegoś uczyć, darować sobie języki (a przynajmniej niemiecki) zrezygnował z tego co nielubie i umieć niebędę a reszte z asją bym chciał poznawać, ale pewności nie mam, bo więcej sie namęcze, żeby czegoś niezrobić, niż bym sie namęczył robiąc ro ;)                    
solitaire:18494 39s

Offline Simon

• +
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-11-29 (Sob), 23:53 »
A ja właśnie bym się uczył. Gdzie tylko sie by dało. Tylko, że miał bym trudniejszy dostęp do wiedzy.
Ja po prostu lubie wiedzieć :) A najlepiej się uczę, jak się uczę dla siebie. Nie na jakiś sprawdzian, kartkówke, czy coś tam innego.  No i oczywiście przedmiot musi mnie interesować. Dużo lepiej samem sobie przeczytać np. książke do geografii, niż uczyć się, żeby zdać.

A mnie odwrotnie, sprawdzanie wiedzy mobilizuje, jasne dużo lepiej samemu zdobyć interesującą nas wiedzę, łatwiej wchodzi, ale przy tym jest dużo nudnej wiedzy, którą trzeba opanować i wykuć na pamięć a nie szukać w razie potrzeby po książkach. Wątpię też czy w dzisiejszych czasach jest możliwe mieć tyle samozaparcia żeby zostać samemu specjalistą w danej dziedzinie. Zresztą, po co wyważać otwarte drzwi? Kto jak to, ale wykładowca wie, co jest przydatne, weźmy na przykład taką geometrię analityczną w przestrzeni. Uczysz się sam, otwierasz książkę a tam pełno wzorów, które są niepotrzebne, bo praktycznie wszystko można załatwić na wektorach, ale o tym nie wiesz, tracisz czas i zaśmiecasz sobie głowę, po co? Można łatwiej i szybciej, trzeba tylko posłuchać takiego jednego gościa. Dlatego wolę istniejący system.                    

Offline Maxwell

• +
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-11-30 (Nie), 00:06 »
simon: ta, a pozniej przenosisz sie do innej szkoly i uczy cie profesor, ktory woli tradycyjnie, z ksiazki. i zaleglosci takie, ze \'idz pan w dluga i nie wracaj\', heh.

to taki maly offtopic.

m.                    
wave your hands in the air like you dont care!

Offline Simon

• +
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-11-30 (Nie), 00:40 »
simon: ta, a pozniej przenosisz sie do innej szkoly i uczy cie profesor, ktory woli tradycyjnie, z ksiazki. i zaleglosci takie, ze \'idz pan w dluga i nie wracaj\', heh.

to taki maly offtopic.

m.
1)
Jak się dotychczas zorientowałem, na matematyce liczy się wynik i poprawna dedukcja, można szybciej i można dłużej, nikt nie zabrania. Jeżeli metoda jest poprawna to nie może mieć żadnych zastrzeżeń. Studia to wreszcie etap nauki, w którym głowa się do czegoś przydaje.
2)Jak się zaliczy raz jeden przedmiot to potem można sobie przepisać ocenę w razie robienia jeszcze jednego kierunku czy jego zmiany, a jak się nie zaliczy to rzeczywiście trzeba się jednak jeszcze czegoś nauczyć  :jeste: .                    

Offline Maxwell

• +
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-11-30 (Nie), 01:31 »
simon: wszystko zalezy od czlowieka, jaki bedzie cie uczyl. uwierz, ze sa i tacy, dla ktorych poprawny wynik bez rozwiazania \'tak jak oni chca\' jest wart niewiele.
na szczescie takich to chyba jednak coraz mniej.                    
wave your hands in the air like you dont care!

Offline Davsar

• ++
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-11-30 (Nie), 09:45 »
Nie wiem czy bym się uczył. Pewnie nie, bo nie było się, z czego uczyć, bo nikt nie umiałby napisać nawet jednego poprawnego zdania. A zresztą przecież lenistwo to stan błogosławiony. :D                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-11-30 (Nie), 10:22 »
Ja bym się uczył, ale jedynie rzeczy, które uznałbym za potrzebne. Na pewno nie edukowałbym się o niczym związanym z biologią czy chemią. Po kiego mi wiedza o jakichś pantofelkach? :? Matematyki za to na pewno bym się uczył, bo jest to najrozsądniejsza z nauk. Tutaj nie ma miejsca na jakieś interpretacje i niezgodności. Przecież zawsze 2*2 będzie wynosiło 5. :P                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-11-30 (Nie), 11:13 »
nie ma takiej możliwości żeby nie było szkół. jeśli, natomiast, szkoła przestałaby być obowiązkowa to ja oczywiście nadal uczyłbym się po staremu. bez wiedzy jesteś raczej nikim, takie \"mniej niż zero\". ;}                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-11-30 (Nie), 11:54 »
gdyby nie bylo szkol, to zaraz znalazl by sie ktos kto by takowa zalozyl. i chwala mu za to                    

Offline ble

• +
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-11-30 (Nie), 17:01 »
Simon --] Ja też wolę tak jak jest :) To po co były tworzone te wzory o których mówisz? Muszą być przecież do czegoś potrzebne.                    

Offline MJ

• +
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-12-01 (Pon), 10:48 »
he... ale wez pod uwage jedna sprawe. Mogl by sie uczyc Ble w domu ,a nie bylo by czegas takiego jak szkoła. Moze miagłbys uczyc sie bezposrednio poprzez kompa a szkoła cie tak jakby zmusza do nauki. Gdybys uczuł sie przed  kompem to  hm... uczyl bys sie kiedy chcesz i czego chcesz a co najlepsze to nie dostawałbys ocen za swoja nauke. :D Co byscoe woleli kompa czy bude? :lol:                    
-Albert Einstein

-Albert Einstein

Offline mmxY2k

• +
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-12-01 (Pon), 10:56 »
jesli by bylo discovery lub jakis inny program \"edukacyjny\" to pewnie tak he he                    
LEPIEJ UMRZEĆ STOJĄC NIŻ ŻYĆ NA KOLANACH      

ANTIQUUS AMOR CANCER EST, SED TEMPUS OMNIA VULNERA SANAT  TAMEN, ETIAM SANATO VULNERE CICATRIX MANET

Offline keksik

• +
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-12-01 (Pon), 19:15 »
ja bym sie nauczyla jedynie podstaw, co to slonce i ziema, nauczylabym sie pisac, czytac i liczyc. reszte bym wycztala w gazetach oraz ksiazkach i obejrzala w TV.                    
Legia Warszawa Mistrzem.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-12-01 (Pon), 22:06 »
To byś była wyjątkowo ciekawym partnerem do rozmowy

(nie mogę się powstrzymać i jestem niegrzeczny, ale Jesus King Christ!)                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Syber

• +
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-12-02 (Wto), 13:34 »
Z tego co wiem czlowiek uczy sie cale zycie...A jak by nie bylo szkoly to pewno bym sie uczyl ale nie tego co w szkole wykladaja!! No ale nauka jest nauka...                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline Simon

• +
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-12-05 (Pią), 20:17 »
Simon --] Ja też wolę tak jak jest :) To po co były tworzone te wzory o których mówisz? Muszą być przecież do czegoś potrzebne.

Właściwie tego nie wiem :D, nie twierdzę, że w matematyce można się obyć bez wzorów, ale jest dużo niepotrzebnych śmieci wręcz wydłużających czas liczenia. Koledzy, którzy trafili do innego wykładowcy mają zeszyciki ze wzorami... Myślę, że trafiłem dużo lepiej. Chociaż czas pokaże.  8)                    

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-12-05 (Pią), 23:49 »
Nie, myślę, że nie. Nie, żeby to była większa strata, bo chodzę do szkoły, a i tak nic nie umiem. Jak zmienić kontakt? Albo wypełnić PIT-a? Nie mam pojęcia. Ale wiem, co to są logarytmy, i że Słowacki był Wielkim Poetą.

Fajnie, bez tego nie potrafiłbym wsiąść do autobusu.                    

Offline _lili_

• +
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-12-06 (Sob), 01:15 »
oj.. owszem.. moze wreszcie moglabym nauczyc sie rzeczy, na ktore teraz brakuje mi czasu :| ..
chociaz chcialabym, zeby jednak byla jaks.. hmm.. instytucja (:D) gdzie uczyliby pisac, czytac itd, bo to podstawa, a samemu raczej trudno by sie bylo tego nauczyc:] no i oczywiscie musialby istniec szeroki i latwy dostep do wszelkich rodzajow informacji, zeby kazdy kto by chcial, nie mial problemu z ich zdobyciem.. no i ktos, kto by wyjasnil, lub pomogl rozwiazac jakis problem czy odpowiedzial na pytanie, bo tych pewnie by nie brakowalo.. skomplikowane to troche :D moze jednak niech ta szkola sobie bedzie :D

=>kacper.. wiecej szacunku dla dziadka pantofelka :wink: no i na biologii robi sie rozne fajne rzeczy, kroi to i tamto itd :D a na chemi czasem cos sie spali, cos wybuchnie, zagotuje albo zamrozi.. jak mozesz narzekac? :D                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-12-06 (Sob), 01:24 »
A tak swoją drogą - polski system edukacji jest idiotyczny po prostu. Tak sobie ostatnio myślałem - wbijali mi do głowy w podstawówce i liceum takie rzeczy, jak fizyka, chemia, czy biologia. Umiałem co trzeba, sprawdziany zaliczałem, a potem pozapominałem to wszystko i teraz nie pamiętam praktycznie nic z tych przedmiotów. Tyle godzin edukacji poszło w większości na marne.                    
w stanie spoczynku

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-12-06 (Sob), 01:28 »
A ja kurde nadal nie czaje pytania, jak to nie miało by być szkół ? Zniknęłby by nagle z powierzchni ziemi ? To po prostu usiadł bym grzecznie i czekał aż wybudują nowe. A trudno by mi było wyobrazić sobie sytuację w której ludzie dobrowolnie zrezygnowali by z prowadzenia i uczęszczania do szkół. Przecież uczymy się też po trochu po to żeby być jakoś przygotowani do zawodu (szkoły średnie, policealne, studia) przecież nikt by nam nie uwierzył na słowo że potrafimy zrobić to czy tamto, a bez szkół nie miał by nam kto wydac papierka że dajmy na to przez dwa lata uczyliśmy się reklamy, czy innego maszynopisania. Gdybyśmy nawet uczyli się tego w domu to musieli byśmy to pracodawcy udowodnić, przez co rozmowy kwalifikacyjne były by długim męczącym pieprznikiem. Zostawało by tylko szkolenie poprzez praktykę, czyli praktykanci, czeladnicy, ludzie którzy znają jedynie swój fach i o niczym innym nie słyszeli, bo nie mieli gdzie.                    
"Obvious with hindsight !"

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-12-06 (Sob), 09:17 »
A tak swoją drogą - polski system edukacji jest idiotyczny po prostu. Tak sobie ostatnio myślałem - wbijali mi do głowy w podstawówce i liceum takie rzeczy, jak fizyka, chemia, czy biologia. Umiałem co trzeba, sprawdziany zaliczałem, a potem pozapominałem to wszystko i teraz nie pamiętam praktycznie nic z tych przedmiotów. Tyle godzin edukacji poszło w większości na marne.

To jakieś inne pokolenie chyba jest. Moi rodzice pamiętają jeszcze z 40% tego, co się uczyli w szkole(A to było, dobre 30 lat temu). No niemożliwe, u mnie pamięć to miesiąc góra.

A to, że większość systemów edukacyjnych jest do kitu jest powszechnie wiadome :]

[Edit]Boże... na początku w drugim akapicie zacząłem od \'To..\', ale dodałem \'A\', żeby nie było powtórzeń.
Someone kill me.                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-12-06 (Sob), 13:26 »
To może twoi rodzice się naprawdę uczyli w tej szkole? Bo ja nie :wink: . Co nie zmienia faktu, że na sprawdzianach całkiem nieźle umiałem co trzeba.                    
w stanie spoczynku

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-12-06 (Sob), 14:11 »
No a ja przeciwnie. Bioli uczylem sie ostatnio w 2 liceum, mialem 2 pamietam calkiem sporo. Hiry tez w 2 LO mialem 3 pamietam duzo. Any questions? A tych przedmiotow nie lubilem :D                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-12-08 (Pon), 09:08 »
zajęcia są nieciekawe, nie pokazują faktycznych zalet danego przedmiotu, a większość lekcji polega na zakuwaniu regułek. edukacja w polsce jest wyjątkowo beznadziejna. najgorsze jest to, że w liceum musisz się uczyć wszystkiego prawie do samego końca, mimo, że wiesz już co cię interesuje (zazwyczaj) i dokładnie wiesz czego niecierpisz...                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline keksik

• +
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-12-08 (Pon), 18:46 »
Jesli nauczyciele potrafia \"uczyc\" to naucza czego trzeba. A jak takie paly w szkolach zatrudniaja to co sie dziwic?!
(oczywiscie nie mam na myslich wszystkich nauczycieli, ale w mojej szkole to poprostu nauczyciele nie sa dobrzy w tym co robia..)

a moze po prostu jestes ciemna? :twisted: keiran                    
Legia Warszawa Mistrzem.

Offline keksik

• +
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-12-08 (Pon), 20:45 »
a moze po prostu jestes ciemna?

no wiesz co!!!  :diablo:  :diablo:  :diablo:

nie no chodzi mi o to, ze niektorzy nauczyciele nie potrafia \"tlumaczyc\", np. zadaja nam do roboty jakies cwiczonka, z ktorych nastepnie robia sprawdziany itp. i sie dziwia ze same paly lapiemy. :)

nie pisz dwóch postów po sobie, tyle razy wałkowaliśmy to na forum... /waste                    
Legia Warszawa Mistrzem.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-12-08 (Pon), 21:00 »
A nie pomyślałaś może kiedyś że jednak możesz być ciemna? Brak samokrytyki, ja np. tak myślę/myślałem na każdej logice/matematyce. Bezmiar mojej ciemnoty przeraża mnie.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline keksik

• +
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-12-08 (Pon), 21:23 »
Nie nazwalabym to brakiem samokrytyki.

Nie bede pisac teksty typu \"masz racje jestem ciema i glupia\" , az tak nie upadlam.
ktos powiedzial \'wiem ze nic nie wiem\' tylko osoba naprawde madra przyzna sie do wlasnej niewiedzy. keiran                    
Legia Warszawa Mistrzem.