Autor Wątek: dlaczego  (Przeczytany 4187 razy)

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
dlaczego
« dnia: 2003-11-24 (Pon), 19:00 »
na topic wpadłem nie odbyciu krótkiej rozmawy z Keiranem

prowokacja z agatką i skeciarą jeszcze raz dowiodły tego, że na forum potrafią dziać się różne rzeczy (choć miała na celu tylko wywołać lekkie zamieszanie o ożywienie)
a dyskusja nad ich losem przypomina dyskusję nad eutanazją - czyli o sprawie sobie wszyscy przypominają kiedy należy podjąć działania
agatka ze skejciarą to nie jedyny przykład

Keiran zażuca mi jeszcze że naskakuje na Pshemozza który płaci za forum
tyle, że pretensje nie są w jego kierunku jako w kierunku webmastera, tylko jako odmina
do sprawnego administrowania forum trzeba mieć smykałkę - niestety pshemozz jej nie ma
IMO brak mu odwagi żeby banować niektóre osoby, zbyt dużo pobłażliwości
brak stanowczego admina ze wszystkimi takimi uprawnieniami jak Pshemozz
a brak ciekawych topicow to wina nas wszystkich, tak samo jak mały ruch na forum
ale takie są zasady ewolucji - albo coś sie zmieni albo będe miał więcej czasu na naukę

p.s. nie mam żadego żalu do nikogo ani o nic, to są moje kilkudniowe przemyślenia spisane, bo mi też nie jest obojętny los tego forum                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline tymbeer

• +++
dlaczego
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-11-24 (Pon), 19:49 »
Oj Pumbus... Jeden ban byl, a ludzie powariowali... itd.

Zawsze na tym forum bylo tak, ze wycinanie postow to ostatecznosc.
Kazdy byl tu rowny, i dla mnie nadal tak jest. Niestety kilku mysli inaczej (i nie meczcie mnie o kogo chodzi, bo i tak nie powiem). No, ale wiadomo, wladza maci w glowie.

Kazda sprawe staram sie zalatwiac pokojowo, ale jak ktos tak nie chce, to juz nie moja wina. Tyle juz tu siedze, ze wiem jaki kto jest i moge zrozumiec, ze jest jeden z tych \"ciezkich dni\". Niestety, od jakiegos czasu widze podzial na grupy. Jedni chca tego, inni czegos zupelnie innego. Admin ma za zadanie pogodzic te dwie strony. I mowienie ze pshemozz sie boi... Kompletnie nie trafiles.
Pamietaj, ze ktos moze chciec zupelnie czegos innego niz ty. I teraz kombinuj jak to pogodzic.                    
...

Offline Olhado256

• +++++
dlaczego
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-11-24 (Pon), 20:12 »
Pumbus =] ale co ci przeszkadzają takie skejciary, czy inne agatki? Jeśli już naprawdę się z nimi nie da wytrzymać, to dajesz im ignora i masz spokój. Sytuacja będzie zła dopiero, kiedy w każdym topicu połowa postów będzie głosiła, że ten user został dodany do twojej listy ignorowanych itp. itd. Poza tym sam sobie przeczysz - mówisz, że ludzie za mało piszą, a potem prosisz o ostrzejszą moderację. Im ostrzejsza będzie moderacja, tym mniej ludzie będą pisali. Problem tego forum jest taki, że w zamyśle było to miejsce spotkań fanów TSa, z których to fanów prawie nikt już nie pozostał. Doszli Resetowcy i SSowcy (niezbyt liczni), którzy nie są w stanie wypełnić dziury, jaka powstała. To forum jest hermetyczne, starzy wyjadacze odchodzą, a nowi nie przychodzą, albo przychodzi ich za mało. Mimo to - dopóki jest z kim pisać (a ostatnie rozmowy o sztuce i języku przekonały mnie, że jest), ja się nigdzie nie wybieram.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
dlaczego
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-11-24 (Pon), 20:20 »
Ja mam coraz mniej miejsc w ktorych cos ciekawego jest do czytania i wymiany opinii. Jak dla mnie to wlasnie przyplyw nowych ludzi jest tego powodem. niektorzy - pionier, szczurek nie wnosza zupelnie nic oprocz burdelu przez ktory coraz trudniej sie przekopac. Ja niestety nie mam czasu zeby wycinac co drugi post.                    

Offline Szczur

• ++
dlaczego
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-11-24 (Pon), 20:31 »
Pumbus =] ale co ci przeszkadzają takie skejciary, czy inne agatki? Jeśli już naprawdę się z nimi nie da wytrzymać, to dajesz im ignora i masz spokój.

Łoł! Olhado, to ty jeszcze nie wiesz? :D
prowokacja z agatką i skeciarą jeszcze raz dowiodły tego, że na forum potrafią dziać się różne rzeczy (choć miała na celu tylko wywołać lekkie zamieszanie o ożywienie)
a dyskusja nad ich losem przypomina dyskusję nad eutanazją - czyli o sprawie sobie wszyscy przypominają kiedy należy podjąć działania
agatka ze skejciarą to nie jedyny przykład

Khm, o tym jest ten temat? Bo jeśli to OT, to wybaczcie ale musiałem... :D Otóż, chyba wiadomo kim były agatki&skejciary... A po co to było? Nie wiem jak to było u Pumbusa, w każdym razie u mnie chodziło o jedno... Sprawdzić czujność A&M i zobaczyć ich (i nie tylko ich) reakcję na tego typu użytkowników. Link na forum popkorn dałem, to fakt. Tubylcy  :wink: zdenerwowali mnie swoimi tematami i głupotą, więc postanowiłem zapodać link do forum które było \"moim zdaniem porządne - wiecie o jakie chodzi\". Niestety, tfu! Na szczęście, nie zainteresowały się tym i kompletnie olały temat. Jakiś czas później gadałem z Pumbusem o jego planach... Pomyślałem \"dobra myśl\". Nie uprzedzaliśmy nikogo (przynajmniej ja) o tym, że przybędą skejciara&agatka. Niektórzy nie zwrócili na to uwagi, inni nabrali się, jeszcze inni mogli dzięki temu przetestować niektóre funkcje forum (hi Olhado! :wink: ), GoRo niemalże dostał zawału, działo się ogólnie bardzo dużo... Skończyło się to zablokowaniem kont użytkownikom agatka_7 i Skejciara. Jednak jednego się boję... Jeśli prawdziwe \"skejciary&agatki\" wpadną tutaj? Będziemy raczej na to przygotowani, chociaż bardziej prawdopodobne jest, że nic nie zrobią (tzn. nie będą pisać). Wyjątkiem jest użytkowniczka *aJkA_ która napisała aż trzy posty. Wystarczy popatrzeć na jej styl pisania i już wiadomo skąd wziął się styl pisania Skejciary. Sprowadził ją na forum TomisH. :twisted:
To był OT? Jak tak, to przepraszam... Teraz do rzeczy (czyt. \"żeby_nie_był_OT\")
pretensje nie są w jego kierunku jako w kierunku webmastera

Bo nie ma powodów...
tylko jako odmina
do sprawnego administrowania forum trzeba mieć smykałkę

Tego nie wiem... Pamiętaj, że adminów jest dwóch...
IMO brak mu odwagi żeby banować niektóre osoby

Kogo miałby banować? (Ciebie! Ciebie Szczurek! Na stos! :wink: )
I tu przytoczę cytat:
Oj Pumbus... Jeden ban byl, a ludzie powariowali... itd.

Chyba, że chcesz bana za agatkę (ja nie chcę... :P )...
brak ciekawych topicow to wina nas wszystkich

Yep... Może to dlatego, że wszystko co ciekawe, już jest wymyślone?
Dziękuję za uwagę... :wink:                    

Offline Emill

• +++
dlaczego
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-11-24 (Pon), 20:37 »
Szczurek --] do tej pory nikt nie wiedzial (tzn. poza wladzami :D ) a teraz nie dosc ze sam sie wkopales, to jeszcze urzadziles kolege... gratulacje :D                    

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline Szczur

• ++
dlaczego
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-11-24 (Pon), 20:45 »
[OT]
Szczurek --] do tej pory nikt nie wiedzial (tzn. poza wladzami :D ) a teraz nie dosc ze sam sie wkopales, to jeszcze urzadziles kolege... gratulacje :D

I tak wyszło by to na jaw... :P Ale lepiej się przyznać, niż mieć wyrzuty... Poza tym Pumbus się zgodził (HA! TERAZ SIĘ NIE WYKRĘCISZ! HAHAHA! :twisted:  :wink: )...
Małe tylko pytanie, domyślał się ktoś? [/OT]                    

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
dlaczego
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-11-24 (Pon), 20:45 »
No cóż. Przyzwyczaiłem się do krytyki. Co powiem? Nic nie powiem bo mi się naprawdę nie chce o tym gadać.

Możecie mnie krytykować dalej.                    

I chuj

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
dlaczego
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-11-24 (Pon), 20:51 »
szczurek nie wkopał kolegi, bo jakby się wczytać dokładnie w mój post, to jest tam napisane coś takiego
prowokacja z agatką i skeciarą (...) (choć miała na celu tylko wywołać lekkie zamieszanie o ożywienie)

Możecie mnie krytykować dalej
troche więcej poszanowania do własnej osoby
a może by zwiększyć uprawnienia najbardziej radykalnym modkom?
Poza tym sam sobie przeczysz - mówisz, że ludzie za mało piszą, a potem prosisz o ostrzejszą moderację
żeby nauczyli się pisać na temat, jaki jest sens pisania w topicu który trudno zrozumieć, bo 33% to oftopy, 33% to ewolucja tematu a 33% to posty do pierwotnego tematu                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline maxav

• +
dlaczego
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-11-24 (Pon), 20:59 »
Ludzie!!!!!!!!!!!!!!!
Jestem  tu od jakiegoś miesiąca i co chwila dowiaduuje się że jest do dupy itd.Zamiast kłócić się na jakieś poważne tematy (czy żyje Yeti lub Elvis) to żrecie się o nie wiadomo co i w dodatku polega to na nieustannym cytowaniu przeciwnika i dopisywaniu zdań typu :ha to analfabeta bo brakuje przecinka ........... ble,ble ,ble.
Wyluzujcie się !                    
\"Nie staraj się zrozumieć wszystkiego,bo wszystko stanie się niezrozumiałe\"

Offline Olhado256

• +++++
dlaczego
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-11-24 (Pon), 21:25 »

Wkopał? Ależ respect dla nich, że taki numer wymyślili i udało im się wkręcić tyle osób!

A co do kondycji forum - nie masz racji Keiran pisząc, że to ci nowi powodują jego degradację. Forum potrzebuje świeżej krwi, bo ile można gadać z tymi samymi osobami? W końcu dochodzi do sytuacji, że zakładane są tematy o ulubionej porze roku, bo wszystko już zostało napisane. Dopiero nowe osoby wnoszą nowe opinie. Natomiast to, co naprawdę powoduje degradację tego forum, to zmniejszanie się liczby aktywnych userów i obniżanie się średniej wieku.                    
w stanie spoczynku

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
dlaczego
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-11-24 (Pon), 21:40 »
Ktora jest obnizana przez nowych userow, a gdyby nie oni to nie opuscili by nas starzy dobrzy                    

Offline Olhado256

• +++++
dlaczego
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-11-24 (Pon), 22:15 »
Obniżana jest przez nowych userów i przez ubywanie starych. A starzy ubyli z różnych powodów, także dlatego, że zrobiło się nudno, a zrobiło się nudno, bo za mało przybywało nowych. Nie powiesz mi chyba, że Durbik, albo [omega] wystraszyli się Szczurka i -Pioniera?                    
w stanie spoczynku

Offline morgurth

• ++
dlaczego
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-11-24 (Pon), 22:45 »
yyy... no ja nie bardzo rozumiem jedna rzecz... co to znaczy \"nabrali\"... a byly jakies podstawy ku temu, zeby sie nie \"nabrac\"? w moim przekonaniu jakies tepe bydlo wjebalo sie na forum, i postanowilem zrobic z tym porzadek. gdybym nic nie zrobil, to czulbym sie odpowiedzialny za upadek intelektualny jakiego bylem swiadkiem. slowo \"nabraly\" posiada pewien negatywny ladunek, to nie najlepsze sforumowanie.
dodatkowo takie \"prowokacje\" to dosc idiotyczny pomysl, bo pozniej sie okaze ze przyjda faktycznie taka agatka i skejciara i forum sie zjebie, a nikt palcem nie kiwnie, bo to przeciez kolejna \"prowokacja\"...                    

Offline tymbeer

• +++
dlaczego
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-11-24 (Pon), 23:20 »
A ja dzieki temu, wiem aby lepiej sprawdzac \"nowych\". :twisted:
Nastepnym razem bedzie ban. :heh:                    
...

Offline Tomi Li Drzons

• +
dlaczego
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-11-25 (Wto), 02:47 »

IMO brak mu odwagi żeby banować niektóre osoby, zbyt dużo pobłażliwości

Wolnosc slowa to piekna rzecz.. po co od razu banowac?

ale co ci przeszkadzają takie skejciary, czy inne agatki? Jeśli już naprawdę się z nimi nie da wytrzymać, to dajesz im ignora i masz spokój.

Ja daje rade bez  ignora... Jak cos mnie nie interesi to po prostu nie czytam.

Jeden ban byl, a ludzie powariowali... itd.

Nie pamietam... o kurczaki pieczone !! przegapilem takie wydarzenie :(

pshemozz napisał:
Możecie mnie krytykować dalej

troche więcej poszanowania do własnej osoby

Czy  stwierdzenie: Możecie mnie krytykować dalej .... oznacza male poszanowanie dla wlasnej osoby ??
Na ten temat mozna by napisac cale wypracowanie...
Zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie cie krytykowal.  Jesli umiesz nie zwracac na to uwagi to juz polowa sukcesu (a jesli sie umiesz z tego smiac to...   :biggt: )
Zasada jest taka: wszystko rob najlepiej jak potrafisz... wtedy nie bedziesz mial sobie nic do zarzucenia... a jesli ktos nadal czuje potrzebe krytykowania, to juz nie twoj problem ....
...........No ale nie o tym chcialem ;)

Zamiast kłócić się na jakieś poważne tematy (czy żyje Yeti lub Elvis)

Tu sie nie ma co klocic... Elvis zyje - koniec tematu ;)

Wyluzujcie się !

mądrze prawi  8)

Wkopał? Ależ respect dla nich, że taki numer wymyślili i udało im się wkręcić tyle osób!

...  i ze po wszystkim sie prz yznali... brawissimo!

A ja dzieki temu, wiem aby lepiej sprawdzac \"nowych\".

Jak mowi stare dobre przyslowie:
Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo ;)                    
Bytka abo ne bytka to je zapytka

\"Vaya con dios\"

Offline gramisan

• ++
dlaczego
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-11-25 (Wto), 14:26 »
Jeżeli chodzi o Agatkę i Skejciare to wiedziałem, że coś tu nie gra od samego początku. Dlatego też nie przywitałem się z tymi dwiema...khem...nastolatkami. A co do tematu, jeżeli brakuję wam banów i krytykujecie za to pshema, niema problemu ja jestem chętny do przyjęcia tego zaszczytu :P .

PS: bardzo podobny temat już istnieje od dłuższego czasu, ale co tam :evil: ...                    
"Non omnis moriar"

Reset-Forever - kultowy zin

Offline GoRo

• +
dlaczego
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-11-25 (Wto), 17:27 »
że w zamyśle było to miejsce spotkań fanów TSa, z których to fanów prawie nikt już nie pozostał

Alez ja jestem ! I zostanę póki faktycznie dojde do tego samego wniosku, co wielu z nas... I stać będę, jak pewien zaufany generał małego wielkiego człowieka w 1815 roku :D... Aż mi się z płuc wyrywają jego słowa! Ktoś pamięta, jakie  ?  :)

nie masz racji Keiran pisząc, że to ci nowi powodują jego degradację. Forum potrzebuje świeżej krwi (...) Natomiast to, co naprawdę powoduje degradację tego forum, to zmniejszanie się liczby aktywnych userów i obniżanie się średniej wieku.

Ależ Olhado - jedno jest z drugim powiązane!! To nowi powodują degradację forum -  i własnie z tego powodu, że są na bardzo niskim poziomie (co zazwyczaj, jak trafnie zauważyłeś związane jest z wiekiem). Potrzeba świeżej krwi - oczywiście, ale ja już wole brodzić wśród krwi starej, ale zdrowej, niż młodej, a zatęchłej i nadpsutej .

takie \"prowokacje\" to dosc idiotyczny pomysl, bo pozniej sie okaze ze przyjda faktycznie

Oczywiście że idiotyczny pomysł !! Dalej nie wiem kto jest za to odpowiedzialny, ale SHAME ON HIM/THEM ! Nie dość, że zmarnowałem czas na pisanie niepotrzebnych postów (mogąc skomentowac w tym czasie coś innego, wartego uwagi), to jeszcze irytuje mnie jakieś takie delikatne wrażenie, że winowajcy mają dziwną satysfakcje spowodowaną fakem, że o sprawie prowadzi sie jałową dyskusję.                    
poprawność językowa SPPUFcizną XX wieku [gdzie sie podział ten temat?]
Krondor is real: Literature & Cyberspace & Your Own Story
DOSBox

Offline tymbeer

• +++
dlaczego
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-11-25 (Wto), 17:29 »
Goro - przeciez bylo tu napisane, ze to Pumbus i Szczurek. :)                    
...

Offline GoRo

• +
dlaczego
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-11-25 (Wto), 17:39 »
Goro - przeciez bylo tu napisane, ze to Pumbus i Szczurek. :)

No to panowie Puymbus i Szczurek  - moze dobrze się bawiliście, ale ja nie lubie jak ktoś próbuje mną manipulować. Zmieniam w takim razie diametralnie do was stosunek - wy nie szanujecie mnie - ja nie będę szanował was.   :|                    
poprawność językowa SPPUFcizną XX wieku [gdzie sie podział ten temat?]
Krondor is real: Literature & Cyberspace & Your Own Story
DOSBox

Offline tymbeer

• +++
dlaczego
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-11-25 (Wto), 17:42 »
Spokojnie, zostali za to ukarani.
Choc jak mowilem Szczurkowi... Cieszcie sie, ze to nie ja musialem to robic. :twisted:

A temat zamykam. jest wiele juz podobnych tematow, a i w opiniach mozna to ciagnac dalej.                    
...