Autor Wątek: Jesteśmy satanistami!  (Przeczytany 4097 razy)

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Jesteśmy satanistami!
« dnia: 2003-11-04 (Wto), 20:15 »
Hehe, tak to prawda panowie i panie, my gracze RPG - jestesmy uznani za satanistow... Spojrzcie na ten artykul : http://republika.pl/swiatlo_zycie/rpg.htm , tylko mi z krzesel nie spadnijcie :wink:                    
I chuj.

Offline Ssendas

• ++
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-11-04 (Wto), 21:11 »
ilez to razy slyszalem.... ech   :roll:

Zrobię tak nie usunę tego posta bo byłoby to be bo to pierwszy post ale tak na przyszłość dłużej prosze - RioT                    
pracocholik? nie! wyplatocholik.

Offline TEssALI

• +
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-11-04 (Wto), 21:45 »
Jednym z wielu bogów jest Jezus Chrystus oraz Lucyfer. Są tam także zombie, szkielety, demony i duchy. Jednym z demonów jest Belzebub. Miejscem, gdzie może toczyć się akcja przygody może być piekło, dokładnie zresztą opisane. Symbolika, część czarów gry są autentycznymi elementami satanistycznej magii. Tak samo sposoby uzyskiwania mocy (medytacja, amulety, talizmany, “konsekracja” magicznych przedmiotów”). Także bestiariusz (księga, w której są opisane dokładnie wszystkie stworzenia zamieszkujące świat gry) jest “bardzo inteligentnie napisany”. Oprócz tego, że nazwy zostały źle przetłumaczone na język polski np. Łabędźwa, Bełkotnik, to większość potworów jest odrażająca. O ile mnie pamięć nie myli, przykładem może być Człowiek-Jaszczurka:

Alez Ci ludzie sa beznadziejnie beznadziejni. Sam wierze w Boga jednego jedynego w trzech osobach. Ale to co jest wypisane na tej stronie to sa brednie przeciez to czyste obelzywe klamstwa. Sorka ale nie widzialem w BG IWD czy tez innych cRPG (bo nie mialem okazji grac w papierowe) ani tez w podreczniku do D&D zadnego Jezusa ani Lucyferow. Noz sie w kieszeni otwiera czytajac te bzdety - to grzech uzywac w tym miejscu tak parlamentarnego slownictwa jak ja teraz.                    
Never say die, stand up and try.
rzeczywistość dostarcza wiecej wrażeń niż fikcja
me@da

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-11-04 (Wto), 23:06 »
Podziwiam tego co pisał ten artykuł, to że grając w RPG staje się satanistą i psychopatą wiedziałem już od dawna, tak więc człowiek który potrafił zorientować się w tym wcześniej odemnie i rzucić ten okropny nałóg może wzbudzać jedynie mój szczery podziw. I nie, ja wcale nie robie sobie jaj... Podziwiam tez wiedzę fachową gościa, jak jest pentagram to musi być satanizm, a to że pentagram to symbol okultystyczny a symbolem satanistycznym staje się dopiero jak się go odwróci to nieisotny detal. Gościu wcale nie był stronniczy i nie przejaskrawiał faktów, a ja się nazywam Bill Gates i jestem właścicielem Microsoftu... BTW ciekawi mnie jaka jest ta zła muzyka której zaczął słuchać nekrus Haldir po tym jak zaczął się ubierać na czarno, Ich Troje ?

Wniosek: ludzie którym religijność zastępuje rozum są fajni, zawsze jest się z czego pośmiać, nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek religii, ale fanatycy mnie niewiem czemu drażnią.                    
"Obvious with hindsight !"

Offline Olhado256

• +++++
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-11-04 (Wto), 23:10 »
Oj to mi przypomina historię (ponoć autentyczną), jak to kuzyn (mieszkający na wsi) chciał sobie z kumplami urządzić sesję (chyba Wampira, w każdym razie czegoś ze Świata Mroku) w ruinach starego kościoła. Kupili pochodnie, poszli tam w nocy, zaczęli sesję, ktoś ze wsi ich zobaczył, poleciał na skargę do księdza i zaraz się we wsi zrobiło pospolite ruszenie, poszli wszyscy do tego kościoła, sesję przerwali, od satanistów zwyzywali, podręczniki zabrali, w kościele ich wyklęli... normalnie ciemnota średniowieczna!                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-11-04 (Wto), 23:37 »
EH, czytalem ten tekst dawno temu, nie wiedzialem czy smiac sie czy plakac. No wiec jestem satanista, fajnie. :)                    

Offline tymbeer

• +++
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-11-04 (Wto), 23:42 »
Hehe, nie no niezle. :D
Nie ma to jak nawijanie o czym czego sie nie zna.
Chyba ustawie to sobie jako strone startowa i jak ladnie dzionek mi sie wtedy zacznie. :D

W grze występuję symbolika pogańska i typowy dla satanizmu czarny klimat.

:r:
Wielu graczy zaczyna słuchać ostrej muzyki, np.: black metalu.

:r:
Ide sobie wlaczyc jakies black metal z czarnym klimatem. :hihi:                    
...

Offline Saima

• DKMiści
  • +
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-11-05 (Śro), 14:23 »
eh...niektorzy sa naprawde ograniczeni w mysleniu.. maja jednoznaczne skojarzenia, generalizuja..a ten artykul jest po prostu smieszny..niedorzeczny  :|
Trudno jest mi uwierzyc ze autor tego tekstu jest \"nalogowym graczem RPG\" wydaje mi sie ze pisal to raczej jakis ksiadz..moze ksiadz Pawel  :wink: .
Oczywscie- wszedzie zdarzaja sie jakies odstepstwa od normy..\"anomalia\"..
Ktos kiedys chyba na tym forum napisal ze noz sluzy do krojenia chleba..ale nozem rowniez mozna zabic..
Tak wiec- wszystko zalezy od naszego podejscia,  stosunku do RPG oraz uzytku jaki zrobimy z naszych \"namietnosci\".. wszedzie moga sie pojawic roznego rodzaju \"fanatycy\" :twisted:                    
"Pod powierzchnią zmiennych zjawisk wszystko jest jednym"
"Whatever women do they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult." Charlotte Whitton

Offline TEssALI

• +
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-11-05 (Śro), 15:19 »
sie pojawic roznego rodzaju \"fanatycy

Wolalbym szczerze mowiac zeby pojawiali sie fantastycy :-) Wiecie co u mnie w szkole niedlugo organizuja szeroko zakrojony zjazd satanistow a ja jako uczen tej szkoly bede mial 50% znizki na uczestnictwo w tych czarnych klimatach  :D  mowa oczywista o falkonie :-) Kurcze ciekawe czy Rodzina Radia Maryja z pochodniami nie wpadnie  :lol:                    
Never say die, stand up and try.
rzeczywistość dostarcza wiecej wrażeń niż fikcja
me@da

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-11-05 (Śro), 16:54 »
Heh, dzisiaj w szkole z kumplami pozwiedzalismy sobie bardziej ta strone :wink: . I trafilismy na podobny artykul o \"zlej muzyce\", symbolach oklutystycznych i samym okultyzmie (np taki posazek buddy jest zly :lol: ). Naprawde piekna strona! Chała Bogu! :wink:

P.S.  A potem ludzie sie dziwia czemu niektorzy sie odwracaja od kosciola :P                    
I chuj.

Offline Bienio

• +
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-11-05 (Śro), 16:56 »
Czytając takie bzury nie moge zasnąć po nocach. Czemu? To jest stek bzdur! Po paru minutchach czytania wyłączyłem okno bo już tego nie moge czytać.
Nie tylko Nas, famnów RPG top spotkało. A Harry Potter? A Pokemony (to są tylko przykłady)? A gry komputerowe (zdażyło mi się kiedyś znaleźć coś podobnego w internecie)? Wszystko to jest przez głuipich ludzi uważane za Satanizm.
Jak to mawia mój kolega: \"Ludzie co się nie znają na X najwięcej o X mówią...\" W miejscy X w tym ptrzypadku powinno się znajdować słowo: RPG.
Kiedyś gdy gadałem z kolegą i powiedziałem mu, że grałem wczoraj z kolegami w Warhammera  to mi zapytał się dwuie rzeczy \"A prawda, że tam są treści satanistyczne i można w tej grze czcić Satana?\". Myślałem że padnę...
Z tym to już się wylizałem ale gorzej jest z osobą która jest przekonana i da se głowe uciąć że RPG to \"Czysty satanizm\". Na szczęście takiego gościa jeszcze nie spotkałem.                    

Offline Zahariusz

• +
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-11-06 (Czw), 23:19 »
Ale bzdety...szkoda gadac ;/ niktorym powinno sie ustawowo zakazc pisac ;/ ehh... chociaz i tak RPG w polsce przezywa swoj renesans :) ostatnio nawet w szkole widzialem jak jakies pierwszaki na przeriw postacie do mlotka robily :) pozytywnie :)

P.S Saima, Olhado - dlaczego zmieniliscie avatary !! nie wiecie ze dobrych rzeczy sie nie zmienia ? :] Saima nakazuje :P powroc do starego avatarka bo byl piekny :)
 -[sorry za oftopic]-                    
\"Trudniej obalić pól litra niż obalić rząd.\"
-Marian Krzaklewski

czlonek: BCK i DKM

Offline Psedlo`s

• ++
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-11-15 (Sob), 12:10 »
(według “The Bakersfield Californian” z 24.12.19992)

czy ta data coś wam nie nasówa na myśl???
prowadził od dłuższego czasu był elfem, nekromantą (wskrzeszającym umarłych)

Elf nekromanta???? no zgodze sie jak to jakiś wymyślny mroczny elf, ale mam wątpliwości czy aby na pewno grał
Bawią i można mile spędzić pięć godzin lub pięć dni (nawet to takich przegięć dochodziło, grało się dzień i noc, bez snu. Tylko przerwy na posiłki. Ja tak nie grałem. Moi kumple tak grali)

W to to ja niewieże, sam robiłem nocki i wiem jak to sie kończy jak nie mam tak z pół kilo przygody, o trzeciej wszscy kimają przy ekspresie do kawy.
Gracze wcielają się w sługi zła – w wampiry. Akcja gry toczy się w czasach współczesnych, bohaterowie są sługami, mówiąc wprost, szatana, który jest złem.  

Wampiry do życia potrzebują krwi. Bohaterowie zaopatrują się w nią głównie przez masakrowanie ludzi, lub korzystanie z okazji (na przykład wysysają krew z pobitego przez bandziorów bezdomnego).  

Oprócz tego wampiry jednego klanu muszą “wybić” wampiry z innego klanu. Przecież nie starczy krwi dla wszystkich!  

W grze występuję symbolika pogańska i typowy dla satanizmu czarny klimat.

To to już totalna kpina, koleś tylko zasłyszał pare informacji i taki kit wcisnoł, że głowa mała. Ten kto grał w wampira zauważy, że w tym tekscie niema prawie, że wogule prawdy.

Mimo wszystko musze przyznać, że znam osoby które grają w RPG i nietyle co są szatanistami, co po prostu fascynują się tymi sprawami, ale raczej z tym \"czarnym black metalowym klimatem\" niechcą wiązać swojej wiary.

A swoją drogą dobrze, że koleś nie nazmyślał, że jeszcze dobrze jest sobie zapalić ziółko przed sesją, bo by sie zupełnie ośmieszył. BAKANIE PRZED SESJĄ OZNACZ ŚMIERĆ SESJI, bo co za frajda gdy gracz niezdajie sobie sprawy z tego co sie dzieje i zaczyna jakieś wałki odstawiać typu to ja ide pozlwać z strażników miejskich, albo a co to jest trol, to jakaś odmiana wiewiurki hahahahaha.                    
solitaire:18494 39s

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-11-23 (Nie), 19:18 »
Łe to ja tu się jeszcze nie wypowiedziałem więc dobra. Nie jest to jedyny przykład pokazywania RPG jako dzieła szatana innym prykładem jest nasza szanowna pany ss-dyrektor mojego LO. Otóż ta osoba ma osobistą awersję do Warhammera (oczywiście nie wiem skąd ona się wzięła; awersja nie dyrektorka) twierdząc że jest to wlaśnie satanistyczna gra. Przez co mimo naszych usilnych 3 letnich starań nie udało się w II LO im Marii Konopnickiej w Katowicach zorganizować jakiegokolwiek oficjalnego \"kółka\" graczy w gry RPG. No cóż możemy się poszczycić działaniami w sytlu Dzień Tolkiena lub Dzień Wiedźmina o których i prasa pisała i w TV było, ale niestety mimo że graliśmy w tych dniach w RPG to nie mógł być to WFRP. Oczywiście warto wspomnieć że w innym katowickim liceum dość regularnie (ok 2 razy w roku) odbywają się Larpy.                    

Offline Psedlo`s

• ++
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-11-23 (Nie), 19:43 »
No jestem w szoku, że wogule drektorka wiedziała co to jest wfrp! ale już tak bywa, że niektóży ludzie coś usłyszą złego o rpg, jeszcze sie upewnią od gracza, który nieświadomie utwierdzi ich w przekonaniu, że to twur szatana i chu. bombki strzelił, choinki i sesji niebędzie. Ja w szkole też miałem mieć kułko rpg, ale niewyszło z naszego (mojego i kumpli) powodu, bo niebyliśmy w stanie przemuc sie i pujść do drektorki z pytaniem, ale wątpie, by sie zgodziła, bo też o tym mogła słyszeć same złe żeczy, albo by sobie to tak skojażyła.                    

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-12-23 (Wto), 15:05 »
No coz z powodu najazdu nas i naszych znajomych i znajomych naszych znajomych strona juz nie zyje :D                    

Offline Psedlo`s

• ++
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-12-23 (Wto), 23:49 »
Wielkie brawa dla bohatera :biggt:                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-12-24 (Śro), 07:05 »
mój bohater!!!
 :heh:  
  :admin:                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Dreathing

• +
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-12-28 (Nie), 03:30 »
statsa sobie nabije :D
Kościołowi jest na reke obsmarowywac RPG. Jesli wiecej ludzi bedzie uwazac RPG za wymysł szatana, taksamo jak metal, ubieranie sie na czarno itp, itd... to jest prawdopodobne ze czesc z tych ludzi zacznie chodzic do kosciola...
a teraz z zupelnie innej beczki: zauwazyliscie kiedys ksiedza na ulicy w innym wdzianku niz czarne? toż to przeciez satanizm! :wink:

Wyzwólmy psychicznych w sobie samych, a odkryją się przed nami niezmierzone bogactwa naszego umysłu!
Nie dajmy się politykom, psychiatrom i Myszce Miki!

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-12-28 (Nie), 16:11 »
Drea, ale jakiemu kosciolowi jest na reke by obsmarowac RPG? Ludzie predzej przestana wierzyc w Boga przez takich fanatykow niz zaczna...  A po drugie znam wielu ksiezy i zadnemu z nich nie jest na reke zniechecanie ludzi do swojego hobby, czy wiesz o czym mowisz? Sam jestem ateista ale wielu moich znajomych wierzy z Boga, wiec staraj sie nie mieszac w to religi... Ta strona to grupka niegroznych fanatykow....                    
I chuj.

Offline Bienio

• +
Jesteśmy satanistami!
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-12-29 (Pon), 16:28 »
Przypomniało mi się pewne zdarzenie:
Ja razem z kilkoma kolegami byliśmy świeżo po chorobie dlatego pomyśleliśmy że na Wfie będziemy grać w D&D. Zaczeliśmy, pan od WF-u ćwiczącym powiedział co mają ćwiczyć i wyszedł na chwile do \"szatni nauczyciela\" (W sali od WFu z boczku jest szatnia męska, damska i nauczyciela czyli tam gdzie nauczyciel trzyma piłki itp.). Zauważył nas z Podręcznikiem Gracza w ręce i powiedział \"Gracie w D&D? A Warhammera graliście? Niezła gra\". Po krótkiej wymianie zdań (2 minuty) wrucił do ćwiczących.
Byłem równie zdziwiony co wy teraz. Okazuje się, że z naszego pana jest niezły ludzki wojownik w WFRP :D.