Autor Wątek: Ghost In The Shell  (Przeczytany 7310 razy)

Offline Coyote1

• +
Ghost In The Shell
« dnia: 2003-10-19 (Nie), 10:56 »
hmmm świetne anime (film). Komiks mam, ale jakoś nie mam czasu się męczyć z angielską wersją (trudne techniczne słownictwo).  O tym filmie można się wypowiadać tylko w superlatywach, chyba jeden z najlepszych filmów anime!! Co wy na to?? B. ładna kreska, i ta muzyka!!!!!!!!! Mam soundtracka, ale niezbyt orginalnego :D!!                    
\"Tear down the walls
Wake up the world
Ignorance is not bliss\"

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-10-19 (Nie), 11:10 »
Ja uważam ten film za kultowy (i nie tylko ja :P )Muzyka do niego jest wręcz genialna *.*
Komiks nie zrobił już na mnie takiego piorunującego wrażenia, choć też mi się podobał. Dodać też  należy, że komiks w przeciwieństwie do anime zawierał wiele humoru (no może \"wiele\" to troche na wyrost^^\').                    
Forever isn't an amount of time, but a place in your heart.

Offline morgurth

• ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-10-19 (Nie), 12:02 »
mnie wlasnie komiks pasowal bardziej niz film... film chorowal na te sama przypadlosc co akira, gdzie 6 tomow probowano strescic w 2h filmu i w zasadzie nie do konca wiadomo kto, z kim, za co i po co. czytajac akire od razu rozwiewaja sie wszelkie watpliwosci. z tego co pamietam shirow nie do konca pozytywnie wypowiadal sie o filmie, wlasnie z tego powodu. film nie byl w stanie zawrzec w sobie wszystkich niuansow polityczno-machlojkowych. a sprawa puppet mastera byla jedynie kolejnym epizodem w walce na wysokich stolkach.

z kolei Stand Alone Complex jest jeszcze wieksza skrajnoscia jesli idzie o te przypadlosc, gdzie pokuszono sie o model \"odcinek to jedna calosc\" i w zasadzie widz ma 20 minut na obejrzenie poczatkow intrygi, klu i nim zacznie sie zastanawiac o co tak naprawde chodzi i kto za tym stoi, nastepuje rozwiazanie akcji i voila... przestepcy gryza ziemie. jeden odcinek tylko zostal podzielony na 3 bodajze czesci i chwala im za to. bylo wiecej czasu zeby wgryzc sie w fabule.

kolejna rzecz ktora nie pasowala mi w filmie byl za ciezki klimat, graniczacy niemal z gibbsonowskim. zwroccie uwage ze u shirow cyberpunk to nie totalny hardcore, tutaj ludzie zyja sobie swoim zyciem i jest to wyraznie eksponowane, nawet kusanagi ma przyjaciolki i... \"inne\" mniej brutalne zajecie. w filmie przedstawiono ja jako zenski odpowiednik Colombo, albo raczej Kojaka, zyjacego w najczarniejszym bronxie malutkiej kawalerce a jedyna rozrywka, to praca... takie przynajmniej odnioslem wrazenie

All in all, nawet jesli traktowac film jako jeden epizod z pracy sekcji dziewiatej, to wciaz jest zbyt okrojony wizerunek swiata z jakim mamy do czynienia. imho scena gdy kusanagi plynie przez miasto, a potem samo miasto jest najlepsza scena w filmie bo pokazuje wszystko to co dzieje sie dookola. swiat wykreowany w tych scenach zyje i jest bardzo naturalny, zwieksza wiarygodnosc obrazu, ale jedna scena to za malo, napewno zas rozni sie klimatem od mangi shirow... manga jest mniej przygnebiajaca

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-10-19 (Nie), 12:15 »
Widzialem tylko pelnometrazowy film i bylo to jedno z pierwszych powaznych anime jakie widzialem, od razu zrobil na mnie wielkie wrazenie, wlasnie przez ten mroczny, posepny klimat. Nie ukrywam ze bardzo taki klimat lubie. Mangi niestety nie posiadam. A ile jest tych odcinkow serialowych?                    

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-10-19 (Nie), 12:18 »
No cóż obejżałem sobie już kawałet czasu temu Pełnometrażówkę zrobiło to na mnie duże wrażenie choć już niezbyt pamiętam co i jak ale w końcu nadrobię i oglądbę jeszcze raz ... kiedyś ;)                    

Offline morgurth

• ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-10-19 (Nie), 12:23 »
Widzialem tylko pelnometrazowy film i bylo to jedno z pierwszych powaznych anime jakie widzialem, od razu zrobil na mnie wielkie wrazenie, wlasnie przez ten mroczny, posepny klimat. Nie ukrywam ze bardzo taki klimat lubie. Mangi niestety nie posiadam. A ile jest tych odcinkow serialowych?

odcinkow narobili na pol roku, czyli 26

posepny klimat, jak najbardziej, ale jest on kompletnie inny od pierwowzoru, czyli mangi...

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-10-19 (Nie), 12:39 »
Ktorej nie widzialem wiec wole sie  nie wypowiadac :)                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-10-19 (Nie), 12:43 »
ja GitS lubię. obie wersje (nie mówię tu o Stand Alone Complex, to jest wg. mnie klapa). trzeba je tylko traktować jako odrębne całości, najlepiej nie powiązane ze sobą. film ma niesamowicię ciężką oprawę, ale ja właśnie takie dzieła lubię, przede wszystkim skłania do zadumy. może niektórym wydać się patetyczny z tego powodu, ale ja uwielbiam wieczorny deszczowy nastrój zadumy nad samym sobą, czy nawet (a niech tam) nad losem ludzkości. to takie mangowo cyberpunkowe \"kim tak naprawdę jestem?\". no i ta muzyka Kawaii - świetne. uwielbiam końcową scenę walki i scenę w którą opisał morg.

komiks to zupełnie inna bajka. ;} uwielbiam Shirow i jego poczucie humoru. uwielbiam sposób w jaki podchodzi on do spraw błachych, niezręcznych, poważnych. lubię jego kreskę, jego mechy... no i przede wszystkim tę jedną wielką niesamowitę intrygę która tak naprawdę towarzyszy nam niezauważona od pierwszej planszy komiksu.

[edit-poprawiałem literówki ^_^;;]

ehhh, no... wlasnie tak uwazam i tym sposobem pozbawiles mnie posta:/ ;)Flecik                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-10-19 (Nie), 13:32 »
Gits strasznie mnie wynudzil. Polowe czasu trwania prawie spalem :P . To nie zart, dla mnie gits byl nuuudny i tyle. A mangi nie mialem przyjemnosci/nieprzyjemnosci (niepotrzebne skerslic) czytac, i pewnie nie szybko bede mial :wink: . Taki to juz leniwy jestem :wink:                    
I chuj.

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-10-23 (Czw), 17:43 »
szczerze mowiac to ja do tej drugiej kinowki podchodze z nieufnoscia... sequele zazwyczaj sa gorsze :(  no ale czas pokarze. Fajnie by bylo gdyby wesla do polskich kin                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-10-23 (Czw), 17:54 »
dla mnie seria tv to porażka. ale muzyka w openingu fajna (wiadomo yoko kanno ^^).                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-10-23 (Czw), 19:39 »
Juz pisal, chodzi o to ze kazdy odcinek jest zamknieta caloscia wiec niewiele z nich wynika.                    

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-10-23 (Czw), 19:40 »
to poprostu obejrzyj, ja tez uwazam, ze to juz nie to (mimo ze widziaslam tylko 4 odcinki)                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-10-23 (Czw), 21:53 »
do tego co morgurth napisał wyżej, dodam jeszcze że design postaci mi nie pasuje. tu się czuje inny klimat... troszkę bliżej mangi... ale w sumie ani to ani to, i wyszło takie nic.
muzyka openingu jest zajebista, ale to mogę sobie załatwić w mp3.                    

Offline morgurth

• ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-10-24 (Pią), 00:20 »
rysunki kiepskie? pan raczy zartowac, manga to masterpiece... tak samo zreszta jak dominion tank police, shirow po prostu rzadzi w swojej klasie. mniemam ze widziales film pierwszy, i stad odczucie odmiennosci mangi, ale pragne zauwazyc ze to manga byla pierwsza, nie film :)                    

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-10-24 (Pią), 13:55 »
no ja tez najpierw film widzialam, ale manga tez mi sie podobala, jesli chodzi o kreske to podzielam opinie morgurtha... zreszta desain przeciez niwiele w filmie odbiega                    

Offline Syber

• +
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-10-24 (Pią), 15:36 »
Kiepskie rysunki ??? To ty chyba nie widziales kiepskich rysunkow >< mi tam sie bardzo podobaja :D                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline morgurth

• ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-10-24 (Pią), 20:10 »
znaczy, co w owej scenie jachtowej bylo niewiarygodne? to ze mozna odbierac bodzce przez kabel?
lol... przeciez jest to jak najbardziej osiagalne juz w dobie dzisiejszych odkryc, przeciez bodzce to nic innego jak impuls elektryczny pedzacy przez rdzen kregowy do mozgu, nie ma w tym magii i scena ta, a w zasadzie sama idea przekazywania bodzcow jest conajmniej intrygujaca, zwlaszcza to, ze batou robi sie niedobrze, kiedy wchodzi jej na kanal... czytales moze te cienkim druczkiem uzupelnienia? niektore sa bardzo ciekawe, nawet jesli zbytnio wydumane, to zawsze jakis zarodek w dzisiejszej technologii maja.

pominales jeden istotny element calej mangi... moze ona nie ma na celu uruchamiac w tobie przemyslen natury filozoficzno-egzystencjalnych o czymkolwiek sobie akuratnie w tej chwili pomyslisz...

btw, gdzie sa te \"niby-smieszne\" scenki, bo nie kojarze zadnej, podaj strone, bo nie moge sie ustosunkowac do tego po prostu.                    

Offline morgurth

• ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-10-24 (Pią), 22:54 »
hmmm... zwroc uwage na fakt, ze ona posiada cybernetyczny mozg. biorac to pod uwage, i fakt, ze przy mocy dzisiejszych procesorow, ktore sa teoretycznie, nieporownywalne z takim cybermozgiem (zwlaszcza, ze jest to model wojskowy, a o wyposazeniu wojska w najnowsze technologie nie trzeba chyba nadmieniac) w czym problem, zeby zrobic odpowiednik dzisiejszego multitaskingu? wszystko odbywa sie jak najbardziej normalnie. czesc zasobow jest chwilowo dzierzawionych na realizacje polaczenia z batou. w mandze o ile pamietam, on wszedl na linie jakos bez uprzedzenia, albo uprawnienia. grunt ze bodzce powedrowaly do jego kory mozgowej, i jako, ze sila rzeczy nie moze posiadac zenskich drog rodnych, odczuwa nieodparta chec zwymiotowania. jak bardziej realistyczne moze byc cokolwiek innego niz jest to tutaj opisane? zabawianie sie? upominam, ze jest to nielegalny proceder, czegos co moznaby okreslic \"cyber seksem\". i nie zabawiala sie ona z kolezankami, tylko symulowala zwykle ordynarne pieprzenie sie, z klientem/tka (uczulam na slowo \"klient\"), poprzez elektroniczna symulacje szczegolnych doznan. sama idea (ktora spedza sen z powiek obecnych naukowcow, a sa poczynione ku temu kroki) dostepu do mozgu w postaci impulsow elektrycnych aplikowanych przez kabel z urzadzenia zewnetrznego daje olbrzymi wachlarz mozliwosci. nie wiem, czy ktos kojarzy maszyne do poprawiania nastroju w blade runnerze P.K.Dicka (nie wiem czy to dokladnie to, ale tak to zapamietalem. sama ksiazke czytalem tyle lat temu, ze hej). sytuacja podobna. podpinasz sie wtyka pod kore mozgowa i jestes w stanie symulowac pelna game doznan, od panicznego strachu, przez uczucie bolu, az po ekstatyczne uniesienie. kwestia softu jakieo uzyjesz. pomijam fakt, ze oznaczaloby to wielki comeback wirtualnej rzeczywistosci. elektronicznie sterowane uczucie dotyku, smaku, zapachu. grasz w taki futurystyczny odpowiednik americans army i czujesz w ustach smak pylu, lepkosc brudu oraz smaganie  przez rzesisty deszcz kambodzanskiej dzungli, cos czego nawet cyber sniff 2000™ nie byl w stanie zapewnic... wciaz jest to niezbyt realistyczne? kwestia impulsow posylanych bezposrednio do kory.
jest to daleko posuniete scifi, ale wciaz, niektore rzeczy byly wymyslane w oparciu o dzisiejsze technologie, i mozliwosci ich rozwoju                    

Offline Crono

• +
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #19 dnia: 2004-01-04 (Nie), 23:56 »
morgurth powaliłeś mnie. Twoj post jest esencją mangi GITS. Opis jakby wyjęty od Masmune\'a :D
 Jedzmy jednak po koleji:
Film: Jak już wspomniano - jest za krótki nie sposób w nim zawrzeć ogromu informacji zawartego na papierze. Ale mimo to jest niewątpliwie jednym z najlepszych obrazów jakie miałem okazje oglądać. Muzyka, klimat, kreska. Orgazm.
Manga: Jedyna w swoim rodzaju. Poraża mnie dokładnościa techniki, akcją, fabułą. Tak Shirow Masamune jest bogiem. Ktoś pytał się o humor... A Fuchicomy *_* ? Przeciez one sa powalajace ! :D polecam strone 95. Wiecej o mandze nie pisze bo już 23.45. Pozatym morgurth napisał tu takie posty, że nie będe nawet nic dodawać.  
GITS:SAC: Leży u mnie na płytach widziałem 3 epizody, na śmierć o nich zapomniałem. Te 3 które widziałem podobały mi się bardzo. Są znacznie podobniejsze do mangi niż film. Dla mnie to in plus.                    
Zmazując barwy lasom i polom
Mknie balon nocy z knajpy gondolą.
Kiedyś tak jasno, a dziś tak ciemno -
Wroga nie widzę, wroga przede mną.

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #20 dnia: 2004-01-05 (Pon), 11:03 »
a co powiecie o GitS 2? manga już u nas wyszła, może ktoś czytał? jakieś wrażenia?

Kup to Bucu to sie dowiesz, przy okazji se poczytam! >< /morg                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #21 dnia: 2004-02-05 (Czw), 11:46 »
Moze troche ozywie ten topic ;)
Wiec mozna juz sobie znalezc w sieci pierwsze odcinki drugiej serii Ghost in the Shell Stand Alone Complex. Nie powiem czy fajne bo zanim jest obejrze chce obejrzec pierwsza serie :)                    

mons

• Gość
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #22 dnia: 2004-02-06 (Pią), 18:49 »
Na wstępie. Stand Alone Complex opowada alternatywną rzeczywistość świata Gits\'a, gdzie nasza załoga  Sekcji 9 nie spotkała się z pupet masterem.
To tyle na wstępie.
nie mówię tu o Stand Alone Complex, to jest wg. mnie klapa
*beep*
Tak bywa, zerknie się na ekran i koniec. Dla mnie osobiście seria sie podoba i jest super. Oczywiście posiada pewne wady:
z kolei Stand Alone Complex jest jeszcze wieksza skrajnoscia jesli idzie o te przypadlosc, gdzie pokuszono sie o model \"odcinek to jedna calosc\" i w zasadzie widz ma 20 minut na obejrzenie poczatkow intrygi, klu i nim zacznie sie zastanawiac o co tak naprawde chodzi i kto za tym stoi, nastepuje rozwiazanie akcji i voila... przestepcy gryza ziemie. jeden odcinek tylko zostal podzielony na 3 bodajze czesci i chwala im za to. bylo wiecej czasu zeby wgryzc sie w fabule.
Ale nie zupełnie. Panowie wyżej, nie obejrzeli tego co ja, bo nie mogli.... A więc. Wiekszośc odcinków to jednoepizodyczne historie. Ale, po obejzeniu całej serii mamy szerszy punkt widzenia. Jak morgurth już pisał, film nie pokazywal naszych bochaterów od strony, że tak ujmę życia prywatnego. W SAC jest inaczej. Własnie są te aspekty. Jest tego niewiele, ale widzimy tu przyjaciół/rodzinę zespołu sekcji 9.
Chociaż odcinki są krótkie, nie oznacza to, że są durne. Każdy daje nam jakies przemyślenia. Chociazby o wybitnym inżynierze, który przeżucił się do robota wojskowego po śmierci (wiara mu nie pozwalała na przejście do cyber ciała za życia). Wszyscy myśleli, że chce się zemścić na rodzinie, ale czy tak naprawdę on tego chciał??? Niby jest podana odpowiedź na dłoni, z drugiej strony, Major nam mówi, że to mogło być spowodowane przeciążeniem (czyli tylko i wyłącznie wyobraźnia Major, bo ona tak by chciała)....
Dodatkowo, ta epizodycznośc nie jest taka głupia. Te odcinki (ponad połowa) to tło do większej sprawy, która zaczyna się gdzie na początku, w środku dochodzą nowe aspekty i na końcu wszystko się rozstrzyga. Pokazanie tylko głównej sprawy również znalażło by wiele głosów przeci, iż są to maszynki do zabijania, a tak widzimy ludzką stronę sekcji 9 Osobiście znalażłem dwie większe sprawy sprawy: Lauging man oraz AI Tachikom, jednak dopiero kolejne obejrzenie całej serii może mi dać jeszcze większy punkt widzenia.
Normlanie taką jedną sprawę pokazaną w jednym odcinku można by przedstawić w kilku wpizodach, jednak czy nie móiły by za dużo??? Historię nam pokazaną tak jak ją widzą członowie sekcji 9 a nie druga strona. Czyli możemy tylko spekulowac o co w tym chodzi i czekać co się dowiedzą ludzie z wywiadu.

Osobiście polecam tę serię, ale tylko w całości. To tak jak wyjść przed środkiem filmu i go oceniać. Dodatkowo, wersjia DVD posiada krótkie filmiki, zwane Tachikoma Special. Same  w sobie są zabawne, a po obejrzeniu odcinka, rozumiemy z czego tak naprawdę, reżyser Gits SAC sobie żartuje.

Odnośnie 2 serii, nie wiadomo, czy pojawi się laughing man. Oficjalnie jego sprawa została zamknięta, ale kto wie ;)
Druga seria ma też posiadać 26 odcinków (chociaz na początku mówiono o 20-tu paru - 1 czy 2).

PS. Witam wszystkich państwa i mam nadzieję, że często będę się tu udzielał.

ziom, jak chcialem wziac serie cala to zaczales jeczec i psioczyc, wiec nie mow mi tu teraz o wychodzeniu z kina w polowie filmu >< /morg                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #23 dnia: 2004-02-07 (Sob), 18:53 »
obejżałem dwa odcinki (chyba tyle mieliśmy na początku za czasów jak to oglądałem?) no to chyba wystarczy, żeby określić czy mi się podoba, czy nie. jak mogę oglądać dalej, skoro mi się to autentycznie NIE PODOBA. ja wiem, że tobie się spodobała i lubisz tą wersję, ale dla mnie jest chałowato narysowana i ma chałowate scenariusze (przynajmniej te pierwsze). poza tym wyraźnie napisałem \"wg. mnie\", więc nie żaden \"błąd\", bo nie powiesz mi, że mi się podoba to, co wiem, że mi się nie podoba.
o!
i jeszcze jedno: irytują mnie odcinki, które nawet się nie zaczęły, a już się kończą. to nie jest dobranocka.

tylko opening jest fajny. jak zwykle pani y.k. stanęła na wysokości zadania. ^_^                    

mons

• Gość
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #24 dnia: 2004-02-07 (Sob), 21:32 »
ziom, jak chcialem wziac serie cala to zaczales jeczec i psioczyc, wiec nie mow mi tu teraz o wychodzeniu z kina w polowie filmu >< /morg
Kiedy brałeś gits\'a to był w połowie, więc nie gadaj, że Ci nie dałem. Nie jestem reżyserem ani twórcą.

obejżałem dwa odcinki (chyba tyle mieliśmy na początku za czasów jak to oglądałem?) no to chyba wystarczy, żeby określić czy mi się podoba, czy nie. jak mogę oglądać dalej, skoro mi się to autentycznie NIE PODOBA. ja wiem, że tobie się spodobała i lubisz tą wersję, ale dla mnie jest chałowato narysowana i ma chałowate scenariusze (przynajmniej te pierwsze). poza tym wyraźnie napisałem \\\"wg. mnie\\\", więc nie żaden \\\"błąd\\\", bo nie powiesz mi, że mi się podoba to, co wiem, że mi się nie podoba.
o!
i jeszcze jedno: irytują mnie odcinki, które nawet się nie zaczęły, a już się kończą. to nie jest dobranocka.

tylko opening jest fajny. jak zwykle pani y.k. stanęła na wysokości zadania. ^_^
No ok, ale tak samo możesz powiedzieć, że Matrix to kultowy film i jest super (tak było). Ale wyszły kolejne częsic i uważasz za chała. A przecież to jedna wielka historia. Ja Ci nie mówię abyś oglądał, ale nie mów, że telewizor nie działa, bo ma rysę na obudowie.
Sam uważam, że kreska jest inna, ale człowiek się przyzwyczaja.
Mogę Ci tylko powiedzieć, że LOTR 1 część jest inna niż LOTR 1 część Directors Cut. That what I think.

PS. Nie czytając mangi i nie widząc jej, mówiłeś że GITS ma supe historie i wogóle. Jednak przyszedł czas, że przeczytałeś mangę, i miałeś szerszy światopogląd gitsa na tę serię.

PS2. Po twojej wypowiedzi wnioskuję: \"Tak Mononoke Hime nie jest dla dzieci bo raz odcieto ręce i raz głowę. To osądza, że jest tam, seks, przemoc i ta bajka psychicznych Japończyków nie powinna pojawić się w Polsce.\"
Mam nadzieję, że zrozumiałeś aluzję.

PS3. morgurth już ogląda całą serię i powie co sądzi. Jednak każdy ma swoje zdanie.                    

mons

• Gość
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #25 dnia: 2004-02-08 (Nie), 00:00 »
Przepraszam, że nie edytuje posta, tylko daję nowy. Ale chcę zwrócić uwagę...
że miała dzisiaj miejsce premiera kolejnych dwóch odcinków drugiej serii (oczywiście w Japonii).
Trzyci już odcinek nosi nazwę Cash Eye, zaś czwarty Natural Enemy
Pliki rozeszły sie już po osiołku, czekać tylko na napisy.  :D  :D                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #26 dnia: 2004-02-08 (Nie), 10:01 »
No ok, ale tak samo możesz powiedzieć, że Matrix to kultowy film i jest super (tak było). Ale wyszły kolejne częsic i uważasz za chała. A przecież to jedna wielka historia.
ale chała i nic, niestety, już tego nie zmieni. co mnie interesuje, że ktoś dobudował historię, skoro nie jest ona warta gówna.

Ja Ci nie mówię abyś oglądał, ale nie mów, że telewizor nie działa, bo ma rysę na obudowie.
geez, facet, czytaj uważnie! czy ja gdzieś napisałem, że GITS SAC jest do dupy? ja napisałem, że: moim zdaniem GITS SAC jest do dupy i mam do tego święte prawo.

Sam uważam, że kreska jest inna, ale człowiek się przyzwyczaja.
tak to już jest, że pierwsze wrażenie często zaważa na całości. nie twierdzę, że słusznie, ale tak funkcjonują ludzie. poza tym wszystko zależy jeszcze od motywacji, jak mi ktoś znajomy powie \"słuchaj, zajebista seria, wygląda trochę kupowato (;P) ale mimo wszystko warto obejżeć, nie zrażaj się pierwszymi odcinkami\" to jakoś przebrnę, a jak sam sobie włączyłem i zobaczyłem, że to kompletna chała (nie muszę chyba dodawać IMHO, co?) to oczywistym jest, że nasunęło mi się: eee... następne odcinki napewno takie właśnie będą. teraz, nawet jeśli nie są, i tak jestem już uprzedzony. no chyba, że morg powie, że warto. ;>
(ale ja naprawdę wolę \"wolniejsze\" odcinki... to nie jest dobranocka... >_<)

Mogę Ci tylko powiedzieć, że LOTR 1 część jest inna niż LOTR 1 część Directors Cut. That what I think.
a co to ma do rzeczy?

PS. Nie czytając mangi i nie widząc jej, mówiłeś że GITS ma supe historie i wogóle. Jednak przyszedł czas, że przeczytałeś mangę, i miałeś szerszy światopogląd gitsa na tę serię.
w życiu. wypowiadam się tylko o tym co widziałem. mogłem powiedzieć, że jest świetnie narysowana bo Shirow\'a lubię, a jeśli mówiłem, że historia jest ciekawa, to tylko i wyłącznie o filmie (czyli de facto o opowieści Puppet Mastera, która jak się okazało w mandze jest inna).

PS2. Po twojej wypowiedzi wnioskuję: \\\"Tak Mononoke Hime nie jest dla dzieci bo raz odcieto ręce i raz głowę. To osądza, że jest tam, seks, przemoc i ta bajka psychicznych Japończyków nie powinna pojawić się w Polsce.\\\"  
Mam nadzieję, że zrozumiałeś aluzję.
jasne, że zrozumiałem, ale ty nadal zapominasz, że ja powiedziałem \"moim zdaniem\". nie wystawiam autorytatywnych sądów, które potem będą cytować rzesze fanów... ja po prostu powiedziałem co o tym myślę.

PS3. morgurth już ogląda całą serię i powie co sądzi. Jednak każdy ma swoje zdanie.
ma? no to po co ta tyrada cała i po co mi zarzucasz, że mówię od rzeczy? przecież, ja też mogę mieć własne.                    

mons

• Gość
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #27 dnia: 2004-02-08 (Nie), 10:31 »
a co to ma do rzeczy?
To że 30 minut zmieniło film na tyle, że wersja bez tych 30 minut, dla mnie nie trzyma się kupy. To pomyśl co Ty oglądałeś, a czym może być seria.

ma? no to po co ta tyrada cała i po co mi zarzucasz, że mówię od rzeczy? przecież, ja też mogę mieć własne.
Bo zjechałeś całą serię oglądając 2 odcinki.

Co do długości odcinów ale tych co oglądałeś Powiedz mi, co powinno się tam znaleźć skoro uważasz, że za krótkie. Tylko wiesz, widz musi mieć wrażeni, że jest w sekocji 9, nie może wiedzieć, tego czego nie wiedzą postacie i nie pozostaw coś aby nie wyjasniac wszystkiego do końca :P :P :P
To co oglądałes to tylko poboczne wątki (to chcę Ci powiedzieć/wmówić :P).

Odnośnie grafiki, trzeba spojżeć na to, że nie jest to film kinowy, tylko seria TV. Film kinowy będzie zapewne ładniejszy, ale za to nie wiadomo jak z historią opowiedzianą. I tu mogę powiedzieć, że oceniam serial po treści jaką niesie. Są odcinki błache i są takie, gdzie trzeba się zastanowić. Matrixa lubiłeś za treść i sam powiedziałeś, że kontynuacja to już płytka historia. Dlatego też, aby GITS SAC nie był błachy opowiada o całkiem innej rzeczywistości. I pod tym względem daje mu 5=/6 (chodzi o fabułę z perspektywy całej serii).

PS. Ja nadal uważam, że aby mieć całkowicie wyrobione zdanie na temat serii trzeba traktować te 572 minuty (bez intra i endingu) jako jeden bardzo długi film.

PS2. morguth i Ci co obejżeli. Czy nie wydaje sie wam, że ostatnia sekundy serialu (26 odcinek) są na samym początku serii (1 odcinek, sam początek)??? Ja przynajmniej mam takie wrażenie.

PS3 Przydała by się opcja hide na forum tak aby literek nie było widać.                    

Offline morgurth

• ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #28 dnia: 2004-02-08 (Nie), 17:20 »
nie ogladalem, dopiero sie przymierzam, ale oto jak moim zdaniem powinna byc rozwiazana kwestia odcionkowosci. primo, jedna sprawa trwa kilka odcinkow. To co, ze zaczyna sie nowa sprawa, gdy stara jeszcze nie jest skonczona. widzial ktos prace w policji? ja nie, ale dam sobie reke uciac, ze wiele spraw jest ze soba przemieszanych, i wraca sie do nich, po jakims tam czasie, a tutaj mamy 25 minut na poczatek sprawy i koniec, gdy jeszcze fotel sie dobrze nie rozgrzal.
pierwszy odcinek z gejszami, cudownie, gejsze zostaly rozwalone, zlapali tego hakera i git, przeciagnac jakiestam duperele, zmudne przesluchania, badania poszlak, w nastepnym odcinku nastepna sprawa, a w nastepnym kolejna + zakonczenie pierwszego (oczywiscie, nie wyskakiwalo by to jak gin z butelki, tylko widac byloby ze oni pracuja nad tym, tylko na moment zostalo odsuniete na plan dalszy, bo akrat zaszla nagla potrzeba). pasi?

tak wiem ze przydalby sie hide dla spoilerow, moze jak/jesli (niepotrzebne skreslic) forum zostanie przeniesione, to dodamy ten znacznik, narazie musi byc tak jak jest.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #29 dnia: 2004-02-08 (Nie), 17:36 »
mons: ale nie możesz zrozumieć, że to co obejżałem odrzuca mnie. to właśnie dlatego nie mogę oglądać dalej (nie mam ochoty). jak napisałem, wiem, że to mój błąd, ale czasem nie potrafię się zmusić do oglądania, jak mi się nie podoba. o czym w ogóle rozmawiamy? bo przecież o gustach się nie dyskutuje.
jeśli idzie o długość odcinka, to wg. mnie powinien mieć te standardowe 50 minut i to by serii wyszło na dobre. nie mam tyle czasu, żebym mógł poświęcić cały dzień na oglądanie w nadzieji, że BYĆ MOŻE mi się spodoba.
co zaś się tyczy kreski... mnie się nigdy anime nie podobało specjalnie, w przeciwieństwie do mangi. obraz na papierze można dopracować, zaś obrazy w animacjach to, w większości przypadków, nędzie imitacje mangowych bohaterów.

ps. nie bardzo wiem o co chodzi z opcją \"hide\" bo nigdy działania takowej nie widziałem (może rzuć linkiem z przykładem?) ale jak chcesz ukryć spoiler to używaj małego rozmiaru tekstu, size=3 z reguły wystarcza (musisz sobie potestować). my to zwykle robimy tak:
<spoiler>tutaj tekst tutaj tekst tutaj tekst tutaj tekst tutaj tekst</spoiler>                    

mons

• Gość
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #30 dnia: 2004-02-08 (Nie), 23:06 »
@waste: nie ważne już...
[cut]
ps. nie bardzo wiem o co chodzi z opcją \\\"hide\\\" bo nigdy działania takowej nie widziałem (może rzuć linkiem z przykładem?) ale jak chcesz ukryć spoiler to używaj małego rozmiaru tekstu, size=3 z reguły wystarcza (musisz sobie potestować). my to zwykle robimy tak:
<spoiler>tutaj tekst tutaj tekst tutaj tekst tutaj tekst tutaj tekst</spoiler>

Tu masz linka.2 post od góry. aby przeczytać musisz zanzaczyć linikę.
animereactor.ath.cx

PS. Po preczytaniu, wywal posta bo to off topic                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #31 dnia: 2004-02-09 (Pon), 19:37 »
mons: no właśnie. nieważne. co do linka. to się robi przez użycie znacznika [hide]?                    

Offline morgurth

• ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #32 dnia: 2004-02-11 (Śro), 02:28 »
No dobra, zmeczylem sac i oto co mam do powiedzenia.
Faktycznie, calosc prezentuje sie w zupelnie innym swietle, ale sposob rozplanowania tego na odcinki jest dosc nierozwazny. Serial za dlugo sie rozpedza. Fakt, ze o glownym watku pojawiaja sie czesciowe zmianki juz w 4-5 odcinku, to w zasadzie nie sprawia to wrazenia wiekszej afery. Rozumiem, ze jest to zamierzony efekt, niemniej jednak kulminacja calej serii to defacto 3 koncowe odcinki. jak na pol roku emisji, to dosc niewiele. dodatkowo brakuje mi Sieci... Czesc afer powinna byc przeniesiona na sfere sieciowa, zwlaszcza, ze zaplecze mieli w pyte, a i sama motoko nie uchodzi za cherlaka w tej dziedzinie.
suma sumarum to warte spedzonego czasu, ale mozna bylo rozplanowac to lepiej, i zamiast czesci epizodycznych spraw, wsadzic sieciowa dlubanine, wieksze urozmaicenie.

ot, moje 0,03PLN                    

mons

• Gość
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #33 dnia: 2004-02-11 (Śro), 08:54 »
[cut] jak na pol roku emisji[cut]
/me liczy dokładnie na palcach.
Dla mnie to rok i jeden miesiąc. 2 odcinki emitowane jeden po drugim tylko w pierwszy piątek każdego miesiąca daje 13 miesięcy. ;)
EDITED:
[cut]wsadzic sieciowa dlubanine, wieksze urozmaicenie.
Może będzie w 2nd GIG (czyli 2 serii) :)                    

Offline morgurth

• ++
Ghost In The Shell
« Odpowiedź #34 dnia: 2004-02-11 (Śro), 11:31 »
co mnie obchodzi jak ONI to emitowali. rok ma 52 tygodnie, a 26 odcinkow to pol roku. dodatkowo kazdy kto wykupi te serie od nich moze emitowac to jak chce, dlatego zakladam standardowy przydzial 1 odcinek na 1 tydzien, ktory wydaje sie calkiem zasadny. A skoro przebrnelismy przez formalnosci, to wciaz fakt pozostaje faktem. seria rozkreca sie w slimaczym tempie a wypala niczym potas w wodzie.

jest jeszcze gorzej w scenariuszu takim jak mowisz... czekac rok, zeby obejrzec 1h dobrego anime... cyt cyt cyt                    

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Odp: Ghost In The Shell
« Odpowiedź #35 dnia: 2010-12-22 (Śro), 10:23 »
Przyznam że za namową Wojtka z Poznania rozpocząłem oglądanie GITS SAC. Na razie highlighty to jak Major siedziała w taczikomie i było ujęcie jak ma lekko przygniecione cyce. A potem jak wysiadała z taczikomy to było ujęcie takie od tyłu bardzo fajne. Am I otaku now?

edit:

« Ostatnia zmiana: 2010-12-22 (Śro), 10:27 wysłana przez sah »

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #36 dnia: 2010-12-22 (Śro), 10:38 »
hihi. sac jest fajny, tylko kurwa nie wiadomo o co chodzi.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
« Odpowiedź #37 dnia: 2010-12-22 (Śro), 13:37 »
Znakomite ujęcie, jakoś chyba przegapiłem przy oglądaniu lata temu, może warto sobie odświeżyć ten wyborny serial?
W sumie niewiele z niego zrozumiałem za pierwszym razem...
Sah generalnie powiem ci że marnujesz się oglądając to pseudonaukowe gówno. Jeżeli takie ujęcia stanowią dla ciebie hajlajty to ja raczej polecam STRIKE WITCHES - fabuła dużo prostsza, masa nielichych ujęć no i Durbowi i Marcinowi się podobało!
"więc lis postanowił go wyruchać"

• +++++
« Odpowiedź #38 dnia: 2010-12-22 (Śro), 15:56 »
To jest ten thread w którym powinienem zacząć napierdalać fanboj rejdże 2deep4you?