Autor Wątek: Sugestie i pytania dotyczące radia  (Przeczytany 8109 razy)

Offline Szmugiel

• +
Sugestie i pytania dotyczące radia
« dnia: 2003-10-30 (Czw), 19:39 »
Czekamy na wasze sugestie i opinie  :wink:  :twisted:                    
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności  ”Albert Einstein

Jest 1% tego, co wiesz; 4% tego czego nie wiesz; 95% tego, czego nie wiesz, ze nawet nie wiesz.

Offline TomisH

• +++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-10-30 (Czw), 22:36 »
Ciągle zmieniacie ten IP? Bo cholera chciałem posłuchać co tam Xtense wyprawia a adresu nie mam...  :?                    
-(\(\ ========================= /)/)-
-(._. ) -=-.....The Atomish Bomb......-=- ( ._.)-
(')(')_) ====================== (_(')(')
http://Gamikaze.pl

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-10-30 (Czw), 22:39 »
Ciągle zmieniacie ten IP? Bo cholera chciałem posłuchać co tam Xtense wyprawia a adresu nie mam...  :?

Odp. jest tutaj =] http://www.ts-index.power.pl/forum/viewtop...opic.php?t=1907
Praktcznie Xtense zalatwil juz serwer gdzie na uczelni, lecz uzywanie go jest mozliwe tylko w godzinach 19-05 !! Nadal szukamy stalego serwera, poniewaz dla rozwoju radia minimalna ilosc serwerów wynosi: 4 !                    
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności  ”Albert Einstein

Jest 1% tego, co wiesz; 4% tego czego nie wiesz; 95% tego, czego nie wiesz, ze nawet nie wiesz.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-10-31 (Pią), 10:40 »

Szukam usługi no-ip (ten \"z nazwy\" nie działa :( ). Wtedy tylko na stały adres i już można się podłączyć.                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-10-31 (Pią), 11:55 »
A ja mam sugestię-pytanko: czemu to radio się nazywa Radio TS? Nie powinno być Radio PPK? Co ono ma wspólnego z TSem?                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-10-31 (Pią), 12:11 »
A ja mam sugestię-pytanko: czemu to radio się nazywa Radio TS? Nie powinno być Radio PPK? Co ono ma wspólnego z TSem?

Poprostu tak nazwalismy radio i tyle. Czemu nie PPK ? Bo nie pasuje: Radio Portal Pism kulturowych, jak to brzmi ?  :|  :o                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-10-31 (Pią), 12:30 »
albo \"Radio PortalU (portalu, nie \"portal\" :P ), albo Radio Pism Kultowych... ale druga opcja jest jakas bez sensu                    

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-10-31 (Pią), 12:36 »
albo \"Radio PortalU (portalu, nie \"portal\" :P ), albo Radio Pism Kultowych... ale druga opcja jest jakas bez sensu

No dobrze ale wyobraz sobie takiego zielonego ziomka, który przez przypadek wszedl na nasza stronke www i zobaczyl napis \"Radio Portalu pism kulturowych\" i z czym to sie kojarzy....? Za jakimis nudnymi audycjami, o puszczanej muzyce juz nie wspomne, a co dalej =] ziomek wylacza stronke i olewa nasze radio

Nazwa Top- Secret jest wedlug mnie lepsza, chocby pod wzgledem przetlumaczenia tego : RAdio sciscle tajne.... :D:D                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-10-31 (Pią), 13:12 »
Szmugiel --] a myslisz, ze slucha tego radia ktos, kto nie zna forum i PPK ? :) A jesli ktos zna forum, to i wie czego sie moze spodziewac po radiu :)                    

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-10-31 (Pią), 13:15 »
Szmugiel --] a myslisz, ze slucha tego radia ktos, kto nie zna forum i PPK ? :)

Tak mam taką nadzieje ! słuchacze mysle, ze beda takze z poza naszego forum. Oczywiscie opieracąc sie na róznego rodzaju reklamy :D                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-10-31 (Pią), 15:50 »
Radio TS nazywa się tak, a nie inaczej. To tak jakbyście Sah`a zmuszali do zmiany kanału #top-secret na #ppk - to tylko od nazwy zależy, a chodzi o to samo... :)
Własnie to mialem mówić. Szmugiel                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-10-31 (Pią), 16:47 »
Ja sugeruję napisać mi jaki jest adres tego radia, bo albo jestem ślepy albo nie ma go na tym podforum.                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline kpsk

• +++
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-10-31 (Pią), 16:55 »
Tak jest i \".\"  Zmiany nie przewidujemy, bo nasze radio jest
 ściśle fajne... e tajne  :biggt:

I to można wykozystać w buttonie, tyle tylko, ze plagiat byłby :D                    

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-10-31 (Pią), 19:56 »
Ja sugeruję napisać mi jaki jest adres tego radia, bo albo jestem ślepy albo nie ma go na tym podforum.

Przy kazdej aydcji na gg podany jest adres, wtórym aktualnie jest nadawane radyjko. Jest tak poniewaz jak już wspomnialem radia ma serwer tymczasowo na domowym komie o laczu 0.5Mb/s i dynamicznym IP =] to wszystko wyjasnia kacper, trza sie pofatygowac w opis gadu gadu :D                    

Offline Szczur

• ++
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-11-01 (Sob), 08:59 »
Proponuję zmienić nazwę tego tematu na Sugestie i pytania na temat radia... Bo jedno mi takie chodzi po głowie... Czy na takie radio trzeba mieć koncesję, czy coś w tym stylu?

OK, juz zminiam ;-). Szmugiel

KHM!

Czy na takie radio trzeba mieć koncesję, czy coś w tym stylu?

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-11-01 (Sob), 12:23 »
Czy na takie radio trzeba mieć koncesję, czy coś w tym stylu?

Nie nie trzeba. Radio jest zupełnie darmowe - MP3 też jest darmowe, ale niestety pod warunkiem. Warunkiem jest niska jakość puszczania komercyjnych muzyczek. Ale póki nie będzie lepszego (niż ten co załatwiam) serwera, to RIAA nam narazie nie grozi  :biggt:                    

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-11-01 (Sob), 13:16 »
Tak Xtense ma racje, nie trzeba miec zadnej koncesji na utworzenie radia. Tzn. z jakoscią to nie jest tak jak mówi Xtense radio moze miec nawet jakosc 320Kbps a i tak bedzie na tych samych warunkach.                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-11-01 (Sob), 13:20 »
Tak Xtense ma racje, nie trzeba miec zadnej koncesji na utworzenie radia. Tzn. z jakoscią to nie jest tak jak mówi Xtense radio moze miec nawet jakosc 320Kbps a i tak bedzie na tych samych warunkach.

Nie sądzę. Na każdej płycie jest napisane, że zabronione jest kopiowanie i PUBLICZNE ODTWARZANIE jej zawartości. Trudno o bardziej publiczne odtwarzanie muzyki, niż puszczanie jej w radiu.                    
w stanie spoczynku

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-11-01 (Sob), 17:03 »
Nawet slynne gadu gadu mialo swoja rozglosnie, no ale niestety wszystko sie skonczylo, ale nie z przyczyn wymienionych przez olhado, lecz przez rade nadzorczą (poprostu zrezygnowali z pomyslu. Radio dzialalo dosyc dlugo, a jak wiadomo kazdy znal stronke radia, niegdys wszystko bylo publicznie reklamowane i nic im sie nie stalo. Zadnych grzywnych, zadnych kar, zadnego wiezienia :P Dlaczego ? Bo kazdy olewa radio internetowe. TO JEST POPROSTU ZABAWA, a nie przestepstwo, nikt nie wniesie donosu na radio internetowe, które nadaje jakoscia 22Kbps. !! KONIEC .... !                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-11-01 (Sob), 19:16 »
nikt nie wniesie donosu na radio internetowe, które nadaje jakoscia 22Kbps. !!

Swojego czasu ZAIKS wniósł donos na taksówkarzy, którzy puszczają radio w swoich taksówkach i nie płacą za odtwarzane tam utwory (absurd do kwadratu), więc ludzie, którzy nadają radia internetowe też nie mogą się czuć bezkarni. Nie dość, że nie płacą tantiemów, to jeszcze najczęściej używają plików mp3 zassanych wcześniej z netu. Sądzę, że ZAIKS nie zaczął jeszcze z nimi walczyć, bo nie ma pojęcia o ich istnieniu.                    
w stanie spoczynku

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-11-01 (Sob), 20:07 »
Na swiecie jest ponad 10milionów takich radyjek, wiec sto lat jak dojdą do nas :D:D:D Nie ma co sie obawiac, napiszemy cos zgodnie z prawem i nie bedą mogli niczego nam wkrecic  :biggt:                    

Offline Szczur

• ++
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-11-01 (Sob), 20:54 »
Na waszym miejscu bym się jakoś zarejestrował albo coś... Nie żebym marudził, ale,,, :cwm:                    

Offline TomisH

• +++
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-11-01 (Sob), 20:57 »
Szczurek - nie trząś porami, nie wypada przy wszystkich. :hihi:

Kto się dowie?
A może masz zamiar nas \'podpierniczyć\' ;)                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-11-01 (Sob), 21:31 »
Na waszym miejscu bym się jakoś zarejestrował albo coś... Nie żebym marudził, ale,,, :cwm:

Sama rejestracja to jeszcze nic (chociaż nie wiem, czy wydaje się w Polsce koncesje na nadawanie radia w Internecie), ale trzeba by też było zapłacić tantiemy za muzykę, którą się w tym radiu puszcza, a to oznacza śmierć dla amatorskiego radia.                    
w stanie spoczynku

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-11-01 (Sob), 22:25 »

Gdzie, jeszcze zadne radio nie zrobilo tego !!

A tak wogóle co to za dyskusja o policji =] CHWDP :D:D. Dobra skonczmy dyskutowac na ten temat, bo jeszcze zobaczą te topici :D                    

Offline Jarko

• +
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-11-02 (Nie), 04:49 »
Koncesji może nie koniecznie i tu się raczej prawa nie łamie. Prawo się łamie w momencie puszczania w nim muzyki bez pozwolenia bo jak by nie patrzeć jest to odtwarzanie publiczne bez zgody autora :)

P.S. W czyim statusie gg jest IP?!?                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline Szczur

• ++
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-11-02 (Nie), 09:37 »
Szczurek - nie trząś porami, nie wypada przy wszystkich. :hihi:

Kto się dowie?
A może masz zamiar nas \'podpierniczyć\' ;)

Chodzi mi po prostu o to, że jak zamkną nam Szmugla to ON może nas \"podpierniczyć\"... I może Adminów wydać... A tego bym nie chciał, gdzie bym się podział? Nie żebym dramatyzował, ale jednak trochę się boję...                    

Offline TomisH

• +++
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-11-02 (Nie), 16:46 »
No qrde masz rację Szczurek :|

To ja już usuwam wszystkie mp3 i gry z dysku twardego i wracam do Windowsa 3.11 PL. Tak na wszelki wypadek...  :x

O BOŻE! ONI MAJĄ JUŻ MÓJ IP! Pshemozz doniesie na mnie policji i będę skończony... Jak nic tak właśnie zrobi.

No to po mnie :|                    

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-11-02 (Nie), 16:58 »
Nie żebym dramatyzował, ale jednak trochę się boję...

Szczurek.... zaraz spadne z krzesla, prszoszę cię przestan, plsss :D:D. Przeciez jak juz wspomnialem takie radyjko to tylko zabawa, puszczanie w takiej jakosci mp3 nie jest przestemstwem, mysle ze autorzy nie podpiernicza sie do tego !

NIE DRAMATYZUJCIE !                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-11-02 (Nie), 16:59 »
Ale panowie, panowie...
Oni juz tu sa! :twisted:

zaraz wykasuje kilka postow, aby sie nie wydalo ;D                    
...

Offline TomisH

• +++
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-11-02 (Nie), 17:07 »
:hihi: :hihi: :hihi:

PS. Najgłupszy post na jaki było mnie stać ;) Ale co miałem napisać? W końcu DRAMATYZUJĘ, nie? :D

Nooo !!                    

Offline Szczur

• ++
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-11-02 (Nie), 18:10 »
O to ja już się nie boję...
Post Count +1 :lol:
Dobra, Ja się na tym nie znam... Róbta co chceta! JE BEJBE! :wink:                    

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-11-04 (Wto), 14:24 »
DZieki wielkie ci panie szczurku za pozwolenie na dzialalnosc :D:D LOL .

Na powaznie to zorganizuje wstpeny dzien, w którym odbedą się wszystkie audycje all DJ :D Na pewno napisze kiedy to będzie i na jakim serwku. A wiec oczekiwac mojego postu :P                    

Offline Piotrass

• +
  • Podpułkownik
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-11-04 (Wto), 19:15 »
czekamy, czekamy  8)
Piotrass ostatnie oszczezenie, potem kasacja  :evil:                    
Come get some!

Offline Jarko

• +
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-11-07 (Pią), 07:20 »
puszczanie w takiej jakosci mp3 nie jest przestemstwem, mysle ze autorzy nie podpiernicza sie do tego !

NIE DRAMATYZUJCIE !

Muszę cię jednak zmartwić, ale jest jednak przestępstwem i nie wiem skąd wziąłeś taki pomysł że nie. To że już posiadasz mp3 za które nie zapłaciłeś jest przestępstwem, kolejnym jest to że je publicznie odtwarzasz. I nie panikuje tylko mówię (a w zasadzie piszę :D )
Tyle że tak naprawdę w Polsce jakiekolwiek praw autorskie to fikcja i bajki którymi straszy się dzieci tyle ze te troszkę starsze.
Pozdrawiam

PS Mam nadzieję że jakoś będziecie informować o nadawaniu bo z milą chęcią was troszkę posłucham bo jak na razie nikt mi nie napisał pod jakim IP was szukać                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-11-07 (Pią), 20:22 »
Yoda - szukamy czegoś w stylu no-ip (www.no-ip.com niestety nie zdało egzaminu). Jeśli dałoby się przypisać dynamiczne IP do jakiejś domeny, to kłopot jest w sumie z głowy... Ale właśnie - gdzie znaleść taki aliasik? :)                    

Offline Szczur

• ++
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-11-09 (Nie), 16:01 »
Moje ostatnie pytanie... Co będziecie puszczali w radiu, oprócz muzyki (tj. jakie audycje jeszcze będą?)?                    

Offline Piotrass

• +
  • Podpułkownik
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-11-10 (Pon), 16:00 »
a wogóle kiedy zaczniemy znów nadawać ? szmugiel, extense, kpsk hmm ?? aby radio nie umarło śmiercią naturalną                    
Come get some!

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-11-10 (Pon), 20:55 »
No i tu jest cały pies pogrzebany. Nagle zaczęła zawodzić cała nasza \"ramówka\". Ja zresztą mógłbym nadawać dalej... :D                    

Offline kpsk

• +++
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-11-10 (Pon), 20:58 »
Nie no! -  \"\"jescze radio nie zgineło puki (kiedy) my żyjemy\"\"
Ale żeczywiście może w końcu cuś zaczniemy kombinejszyn...
bo coś maly ruch w interesie...                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-11-12 (Śro), 10:28 »
Niech zgłosi się do mnie na gg, ktoś z \"władz radiowych\", bo mam dla was ciekawą ofertę - [glow=yellow:996ac27515]4262032[/glow:996ac27515]

Ja juz sie zglosilem i znam respekty Mephira. W najblizszym czasie ma on przedstawic tu, na tym forum sugestie i reszta w waszych rekach :D. Szmugiel !                    
To miejsce na twoją reklamę. Wykup je już dziś!

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-11-17 (Pon), 15:12 »
Co powiecie na calo-dobowe dzialanie radia w sobote. Godzicie sie ?  :biggt:  ? :?:                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-11-17 (Pon), 17:42 »
A nadawałbyś? :twisted:

Pomysł nie jest zły, ale wyklucza go rodzinka każdego z nas...                    

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-11-17 (Pon), 17:52 »
Jesli chodzi o mnie to oczywiscie, ze tak :D Nie wiem co z Piotrassem i kpsk, ale mysle, ze oni takze by sie zgodzili na taki uklad. A co na to nasi sluchacze, mam nadzieje, ze warto bedzie cos takiego zrobic. Hę ?? :wink:                    

Offline Piotrass

• +
  • Podpułkownik
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-11-24 (Pon), 16:31 »
a słuchacze się od 7 dni niewypowiedzieli :( czyli nikt nas nie chce słuchać :| geez  :|                    
Come get some!

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-11-24 (Pon), 17:52 »
Ze jak?? wlasnie chcemy, tylko jakos cisza w eterze... co to sie porobilo? :P                    

Offline Piotrass

• +
  • Podpułkownik
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-11-24 (Pon), 17:59 »
1 bocian wiosny nie czyni :D:D ;)

szmugiel, coś by trzeba było zorbić ? hę ?                    
Come get some!

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-11-25 (Wto), 12:58 »
Jak to nie chcemy? Chcemy! Ja też bym chciał gdybym tylko miał was gdzie posłuchać  :|                    

I chuj

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-11-29 (Sob), 15:03 »
A wiec jak na zyczenie, prosze nadajemy dzisiaj 24h. Zapraszam  :D

A adresik to-> http://80.54.195.47:8000                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-12-17 (Śro), 13:56 »
A ja mam pytanie: Czemu nic nie jest ostatnio nadawane?                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #50 dnia: 2003-12-17 (Śro), 14:30 »
Szmugloserwera coś ostatnio nie ma, a jak jest, to akurat każdy zajęty/nikomu się nadawać nie chce :) Dlatego potrzebny nam drugi serwer.