Autor Wątek: "FAKT"- kolejna niemiecka gazeta z polską okładką  (Przeczytany 19506 razy)

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
"FAKT"- kolejna niemiecka gazeta z polską okładką
« Odpowiedź #60 dnia: 2003-12-16 (Wto), 15:41 »
\\\"Fakt\\\" to gazeta typu \\\"dla każdego coś miłego\\\"
ale dla mnie nie ma tam nic miłego
ja kupuje polskie WPROST o nie będe dawał zarabiać szwabom                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #61 dnia: 2003-12-16 (Wto), 17:01 »
Pumbus -] To taki brukowiec jak \"Super Express\", styl potoczny, niezbyt wyszukany, często nawet prymitywny... ale cóż - ludziom to odpowiada  - a jak jest popyt, to i podaż. To po prostu tania rozrywka Jak to mawiali mądrale ze starożytnego Rzymu: \"panem et cirsenses\"(or something). Ot, co.                    
poprawność językowa SPPUFcizną XX wieku [gdzie sie podział ten temat?]
Krondor is real: Literature & Cyberspace & Your Own Story
DOSBox

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #62 dnia: 2003-12-16 (Wto), 21:50 »
\\\"Fakt\\\" to gazeta typu \\\"dla każdego coś miłego\\\"
ale dla mnie nie ma tam nic miłego
ja kupuje polskie WPROST o nie będe dawał zarabiać szwabom

Ja tylko dodam,że wydawca to AXEL&SPRINGER, który wydawał śp. TOP-SECRET :)

, a poza tym wolę dać Niemcom niż żydom w rodzaju \"Wybiórczej\" michnikowszczyzny.                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #63 dnia: 2003-12-16 (Wto), 22:35 »
/\\
|| :D
w takim wproście mam 10 razy więcej ciekawych artykołów niż w fakcie i tylko 4 razy więcej kosztuje                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #64 dnia: 2003-12-17 (Śro), 00:13 »
Pumbus -] Nie porównywałbym na twoim miejscu brukowca do pisma społeczno-politycznego. Są one z założenia różne - zarówno pod względem stylistycznym, jak i pod kątem zawartości.                    
DOSBox

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #65 dnia: 2003-12-17 (Śro), 05:51 »
w takim razie do czego mam niby porównywać ten kolorowy papier toaletowy?                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #66 dnia: 2003-12-17 (Śro), 19:49 »
do super expressu, dziennika wschodiego, kuriera i tym podobnych gazetek. Nawet do wyborowej. Fakt to dziennik czyli gazeta, a nie czasopismo :D                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #67 dnia: 2003-12-17 (Śro), 20:05 »
czasopismo - (wg Słownika współczenego języka polskiego) wydawnictwo ciągłe, ukazujące się regularnie w stałych odstępach czasowych pod wspólnym tytułem (dziennik, tygodnik, dwutygodnik, miesięcznik, kwartalnik itd.)

a gazetą jest to co ukazuje się co najmniej 2 razy w tygodniu                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #68 dnia: 2003-12-17 (Śro), 20:06 »
Hmm, nigdy bym o gazecie nei powiedzial czasopismo, ale moze znaja sie lepiej. No w kazdym razie nie porownuj dziennika z czyms innym :)                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #69 dnia: 2003-12-17 (Śro), 20:12 »
no to porównam sobie z wyborczą, albo newsami na onecie - zawsze wyjdzie na niekorzyść FATKu
pozatym żygać mi się chce jak widze z tyłu TO zdjęcie w takiej jakości                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #70 dnia: 2003-12-20 (Sob), 23:50 »
no to porównam sobie z wyborczą, albo newsami na onecie - zawsze wyjdzie na niekorzyść FATKu
pozatym żygać mi się chce jak widze z tyłu TO zdjęcie w takiej jakości

To nie kupuj i nie oglądaj - droga wolna :)
Ja w każdym razie uważam,że FAKT jest dobrą codzienną gazetą do poczytania.
I podaje rzetelne informacje.

Natomiast \"wybiórcza\" michnikowszczyzna się stacza coraz bardziej, zwłaszcza w świetle komisji Rywina :D                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #71 dnia: 2003-12-21 (Nie), 03:10 »
Ja w każdym razie uważam,że FAKT jest dobrą codzienną gazetą do poczytania
to jest MUZGO**B
informacje tam zawarte nie są ani ciekawe ani odkrywcze

a akcja z oddawaniem trzynastek by ratować budrzet jest gorzej niż żałosna                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #72 dnia: 2003-12-21 (Nie), 15:53 »
Ja w każdym razie uważam,że FAKT jest dobrą codzienną gazetą do poczytania
to jest MUZGO**B
informacje tam zawarte nie są ani ciekawe ani odkrywcze

a akcja z oddawaniem trzynastek by ratować budrzet jest gorzej niż żałosna

Lol :lol: Dlaczego tak uważasz? To była bardzo dobra i potrzebna akcja - teraz naród zobaczył co ważniejsze jest dla tych darmozjadów w rządzie.
Liczy się dla nich tylko kasa.
To oni sa żałosni broniąc trzynastek a obcinając jednocześnie kasę ludziom.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #73 dnia: 2003-12-21 (Nie), 16:47 »
a Ty byś sobie ociął trzynastkę żeby jakić brukowiec nie uważał Cię z gbura i żeby nie mieć już tyle kasy na prezenty dla bliskich?

jeśli Ci redaktorzy z fatku są tacy mądrzy, to czemu sami się ie zabiorą za poltykę?
i najbardziej żałosne jest to, że IMO porządni polityce którzy IMO zasłużyli na trzynastki są szykanowani, przecierz to powinno podpadać pod paragraf                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #74 dnia: 2003-12-21 (Nie), 16:53 »
a Ty byś sobie ociął trzynastkę żeby jakić brukowiec nie uważał Cię z gbura i żeby nie mieć już tyle kasy na prezenty dla bliskich?

Trzynastki to dodatkowe grube pieniądze dla posłów. Natomiast mogą wygodnie żyć bez trzynastek i na prezenty starczy ;)

Ja w takiej sytuacji jaka jest teraz w Polsce zrezygnowałbym z trzynastki i oddał np. na jakiś szczytny cel.

Tu nie idzie tylko o widzimisię jakiegoś dziennikarza tylko o zwykłą ludzką przyzwoitość.
Naet premier Leszek Miller oddał trzynastkę na dom dziecka i zaapelował o to do innych posłów.                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #75 dnia: 2003-12-21 (Nie), 17:00 »
To niech redaktorzy Faktu kandydują do sejmu i anulują trzynastki posłom. Droga wolna. Ale oczywiście psioczyć na innych jest łatwo, trudniej samemu się za to zabrać. Jakby byli posłami, toby musieli od czasu do czasu coś sensownego zrobić (przynajmniej teoretycznie), a tak, to mogą sobie w swoim tabloidzie wypisywać dowolne bzdury.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #76 dnia: 2003-12-21 (Nie), 18:56 »
To niech redaktorzy Faktu kandydują do sejmu i anulują trzynastki posłom. Droga wolna. Ale oczywiście psioczyć na innych jest łatwo, trudniej samemu się za to zabrać. Jakby byli posłami, toby musieli od czasu do czasu coś sensownego zrobić (przynajmniej teoretycznie), a tak, to mogą sobie w swoim tabloidzie wypisywać dowolne bzdury.

Olhado - czy do ciebie nic nie dociera? Przecież to jest szczera prawda, a nie fikcja. Wielu posłów poparło tą akcję,nawet premier Miller.

Jak można z czystym sumieniem pobierać sute premie, w sytuacji kiedy się zabiera dużą część społeczeństwu.
To jest obrzydliwość i Miller słusznie ochrzanił posłów za to upieranie się.                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #77 dnia: 2003-12-21 (Nie), 19:19 »
Przede wszystkim - Miller to populista i robi wszystko, żeby dobrze wyglądać w oczach opinii publicznej. Trzynastkę oddaje na dom dziecka, bo to inwestycja w image. Poza tym - posłowie wykonują jeden z najważniejszych zawodów w państwie. Należy im się kasa za to. A jak go wykonują źle, to tracą poparcie (vide SLD) i w przyszłej kadencji pożegnają się nie tylko z trzynastkami, ale z całą pensją.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #78 dnia: 2003-12-21 (Nie), 21:33 »
Przede wszystkim - Miller to populista i robi wszystko, żeby dobrze wyglądać w oczach opinii publicznej. Trzynastkę oddaje na dom dziecka, bo to inwestycja w image. Poza tym - posłowie wykonują jeden z najważniejszych zawodów w państwie. Należy im się kasa za to. A jak go wykonują źle, to tracą poparcie (vide SLD) i w przyszłej kadencji pożegnają się nie tylko z trzynastkami, ale z całą pensją.

Za pracę nie wiem czy wiesz posłowie dostają pensję poselską, wartą co najmniej 10xkrotność średniej krajowej.
Uważam,że za to są w stanie spokojnie żyć i pełnic swoje obowiązki.

Natomiast trzynastki są dodatkową premią, bez której spokojnie mogą się obejść.                    

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #79 dnia: 2003-12-22 (Pon), 00:59 »
nie sledzilem dyskusji od poczatku ale napisze swoja opinie o \"fakcie\". fakt to brukowiec, podobno piszacy o tym co ludziom najblizsze. mamy wiec jakies stare baby ktore sie zala (idz do kosciola uslyszysz to samo), mamy co kilka numerow gole lub prawie gole panienki, mamy obrzydliwe ploty i totalnie niepraktyczna szate graficzna: tytuly na pol strony, ogromne zdjecia.
a ten numer specjalny o slubie tego pacana z ich trocje to juz przegiecie. to jest jeszcze gorsze niz superexpress :(                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #80 dnia: 2003-12-25 (Czw), 09:41 »
Niby ten fakt taki niemiecki, a ostatni przeczytalem tam, ze Niemcy i Francja czepiaja sie Polski, dajac jej ostatnie miejsce w przygotowaniach do uni, dlatego, ze Polska kloci sei o warunki z Niceii. To byl chyba nawet \"glowny\" temat.

Wiesz czemu tam tak pisało? Bo fakt jest robiony pod publikę, czyli jak jakiś półgłów będzie się bulwersował tym, że akcyza na alkochol jest za wysoka, to fakt też będzie się bulwersował, że akcyza na alkochol jest za wysoka :/. Ta gazeta ma wpadać w masowe gusta, czyli tych najciemniejszych polaków. Polecam przeczytać artykuł z gazety wyborczej \"Zły smak, ale dobry interes\" napisanego przez szefa komentatorów z \"Polityki\".

Za pracę nie wiem czy wiesz posłowie dostają pensję poselską, wartą co najmniej 10xkrotność średniej krajowej.
Uważam,że za to są w stanie spokojnie żyć i pełnic swoje obowiązki.

Człowieku pomyśl na co wystarczy domu dziecka jedna dieta poselska, gdy dzieci jest 100 (pewnie dużo więcej, ale nie wiem), a na jednego wychowanka przypada kilkaset złotych + trzeba jeszcze zapłacić wychowawcom + długi domu dziecka. Ta akcyjka jest dobra dla przeciętnego polaka, który wierzy we wszystko co w gazetach piszą.                    
To miejsce na twoją reklamę. Wykup je już dziś!

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #81 dnia: 2003-12-25 (Czw), 10:15 »
Człowieku pomyśl na co wystarczy domu dziecka jedna dieta poselska, gdy dzieci jest 100 (pewnie dużo więcej, ale nie wiem), a na jednego wychowanka przypada kilkaset złotych + trzeba jeszcze zapłacić wychowawcom + długi domu dziecka. Ta akcyjka jest dobra dla przeciętnego polaka, który wierzy we wszystko co w gazetach piszą.
a gdyby pensje posłów obniżyć do średniej krajowej... czy sądzisz, że wtedy do polityki chcieli by się pchać mądrzy i uczciwi ludzie? czy tylko Ci co mają w ch** kasy i zależy im tylko na wpływach?                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #82 dnia: 2003-12-25 (Czw), 12:43 »
Pumbus - dobrze jest gdy rzadza bogaci bo nie daja sie korumpowac. Cenzus majatkowy to dobra rzecz                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #83 dnia: 2003-12-25 (Czw), 13:17 »
właśnie o tym mówie
a żeby rządzący nie dali się korumpować muszą mieć za co spokojnie wyrzycić rodzinę

a wiesz ile by zaoszczędzono gdyby możliwość sztucznego zapładnienia była dostępna tylko wtedy gdyby w żadnym domuu dziecka w promieniu 200km nie było dzieci poniżej 1 roku?                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #84 dnia: 2003-12-25 (Czw), 14:27 »
właśnie o tym mówie
a żeby rządzący nie dali się korumpować muszą mieć za co spokojnie wyrzycić rodzinę

a wiesz ile by zaoszczędzono gdyby możliwość sztucznego zapładnienia była dostępna tylko wtedy gdyby w żadnym domuu dziecka w promieniu 200km nie było dzieci poniżej 1 roku?

Zbaczamy z tematu...

Fakt to kolejny zagraniczny brukowiec. Niestety będzie ich w naszym kraju coraz więcej, co możespowodować upadek takich gazet jak \"Wyborcza\", \"Rzeczpospolita\" itp., bo z przykrością stwierdzam, że w Polsce żyje więcej \"ciemnot\" niż niż ludzi \"na poziomie\" :/.                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #85 dnia: 2003-12-25 (Czw), 14:31 »
właśnie o tym mówie

Więc mówię o tym,że wystarczy na to spokojnie pensja poselska. Niektórzy posłowie dostają \"na rękę\" 10.000 zł miesięcznie i jeszcze za mało?
Wystarczy żeby spokojnie żyć nie kradnąc, i nie brać w łapę.
Na co im jeszcze trzynastki ? To ok 9.000 zł.
Pomyśl ile rocznie tylko byłoby oszczedności.
A trzynastki to nie tylko posłowie ale i wyżsi urzędnicy państwowi,którzy często biorą tą kasę za nic.

Zbaczamy z tematu...

Fakt to kolejny zagraniczny brukowiec. Niestety będzie ich w naszym kraju coraz więcej, co możespowodować upadek takich gazet jak \"Wyborcza\", \"Rzeczpospolita\" itp., bo z przykrością stwierdzam, że w Polsce żyje więcej \"ciemnot\" niż niż ludzi \"na poziomie\" :/.

No ty za to jestes oświecony bardzo , czytając \"wybiórczą\". Właśnie widać ;)
Niestety duża cześć Polaków jest ogłupiana przez propagandę właśnie w rodzaju wyborczej czy Rzeczypospolitej. Naiwnie myślą że czytają \"polskie\" gazety, a tymczasem, prawie w całości są  redagowane przez żydów w rodzaju Michnika czy Wildsteina.

Upadnie wyborcza i Rzeczpospolita? No i bardzo dobrze,wreszcie ukróci to żydowską propagandę i mieszanie w głowach ludziom.

Prawda w końcu wyjdzie na światło dzienne.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #86 dnia: 2003-12-25 (Czw), 15:02 »
Jaka prawda Saver? Prawda niemiecka moze? Taka ktora dyktuja szefowie Axela czy Bauera?                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #87 dnia: 2003-12-25 (Czw), 15:06 »
Jaka prawda Saver? Prawda niemiecka moze? Taka ktora dyktuja szefowie Axela czy Bauera?

Nie. Prawda jest tylko jedna. Poza tym lepsze to niż obecne żydowskie zakłamanie.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #88 dnia: 2003-12-25 (Czw), 15:12 »
a ja mam takie pytanie, czy we wproście są rzydzi? bo dzisiaj czytałem artykoł o Sorosie - żydzie który faktycznie ma władze jak niejedno państwo
a przedstawili go IMO w miare obiektywnie, zależy mu na zyskach, ale i na wolonyrkowej, kapitalistycznej gospodarce

wo jak będzie z tym wprostem? polski czy żydowski?                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #89 dnia: 2003-12-25 (Czw), 15:45 »
Poza tym lepsze to niż obecne żydowskie zakłamanie.

Mam pytanie - jesteś rasistą? Żydzi tak jak każdy inny naród jest taki sam jak inne, więc nie czepiaj się ich :/. Nie wiem co z ciebie za polak, który nie chce, aby w polsce panowały polskie wydawnictwa, tylko komercyjne zagraniczne giganty :/.                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #90 dnia: 2003-12-25 (Czw), 15:56 »
Poza tym lepsze to niż obecne żydowskie zakłamanie.

Mam pytanie - jesteś rasistą? Żydzi tak jak każdy inny naród jest taki sam jak inne, więc nie czepiaj się ich :/. Nie wiem co z ciebie za polak, który nie chce, aby w polsce panowały polskie wydawnictwa, tylko komercyjne zagraniczne giganty :/.

Powtarzam: nie jestem rasistą. Ale żydzi NIE SĄ takim samym narodem jak inne mają zupełnie inną mentalność. Prowadzą świat do wojen i upadku. I nienawidzą katolików i Polaków. Czego nie raz już dowiedli,oczerniając Polaków na całym świecie.
Widać jeszcze nie poznałeś żydów, a ja ich poznałem.

A AGORA wydająca wyborczą nie jest polskim wydawnictwem, tylko udaje takie.
I uprawia wrogą Polsce propagandę.
To samo z Rzeczpospolitą.

Dlatego jako Polak i katolik nie będę brał nawet do ręki takiego ścierwa.
I nie będę dawał im zarobić.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #91 dnia: 2003-12-25 (Czw), 16:09 »
więc jakim wydawnictwem jest jak nie polskim ta agora?

i powtarzam pytanie: czy we wproscie siedzą żydzi?                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #92 dnia: 2003-12-25 (Czw), 18:02 »
Powtarzam: nie jestem rasistą. Ale żydzi NIE SĄ takim samym narodem jak inne mają zupełnie inną mentalność. Prowadzą świat do wojen i upadku. I nienawidzą katolików i Polaków. Czego nie raz już dowiedli,oczerniając Polaków na całym świecie.
Widać jeszcze nie poznałeś żydów, a ja ich poznałem.

To mnie też powinieneś nienawidzić, ponieważ uważam katolicyzm za jedno, wielkie, zakłamane GÓWNO :/. A \"pseudo\" katolików uważam za jeszcze większe ścierwo niż ty uważasz Wyborczą :/.

O kura nie wiedziałem, że zagraniczni inwestorzy wydają gazety z tytułem, który jednoznacznie wskazuje, że jest ona POLSKA (rzeczpospolita) - chyba żaden wydawca by czegoś takiego nie zrobił. A tak na marginesie - \"Wyborcza\" jest na naszym rynku już bardzi długo i istniała jeszcze przed zaczęciem się panoszyć zagranicznych firm w polsce, więc mi nie wmawiaj, że agora nie jest polska.

A po co wiedzieć czy w jakiejś redakcji są żydzi - ważniejsza jest jakość tekstów oraz wiara w to co piszą, a nie pisanie \"na zamówienie\", tak jak to ma miejsce w \"fakcie\"                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #93 dnia: 2003-12-25 (Czw), 19:15 »

To mnie też powinieneś nienawidzić, ponieważ uważam katolicyzm za jedno, wielkie, zakłamane GÓWNO :/. A \"pseudo\" katolików uważam za jeszcze większe ścierwo niż ty uważasz Wyborczą :/.

To ty jesteś zakłamany ateisto :|

O kura nie wiedziałem, że zagraniczni inwestorzy wydają gazety z tytułem, który jednoznacznie wskazuje, że jest ona POLSKA (rzeczpospolita) - chyba żaden wydawca by czegoś takiego nie zrobił. A tak na marginesie - \"Wyborcza\" jest na naszym rynku już bardzi długo i istniała jeszcze przed zaczęciem się panoszyć zagranicznych firm w polsce, więc mi nie wmawiaj, że agora nie jest polska.

No i co że istniała przed innymi? Ale od początku była i jest do cna żydowska, sami żydzi tam siedzą od początku.
Więc mi nie mawiaj że AGORA jest polska żydofilu.

Manipuluje umysłami Polaków i działają na szkode Polski, czego dowiodła komisja śledcza,gdzie Michnik się skompromitował.

A po co wiedzieć czy w jakiejś redakcji są żydzi - ważniejsza jest jakość tekstów oraz wiara w to co piszą, a nie pisanie \"na zamówienie\", tak jak to ma miejsce w \"fakcie\"

Za to w wyborczej aż się roi od \"sponsorowanych\" artykułów pisanych na zamówienie.

Fakt jak na razie podaje rzetelne informacje i byc może to się niektórym nie podoba.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #94 dnia: 2003-12-25 (Czw), 19:48 »
O ile mi wiadomo to katolicyzm glosi milosc do kazdego. niestety w polsce widze tylko pseudokatolikow no i jak tu byc czlowiekiem wierzacym?                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #95 dnia: 2003-12-25 (Czw), 20:21 »
Fakt jak na razie podaje rzetelne informacje i byc może to się niektórym nie podoba.

Jezus człowieku czy ty nie rozumiesz, że fakt pisze, to co chcą przeczytać ludzie?! Nie jest nawet pewne czy jego redaktorzy wierzą w to co piszą :/.

Dziwię się tobie dlaczego popierasz WYJĄTKOWO komercyjną gazetę, a udzielasz się na PPK, które jest przeznaczone dla przeciwników komercji?!

To ty jesteś zakłamany ateisto

Tak jestem ateistą i jestem z tego dumny - przynajmniej nie staram się tłumaczyć pewnych rzeczy bogiem :/.

he he jakbym miał okazję przespać się z atrakcyjną żydówką, to czemu nie? =) A tak na serio - jaki masz dowód na to, że agora jest żydowska? Dla twojej świadomości dodam, że Michnik jest tylko naczelnym \"Wyborczej\", a nie właścicielem Agory.

Pomyśl zanim coś napiszesz - fakt \"ubarwia\" fakty, żeby większość polski się cieszyła, że jakaś gazeta popiera ich tępe poglądy.

O ile mi wiadomo to katolicyzm glosi milosc do kazdego. niestety w polsce widze tylko pseudokatolikow no i jak tu byc czlowiekiem wierzacym?

No właśnie =)                    

Offline Davsar

• ++
« Odpowiedź #96 dnia: 2003-12-25 (Czw), 20:36 »

No i co że istniała przed innymi? Ale od początku była i jest do cna żydowska, sami żydzi tam siedzą od początku.

A jest Polska. Powstała w Polsce, jest zarejstrowana w Polsce, w Polsce płaci podatki, pracownicy to Polacy. A czy w ogóle jest ważne, że redaktor naczelny \"Wyborczej\" to ponoć żyd. Czy jeżeli ktoś jest żydem to nie jest Polakiem?? Przecież, to jest rożnica wyznaniowa, a nie narodowościowa.                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #97 dnia: 2003-12-25 (Czw), 21:50 »

A jest Polska. Powstała w Polsce, jest zarejstrowana w Polsce, w Polsce płaci podatki, pracownicy to Polacy. A czy w ogóle jest ważne, że redaktor naczelny \"Wyborczej\" to ponoć żyd. Czy jeżeli ktoś jest żydem to nie jest Polakiem?? Przecież, to jest rożnica wyznaniowa, a nie narodowościowa.

To wszystko nie ma nic do rzeczy,skoro w AGORZE pracują sami(prawie) żydzi.
Dlatego jest żydowska.

Owszem jest ważne kto kim jest. Jest duża różnica między Polakami a żydami.
Żydzi to zupełnie inny naród etnicznie i wyznaniowo, całkowicie obcy naszej katolickiej wierze i kulturze, o zupełnie innej mentalności.
Nie znasz żydów, jak ich poznasz przyznasz mi rację,że są conajmniej uciążliwi.

Jezus człowieku czy ty nie rozumiesz, że fakt pisze, to co chcą przeczytać ludzie?! Nie jest nawet pewne czy jego redaktorzy wierzą w to co piszą :/.

Dziwię się tobie dlaczego popierasz WYJĄTKOWO komercyjną gazetę, a udzielasz się na PPK, które jest przeznaczone dla przeciwników komercji?!

Po pierwsze FAKT nie jest komercyjny.
A po drugie \"wyborcza to WYJĄTKOWO komercyjna gazeta. Nie dośc że pisze artykuły sponsorowane przez ludzi z \"towarzystwa wzajemnej adoracji\" to jeszcze pęka w szwach od komercyjnych świecidełek. Niedługo bedzie jak choinka :D :lol:
Nie mówiąc już o tym,że jest tendencyjna.                    

Offline Davsar

• ++
« Odpowiedź #98 dnia: 2003-12-25 (Czw), 22:23 »

To wszystko nie ma nic do rzeczy,skoro w AGORZE pracują sami(prawie) żydzi.
Dlatego jest żydowska.

Ale skąd ty wiesz, że prawie wszyscy to żydzi? Co ty od wywiadu dostajesz listę wszystkich żydów w Polsce?

A po drugie \"wyborcza to WYJĄTKOWO komercyjna gazeta. Nie dośc że pisze artykuły sponsorowane przez ludzi z \"towarzystwa wzajemnej adoracji\" to jeszcze pęka w szwach od komercyjnych świecidełek. Niedługo bedzie jak choinka :D :lol:
Nie mówiąc już o tym,że jest tendencyjna.

\"Fakt\" jest KOMERCYJNY. Ponieważ każda gazeta (oczywiśćie oprócz bezpłatnych) jest nastawiona na przynoszenie dochodów, więc można ją nazwać komercyjną.                    

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #99 dnia: 2003-12-25 (Czw), 22:27 »
Tak jestem ateistą i jestem z tego dumny - przynajmniej nie staram się tłumaczyć pewnych rzeczy bogiem :/.

Tia ? Jesteś dumny? Nigdy nie przypuszczałem, ze z ateizmu można być dumnym... Proszę, proszę - wszyscy ateiści których znam mówią mi, że poszukują - i być może kiedyś odkryją istotę jakiejś wyższej siły. Istnienie takowej zakładają nawet oni.
Jest tak naprawdę kilka rodzajów ateizmu -  a twój ateizm wydaje mi się... ateizmem kontestacyjnym chyba.

A jeśli nie tłumaczysz sobie pewnych rzeczy Bogiem, to czymże sobie je tłumaczysz?
Kosmitami? Bo chyba nie powiesz, że niczym - to byłaby ignorancja.

Żydzi tak jak każdy inny naród jest taki sam jak inne

Eee.. no nie praw pan herezji. Naród żydowski jest właśnie BARDZO specyficzny. Sami semici to pokreślają.

a ja mam takie pytanie, czy we wproście są rzydzi

Nie \"rzydzi\", tylko \"Żydzi\". A co to w ogóle za pytanie ???
To, że ktoś jest pochodzenia żydowskiego nie znaczy, że jest zły.
Nie lepiej dzielić ludzi po prostu na \"złych\" i \"dobrych\" ?

Co do \"Wprostu\" to przytocze pewną ciekawostke.
A mianowicie fenomen pana Króla (red. naczelnego \"Wprostu\"). Nieco to dziwne że związał sie z gazetą o skłonnościach prawicowych, biorąc pod uwagę fakt, że kiedyś służył  w UB ... (jak nie wierzycie, poszukajcie życiorysu)

Pozostaje nam tylko wierzyć, ze jednak ludzie potrafią sie diametralnie zmienić... :/                    
DOSBox

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #100 dnia: 2003-12-25 (Czw), 23:08 »
Co do \"Wprostu\" to przytocze pewną ciekawostke.
A mianowicie fenomen pana Króla (red. naczelnego \"Wprostu\"). Nieco to dziwne że związał sie z gazetą o skłonnościach prawicowych, biorąc pod uwagę fakt, że kiedyś służył w UB ... (jak nie wierzycie, poszukajcie życiorysu)

Pozostaje nam tylko wierzyć, ze jednak ludzie potrafią sie diametralnie zmienić... :/

Olechowski tez byl w specsluzbach, a lepszy niz wielu solidarnosciowcow. Nie ma reguly, naprawde odrzucanie wszystkiego co bylo w komunie jest chyba glupie.

GoRo - ja jak na razie w katolicyzmie duzo nie znalazlem, niestety.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #101 dnia: 2003-12-26 (Pią), 06:07 »
pytam się o ten wprost z ciekawośći
bo wiem, że kapitał jest polski, ale zżera mnie ciekawość, czy SAVER tam też wypatrzył żydów

żydów a nie Żydów tak samo jak nie Polaków tyko polaków, bo:
1) mi się nie chce wysilać, znając moje skłonności do błędów, to by z tego powychodzili żYdzi pul POlacy
2) nie robie kropek, nie pisze zdań z wielkiej litery, to czemu tu mam robić wyjątek?                    

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #102 dnia: 2003-12-26 (Pią), 12:42 »
GoRo - ja jak na razie w katolicyzmie duzo nie znalazlem, niestety.

Cóż. Ale przynajmniej cały czas czegoś szukasz, zastanawiasz się (?).  Nie  szczycisz się jak niektórzy swoją ignorancją.

nie robie kropek, nie pisze zdań z wielkiej litery, to czemu tu mam robić wyjątek?

No dobra, dobra - no to ptzynajmniej pisz przez \"ż\" a nie \"rz\"...  :)                    
DOSBox

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #103 dnia: 2003-12-27 (Sob), 13:00 »

Tym hasłem powaliłeś mnie na łopatki :/.

Tia ? Jesteś dumny? Nigdy nie przypuszczałem, ze z ateizmu można być dumnym... Proszę, proszę - wszyscy ateiści których znam mówią mi, że poszukują - i być może kiedyś odkryją istotę jakiejś wyższej siły. Istnienie takowej zakładają nawet oni.
Jest tak naprawdę kilka rodzajów ateizmu - a twój ateizm wydaje mi się... ateizmem kontestacyjnym chyba.

Tak jestem dumny, bo nie tłumaczę wszystkiego bogiem, tylko staram coś racjonalnie wytłumaczyć, a to chyba nie nazywa się ignorancją :/. Nie wykluczam że istnieje jakaś większa siła, ale nie staram się kryć za \"bogiem\". Nie szczycę się że jestem ateistą, tylko informuję, w przeciwieństwie do katolików, którzy się szczycą swoją wiarą, uważają wszystko inne za gorsze - dziwne że tego nie zauważyłeś.                    

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #104 dnia: 2003-12-27 (Sob), 23:24 »
Tak jestem dumny, bo nie tłumaczę wszystkiego bogiem, tylko staram coś racjonalnie wytłumaczyć, a to chyba nie nazywa się ignorancją :/. Nie wykluczam że istnieje jakaś większa siła, ale nie staram się kryć za \"bogiem\".

Nasza polemika bardziej pasuje do tematu \"Czy wierzysz w Boga\" - ale co tam. Jakby co - odpowiedz mi w tamtym temacie. No więc:
Przecież chrześcijanie  nie tłumaczą WSZYSTKEIGO Bogiem, nie kryją się - jak to powiedziałeś za Nim, ale widzą Go w rzeczach których nie da sie wyjaśnić w inny sposób.
Skoro nie wykluczasz, że istnieje jakaś wyższa siła, to chyba nie możesz mieć za złe innym, że oni w tą siłę wierzą ?
Sam przynasz że jest wiele pytań na które nauka nie znajdzie NIGDY odpowiedzi - i nie wytłumaczysz ich w racjonalny sposób. Skoro pewnych rzeczy nigdy nie wytłumaczysz (umyślnie unikam przykładów), to chyba wypada założyć, że faktycznie ISTNIEJE wyższa siła ? Przecież moje rozumowanie jest całkiem racjonalne, czyż nie !                    
DOSBox

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #105 dnia: 2003-12-28 (Nie), 10:28 »
Sam przynasz że jest wiele pytań na które nauka nie znajdzie NIGDY odpowiedzi - i nie wytłumaczysz ich w racjonalny sposób. Skoro pewnych rzeczy nigdy nie wytłumaczysz (umyślnie unikam przykładów), to chyba wypada założyć, że faktycznie ISTNIEJE wyższa siła ? Przecież moje rozumowanie jest całkiem racjonalne, czyż nie !

W to że da się latać (chodzi tu o samoloty) mało kto wierzył... BA! Nawet naukowcy twierdzili, że coś takiego nigdy nie będzie miało miejsca, a jednak się udało. Chodzi mi o to, że z czasem człowiek rozwiąże wszystkie tajemnice.                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #106 dnia: 2003-12-28 (Nie), 15:10 »

W to że da się latać (chodzi tu o samoloty) mało kto wierzył... BA! Nawet naukowcy twierdzili, że coś takiego nigdy nie będzie miało miejsca, a jednak się udało. Chodzi mi o to, że z czasem człowiek rozwiąże wszystkie tajemnice.

W to,że człowiek z czasem rozwiąże wszystkie tajemnice nikt nie wątpi. Ale nie wszystkie tajemnice da się rozwiązać i wytłumaczyć naukowo.
Do tego potrzeba też wiary w Boga i rzeczy że tak powiem duchowe, bo to bardzo wzacniało ludzi w dążeniu do celu przez wieki historii.

Gdyby wynalazcy nie mieli wiary w sobie,że im się uda, nie posuneli by się do przodu nawet o milimetr.                    

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #107 dnia: 2003-12-28 (Nie), 17:13 »
W to,że człowiek z czasem rozwiąże wszystkie tajemnice nikt nie wątpi. Ale nie wszystkie tajemnice da się rozwiązać i wytłumaczyć naukowo.
Do tego potrzeba też wiary w Boga i rzeczy że tak powiem duchowe, bo to bardzo wzacniało ludzi w dążeniu do celu przez wieki historii.

Tak bardzo wiara pomagała w rozwoju nauki. Przykład? - średniowiecze (czyt. kilka wieków ciemnoty spowodowanej katolicyzmem).

Gdyby wynalazcy nie mieli wiary w sobie,że im się uda, nie posuneli by się do przodu nawet o milimetr.

Mieli raczej wiarę w siebie, a nie w boga - większość naukowców to ateiści i dlatego odkrywają...                    

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #108 dnia: 2003-12-30 (Wto), 18:02 »
Chodzi mi o to, że z czasem człowiek rozwiąże wszystkie tajemnice.

Jest to ardument, bardzo łatwy do obalenia. Powiedz mi , czy naprawdę ci sie wydaje, że z czasem odkryjemy największą tajemnicę i dowiemy się, kto stworzył wszechświat ?? Bo ja jestem PEWIEN, że akurat to się NIGDY nie uda.  Nu?

Tak bardzo wiara pomagała w rozwoju nauki. Przykład? - średniowiecze (czyt. kilka wieków ciemnoty spowodowanej katolicyzmem).

Masz rację, ale tylko po części. Poza tym średniowiecze,  to okres, kiedy Kościół był bardzo radykalny. To nie wina WIARY ale KOŚCIOŁA. Wszak Kopernik był wierzącym chrześcijaninem, który w swojej \"O obrotach sfer...\" zachwycał się pięknym, BOSKIM porządkiem wszechświata, jaki odkrył. Opublikował książke dlatego bo dostzregał wypaczenie Kościoła, a nie Wiary.

większość naukowców to ateiści i dlatego odkrywają...

A skąd pan takie wnioski wyciagasz ? Policzyłeś ogół naukowców i wiesz, którzy wierzą, a którzy nie, czy tylko wyciagasz wnioski, bo ci sie tak wydaje ? Mnie sie wydaje dokładnie odwrotnie - ale nie wiem jak jest w rzeczywistości.
Co do twojego ukrytego założenia, że ateiści są lepszymi naukowcami - to jest to kompletna bzdura:

Wiesz panie, że np Newton tylko wzmacniał swoja wiarę, dzięki odkryciom (dostzregając harmonijność świata). Mógłbym ci przytaczać przykłady innych naukowców, którzy nawet NAWRÓCILI SIĘ (!) pod wpływem zgłębiania nauki (dotyczy to szczególnie fizyki i astronomii)
No i wreszcie, czy znasz anegdotę o naukowcach ateistach ?
\"Dla naukowca, który żył w wierze w moc rozumu cała historia kończy się jak zły sen. Przekroczył góry ignorancji i zaczął się wspinać najwyższy szczyt; jednak gdy tylko przesadził ostatnią skałę, zostal powitany przez całą gromadę teologów, którzy siedzieli tam od wieków\" - Gorąco polecam książkę Roberta Jastrowa \"Bóg i astronomia\".Przekonasz się wtedy, mam nadzieję, iż mówienie, że większość naukowców to ateiści jest conajmniej karkołomne.

wprawdze dyskusja na poziomie, ale proponuje powrot do tematu. keiran                    
DOSBox

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #109 dnia: 2003-12-31 (Śro), 00:01 »
A skąd pan takie wnioski wyciagasz ? Policzyłeś ogół naukowców i wiesz, którzy wierzą, a którzy nie, czy tylko wyciagasz wnioski, bo ci sie tak wydaje ? Mnie sie wydaje dokładnie odwrotnie - ale nie wiem jak jest w rzeczywistości.
Co do twojego ukrytego założenia, że ateiści są lepszymi naukowcami - to jest to kompletna bzdura:

Czytuje biografie wielkich osobistości i z analizy tych tekstów, wynika, że większość naukowców to ateiści. WIELKI przykład - Albert Einstein, pewnego czasu był człowiekiem fanatycznie wierzącym, lecz z czasem pozbawił się wiary i stał się ateistą (polecam poczytać jego biografie - miał niezwykle dziwne życie i osobowość).

Ja również popieram powtót do tematu =)                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #110 dnia: 2003-12-31 (Śro), 09:18 »
GoRo, alez z ateuszem - bojowcem nie ma co walczyć. Zresztą, wyrosnie z tego. Wszyscy się kiedyś buntujemy. Np ja nie lubię zapinać kurtki w zimie i odkurzać. On nie wierzy w Boga. Przejdzie i to i to.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #111 dnia: 2003-12-31 (Śro), 09:26 »

Czytuje biografie wielkich osobistości i z analizy tych tekstów, wynika, że większość naukowców to ateiści. WIELKI przykład - Albert Einstein, pewnego czasu był człowiekiem fanatycznie wierzącym, lecz z czasem pozbawił się wiary i stał się ateistą (polecam poczytać jego biografie - miał niezwykle dziwne życie i osobowość).

Ja również popieram powtót do tematu =)

No więc widzisz - ja też znam kilka biografii naukowców, a wniosek mam nieco inny. Nie można tworzyć stereotypów na pojedynczych przykładach. Jeśli chodzi o Albercika, to naprawdę dziwny ale i sympatyczny człowiek był.  \"Gdybym wiedział, ze bedzie się mnie cytować, nigdy nie powiedziałbym tylu głupich rzeczy\" :D

Keiran -> Huh. Zawsze mogę nieco zmodyfikować temat, co ? ;) Już tak nieraz robiłem, z korzyścią dla wszystkich. No, ale koneic offtopów.                    
DOSBox

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #112 dnia: 2004-01-01 (Czw), 15:58 »
Jeśli chodzi o Albercika, to naprawdę dziwny ale i sympatyczny człowiek był.

Nie mogę się z tobą zgodzić - to była istna świnia, był ułomny na tle uczuciowym i emocjonalnym...                    

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #113 dnia: 2004-01-01 (Czw), 22:58 »
Jeśli chodzi o Albercika, to naprawdę dziwny ale i sympatyczny człowiek był.

Nie mogę się z tobą zgodzić - to była istna świnia, był ułomny na tle uczuciowym i emocjonalnym...

O! tego to nie słyszałem. Zrobił jakieś takie poważnie chamskie świństwo komuś ?                    
DOSBox

Offline MephiR

• +
« Odpowiedź #114 dnia: 2004-01-01 (Czw), 23:15 »
O! tego to nie słyszałem. Zrobił jakieś takie poważnie chamskie świństwo komuś ?

Nie chodzi tu o pojedyncze epizody, ale cały całokształt osoby Einsteina; ranił uczucia, wszystkich osób które go otaczały.

Druga rzecz - mitem jest to, że Albercik źle się uczył... Ze wszystkich przedmiotów był bardzo dobry - wyjątkiem była (chyba) greka, ale też nie miał złych ocen (po prostu w porównaniu do innych przedmiotów było źle). Kolejnym mitem jest to, iż nie zdał (było kilka wersji; do następnej klasy, bądź na studia), zawsze był dobrym uczniem. Jedynie, to że był on dyslektykiem jest prawdą...

EDIT: Ale się offtopic zrobił...                    

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
Odp: "FAKT"- kolejna niemiecka gazeta z polską okładką
« Odpowiedź #115 dnia: 2008-06-27 (Pią), 21:24 »
(dobre posty, sashh dyskutuje z olhem na argumenty nawet)
"więc lis postanowił go wyruchać"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #116 dnia: 2008-06-27 (Pią), 21:48 »
no i sashh mi mówił że MAM ZONKA
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
« Odpowiedź #117 dnia: 2008-06-27 (Pią), 21:57 »
:|:
"więc lis postanowił go wyruchać"

• +++++
« Odpowiedź #118 dnia: 2008-06-27 (Pią), 22:13 »
MASZ ZONKA  :bukkake:

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #119 dnia: 2008-06-27 (Pią), 22:31 »
ostatnio przeglądałem fakta w pracy
na ostatniej stronie jak zwykle goły pasztet a obok artykuł o matce co zjadła swoje dzieci
ale to norma, po fritzlu fakt jakiś monotematyczny zaczyna się robić