Autor Wątek: Gdzie jest niegdysiejszy Snowden?  (Przeczytany 10244 razy)

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Odp: Gdzie jest niegdysiejszy Snowden?
« Odpowiedź #60 dnia: 2007-12-16 (Nie), 22:21 »
Osobiście nie znam żadnej takiej pary. To chyba dobrze. :pyta2:

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #61 dnia: 2007-12-18 (Wto), 02:04 »
Pierdolenie. W grach MMO to się często zdarza, znaczy znajomości bo z kłótniami się nie spotkałem.

Za to... spotkałem się z facetami, którzy podszywali się pod laski, opowiadali różnym casanovom w stylu "- będą jakieś dziewczyny?; - tak ze 6 giga" jak to by im potarmosili trębacza (pannami będąc rzecz jasna) i jak majtki zdejmują tam i tak dalej, no i generalnie wielką miłość grali, co owocowało zawsze wypchanym trzosikiem i wszelakiego rodzaju dobrem w postaci najlepszych itemów. Jak się delikwent znudził to wystarczyło się przedstawić jako ojciec nieletniej, powiedzieć, że się ma logi z rozmów i "jak mi chamie nie zostawisz dzieciaka w spokoju to na ciebie gliniarzy naślę" dawało radę. :twisted:
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
« Odpowiedź #62 dnia: 2007-12-18 (Wto), 02:18 »
Dlatego szutery online są lepsze - sukinsyn coś źle powie i na jedną rundę idzie do piachu.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #63 dnia: 2007-12-18 (Wto), 07:19 »
oj powiem ci waste że powiedziałeś srogą rzecz teraz. trochę mnie wcięło itp.

z drugiej strony jak takie itemy można popchnąć np na allegro...
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #64 dnia: 2007-12-18 (Wto), 17:00 »
Nie można. Większość jak założysz to się robią tzw. soulbond, nikt oprócz ciebie nie założy. No ale przynajmniej masz wypasiony stuff kosztem wirtualnego casanovy. Z drugiej strony można nie zakładać, ale... Blizzard dla przykładu monitoruje aukcje np. na eBay i można konto stracić.

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #65 dnia: 2007-12-18 (Wto), 17:24 »
mógłbyś tam harvestować golda durb, chińczcy tak robią (za talerz zupy dziennie)

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #66 dnia: 2007-12-18 (Wto), 17:32 »
ale że gdzie? nie skumałem przyznam.

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #67 dnia: 2007-12-18 (Wto), 18:06 »
no bo się zainteresowałeś sprzedawaniem itemów, waste powiedział swoje, a ja zasugerowałem się tą pierwszą formą zarobkową - i przytoczyłem własną

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #68 dnia: 2007-12-18 (Wto), 18:25 »
a to teraz kumam

• +++++
« Odpowiedź #69 dnia: 2007-12-18 (Wto), 19:40 »
no bo się zainteresowałeś sprzedawaniem itemów, waste powiedział swoje, a ja zasugerowałem się tą pierwszą formą zarobkową - i przytoczyłem własną

Znaczy, harvestujesz złoto za miskę zupy dziennie sah?

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #70 dnia: 2007-12-19 (Śro), 01:06 »
No kiedyś w TV był program o gold farmerach z Hong Kongu. No i opowiadali jak to grają przez 11 godzin dziennie i praca ciężka itd. ale można dziennie zebrać bajońskie sumy i sprzedawać potem. No ale Blizz zaczął szumieć, że konta zbanują srata-tata, na takie dictum pan właściciel firmy farmerskiej tylko się uśmiechnął i pokazał palcem za plecy.. zbliżenie kamery, a tam stała taka paleta wielka jak pół kontenerów WOW'ów. Oni tego biednego Blizza mają tak głęboko w dupie, że hej. Dopóki są kupcy, będą i farmerzy.

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
« Odpowiedź #71 dnia: 2007-12-20 (Czw), 09:30 »
Ale proszę -> Koleś miał kontener WoWów, vide dal zarobić Blizzardowi, więc who cares ;D

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #72 dnia: 2007-12-20 (Czw), 13:50 »
Po prostu do takich rzeczy powinno ustosunkować się prawo... No ale pewnie Chiny i tak będą miały to w dupie :D .
I chuj.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #73 dnia: 2007-12-20 (Czw), 17:08 »
po chuj ma sie do tego dostosowywac prawo? to jest prywatna kwestia producenta gry

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #74 dnia: 2007-12-20 (Czw), 20:29 »
Prawda, ale producent też chce kapitalizm ukrócić, zabraniając farmingu, a to przecież typowe w Real World

Offline Psedlo`s

• ++
« Odpowiedź #75 dnia: 2007-12-20 (Czw), 20:57 »
Chyba zauważyłem ból. Farmerowi za złamanie regulaminu niewiele można mu zrobić, żeby go skrzywdzić, albo utrudnić życie. Usunięcie konta? Założy nowe, bo wykupił grę z licencją na korzystanie z serwera. Więzienia i bany do wyminięcia. Przydał by się zapis o wykluczenia takich osób z możliwości korzystania z tego produktu, jeżeli łamie zasady jego użytkowania.
solitaire:18494 39s

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #76 dnia: 2007-12-20 (Czw), 21:06 »
po chuj ma sie do tego dostosowywac prawo?

Bo takie farmowanie i sprzedawanie postaci/itemów jest bądź co bądź formą opłacanej usługi. Od której nie odprowadzany jest podatek.

• +++++
« Odpowiedź #77 dnia: 2007-12-20 (Czw), 21:07 »
Przydał by się zapis o wykluczenia takich osób z możliwości korzystania z tego produktu, jeżeli łamie zasady jego użytkowania.

To jeszcze śmieszniejsze niż zakaz stadionowy.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #78 dnia: 2007-12-20 (Czw), 23:57 »
no to ja się teraz o prawie wypowiem i wątek się skończy, as usual.

generalnie jest tak: prawo podatkowe dotyczy enumratywnie wyliczonych rodzajów działalności. póki coś nie jest ujęte w ustawie, to nie dotyczy tego opodatkowanie. ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych to jest kniga poważna, z której sporo to są załączniki - tam są rodzaje działalności. Nie powiem na 100%, ale na 95% tak - nie ma tam harvestowania itemów i sprzedawania ich w sieci. W OGÓLE NIE MA TAM SPRZEDAWANIA W SIECI. Jeśli ktoś nie ma działalności gospodarczej zarejestrowanej - nie mmusi odprowadzać podatku. Jeśli sprzedajecie np swoje zbiory komiksów - podatek was nie dotyczy. jeżeli zarejestrujecie działalność sprzedaży komiksów - jak najbardziej.

Ale dotyczy ich kodeks cywilny (cały czas na polskim przykładzie). KC reguluje także zasady sprzedaży własności intelektualnej - a pod taką podpada np. item w diablo, WoW, czy innym gównie. I mimo tego co bredzi Korwin Mikke a za nim Pedro - własność intelektualna istnieje. I jej twórca i właściciel - Blizzard Entertainment - ma prawo do wizerunku każdego przedmiotu czy kupki złota z gry. SPRZEDAJĄC komu innemu ten przedmiot bez zgody Blizzarda - łamiemy polskie (i myślę każde) prawo cywilne - bo umowa sprzedaży gry nie obejmuje w swoich essentialia negotii (głównych warunkach) cesji praw do własnosci intelektualnej wzorów przedmiotów. Tu jest furtka dla koncernów, które chciałyby ukrócić harvesting. Ale wątpię iżby chciały - to im lata - a produkt trzyma się na rynku dłużej