Ankieta

Kontynuujemy to co bylo na gildi czy zaczynamy od nowa?

Tak
2 (33.3%)
Nie
4 (66.7%)

Głosów w sumie: 0

Głosowanie skończone: 2007-12-08 (Sob), 01:00

Autor Wątek: Strona Techniczna Karczmy "Pod Czarnym Krukiem"  (Przeczytany 15473 razy)

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Strona Techniczna Karczmy "Pod Czarnym Krukiem"
« dnia: 2003-03-30 (Nie), 10:23 »
No i wiadomo.... Tymczasowo nikt nic nie slyszal o Tessalim... Nie ma bramana... Jacys chetni? Swoje kandydatury wyslac do mnie na mesejdza. Pozniej druga wazna sprawa... Czy zaczynamy wszystko od nowa czy staramy sie jakos kontynuowac tamto? Sporo postow ucielo nam na gildi... Ja jestem za zaczeciem od nowa...

P.S. Ankieta trwa tydzien....                    
I chuj.

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-03-30 (Nie), 13:11 »
Heh, ta ankieta jest trochę dziwna.
Obojętnie, co odpowiem i tak będzie to, co chcę. :D
A więc moja odpowiedz to:
Nie kontynuujemy.
Tak robimy od nowa.                    
...

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-03-30 (Nie), 13:31 »
Robimy od nowa, nie ma sensu ciągnąć tamtej.
Fakt troche \"dziwna\" ta ankieta ;)                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-03-30 (Nie), 14:28 »
Nie kontynuujemy. Od nowa robimy                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-03-30 (Nie), 15:09 »
:) pytanie zadaem troche dziwnie fakt :wink: tak mi jakos wyszlo... jeszcze spalem :wink: tylko potrzebny nam barman... A takowych jak na lekarstwo :( wiec... Jesli ktos sie na silach czuje... Walic pw...                    
I chuj.

Offline Loki

• +
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-03-30 (Nie), 22:29 »
hmm ja sie nie bede wylamywal. Zaczynamy od nowa .. mam nadzieje ze ostatni raz :) .. teraz trza tylko barmana skolowac a teSSaliego nie widac :/                    
"Faster we run, and we die young.."

Offline KaGieBe

• +++
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-03-31 (Pon), 11:01 »
Zdecydowanie od nowa. Swoja droga taki temat jeszcze na starym FTS zalozyl Diabellus, wiec moze by tak niesmialo go poprosic... :P
No a jak nie, to proponuje SeeMa, tylko ze On tez sie zbyt czesto tu nie pojawia. Ale w sumie chetny musialby sie sam zglosic, bo inaczej to nie ma sensu.                    
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-03-31 (Pon), 11:02 »
Ja moge ale zawsze moze byc kontrkandydat :wink: . A ze ja zalozylem pomysl to jusz maly szczegol... Namowil mnie Jajo i SeeM :wink: . Coprawda jest jeden problem... Akcja fabularna... Nie ma jak, nie mam weny...                    
I chuj.

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-03-31 (Pon), 11:44 »
Ja też chcem od nowa!!!   :nod:                    
Forever isn't an amount of time, but a place in your heart.

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-04-01 (Wto), 16:30 »
No właśnie gdzie jest tessali???                    

Offline Jajo

• +
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-04-01 (Wto), 17:08 »
Ja mam pytanie... Jak chce zaglosowac na to, zeby zaczynac od nowa, to co mam zaznaczyc? ;) Bo z tego pytania ankietowego nic konkretnego nie wiadomo... Zaznaczylem tak, ale wole, zeby bylo od nowa.                    
A strong man doesn't need to read his future. He makes his own.

Offline KaGieBe

• +++
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-04-01 (Wto), 20:40 »
Bez roznicy. Z glosow spoza ankiety wynika ze zaczniemy od nowa                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-04-05 (Sob), 06:44 »
Wiec panowiedo konca powstanie nowa karczma... Po dogadaniu sie z Tessalim doszlo do tego ze narazie Karczme poprowadze ja... Jesli ktos by chcial to prosze bardzo, trzeba miec tylko ustalona linie fabularna... Ja swojej nie zdradze :wink:

Na początek małe wyjaśnienie jak sie w to bawi. Karczma jest miejscem gdzie schodza sie ludzie. Musicie opisywać co robicie wy i tylko wy. Można ew opisac co się stalo w karczmie przed waszym postem. No i oczywiscie można prowadzić z kimś dialog. Dialog nie może wygladać na zasadzie:
Post x-Cze bracie
Post y-Cze
Post z-Jak tam??
Itd... Dialog powinien byc raczej zlozony a nasze wypowiedzi raczej dlugie(żeby uniknąć nabijania postów). Acha pamietajcie ze każdy mowi za siebie. Można sie wypowiedziec za NPC tylko. Prawidlowy dialog miedzy dwoma bywalcami karczmy powninien wygladac tak...
post x-\"Witam, jestem z Kosowa, jak mysliisz... bedzie wojna? Bo ja to mysle, ze bedzie... ale co tam... pozyjemy, zobaczymy\" i dalej pije swojego trunka...
post y- \"Witam, witam. Ja jestem z Albanii, to czy wojna bedzie, czy nie, nie zalezy od nas. Ale jak bedzie to stawie sie do walki...\" i cos tam dalej...
I pamietajcie że karczmaż to ja. Więc jesli chcecie zamowic pokój to do mnie :wink: .
Pamietajcie ze karczma ma byc w klimacie fantasy i jest miejscem gdzie nie chcemy bójek miedzy stałymi bywalcami... Co jakis czas bede zapodawal nowa sytuacje.
Acha i najwazniejsze nie Off-Topicowac...

No wiec panowie i damy trzymajcie sie mocno, zaniedlugo powstanie karczma!

[edit] - Mam jusz tekst ale musi mi go ktos ocenic :wink: . W koncu dzis dopiero sobota...
[edit] - Kolejna poprawka... :wink: Przepraszam bardzo siostro                    
I chuj.

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-04-05 (Sob), 23:35 »
Panowie?!?!?!?!?!? :evil:
to znaczy, że nie rzyczysz sobie mojej obecności w karczmie?!
:cry2:                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-04-06 (Nie), 01:15 »
Jak to nie chcemy?!
Kto to powiedział?! (zabije :))
Czy ja coś przegapiłem? :(                    
...

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-04-06 (Nie), 10:42 »
tymbeer] spójrz uważnie na post przed moim...

a dla ciebie (za podtrzymanie na duchu - cy co tam :wink: ):
 :kufel:                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-04-09 (Śro), 18:33 »
Zostal naruszony punkt regulaminu karczmy... I nie wiem co z tym zrobic :wink: . Sa dwa sposoby... Albo post skasowac albo zmienic... Sam cholera nie wiem...

Dobra posta kasuje... Starajcie sie opisywac jakies akcje jakie podejmujcie miedzy mowieniem... Bo to co napisal lelek jest calkowicie niezrozumiale  :wink: .

Dobra.. Usune jak Pshez da odopowiednie uprawnienia moderatora...                    
I chuj.

Offline lelek

• +
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-04-09 (Śro), 21:09 »
Sory :) juz usuwam, myślałem ze mnie wszyscy zrozumieją ale chyba nie za bardzo :). dobra skasuje swojego posta. Przepraszam za incydent, juz będę dokładniej wszystko pisał.

dopisane później
usunąć się nie dało - zapomniałem, że nie mam tu moda :), ale post zmieniony i (myślę że) jasny. Jeśli nie to proszę o wskazówki Ciebie Diablleusie (sory jesśli przekręciłem nick)                    
red. naczelny upadłego po czterech numerach magazynu Index PL

"Dla człowieka niedojrzałego znamienne jest, że pragnie on wzniośle umrzeć za jakąś sprawę;
dla dojrzałego natomiast - że pragnie skromnie dla niej żyć"
[Salinger Jerome David]

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-04-10 (Czw), 05:12 »
Dobra jusz jest o.k. Zawsze staraj sie wplesc swoje akcje w dialog... Wychodzi to wtedy bardziej zrozumiale... Przez chwile myslelismy ze wypowiedziales sie za kogos innego...                    
I chuj.

Offline lelek

• +
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-04-11 (Pią), 10:32 »
Nie, tego bym nie zrobił :) Na tyle to ja zasady karczmy znam :).
Dzięki za rady, jak rozwinie się w karczmie jakaś akcja, to będę miał lepsze pole do popisu :).                    

"Dla człowieka niedojrzałego znamienne jest, że pragnie on wzniośle umrzeć za jakąś sprawę;
[Salinger Jerome David]

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-04-12 (Sob), 10:13 »
Cholera musze pochwalic pomyslowosc Geborna :wink: . Podoba mi sie sposub w jaki rozprawil sie z choclikami... Tylko jedno ale... Raz nierobcie z siebie zbyt wielkich pakerow... Jestescie szarymi poszukiwaczami przygod... I na wynik swoich akcji dajcie jakis czas... Bo bym jakies rzuty wykonal itp... Chce troche bardziej ja (Karczme) uRPGowac...                    
I chuj.

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-04-12 (Sob), 22:13 »
Panowie... Doszlo do pierwszej bojki w karczmie... Zasady walki zostaly na gg ustalone... Ale przyadlo by sie wiecej ustalen... Powiedzmy podtsawowe charatkterrystki postaci.... Zebym mial po co rzucac.... Slucham jakis propozycji... Walka bedzie sie oczywiscie na priv... A procedura polega na tym ze pw idzie do mnie i ja porownuje te dwa posty i opisuje efekt dzialan walczacych...                    
I chuj.

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-05-03 (Sob), 22:17 »
A więc powtórzę to co już gdzieś napisałem. :P

Walka ma być przygotowywana z dużym zapasem czasu względem prowadzonej historii w karczmie.
Pod Krukiem zainteresowani walką będą prowadzić rozmowy i powoli posuwać się do tego zdarzenia. W tym samym czasie ta walka będzie już prowadzona. Gdy będzie gotowa, w Karczmie piszę się przebieg i koniec. Bez żadnych przestojów i problemów.

Można by zasady walki wziąć z jakiegoś gotowego systemu (tylko zasady walki), a czaru wymyślać sobie samemu. Więcej zabawy będzie, a i Diabellus zadanie ma ułatwione.
No, tyle chciałem powiedzieć.
Ktoś ma inne propozycje?                    
...

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-05-04 (Nie), 17:56 »
Wiem że już po wlace ale mam pytanie czy ma ktoś może loga z zapisem tej walki będę wdzięczny                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-05-04 (Nie), 19:55 »
Cala walka na PW byla prowadzona... I ja wszystkie PW juz usunolem (skrzynka mi w szwach pekala), moze walczacy maja to co wysylali mi... Choc przyznam ze ta walka to byla \"wielka improwizacja\" z mojej strony... Wszystko na poczekaniu musialem wymyslic ;P

Acha... Do wszystkich!! Od NPC jestem ja! A zwlaszcza od tych ktorych ja wprowadzilem  :wink: .Niestety musialem dwa razy posta stefana skasowac.... Sory za to :)                    
I chuj.

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-05-05 (Pon), 19:37 »
Cholera czy tu nikt nie zaglada?? Ech... Zastanawiam sie czy niewprowadzic ograniczenia postow w karczmie na dzien... Bo jakos ostatnio macie tendencje do przekrecania... Stefan pisze ze Ble poszedl na zwiad Lelek pisze ze mu wszystkie blizny znikly... Eno... Dajcie spokuj.... Poprawiac mi to ale juz! Bo bede w koncu posty kasowal!                    
I chuj.

Offline stefan

• +
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-05-05 (Pon), 20:30 »
no dobra dobra ale sam powiedziałeś że ble ma iśc na zwiad to wiesz... no ale nie będę dyskutować :-D                    

Offline Loki

• +
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-05-05 (Pon), 22:24 »
ludzie .. odgrywajcie swoje postacie. To znaczy, ze powinniscie pisac w 1 osobie nie w 3 !!!!!!!!                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-05-05 (Pon), 23:12 »
Wiec mamy do omowienia pare spraw... Po pierwsze czas. Musimy ustalic ile trwa dzien... Napewno nie tyle co normalnie.. Tydzien, dwa moze wiecej... Byle by kazdy zdazyl sie dopisac...
Po drugie system w jakim bysmy walki rozgrywali... Moze jakis improwizowany? Moze D&D? Moze WFRP? Czekam na propozycje... Mi by najbardziej jakas improwizacja pasowala...
I po trzecie... Ludzie!! Nie robcie z siebie Big Mastah! Owszem nie badzcie slabeusze ale zeby samemu powybijac legowisko trolli? (wiem pewnie czesc mi cos wypomni... ). Nie no to jest RPG? Jesli tak to po co wogule MG tutaj?? Odgrywajcie swoje postacie zeby byl jak najbardziej realne...                    
I chuj.

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-05-06 (Wto), 03:21 »
Trochę przesadziłem z czarami, ale tak miało być. :P
Co do reszty to się zgadzam i proponuje D&D. :)                    
...

Offline stefan

• +
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-05-06 (Wto), 13:28 »
Diabellus kto ci sam chce wybić legowisko trolli?? Jeśli coś chodzi o mnie to jak ci się cokolwiek nie podoba to wal na GG.  Jeśli komuś innemu cokolwiek się nie podoba lub ma coś do moich historyjek to na GG mój numer 5714544                    

Offline lelek

• +
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-05-06 (Wto), 13:30 »
A więc, nasza kochana karczma ;) została zamknięta. Nasz stefan zaczął pełnić rolę karczmarza. Nie jest to jesdnak tylko jego wina, ponieważ diabellus przesadza czasem z \"problemami prywatnymi\" :). WAlka trwała np. ponad 2 tyg.
Nic do Diabełka nie mam :), ale mógłby trochę częściej angażować się w posty do karczmy.
Co dalej panowie? Co robimy?                    

[Salinger Jerome David]

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-05-06 (Wto), 13:41 »
Stefan twoj ostatni post... Zreszta skasowany za napisanie w 3 osobie. A co do walki... Raz problemy osobiste dwa lenistwo... Nie chce mi sie siedziec caly dzien na forum i odpowiadac kazdemu z osobna... Lelek technikum to nie jest gimnazjum. Ja wole zdac niz sie bawic. Teraz konczy sie rok szkolny i musze sie uczyc, Karczme zdam tylko Tessaliemu... A on tez cos nie chce jej brac  :wink: .

Stefan mowisz ze nie mozesz sie doczekac wlasnego tematu... Jesli ten temat ma byc powiazany z Karczma to jestem tu ja potrzebny. Nikt ci nie broni zrobic topicu niezwiazanego z karczma... Byle by trzymac sie regulaminu...

I czy wy czytacie moje posty? Lelek! Napisalem ze masz nowe blizny! A ty co? Ze ci wszystkie zniknely. Niby skad? Jak? I poruszmy sprawy ktore juz wymienilem wczesniej...                    
I chuj.

Offline stefan

• +
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-05-06 (Wto), 13:52 »
A więc, nasza kochana karczma ;) została zamknięta. Nasz stefan zaczął pełnić rolę karczmarza.
Ja ci zara dam nie zapomnij że siedzimy w tej samej sali i jesteś tylko 5 metrów ode mnie:D :D. Po za tym ja nie chce być karczmarzem po prostu chce coś... jakiś wątek wprowadzić. Będzie mi to potrzebne przy tworzeniu tematu. Poza tym do Diabellusa nic nie mam prócz tego że mi moje posty kasuje:D :D                    

Offline lelek

• +
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-05-06 (Wto), 13:53 »
Czytałem, owszem. Przyznaję, że:
\"Na twym ciele widzisz pare nowych blizn... Ale po ranach ani sladu\"
Nie dotarło do mnie, tak jak miało :D. Cóż, moja nauczycielka zawsze powtarza - czytanie ze zrozumieniem. Nie przeczytałem twojego posta zbyt dokładnie, sory. Daj edit mojego posta, bo ja nawet te blizny chcę mieć. albo odblokuj topic, to ja go zedytuje.
Ty moich też nie czytasz - ja elfem nie jestem :D
I mam jedną prośbę do ciebie - pisz swoje msg najbierw w wordzie, popraw błędy, a potem zamieszczaj je na forum. Niektóre błędy psują klimat. :)                    

[Salinger Jerome David]

Offline ble

• +
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-05-06 (Wto), 13:55 »
Wiec mamy do omowienia pare spraw... Po pierwsze czas. Musimy ustalic ile trwa dzien... Napewno nie tyle co normalnie.. Tydzien, dwa moze wiecej... Byle by kazdy zdazyl sie dopisac...

Moim zdaniem tydzień będzie najlepszy. Każdy powinien znaleźć czas w tygodniu do przeczytania karczmy. Dwa tygodnie to byłoby za długo, akcja zbyt powoli by się rozwijała.
Po drugie system w jakim bysmy walki rozgrywali... Moze jakis improwizowany? Moze D&D? Moze WFRP? Czekam na propozycje... Mi by najbardziej jakas improwizacja pasowala...

Może sami wymyślimy jakiś uproszczony system walki.  Wtedy każdy będzie go znał. bo np. jak wybierzemy D&D to ja z niego wiem niewiele, a jak wybierzemy warhammera to inni mogą niewiedzieć na czym to polega.                    

Offline stefan

• +
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-05-06 (Wto), 14:24 »
Ble masz całkowicie racje. Mi również wydaje się że tydzień będzie najlepszy a co do walki to musimy własny uproszczony sytem walki żeby wszyscy go znali i rozumieli.                    

Łukasz

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-05-06 (Wto), 14:35 »
Tydzień może być. Szkoda, że tak wszyscy nalegacie na tą 1 osobę, bo ja się już trochę do 3. przyzwyczaiłem. No ale coż... mogę się poświęcić. :-D                    

Offline lelek

• +
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-05-06 (Wto), 21:01 »
stefan napisał
Ja ci zara dam nie zapomnij że siedzimy w tej samej sali i jesteś tylko 5 metrów ode mnie:D . Po za tym ja nie chce być karczmarzem po prostu chce coś... jakiś wątek wprowadzić. Będzie mi to potrzebne przy tworzeniu tematu. Poza tym do Diabellusa nic nie mam prócz tego że mi moje posty kasuje:D

Nie rób offtopów chłopcze :D

Na tydzień się zgadzam, na pierwszą osobę też, bo i tak jej używałem (2 wyjątki chyba były). Co do systemu, to nie bardzo rozumiem w jaki sposób miałby on działać. Diabeł rzucałby kością czy komuś dać piwo? A może czy dał właśniek komuś piwo zatrute? :P
Walki w karczmie są bardzo rzadkie, nie rozumiem po co mam tu sys. rpg. Może nie mam racji, bo to pierwsza myśl jaka mi się nasunęła. Jeśli nie mam, proszę o argumenty :D.                    

[Salinger Jerome David]

Offline stefan

• +
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-05-07 (Śro), 12:20 »
Lelek daj mi wresZcie spokój!!!!!
Co do systemy walki. Teraz w kasrtczmie może jest mało walk ale podejrzewam że to się wkrótce zmieni, i nikt nie mówi o systemie takim jak z rpg. My potrzebujemy tylko jakiegos prostego systemu walki którego od czasu do czasu będziemy używać.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-05-07 (Śro), 14:35 »
No taki prosty to on nie może być... Musi być taki żeby było widać w nim różnice miedzy jedna i druga postacia... I zeby każdy miał swoje zalety i wady... Jeśli to dla was jest takie proste to ok  :wink: ...

Zreszta cos maly odzew jest... Mam nadzieje że to tylko przez matury... Dopuki nie ustalimy wszystkiego nie otworze tego topica...                    
I chuj.

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-05-07 (Śro), 19:54 »
Ja też je4stem za improwizowanym systemem - daje więcej luzu itd. itp.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-05-08 (Czw), 09:07 »
Ja też osobiście wolę improwizacje niż sztywne ramy, z tym że wymaga to lepszego MG;)                    

Offline Loki

• +
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-05-08 (Czw), 12:22 »

I mam jedną prośbę do ciebie - pisz swoje msg najbierw w wordzie, popraw błędy, a potem zamieszczaj je na forum. Niektóre błędy psują klimat. :)

klimat psuja bledy rzeczowe, a nie ortograficzne...

a co do systemu to niech bedzie ten improwizowany, byleby byl w klimacie fantasy i bez przesadzania .. jeden dzien w karczmie = tydzien life ... no i chyba to wszystko :)                    

Offline lelek

• +
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-05-08 (Czw), 14:48 »
Moze faktycznei, nie ma co ustalać konkretnych zasad systemu walki... :|.
No nie wiem...
To zależy co powie diabeł. Mnie mowil, że sam o  wszystkim nie chce decydować, więc pewnie będzie za stworzeniem prostego systemu.
Ja w tej chwili czekam na to co powie Diabellus.                    

[Salinger Jerome David]

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-05-08 (Czw), 18:54 »
System improwizowany... Dobra nie ma sprawy. Ale zaczelibyscie go tworzyc? Ja nie mam zamiaru robic wszystkiego sam. Wiem jestem hamski. Ale to jest dla was a nie dla mnie. Ja z chcecia ta karczme oddam w odpowiedzialne rece... Bo sam chce poprowadzic sesje w WFRP. Do tych walk potrzeba choc improwizowanych charakterystyk... Zeby poprostu mi prace ulatwic. Chyba ze mam was oceniac wg odgrywania... Ale to moze byc zbyt rystrykcyjne dla osob ktore maja male pojecie o RPG...                    
I chuj.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-05-08 (Czw), 19:26 »
To nie wiem, może najpierw stworzymy postacie z udziałem MG czyli Diablo a dopiero potem zaczniemy grę?                    

Offline ble

• +
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-05-08 (Czw), 19:48 »
Własnie stworzmy postacie. Nie bedzie przynajmniej takich rzeczy ze np. przegrywam walke, ale \"przypomnialem\" sobie, że potrafie się leczyć.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-05-08 (Czw), 19:50 »
Mamy juz pewnien pomysl na charaktersytyki... Rzucac nie bede bo bylo by to zbyt czasochlonne. Ustalmy charakterystyki jakie maja byc i ich maksymalne wartosci. Pozniej ustalimy pule punktow do rozdysponowania. Pamietajcie ze stworzona w ten sposob postac musi byc maksymalnie odgrywana... Tepy wojownik nie bedzie sie elokwetnym jezykiem poslugiwal... Ale czy bedziecie tego przestrzegac to juz naprawde wasza sprawa... To tylko moja prosba. Wiec na poczatek charakterystyki... Oczywiscie Sila, Zrecznosc, Inteligencja, Charyzma. Nie robcie mi z tego D&D! :D:D. Ale no do roboty... Jaka gorna granica by wam odpowiadala?? 10? A moze 20? A moze jak w AD&D 18?? :D. No mowic jak na spowiedzi!! :D                    
I chuj.

Offline stefan

• +
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-05-08 (Czw), 20:00 »
Ja jestem za 20. I jeszcze małe pytanko czy przewidywac bedziemy jakieś ekhm... bonusy Rasowe (to tylko przykład) np. Elf ma coś do zręczności(to też przykład), krasnal do siły itp.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #50 dnia: 2003-05-08 (Czw), 20:03 »
Bonus rasowy i minus rasowy. Ale nie martw sie. Gorna granica bedzie naprawde gorna. Chyba ze chcesz byc odrazajacy i wogule :wink:                    
I chuj.

Offline KaGieBe

• +++
« Odpowiedź #51 dnia: 2003-05-08 (Czw), 20:11 »
charakterystyki przesylac Ci na PW?                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #52 dnia: 2003-05-08 (Czw), 20:12 »
Tak. Ale przeciez jeszcze nie ustalilismy jakie maja byc. Te moje to tylko propozycja. Mozna cos dorzucic. No wiec walic propozycje :D                    
I chuj.

Offline stefan

• +
« Odpowiedź #53 dnia: 2003-05-08 (Czw), 20:13 »
No to trzeba się brac do roboty bo to nie może czekać. Ustalimy górne granice, każdy napisze jak sobie je przydziela. Może jakiś mały opisik itd. NO bo takie rzeczy nie moga czekać. Bo nudno sie robi na forum :(                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #54 dnia: 2003-05-08 (Czw), 20:15 »
Ja proponuje jak w Falloucie max 10 co oznacza umiejetnosci wybitne. Tamten system jest całkiem sprawny.                    

Offline ble

• +
« Odpowiedź #55 dnia: 2003-05-08 (Czw), 21:08 »
Moze tak jak Keiran mowi dobry będzie system z Fallouta, tj. cechy takie same.
A punkty rozszerzłbym do 20.                    

Offline Loki

• +
« Odpowiedź #56 dnia: 2003-05-08 (Czw), 22:25 »
hmmm punkty do 10 .. po co do 20 ? 10 to bedzie znakomicie .. identycznie jak w falloucie:) .. i cechy te ktore podal Diabellus. No chyba ze dolozymy jeszcze wytrzymalosc ?:). Punkty na starcie proponuje po 5 do kazdej cechy .. i z 6 lacznie do rozlozenia ? (lub jak kto woli .. ogolnie 31 :) )Tylko jak rozwiazemy sprawe rozwoju postaci ? W ogole bedzie cos takiego ? bo jezeli nie to wiecej punktow trzeba przeznaczyc na rozlozenie...                    

Offline stefan

• +
« Odpowiedź #57 dnia: 2003-05-08 (Czw), 22:32 »
Myśle że można zrobić tak że po wykonaniu jakiegoś zadania... może niekoniecznie zadania... no niewiem np. jak przejdziesz przez jakiś las albo po jakiejś walce to zyskujesz jakieś doświadczenie, w zależności od profesji... Powiem jednym zdaniem ROZWÓJ MUSI BYĆ!!! bo inaczej  nudy. Tylko też problem, jeżeli będzie 10 pkt. to o ile się będzie zwiększać: Czyż nie tak??? Bo tak o 1 pkt. może być za dużo.                    

Offline Loki

• +
« Odpowiedź #58 dnia: 2003-05-08 (Czw), 22:35 »
dolozymy jeszcze wytrzymalosc walke wrecz i umiejetnosci strzeleckie :) ... hmm tym sposobem zrobimy sobie warhammera .. trzeba pomyslec nad tym systemem i to porzadnie. Co do rozwoju to o tym decydowac powinien GM                    

Offline stefan

• +
« Odpowiedź #59 dnia: 2003-05-08 (Czw), 22:50 »
Tak więc dla wszystkich leni co im się niechce czytać:
Nasz system mniej więcej wygląda tak
Bonus Rasowy (jeszcze ustalimy)
6... no moze jednak 7 pkt. do własnej dyspozycji które dodamy do:
siła - 5
zręczność - 5
inteligencja - 5
charyzma - 5
umiejętności strzeleckie - 5
walka wręcz - 5
wytrzymałość - 5

Ewentualny rozwój ustalany będzie przez MG.