Autor Wątek: Czym jest według was KOMERCJA!  (Przeczytany 5526 razy)

Offline Szczur

• ++
Czym jest według was KOMERCJA!
« dnia: 2003-09-22 (Pon), 14:03 »
No właśnie czym? I nie rzucać mi tu terminami ze słowników 8) .                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-09-22 (Pon), 14:13 »
To proste: jak ktoś coś robi z założeniem, że to się powinno sprzedać, to to jest komercja. Simple.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Szczur

• ++
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-09-22 (Pon), 14:16 »
A ma ktoś inny pomysł?
Oto mój:
Widzę, że coś jest modne i mogę to w danym sezonie sprzedać, i w dodatku (ŁOLABOGA!) twierdzę, że nie jestem komercyjny. Czy jakoś tak  :-D .                    

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-09-22 (Pon), 14:25 »
Jeżeli ktoś robi coś nie z przekonania, z poglkądów/ideałów tylko tak, żeby sprzedało się w jak największej ilości, poza tym tworzy sobie wizerunek który jest lubiony przez potencjalnych odbiorców.

Ogólnie, to Olhado ma rację(Grrr ;)).

Jak dla mnie szczytem komercji jest magazyn \'Witch\'. Jest tam i manga(popularne), i New Age(Czary Szmary), i popkorn(Sprawdź, czy twój chłpak i ty pasujecie do siebie/łańcuszki szczęścia i miłości), a wszystko do specyficznej grupy(Klub 13 :D). Aż ich szanuję za to, że tak to wszystko umieli połączyć.                    

Offline TEssALI

• +
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-09-22 (Pon), 14:29 »
Komercja niedzowny element zycia kazdego czlowieka XX i XXI wieku. kazdy sie z tym styka i w tym uczestniczy. W koncu jest to nieodzowny element gospodarki a od niej zalezymy czy nam na tym zalezy nie.                    
Never say die, stand up and try.
rzeczywistość dostarcza wiecej wrażeń niż fikcja
me@da

Offline Szczur

• ++
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-09-22 (Pon), 14:37 »
Jestem ciekaw, czy wśród jaskiniowców istniała komercja...                    

Offline [omega]

• ++
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-09-22 (Pon), 15:02 »
A ma ktoś inny pomysł?
Oto mój:
Widzę, że coś jest modne i mogę to w danym sezonie sprzedać, i w dodatku (ŁOLABOGA!) twierdzę, że nie jestem komercyjny. Czy jakoś tak  :-D .

Ty chyba mylisz pojecia (pozatym mam wrazenie, ze masz tu kogos konkretnego na mysli i nie napisales kogo) a ja lece do kiosku po magazyn \"Witch\" i bede sprawdzal lancuszkiem czy pasuje do tych goracych kociakow ktore bawia sie na placu zabaw przed moim blokiem.

Zeby bylo ciekawiej moznaby postawic do rozwazania cos takiego - \"komercja \'dobra\' i \'zla\', czy jest cos takiego?\"
Czy chec zysku jest zla, itd...                    

C1

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-09-22 (Pon), 15:03 »
Po co wogle ten temat??? Przeciez komercja jest jedna  i kazdy chyba wie co to jest. Nie rozumiem, to tak samo jak robic temat co to elektrycznosc...                    

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-09-22 (Pon), 15:26 »
Bo nazwa tematu jest zła. My nie piszemy o komercji w sensie komercjonaliźmie, tylko o \'komersze\'(Nie wiem, jak to odmienić od \'Komercha\'). To trochę jak z Punkami i Puncorami...                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-09-22 (Pon), 16:55 »
Może autor tematu nam powie o co w nim chodzi właściwie? :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline kYuba

• +
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-09-22 (Pon), 19:49 »
komercja? To proste... posłuchaj sobie poslkiego hh ci \'mondrzy\' raperzy wytłumaczą ci co to jest....... buehehhe :]                    

Offline Kokeeno

• ++
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-09-22 (Pon), 20:25 »
To proste - komercją jest wszystko to, co nas otacza - wszystko się musi sprzedać, albo padnie i tyle (no, są wyjątki w postaci pasjonatów - ale nawet najwięksi pasjonaci mają chwile zwątpienia)... Teraz trzeba się tylko nauczyć z tym żyć (i tak mnie nic nie zmusi do słuchania nagrań Britni Śpirś  :-D )                    
"Live For The Moment"
Ólóbiony małpiszon Jedi Temple

• +++++
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-09-22 (Pon), 21:56 »
To proste: jak ktoś coś robi z założeniem, że to się powinno sprzedać, to to jest komercja. Simple.

Popieram w 100 %, nawet jeśli ktoś robi coś (np. muze, która brzmi jak komercyjna) z czystej przyjemności tworzenia i nie dla kasy - to komercja nie jest                    

Offline [omega]

• ++
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-09-22 (Pon), 22:05 »
Komercyjne jest dzialanie piekarza bo na bulkach chce zarobic i malarza bo sprzeda obraz ? :twisted:
Strasznie chaotyczny topic - o co tu w ogole chodzi?
Moznaby sprobowac odpowiedzec na pytania ktore postawilem w poprzednim poscie...                    

C1

• +++++
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-09-23 (Wto), 14:22 »
\\\"]Komercyjne jest dzialanie piekarza bo na bulkach chce zarobic i malarza bo sprzeda obraz ? :twisted:

Tak, biorąc pod uwage definicję to jest komercja                    

Offline josh

• DKMiści
  • +
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-09-23 (Wto), 16:34 »
Komercja jest t robienie czegoś tylko i wyłącznie dla pieniędzy (lub prawie tylko...). Oczywiście nie mozna winić nikogo za to, że tak robi i zabraniać mu tego ale z koleji nie koniecznie należy takiego kogoś cenić... Moim zdaniem komercja bardzo ściśle łączy się z pozerstwem bo przeważnie produkty komercyjne stają się popularne i bardzo duzo ludzi aby równiez być popularnym nabywają, słuchają, chwalą się tym itp.                    
"...chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę..."
S.P.P.U.F. || Jedi Temple || D.K.M. || Bloody Beets Clan
BBC Lives! Stay Tuned! Reactivation will come!

Offline [omega]

• ++
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-09-23 (Wto), 17:07 »
Duzo ludzi kupuje bulki, a wiekszosc piekarzy piecze je dla zysku - jak kupie bulke to bede popularny jak Michal Wisniewski ? :twisted:
Czy chcec sprzedania w zyciu jednego obrazu chocby jest komercja?
Komercja kojarzy sie zle, ale chec zysku juz co najwyzej neutralnie.
No i olac definicje ksiazkowe bo tych mam dosyc - to jak to w koncu jest z ta komercja? Dzialanie ktore przynioslo mi korzysc materialna bylo komercyjne? Czy jest cos niekomercyjnego w ogole poza sztuka dla sztuki i akcjami na rzecz \"czegostam\"
 :twisted:

Ja nie wiem...                    

C1

Offline josh

• DKMiści
  • +
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-09-23 (Wto), 17:14 »
omega--] ale chodzi o bycie popularnym w mikroskaliw swoim środowisku-np. chcesz uchodzić za metala to sobie przyczepiasz naszywko papa roach, linkin park, kupujesz dezodrowant o zapachu jabola, glany itp aby być popularnym wśród innych... Albo np. wszyscy kupują długopisy o kszatłacie np. penisa bo są modne to ty też to robisz...                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-09-23 (Wto), 17:22 »
ej, no josh, teraz to juz calkiem pomyliles pojecia... to co opisales to szpanerstwo, a komercja to dla mnie tworzenie po najmniejszej linii oporu, ktos nie tworzy czegos (np. muzyki) dlatego, ze czuje, ze jest do tego stworzony i moglby cos przekazac, ale po prostu dlatego, ze wie, ze na taka muze jest popyt i latwo ja opchnie... vide Ich Troje - modelowy przyklad komercji, albo boysbandy - chlopaki zbierane z ulicy, byle byli przystojni, bo wiadomo bylo, ze na takie zespoly poleca rzesze malolat                    

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

• +++++
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-09-23 (Wto), 17:25 »
hmm z tymi bułkami to chyba nie tak - uzupłnię swoją definicję - komercja jest to tworzenie czegoś co nie powinno być robione dla zysku, ale jest robione tylko w tym celu. Bułki odpadają :D                    

Offline josh

• DKMiści
  • +
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-09-23 (Wto), 17:25 »
ekhm drogi Emillu-teraz to ja tłumaczyłem o co chodziło mi w moim poprzednim poście... Eh czy ja do każdego postu mam dodawać \"disklajmer\" ? Mówiłem tu o zwiazku komercji z pozerstwem... ehh...                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-09-23 (Wto), 17:41 »
josh --] ok, rozumiem, tylko, ze z twojego posta ten zwiazek jakos nie wynikl, albo moj mozg dzisiaj nie jest w stanie go wylowic :)                    

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-09-23 (Wto), 18:06 »
\\\"]Komercja kojarzy sie zle

Tobie. Dla mnie jest neutralna. Komercja w muzyce - to mi się kojarzy źle, bo muzyka to sztuka i nie powinna być komercjalizowana. Ale komercja w pierkarstwie to normalne, pozytywne zjawisko.                    
w stanie spoczynku

Offline [omega]

• ++
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-09-23 (Wto), 18:22 »
Nie Olhado. Wlasnie mi kojarzy sie mniej wiecej podobnie jak Tobie. Mowilem o ogole ludzi - nie zastanawiaja sie czym jest komercja tylko mowia, ze jest zla. Ogolnie komercja jest neutralna i przedewszystkim naturalna bo to chyba normalne, ze chcemy miec czym zaplacic za gazete czy bilet do kina.
Moje zdanie: \"Komercja kojarzy sie zle, ale chec zysku juz co najwyzej neutralnie.\" absolutnie nie ma nic wspolnego z tym co ja mysle. Zreszta nie napisalem tam \"komercja kojarzy sie MI...\"                    

C1

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-09-23 (Wto), 19:17 »
[omega] =] no, to ok, mówimy o tym samym :wink: . Komercja jest generalnie zła w sztuce, bo jak twórca myśli o swoich wypocinach w kategorii \"produktu\", a nie \"dzieła\" i chce tego jak najwięcej sprzedać, to wiadomo, że nic ambitnego z tego nie wyjdzie. Natomiast komercyjne bułki to ja z przyjemnością będę wpieprzał, bo mi się podoba, że piekarz tak je robi, żeby klientom smakowały.                    
w stanie spoczynku

Shylina

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-09-29 (Pon), 21:22 »
Ostatnio bardzo popularny jest \"placz\" nad komercjalizacja swiata. Ostatnimi czasy komercyjna stala sie muzyka kiedys alternatywna. Czy komercja nie ma przypadkiem zwiazku z rozwojem srodkow przekazu? Jak dla mnie mistrzem komercji byl Hitler:) Genialnie trafial w masowe gusta :-D .                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-09-29 (Pon), 21:47 »
Hitler był po prostu właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Niemcy potrzebowali kogoś takiego, a potem stracili kontrolę nad nim.

Natomiast wszechobecna komercjalizacja świata ma związek z ekspansją kapitalizmu i wdzieraniem się go we wszystkie dziedziny życia. Socjalistyczny model skoro-mi-płacą-to-może-coś-zrobię zamieniono na skoro-coś-robię-to-na-tym-zarobię. Ale oczywiście jest spora grupka osób, które się temu trendowi (jeszcze?) nie poddały.

BTW - ładne oczy :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-09-29 (Pon), 22:02 »
Co to w ogóle za pieprzenie, za przeproszeniem, medames et monsieurs? Oczywiście w pieprzeniu od rzeczy przoduje Olhado (to jest ŻART, Olh, ŻART):

bo muzyka to sztuka i nie powinna być komercjalizowana

A dlaczego? Jeśli tobie nie odpowiada taka sztuka przewidziana jako towar - nie interesuj się nią. Jeśli uważasz, że jakaś tam jej gałąź jest szczera - zgłębiaj. Ale nie mów, że \'powinna\', bo się robisz besserwisserem jak Erika Steinbach. A czy nie jest tak, że nawet ten, kto nie spodziewa się za swoją sztukę uzyskać funduszy (10% artystów), tworzy ją aby dostać zapłatę innego typu - szacunek, podziw, akceptację, chce komuś dopiec czy komuś się podlizać... To też jest zapłata. A ten jeden procent prawdziwych artystów, co to są na tyle pedalscy (też żart), że sie chcą \'wyrazić\' etc. - pisze utwory, wiersze i maluje obrazy \'do szuflady\' i nigdy ich nie zgłębisz. QED.

Komercja? Komercja dobra jest. Mnie się kojarzy pozytywnie. Jeśli ktoś potrzebuje łazić w adidasie, jeść w makdonaldzie, oglądać mtv i słuchać popu - alez proszę bardzo! Oczywiście ja się z takimi osobami nie zgadzam, ale wolna wola! A gorsi są na pewno ci, którzy wyimaginowanym pojęciem \'komerchy\' określają wszystko co nie jest zgodne z ich przekonaniami.

Ostatnio bardzo popularny jest \"placz\" nad komercjalizacja swiata. Ostatnimi czasy komercyjna stala sie muzyka kiedys alternatywna. Czy komercja nie ma przypadkiem zwiazku z rozwojem srodkow przekazu? Jak dla mnie mistrzem komercji byl Hitler:) Genialnie trafial w masowe gusta

Nous voici! Vous avez parfaitement raison! (beat me Olh, teraz ja mam balonik! :D) Ten płacz jest tak popularny, że się czasem rzygać chce. Jaka to panuje komercjalizacja. Jak to jest źle. Jak to pieniądz dyktuje... A co ma \'dyktować\'? Leszczyński z Hołdysem? Broń nas panie Boże. A ja tam lubię na przykład Britnej. To ładna dupa. To nic, że daję MUTE w telewizorze, liczy się całokształt.

chcesz uchodzić za metala to sobie przyczepiasz naszywko papa roach, linkin park, kupujesz dezodrowant o zapachu jabola, glany itp aby być popularnym wśród innych...

To też źle? Wiadomo, że ludzie są podatni na wzajemne wpływy i nikt nie moze udawać, że tak nie jest. Jedni więcej, drudzy mniej... Każdy robi jak chce, a efekt i tak jest obiektywny. Albo widać, że ktoś dobrze się czuje w swoim własnym \"image\'u\", albo da się poznać jako twór sztuczny, zgapiony. Ale czy to zmienia podejście do takiej osoby? Chyba nie! Jestem w stanie przyjacielsko gadać nawet z bucem z czegewarą na koszulce. Uważam go za wała i kretyna, ale to nic. Wiem przecież, że on do tego nie podchodzi tak samo jak ja, bo jego moralność/poglądy wynikają z innych niż moje przesłanek.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-09-29 (Pon), 22:44 »
No to roznimy sie ale tylko troszeczke, ode mnie od razu uslyszy ze jest buc :D
A mnie komercjalizacja szczerze mowiac leczy. Ladna dupa w telewizji? i bardzo dobrze, mozna wyciszyc. HH - a kto mi kaze sluchac? McDonalds? Jak sa kuponiki to taniej nigdzie nie zjem. Nosze markowe buty bo w przeciwienstwie do tych tanich sa wygodne i nie rozpadaja sie po miesiacu, ale nie dam za nie wiecej niz dwie stowki, bo po co przeplacac?                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-09-29 (Pon), 23:18 »
liczy się całokształt.

Chyba ciałokształt :twisted:

A ja się dalej będę upierał, że sztuka nie powinna być komercyjna, bo to godzi w samą idęę sztuki. Przynajmniej w MOJĄ idęę sztuki. Sztuka musi być szczera, musi wypływać z artysty, wyrażać go. Co to za sztuka, skoro artysta tworząc ją myśli nie o tym, co czuje, a o tym ile zarobi? To jest rzemiosło! I to czuć w końcowym produkcie.                    
w stanie spoczynku

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-09-29 (Pon), 23:21 »
A ja nie wiem i nie bede udawal znawcy czy np nowa plyta muse to sztuka czy komercja. Mi sie po prostu podoba i to jest dla mnie najwazniejsze.                    

Offline [omega]

• ++
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-09-29 (Pon), 23:22 »
Apropos McDonalds napisze, ze moj kumpel ma remont w lazience i jak chce mu sie kupke to leci 2 przystanki do Maca  :twisted:  - jak dla mnie ROTFL !!
A taniej mozna zjesc niezdrowego shitu wszedzie niemal (kazda brudna buda o ktorej zapomnial sanepid)- o Jemy sa o niebo lepsze                    

C1

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-09-29 (Pon), 23:23 »
Tylko kwestia taka ze w macu sie nie zatruje durem brzusznym a w budzie to nie wiadomo, i wcale mnie to taniej nie wyjdzie.                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-09-30 (Wto), 00:09 »
A ja nie wiem i nie bede udawal znawcy czy np nowa plyta muse to sztuka czy komercja. Mi sie po prostu podoba i to jest dla mnie najwazniejsze.

Oczywiście, że najważniejsze. Ale mi się nie może podobać coś, z czego bije sztuczność i plastikowość. Ja nie szukam muzyczki takiej, żeby sobie leciała w tle kiedy ja robię sobie śniadanko. Ja szukam takiej muzyki, która mi się wryje prosto w serce, poruszy mnie. Nie ma siły, żeby jakieś rzemiosło pokroju Nickelback osiągnęło ten efekt. Bo tam nie ma szczerości po prostu.                    
w stanie spoczynku

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-09-30 (Wto), 09:28 »
Hm, to juz dyskusyjne Olh. A może Nickelback jest szczery w swojej denności? Tzn oni nie wiedzą że są denni? To samo np Limp Bizkit. Oni są prawie szczerzy. Bo Durst jest za głupi na kombinowanie, widać po ryju.                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-09-30 (Wto), 15:29 »
Hm, to juz dyskusyjne Olh. A może Nickelback jest szczery w swojej denności? Tzn oni nie wiedzą że są denni? To samo np Limp Bizkit. Oni są prawie szczerzy. Bo Durst jest za głupi na kombinowanie, widać po ryju.

Oczywiście, że dyskusyjne. Dlatego też ja nikomu nie narzucam mojej opinii o tym, co jest komercją, a co sztuką, ani też nikogo nie dyskryminuję tylko za to, że słucha takich Nickelback, czy Limpbizkit. Natomiast ja sam nie czuję w tego typu muzyce szczerości i choćby miała genialną melodię i mega power, to i tak spłynie po mnie. Zresztą wystarczy porównać wczesne albumy Limpbizkit, kiedy jeszcze nie wiedzieli czy będą sławni i grali \"z serca\" z tymi późniejszymi, gdzie już się moim zdaniem zaczyna czysta pogoń za gotówką.

Disklajmer: w mojej opinii o LB opieram się na singlach, bo całych albumów na szczęście nie słyszałem.                    
w stanie spoczynku

Shylina

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-10-01 (Śro), 20:34 »
Moim skromnym zdaniem, produceci nie wciskaja nikomu nic na sile. Jezeli towar nastawiony na zysk (czyli skierowany do mas) jest niskich lowtow, winni sa temu tylko nabywcy, ktorzy w znakomitej wiekszosci maja niskie wymagania. A ja juz sie przyzwyczailam do tego, ze sa rzeczy robione z pasja i sa takie, ktore powstaja po to zeby za miesiac zniknac z polek w sklepie i z ludzkiej pamieci. Ja nie skocze z dachu, tylko dlatego, ze wszyscy tak robia. Jezeli cos mi \"nie lezy\", nie kupuje tego. A o gustach sie nie dyskutuje. Pozdrawiam.                    

• +++++
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-10-02 (Czw), 23:19 »
Jest takie przysłowie, że o gustach nie dyskutują ci co ich nie mają (czy coś w tym stylu), sam oceń jego prawdziwość :D :twisted:                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-10-03 (Pią), 08:27 »
O, to, to. A to czemu się o gustach nie dyskutuje? My na tym forum możemy dyskutować wyłącznie o gustach, bo inaczej musielibyśmy siąść na pupach i potwierdzać oczywiste prawdy.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-10-03 (Pią), 08:30 »
Np takie ze socjalisci to pały :D                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-10-03 (Pią), 11:16 »

I skrajni prawicowcy też :D

A o gustach się, owszem, dyskutuje. Bez tego dyskusja polegałaby na cytowaniu encyklopedii i słowników. Bo wszystko inne to gusta i opinie, sprawy subiektywne.                    
w stanie spoczynku

Offline Kokeeno

• ++
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-10-03 (Pią), 14:36 »

I skrajni prawicowcy też :D

A o gustach się, owszem, dyskutuje. Bez tego dyskusja polegałaby na cytowaniu encyklopedii i słowników. Bo wszystko inne to gusta i opinie, sprawy subiektywne.

Hmm, każde napisane tu zdanie jest wypowiedzią subiektywną (i nie trzeba tu dodawać: \"wg mnie\"). W końcu nie jesteśmy Borg  :-D

A co do oceny naszej władzy (tej, czy tamtej) - to klasyfikacja mogła by być dziwna - czy Leppi ze swoimi hasłami \"wyrównywania\" pensji może być prawicowcem? Podobnie LPR czy inne tego typu twory, uznające się za prawicowe partie (bo jeśli chodzi o SLD, to czymkowiek by nie była, nie jest partią socjaldemokratyczną - w każdym razie ich działania temu zaprzeczają...)                    
"Live For The Moment"

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-10-03 (Pią), 15:19 »
Kokeeno =] takie partie, jak Samoobrona, czy SLD to są raczej organizacje przestępcze, niż prawdziwe ugrupowania polityczne, dlatego trudno je zaklasyfikować do prawicy, lub lewicy. Ja bym powiedział, że SLD to partia centrum, bo okradają i bogatych i biednych.

Oj przyjdzie zaraz jakiś admin i nam pokasuje te offtopy :P
A zebys wiedzial... :twisted: Dzial \"Polityka\" to za rogiem i w lewo :P - Emill                    
w stanie spoczynku

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-10-03 (Pią), 21:56 »
Socjalisci - dzisiaj kopia bogatych aby jutro dokopac biednym.                    

Offline Kokeeno

• ++
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-10-03 (Pią), 22:47 »
Socjalisci - dzisiaj kopia bogatych aby jutro dokopac biednym.

A dają potrzebującym - czyli sobie - to zupełnie jak nasza prawica, centrum i lewica... Dzisiaj pewnie tylko święty Mikołaj nie bierze (bo postać historyczno-fikcyjna)...                    
"Live For The Moment"

Offline Szczur

• ++
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-10-04 (Sob), 07:29 »
Może autor tematu nam powie o co w nim chodzi właściwie? :wink:

Sorry, że zaniedbałem ten temat  :oops: ... Chodzi mi między innymi o to:
komercja? To proste... posłuchaj sobie poslkiego hh ci \'mondrzy\' raperzy wytłumaczą ci co to jest....... buehehhe :]

Komercja w muzyce,  w filmie, ogólnie w sztuce. No chyba, że coś wiecie więcej np.: komercja w...?