Archiwum > BCK:Sesje RPG

Magia i Miecz

(1/6) > >>

SeeM:
mam taki pomysł; możnaby zorganizować dłuuugą sesję w świecie MiM\'a
podejrzewam, że sporo z was kojarzy ten tytuł, ale dla pewności zeskanowalbym główną planszę, miasto i zasady
to by była hybryda zasad planszówki, które normalnie by obowiązywały (instrukcje co do obszarów, np nadal rzucałoby sie kostka w lesie, czy walczyło z potworami na normalnych zasadach) i moich dopowiadań, np z rozbójnikiem nie trzeba by było koniecznie walczyć, ale dajmy na to przyłączyć się do jego bandy :) oczywiście kupiec nie ma na to szans, ale złodziej, czt rzezimieszek - czemu nie?
można grać każdą postacią z wyjątkiem filozofa, ninja, postaci z kosmicznej otchłani, i \'białymi\' poszukiwaczami z miasta
jeśli ktoś chce to niech wyśle poszukiwacza i imię na priv, a jak nie zna gry to niech opowie kim mniej więcej chciałby być a ja zaproponuję możliwości
zasady:
 - nie ma kosmicznej otchłani
 - mozna rzucać tylko jeden czar na kilka godzin (z wyjątkiem czarów obronnych typu uzdrowienie)
 - celem jest ofkors dojście do korony władzy, a potem się pomyśli co dalej

no to garśc dalszych informacji - oto ogólne zasady

- gra dzieli się na tury, tak jak zawsze, gracz decyduje w jakim kierunku chce się przemieścić o tyle obszarów, ile wyniesie 1K6; potem rzucam kostką i w zależności od tego co wypadnie losuję / wybieram (to już zależy od mojego humoru) karte z określoneog typu, czyli 2/3 - zdarzenie, 5/6 - wróg, 6 - wróg (duch), 7/8/9 - nieznajomy, 10/11 - przedmiot,  12 - miejsce; oczywiście podam, opisowo co za kartę macie, ale interpretacja jej właściwości zależeć będzie ode mnie (bo nudno by było grać sztywnymi zasadami, to ma być prawie sesja a nie MiM)

- spotkanie wygląda tak - dwoje graczy spotyka się na jednym obszarze; jeśli tak się stanie powiadomię na privie osobę która \'odwiedziła\' kogoś innego i będzie mogła wyedytować swój post; oto co może zrobić a) wykorzystać zdolności specjalne B) zaatakować, w tym przypadku obowiązuje normalna walka (najpierw rzucanie czarów, potem rzut kostkami) c) pohandlować (to chyba jasne)

- czary: można rzucić tylko jeden czar na turę, oprócz czarów obronnych / leczących

- w grze uczestniczą jedynie podstawowa plansza i miasto; podziemia swego czasu dojdą, to na pewno; kosmiczna othłań mi się nie podoba, ale jak będziecie chcieli to czemu nie

- można grać postaciami w podstawki jak i z dodatku \'podziemia\' oraz walkirią i minotaurem; z czasem na pewno ktoś zdobędzie posadę szeryfa, czy zostanie championem / arcymagiem / mistrzem złodzieji ale na początku te postacie, jak i postacie z kosmicznej otchłani są niezodwolone, podobnie zakazani są Ninja, Filozof, Jasnowidz i Rycerz (po prostu za silni); zdolności specjalne postaci będą nieco bardziej wpływać na grę niż jest to przedstawione w karcie postaci (nie martwić się, każdy dostanie skan swojej) i to już zależy od sytuacji oczywiście

- po śmierci postaci pojawia się ona na cmentarzu, albo w kapliczce; traci czary, przedmioty, przyjaciół (o ile nie zabierze ich zwycięzca pojedynku nic NIE ZOSTAJE na planszy) i złoto; ma wytrzymałość 4, moc i siła obniżają się o 2 punkty (ale nigdy poniżej poziomu statowego)

- tury: każdy ma max 4 dni na załatwienie wszystkich swoich spraw; potem traci kolejkę

- dołączać można w każdej chwili po rozpoczęciu gry, nie ma limitu uczestników

jak dotąd zgłosił się Olhado256 - jest inkwizytorem i do rozpoczęcia gry :wink: przebywa w mieście; tak jeszcze ze 2-3 osoby chociaz i startujemy
macie pytania to uderzajcie w tym topic\'u, przynajmniej dopóki nie zaczniemy

Dzięki pracy TomisH\'iego mamy sklejona plansze do MiM\'a jest ona na e-dysku user: xxxxxxxxxx pass:00000000001
RioT

KOLEJNOŚĆ
(mam nadzieję, że nic nie namieszałem, ale już powinno być dobrze)
Olhado256 - Inkwizytor
RioT - Wojownik z zaświatów
Jajo - Tropiciel
Diabellus - Minstrel
Dreathing  - Złodziej
MJ - Mnich                    

Diabellus:
Wszystko fajnie, tylko ze nie pamietam tych postaci. I nie wiem co wybrac :? . Spisz je chociaz nazwami :wink: . Bo kiedy ja w to gralem...

P.S. I czemu takie male zainteresowanie?? Czyzby sesje umieraly? :|                    

RioT:
Ja też pogram w szczególności że od poniedziałku stałka                    

Dreathing:

No to ja takze chcialbym pograc. Fajnie 2 sesje na raz ;)
Zagrałbym jakims złodziejem. Nie pamietam jak wygladala karta, ni skilli. Heh... Juz nic praktycznie nie pamietam ;) Oj, dawno to bylo, oj dawno, kiedym ostatnio gral w MiM... :)

SeeM:
dobra, to zaczynamy w końcu
dziś wyjatkowo w topicu, potem takie rzeczy będa szły na priv (chyba, że będzie wam bardziej pasowało tutaj) - Olhado, dokąd się udasz (przypominam że masz zasięg jednego obszaru)? jako Inkwizytor zaczynasz na polu \'Brama Miasta\' (plansza miasto), które jest jednocześnie polem \'Miasto\' na głównej planszy, masz więc trzy możliwości - ruch w kierunku gospody (Pola) w kierunku Kapliczki (Pola), lub na Plac Miejski

PS - przy okazji wybierz sobie charakter: dobry, neutralny czy zły                    

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej