Autor Wątek: Jak widze takie rzeczy to .....  (Przeczytany 10002 razy)

Offline mmxY2k

• +
Jak widze takie rzeczy to .....
« dnia: 2003-08-20 (Śro), 12:35 »
najchetniej zakazal bym pilki noznej w naszym karju ( mimo ze bardzo lubie ten sport )
http://info.onet.pl/787443,11,item.html                    
LEPIEJ UMRZEĆ STOJĄC NIŻ ŻYĆ NA KOLANACH      

ANTIQUUS AMOR CANCER EST, SED TEMPUS OMNIA VULNERA SANAT  TAMEN, ETIAM SANATO VULNERE CICATRIX MANET

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-08-20 (Śro), 12:39 »
Hmm to nie wina sportu tylko kibicow idiotow. Anglicy mieli najgorszych w europie i sobie poradzili, tylko w Polsce wszyscy sie boja radykalnych rozwiazan                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-08-25 (Pon), 12:52 »
A kto to zrobił? Jak zwykle \"kibic\" Cracovii? W Krakowie jest chora sytuacja. Szczególnie właśnie fanatycy Pasów mają najebane we łbach.                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Crono

• +
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-08-25 (Pon), 14:22 »
Ja też chetnie bym tego zakazał, ale pewno wtedy idioci znaleźli by pretekst żeby sie zabijać. Pluje na to pseudokibicowe ścierwa. Uważam, że policja powinna do nich strzelać kulami gumowymi, znacznie śmielej. A jeśli to nie pomaga, to do holery z nimi, dawać magazynek z ostrą amunicją  :evil:                    
Zmazując barwy lasom i polom
Mknie balon nocy z knajpy gondolą.
Kiedyś tak jasno, a dziś tak ciemno -
Wroga nie widzę, wroga przede mną.

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-08-25 (Pon), 16:45 »
Ale tak właściwie co do tej sprawy to nie ma pewności czy to rzeczywiście kibice zrobili. Zabita osoba ostatni raz na meczu Wisły była kilka lat temu. Cała rzecz nie działa się w związku z jakimś meczem. To byli po prostu bandyci.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Simon

• +
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-08-25 (Pon), 17:08 »
A kto to zrobił? Jak zwykle \"kibic\" Cracovii? W Krakowie jest chora sytuacja. Szczególnie właśnie fanatycy Pasów mają najebane we łbach.

Nie tylko w Krakowie, kto podpalił własny stadion? Hmm? A wracając do tematu policji należą się większa prawa, środki i lepsze szkolenie, to rozwiązałoby problem.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-08-25 (Pon), 18:29 »

Nie tylko w Krakowie, kto podpalił własny stadion? Hmm? A wracając do tematu policji należą się większa prawa, środki i lepsze szkolenie, to rozwiązałoby problem.

Kibice Legii nie podpalili własnego stadionu specjalnie. Po prostu nie pomyśleli. Chcieli tylko spalić jakąś flagę, a od niej podpaliły się krzesełka.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Simon

• +
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-08-26 (Wto), 14:11 »

Kibice Legii nie podpalili własnego stadionu specjalnie.

:bigla:

Po prostu nie pomyśleli.

:bigla:  :biggt:

Chcieli tylko spalić jakąś flagę, a od niej podpaliły się krzesełka.

Aha. Palenie flagi, normalka, podstawa dobrego meczu, a potem może jakaś bójka łańcuchami, rzucanie krzesełkami itd. itp. . Właśnie dlatego frekwencja na meczach jest jaka jest...                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-08-26 (Wto), 15:31 »
Palili jakąś zdobyczną flagę na jednym z sektorów. Tak się robi w wielu krajach. Obecnie już na Legii nie ma szans zdarzyć się coś podobnego, bo na Żylecie na każdym meczu jest komplet lub bardzo niewiele do niego brakuje.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Crono

• +
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-08-26 (Wto), 16:02 »
Ta przypomina sie wypowiedz jednego debila w TV, który powiedział o burdach: \"To jas jak bitwa pod Grunwaldem\". Byłem na kilku meczach (na niewielu) i powiadam - to jest najgłupsze widowisko na świecie. Ale można by nakręcić program Natonal Geographic o największym skupisku popaprańców w jednym miejscu.                    
Zmazując barwy lasom i polom
Mknie balon nocy z knajpy gondolą.
Kiedyś tak jasno, a dziś tak ciemno -
Wroga nie widzę, wroga przede mną.

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-08-27 (Śro), 09:00 »
Wśród chuliganów jest bardzo dużo idiotów, ale oni na stadionie stanowią zdecydowaną mniejszość. A to telewizji jeszcze specjalnie wezmą największego idiotę, żeby pokazać jakie to bydło przychodzi na stadiony. Nie wezmą przecież jakiegoś studenta z grupy zajmującej się ultrasowaniem, bo by był dla nich za mądry i pani prowadząca program szybko zostałaby zgaszona.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Simon

• +
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-08-28 (Czw), 08:21 »

Palili jakąś zdobyczną flagę na jednym z sektorów.  

Chciałbym zwrócić uwagę na słowo zdobyć...

Tak się robi w wielu krajach.  

Tak, tak: Mozambik, Abudabia...

bo na Żylecie na każdym meczu jest komplet lub bardzo niewiele do niego brakuje.

Ile ostatnio 4,5 tys.? Doprawdy jest to europejski standard.

A to telewizji jeszcze specjalnie wezmą największego idiotę, żeby pokazać jakie to bydło przychodzi na stadiony.

Przy wybieraniu nie muszą się jakoś specjalnie starać.

Nie wezmą przecież jakiegoś studenta z grupy zajmującej się ultrasowaniem, bo by był dla nich za mądry i pani prowadząca program szybko zostałaby zgaszona.

Wątpię, nie miałby argumentów. Moim zdaniem wszystkich tych ultrasujących, psychofanujących czy jak ich tam zwał trzeba się pozbyć ze stadionów, dla dobra sportu i widowiska.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-08-28 (Czw), 17:34 »
No więc odpowiem w ten sam sposób. :)

Chciałbym zwrócić uwagę na słowo zdobyć...

Tak jest w całej Europie. Trzeba uważać na barwy, bo bardzo łatwo można je stracić. W Polsce i tak jest nie źle. W Argentynie nawet do siebie strzelają!

Ile ostatnio 4,5 tys.? Doprawdy jest to europejski standard.

Ostatnio na mało ciekawym meczu z beniaminkiem było ponad 8000 osób. Gwarantuję, źe jutro na meczu z Lechem będzie komplet, czyli kilkanaście tysięcy kibiców. Byłoby jeszcze więcej gdyby był większy stadion, ale niestety nie mamy w Polsce żadnego pożądnego obiektu. Poza tym liczby takie są, ponieważ dużo osób ma tak samo mądre poglądy na temat meczów piłkarskich jak ty.

Przy wybieraniu nie muszą się jakoś specjalnie starać.

Na stadiony przychodzą różni ludzie. ostatnio koło mnie na Żylecie siedzieli dwaj faceci w garniturach. Oczywiście obaj mieli też szale i cały mecz dopingowali Legię. Dlaczego ich np. nie wezmą do jakiegoś talk-showu?

Wątpię, nie miałby argumentów. Moim zdaniem wszystkich tych ultrasujących, psychofanujących czy jak ich tam zwał trzeba się pozbyć ze stadionów, dla dobra sportu i widowiska.

Gwarantuję, że argumenty by miał. Tyle, że pani readktor i tak pewnie miałaby za sobą poparcie osób w studio i sam jeden swoją kulturą wypowiedzi i odpowiednim przedstawieniem faktów i tak by zbyt dużo nie zdziałał, ale może udałoby mu się odpowiednio niektórym dogryźć.

A co do wywalenia osób ze stadionu... Człowieku pomyśl przez chwilę. Grupy ultras bardzo pomagają klubowi. Dzięki temu, że na Lech chodzi po 20 tys. osób i na każdym meczu jest piękna oprawa pirotechniczna zespół ten awansował do I ligi i teraz ma mabicje grać w europejskich pucharach. Nie wiem czy zauważyłeś, że podczas relacji w Canal+ gdy jest coś odpalane na trybunach, czy są rozwijane sektorówki zawsze kamera się oddala aby pokazać trybunę, a komentatorzy często zachwycają się tym co tworzą kibice.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

• +++++
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-08-29 (Pią), 01:52 »
Ja też chetnie bym tego zakazał, ale pewno wtedy idioci znaleźli by pretekst żeby sie zabijać. Pluje na to pseudokibicowe ścierwa. Uważam, że policja powinna do nich strzelać kulami gumowymi, znacznie śmielej. A jeśli to nie pomaga, to do holery z nimi, dawać magazynek z ostrą amunicją  :evil:

po tym co ostatnio widziałem w tv, w całej rozciągłości zgadzam się z Crono  :!:                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-08-29 (Pią), 09:13 »

po tym co ostatnio widziałem w tv, w całej rozciągłości zgadzam się z Crono  :!:

A niby co takiego widziałeś w TV?

Ja za to coraz bardziej zaczynam rozumieć dlaczego tak wiele na murach jest napisów \"CHWDP\". Wczoraj szedłem w centrum Wawy z dwoma kolegami. Mieliśmy ze sobą dwa plastikowe kijki, które kupiłem na Legii do transparentu na dzisiejszy mecz. Po drugiej stronie stała furgonetka policji. Jak zobaczyli nas od razu podjechali i spisali nas za... machanie kijkami! Oczywiście nimi nie machaliśmy, a nawet jeśli byśmy machali to czy to jest powód do interwencji? I tak kiedy ulicę obok okradają kogoś z kasy i komórki, oni zajmują się kijkami PCV!!!                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

• +++++
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-08-29 (Pią), 09:17 »
te wszystkie mordobicia stadionowych kiboli z policją. To że cHWDP to ja wiem, niejednokrotnie doświadczyłem olewania przez policję, gdy groziły mi jakieś drechy lub coś ukraść chciały, ale tak sam cHWD drechom i kibolom  :!: BTW, po co wam te rurki były  :?:  8)                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-08-29 (Pią), 09:23 »
te wszystkie mordobicia stadionowych kiboli z policją. To że cHWDP to ja wiem, niejednokrotnie doświadczyłem olewania przez policję, gdy groziły mi jakieś drechy lub coś ukraść chciały, ale tak sam cHWD drechom i kibolom  :!: BTW, po co wam te rurki były  :?:  8)

Po więcej informacji związanych z rurkami PCV na Legii zapraszam pod adres http://legialive.pl/wydarzenie.php?WydarzenieID=7988 :D                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

• +++++
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-08-29 (Pią), 11:37 »
Dzięki, że mnie oświeciłeś, o transparentach z rurek pcv jeszcze nie słyszałem                    

Offline Simon

• +
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-08-29 (Pią), 20:03 »
No więc odpowiem w ten sam sposób.

Nie krępuj się, sami swoi.  :wink:

Tak jest w całej Europie. Trzeba uważać na barwy, bo bardzo łatwo można je stracić. W Polsce i tak jest nie źle. W Argentynie nawet do siebie strzelają!

Bynajmniej są lepsze przykłady z Europy do naśladowania, a w Argentynie ludzie wyprzedają meble z domu żeby mieć na chleb... A jak będzie moda na skakanie z mostu (bez zabezpieczenia oczywiście  :wink: ) skoczysz?

Ostatnio na mało ciekawym meczu z beniaminkiem było ponad 8000 osób. Gwarantuję, źe jutro na meczu z Lechem będzie komplet, czyli kilkanaście tysięcy kibiców. Byłoby jeszcze więcej gdyby był większy stadion, ale niestety nie mamy w Polsce żadnego pożądnego obiektu. Poza tym liczby takie są, ponieważ dużo osób ma tak samo mądre poglądy na temat meczów piłkarskich jak ty.

Stadion mamy w Chorzowie, zresztą wymówki z ze stadionem nie przejdą na meczu z Polonią w Warszawie było te 4,5 tys., które wcześniej podałem, zdarzają się pierwszoligowe mecze, na które przychodzi tysiąc osób. Większe stadiony, przynajmniej na razie w Polsce nie są potrzebne, nie nazbierałoby się na nie 20 tys. osób. W sprawie frekwencji, przede wszystkim ludzi jest tak mało, ponieważ ogólnie poziom gry jest niski, nieatrakcyjny i nudzący, daleko nie odbiega od II ligi. Jeśli chodzi o moje mądre poglądy to wynikają z moich obserwacji przed telewizorem i czasem, choć teraz już rzadko na stadionie. Fani czy raczej psycho-fani na opinię pracują, np. oglądam mecz Legia – Polonia, co widzę na stadionie? Jacyś kibice, że tak powiem błysnęli kulturą, wielki napis „ Bez kibiców, bez stadionu...” dalej już dokładnie nie pamiętam ale było coś o szmatach z Poloni, albo napis Polonia odwrócony do góry nogami, człowiek sobie automatycznie zaczyna rozmyślać o inteligencji kibiców... Może to opinii o kibicach zbytnio już nie szkodzi, ale też nie pomaga.

Na stadiony przychodzą różni ludzie. ostatnio koło mnie na Żylecie siedzieli dwaj faceci w garniturach. Oczywiście obaj mieli też szale i cały mecz dopingowali Legię. Dlaczego ich np. nie wezmą do jakiegoś talk-showu?

Nie wiem, zresztą i tak nie oglądam. Posiadanie szalika to nic złego sam mam gdzieś jeszcze GKS-u Katowice. Uważasz jednak, że Ci goście w garniturach określiliby się mianem ultras czy psycho-fans? Ludziom kojarzy się to raczej z jakimś ekstremum np. „ekstremalne podejście do interpretacji prawa”, tego nie zmienisz.

A co do wywalenia osób ze stadionu... Człowieku pomyśl przez chwilę. Grupy ultras bardzo pomagają klubowi.(...)

I dobrze że pomagają, jednak samo określenie „grupy ultras” brzmi jak jakaś organizacja paramilitarna, na pewno też nie zaprzeczysz, iż nie wszyscy pomagają, cześć z nich szkodzi. W polskiej lidze zdarzały się różne rzeczy: demolowanie stadionu, rzucanie rac na boisko czy napaść na trenera lub piłkarza. Irytujące jest to, iż mało kto się od nich odcina. Nawet Ty stanąłeś w obronie ludzi, którzy zrobili sobie ognisko na stadionie z cudzej flagi... Wystarczyłby surowszy system kar i wprowadzenie monitoringu na stadiony, gdyby kogoś za wybryki ukarano wysoką grzywną i dożywotnią dyskwalifikacją wejścia na stadion, na pewno dałoby to niektórym coś do zrozumienia a i frekwencja na stadionach poprawiłaby się.                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-08-29 (Pią), 21:41 »
aaaaaaaaaaa.... buahahaha... oj kacper, kacper :) cos widze ze znowu masz pecha i tlumaczysz sie z kibolowych zachowan spolecznych :) lool, \"powalczylbym\" troszke, ale juz wszystko sobie powiedzielismy, wiec jedyne co moge zrobic to zyczyc kazdemu kibolowi 20g Pb w glowe z ramienia policji i od obywateli, dziekuje.

Dzięki, że mnie oświeciłeś, o transparentach z rurek pcv jeszcze nie słyszałem

pewnie robia jeszcze transparenty z bejow i gasrurek ale takie od razu na wejsciu im zabieraja :)))

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-08-30 (Sob), 12:23 »
4,5 tys. było na derbach, bo dla kibiców Legii było przeznaczonych jedynie 4 tys. biletów. Cała kryta była przeznaczona dla kibiców Polonii, to oni byli w roli gospodarza. Ich stadion na razie nie spełnia wymogów licencyjnych, więc tułają się po innych.

Te transparenty o Polonii były kulturalne, bez żadnych bluzgów itp. Za to czarna zaraza zrobiła transparent z twarzą Deyny, a obok był napis - \"pogarda\" i gwiazda Dawida.  :evil:  :evil:  :evil:

I powtarzam: kibice ultras jedynie pomagają klubom. Rzucać coś na boisko mogli zwykli kibice, bądź chuligani, czyli ta część kibiców przez, którą jest taka opinia o naszych stadionach.

Coś tam pisałeś, że \"grupa ultras\" brzmi jak nazwa jakiejś organizacji paramilitarnej. We Włoszech, tam gdzie powstały pierwsze takie grupy, początkowo (a może teraz też) grupy te działały przeciw działaczom. Były to takie grupy buntownicze, więc coś w tym jest co napisałeś. :) Ale w Polsce są to całkowicie spokojne grupy.

Jak ktoś oglądał wczoraj mecz Legia-Lech na C+ to widział jaki show potrafią te grupy stworzyć. Zdjęcia i filmiki można obejrzeć też na http://legialive.pl/. A nawet nie wyobrażacie sobie jakim przeżyciem było być w środku tego wszystkiego!!!                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Simon

• +
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-09-02 (Wto), 11:07 »
kacper1916--] Widzę, że się nie porozumiemy, grupy ultras nie są \"całkowicie spokojne\" o czym przekonaliśmy się niejeden raz... Trzeba kończyć tą dyskusję.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-09-03 (Śro), 15:03 »
kacper1916--] Widzę, że się nie porozumiemy, grupy ultras nie są \\\"całkowicie spokojne\\\" o czym przekonaliśmy się niejeden raz... Trzeba kończyć tą dyskusję.

:roll: No i jak tu rozmawiać z takim co nic się tym nie interesuje, ale uważa, że wszystko wie lepiej. Do niecałkowicie spokojnego :) zachowania są grupy chuliganów. Na Legii są dwie takie grupy: Teddy Boys \'95 i Turyści \'97. I jeżeli ktoś coś kombinuje to właśnie oni (dymią tylko poza stadionem). Nie mają nic wspólnego z grupami ultras. Na Legii niby jest nie jedna grupa ultras, ale tylko Cyberf@ni są znaną całej reszcie kibiców grupą, bo właściwie tylko oni przygotowują oprawę na mecze.

Dziękuję za uwagę. :)                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-09-04 (Czw), 00:15 »
o boze... co za nazwy, jezusie, to lepsze niz tytuly telenowel :) looool... o tempora, o mores... rozumiem ze khem, khem... \"dymienie poza stadionem\" jest ok? czyli jesli wejdzie do ciebie grupa z... dajmy na to jakiejs cracovi czy innego talatajstwa i zrobia ci smietnik z mieszkania a ty sam skonczysz w parku sztywnych, to wszystko jest ok?                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-09-04 (Czw), 14:20 »
o boze... co za nazwy, jezusie, to lepsze niz tytuly telenowel :) looool... o tempora, o mores... rozumiem ze khem, khem... \\\"dymienie poza stadionem\\\" jest ok? czyli jesli wejdzie do ciebie grupa z... dajmy na to jakiejs cracovi czy innego talatajstwa i zrobia ci smietnik z mieszkania a ty sam skonczysz w parku sztywnych, to wszystko jest ok?

Chuligani przeważnie załatwiają to we własnym gronie i nie atakują normalnych kibiców. Coraz powszechniejsze są ustawki, czyli walki w umówionym miejscu, o ustalonym czasie.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-09-04 (Czw), 15:05 »
Chuligani przeważnie załatwiają to we własnym gronie i nie atakują normalnych kibiców. Coraz powszechniejsze są ustawki, czyli walki w umówionym miejscu, o ustalonym czasie.

Dajcie mi wladze, to ich wszystkich powybijam. ;)
Ci ludzie maja naprawde porabane w glowie.
Nudzi im sie?
Chetnie dam im line, niech sie powiesza.                    
...

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-09-05 (Pią), 14:03 »
oja pierdykam, co za lol, kacper, to powiedz mi, kto mojemu kumplowi przypieprzyl tluczkiem w ramie? 17letni policjant w cywilnym dresie? a moze moj kumpel nalezal do... khem \"grona\", tylko sam o tym nie wiedzial. ej, to moze ja tez naleze... jak sie z tego wypisac?
\"o ustalonym czasie\", moj boze, kto daj jednokomorkowcom chronometry? sa jakies szkolenia w czytaniu z tarczy chronometru czy tez moze uczycie ich obslugi elektronicznego zegarka, bo tarcza jest tylko dla ultrasow (tych madrzejszych)? wietrze w tym spisek ultrasow, oni napewno jednokomorkowcom mowia kiedy jest jaka godzina, bo tylko oni sa przeszkoleni, lol...

ssah, lepiej nie. jeszcze pomysla ze to suszarka, albo przyzad do czyszczenia uszu, i nabija nam statystyke samobojstw... bez odpowiedniego przeszkolenia w obsludze cyngla nie da rady. trzeba tez zatrudnic odpowiedni personel ktory bedzie im bron przeladowywal, w razie gdyby przezyli dluzej niz wyczerpie im sie magazynek.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-09-05 (Pią), 14:10 »
Haha, a ja byłem świadkiem \'ustawki\' przedwczoraj. Tylko nie wiem czy to \'kibice\', czy dresy - nie umiem odróżnić. PRzyszło po dwudziestu z każdej strony i się bili. Fajnie to wyglądało. Oby częściej, przedstawienie za darmo.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-09-05 (Pią), 14:38 »
Haha, a ja byłem świadkiem \'ustawki\' przedwczoraj. Tylko nie wiem czy to \'kibice\', czy dresy - nie umiem odróżnić. PRzyszło po dwudziestu z każdej strony i się bili. Fajnie to wyglądało. Oby częściej, przedstawienie za darmo.

Też bym chciał coś takiego zobaczyć. W \"Pod Napięciem\" kiedyś była pokazana ustawka Arka-Legia, jakiś czas temu ściąnąłem ją z jakiejś strony.

Gdzie była ta walka? W Dąbrowie Górniczej? Są w twojej okolicy stadiony jakichś klubów? Może uda mi się w ciągu najbliższym czasie ustalić czy to było ustawka grup hools. :)                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-09-05 (Pią), 16:38 »
w DG, tak. Na dworcu kolejowym. Nie wiem czy to aż kibolska ustawka była. U nas nie ma klubów raczej... Jest MKS Dąbrowa, Sarmacja Będzin, Zagłębie Sosnowiec... Ale to za skromne było gremium... Pewnie poszło o jakąś straszną obrazę, np spojrzenie na dziewczynę jednego z nich krzywo.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-09-06 (Sob), 09:24 »
w DG, tak. Na dworcu kolejowym. Nie wiem czy to aż kibolska ustawka była. U nas nie ma klubów raczej... Jest MKS Dąbrowa, Sarmacja Będzin, Zagłębie Sosnowiec... Ale to za skromne było gremium... Pewnie poszło o jakąś straszną obrazę, np spojrzenie na dziewczynę jednego z nich krzywo.

Jak na dworcu kolejowym to na 90% była to walka chuliganów stadionowych. Tyle, że prawdopodobnie nie była to ustawka. Po prostu jedni wiedzieli jakim pociągiem drudzy będą jechać na jakiś mecz i się na nich zaczaili. I na pewno nie było powodu do walki, dlatego tych ludzi średnio rozumiem...  :?                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-09-06 (Sob), 10:14 »
Własnie nie, ziom. Ci z peronu byli zaczajeni na tych z lasu - a ci z lasu wiedzieli że ci z peronu bedą, bo się skradali i słać parlamentariuszy próbowali nawet.

A śmieszna sytuacja była też, bo jeden pokazuje na nas i pyta - \'to ci?\' Lol. Pięć osób w tym dwie dziewczyny, nikt z nas nie wygląda groźnie w żaden sposób... Ech.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-09-16 (Wto), 18:03 »
Double post.

\"Rozwścieczeni szalikowcy z Katowic pobili swoich piłkarzy po przegranym 1:4 meczu z Górnikiem Łęczna. Edward Lorens zrezygnował z funkcji trenera ? czytamy w Gazecie Wyborczej.\"

QED, Morgurth. Szacunek.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-09-17 (Śro), 07:13 »
W Legii coś takiego byłoby niemożliwe. Nie rozumiem kibiców GKSu. W zeszłym seonie mimo przeciętnego składu zajęli 3. miejsce w lidze i zakwalifikowali się do pucharu UEFA. Jak odnieśli jeden sukces to teraz tym debilom wydaje się, że co rok będą w czołówce. No i wcale piłkarze z Katowic nie grają w lidze źle (narazie są na 6. miejscu). Nie lubię ślązaków...                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-09-17 (Śro), 13:44 »
kacper --] mam nadzieje, ze tylko pilkarzy :twisted: a co do tej rozroby, to z jednej strony zachowali sie chamsko, ale z drugiej... to co sie dzieje w GKS\'ie wola o pomoste do nieba, tylko, ze kibice zamiast atakowac pilkarzy powinni to zrobic z dzialaczami, bo to oni sa winni sytuacji klubu - druzyna zajmuje 3 miejsce w lidze, awansuje do pucharow, a te kołki zmieniaja trenera... a w zeszlym sezonie GKS wcale nie mial takiego przecietnego skladu, ktos nawet nazwal ich obrone \"nie do rozmontowania\"                    

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-09-17 (Śro), 14:42 »
kacper --] mam nadzieje, ze tylko pilkarzy :twisted: a co do tej rozroby, to z jednej strony zachowali sie chamsko, ale z drugiej... to co sie dzieje w GKS\'ie wola o pomoste do nieba, tylko, ze kibice zamiast atakowac pilkarzy powinni to zrobic z dzialaczami, bo to oni sa winni sytuacji klubu - druzyna zajmuje 3 miejsce w lidze, awansuje do pucharow, a te kołki zmieniaja trenera... a w zeszlym sezonie GKS wcale nie mial takiego przecietnego skladu, ktos nawet nazwal ich obrone \"nie do rozmontowania\"

Sytuacji ze zwolnieniem Żurka kompletnie nie rozumiem. Facet poprowadził drużynę do pierwszego od kilku lat sukcesu i został zwolniony... To tylko u nas w Polsce chyba takie paranoje są.

A co do składu. Przy składach Wisły, Legii, Groclinu czy chociażby Amici to GKS miał baaardzo przeciętny skład, a mimo to grał mądrze, skutecznie i to ta drużyna zamiast Legii zagrała w pucharze UEFA... :(                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-09-20 (Sob), 11:54 »
AWANTURY PO MECZU

do awantur doszlo w trakcie i po meczu LKS z zespolem ruchu chorzow. przed spotkaniem kibice obu druzyn probowali doprowadzic do starcia, ale zostani rozdzieleni przez policje.
ze wzgledu na godziny odjazdow pociagow po zakonczeniu meczu kibice obu zespolow musieli byc wyprowadzeni razem. w strone przyjezdnych znow posypaly sie kamienie, jeden z policjantow zostal ranny w glowe. zostal opatrzony na pogotowiu i wrocil do akcji.
zaraz po ruszeniu pociagu ze stacji, niedaleko wiaduktu przy ulicy bandurskiego ktos zaciagnal hamulec bezpieczenstwa. kibice ruchu chorzow kibice wyskoczyli z pociagu. w ich strone ruszyla potezna grupa fanow z lodzi. policjanci oddali serie strzalow ostrzegawczych z broni gladkolufowej, ostudzilo to chuliganow i pociag mogl odjechac.
do zamieszek doszlo takze na miescie, czesciowo zniszczono 2 tramwaje i autobusy mpk, w dwoch radiowozach wybito szyby. zniszczona zostala takze wiata przystanku przy ulicy warszawskiej. na ulicy krakowskiej chuligani obrzucali kamieniami domek jednorodzinny i pobili wlasciciela, czterech sprawcow zostalo zatrzymanych.

to jest artykul z lokalnej gazety, kacper...
czy koles komu obrzucali dom i pobili byl kibicem ruchu chorzow? bo skoro bija sie miedzy soba tylko... rozumiem tez ze mpk bylo za ruchem chorzow, a takze wszystko co zdewastowali... hmm... dziwna mentalnosc

chcialbym zwrocic uwage na naganne zachowanie policji.
1. rozdzielili ich przed, w trakcie i po meczu.
2. strzelali z broni gladkolufowej w powietrze (!)
3. zlapali tylko 4

moje remedium to dac im sie wyrzynac... sadze ze na stadion mogliby wypuszczac cyklon b albo inny srodek uspokajajacy, zeby kibice wychodzili z meczu mniej agresywni... ponadto, u licha, dlaczego zaden policjant nie ubil zadnego scierwa?!?!?! po co oni tam sa? zeby sie po jajkach drapac? nie! po to zeby trzymac porzadku, a juz stalin pokazal, ze nad bydlem mozna sprawowac kontrole tylko w jeden sposob. sadze ze jakby po takim meczu kilkudziesieciu lysoli wyjechalo nogami do przodu, to porzadek bylby murowany. niestety w tak humanitarnym i katolickim spoleczenstwie jak nasze, nie mozna sobie na to pozwolic... co za hipokryzja                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-09-20 (Sob), 21:04 »
morguth --] nie, policja nie jest od drapania sie po jajkach, tylko od zatrzymywania niewinnych kibicow - gliny po prostu boja sie kiboli, wiec, zeby nabic sobie statsy zatrzymuja tych pokojowo nastawionych
[edit]: no i prosze, akcja kibicow GKS\'u przyniosla kutek - Zurek znow jest trenerem Dospelu... jupiii :D                    

• +++++
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-09-20 (Sob), 23:27 »
Akcja poznaniaków - Pala nie jest renerem kolejorza... jupiii :D                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-09-20 (Sob), 23:59 »
emill: policja? to sa pizdy a nie policja. nie maja zadnych praw, ani srodkow na ich egzekwowanie. ten kraj chyli sie ku ruinie, bo pieniedzy juz nie ma, a z pustego i salomon nie naleje. kazdy kradnie ile wlezie i ma reszte w dupie, ale to dywagacje na osobny topic. skutek tego jednak taki ze jak policjant zdzieli pala kibola, to jest przemoc i naduzycie prawa, kiedy obywatel zarznie scierwo, to morderstwo. kiedy jednak kibole sklepia jakiegos bogu ducha winnego dzialkowicza i zrujnuja mu dom, to wszystko jest w porzadku... komus sie tu priorytety popieprzyly, albo mnie wychowano na zwichrowanych wartosciach...
konstytucyjnie powinnien byc wpis mowiacy ze kazdy obywatel ma obowiazek tepic scierwo w kazdej postaci, kazdej sytuacji i kazdymi dostepnymi srodkami. scierwo to nowotwor i tak powinni byc traktowani.                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-09-21 (Nie), 20:36 »
double post, uzasadniony.
wlasnie w uwadze byl reportaz o tym jak to kochani kibice pobili swoich pilkazy.
jeden z dresow powiedzial, cytuje:
\"nie wazny jest mecz. wazne jest to co przed i po\"...
hmmm. . . to sklania do refleksji
w zasadzie to mogliby sie napierdalac o to ze dzis jest ladna a nie brzydka pogoda, albo o to, ze ptaszek na galezi puscil biala kuleczke na lewo zamiast na prawo... lol... naprawde, takimu scierwu powinni w inkubatorach stosowac terapie cyklonem                    

• +++++
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-09-22 (Pon), 14:56 »
double post, uzasadniony.
wlasnie w uwadze byl reportaz o tym jak to kochani kibice pobili swoich pilkazy.
jeden z dresow powiedzial, cytuje:
\"nie wazny jest mecz. wazne jest to co przed i po\"...
hmmm. . . to sklania do refleksji
w zasadzie to mogliby sie napierdalac o to ze dzis jest ladna a nie brzydka pogoda, albo o to, ze ptaszek na galezi puscil biala kuleczke na lewo zamiast na prawo... lol... naprawde, takimu scierwu powinni w inkubatorach stosowac terapie cyklonem

refleksji - nad czym tu myśleć...  terapia cykolnowa i po bólu - tacy ludzie nie powinni chodzić po ziemi  :cry:                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-09-22 (Pon), 15:39 »
alez jest powod do refleksji. refleksji nad zachowaniem wobec takich skur****now przez takich kacprow od dla przykladu...                    

• +++++
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-09-22 (Pon), 21:02 »
jedni piją, inni kradną, inni się leją, co poradzić, trzeba to zaakceptować :(                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-09-23 (Wto), 07:47 »
no wlasnie jest to bledne zalozenie... ze trzeba to zaakceptowac bo tak sie dzieje. dlatego wlasnie sie dzieje, bo to akceptujesz. przyklady moznaby mnozyc, ale wlasnie takie podejscie powoduje wieksza swobode wsrod takich debili, bo mysla ze wszstko moga i nikt im nic nie zrobi. nie trzeba byc enisteinem zeby zauwazyc ze wlasnie TERAZ nikt nic nie robi, i prosze, jakie sa efekty. ale wystarszy pubisznie na \"szafot\" dac kilku oszolomow i spotulnialyby gnoje...
nie mowie tu o zabijaniu, bo to byloby niehumanitarne przeciez. ale niech policjanci zjebia po meczu kilka scierw wystarczajaco mocno zeby do konca zycia musieli jesc przez slomke z wozka (np: przypadkowe zlamanie kregoslupa w odcinku szyjnym. aj, no policja bronila sie przed chuliganami i jakos tak... stalo sie).                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-09-23 (Wto), 11:15 »
tak, a potem poleca bluzgi na glinarzy, i to nie tylko ze srodowiska kiboli, facet wyleci z roboty i trafi za kraty na 25 lat, a do tego jeszcze rodzina \"ofiary\" wniesie sprawe do sadu i nasza, juz i tak biedna jak mysz koscielna, policja przez lata sie nie wyplaci... tu nie chodzi o surowosc kar, tylko o ich egzekwowanie, o skutecznosc                    

• +++++
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-09-23 (Wto), 14:26 »
racja Emill, ale własnie z tym najgorzej, sądy zawalone, sprawy przedawniane - więc raczej trzeba przywyknąć że tak jest i życ dalej, a od zmiany stanu rzeczy na pewno nie jesteśmy my, tylko rządzący...                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-09-25 (Czw), 11:34 »
nie... prawo ma tu gowno do gadania. bo prawo to jedno a mentalnosc to drugie. rzad to nie jest drugi po bogu organ ustawodawczy. wszyscy lubia dostawac po ryju, i nikt sie nie stawia, wiec jest jak jest...                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-09-25 (Czw), 15:04 »
bo tutaj
jest jak jest...

I dobrze o tym wieeeeesz  :hardcore:   :D

Ja chciałbym tylko powiedzieć, że zmieniając prawo nic się nie zdziała. W Anglii mimo bardzo surowego znowu jest coraz więcej chuligańskich wybryków. To zależy od temperamentu. Polacy zawsze byli bitni i dlatego u nas jest dużo chuligaństwa stadionowego. W wielu krajach Europy też jest dużo niesfornych :) kibiców (Holandia, Węgry, Włochy). Nie jest tak, że tylko u nas jest \'bydło\' na stadionach.

Ale tak tylko marudzicie, a nasz światek kibicowski i tak jest wzorem dla wielu. Ostatnio światowej klasy słowacki sędzia prowadzący mecz Legia-Wisła powiedział, że kilka dni wcześniej był arbitrem meczu AC Milanu i tam atmosfera nie była tak wspaniała jak na Estadio WP. :nod: Dodał jeszcze, że nie ma szans, żeby w Słowacji była taka atmosfera na meczu.

No, to tyle. I tak pewnie teraz będzie kilkanaście następnych postów marudzenia...                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-09-25 (Czw), 15:32 »
Ale tak tylko marudzicie, a nasz światek kibicowski i tak jest wzorem dla wielu. Ostatnio światowej klasy słowacki sędzia prowadzący mecz Legia-Wisła powiedział, że kilka dni wcześniej był arbitrem meczu AC Milanu i tam atmosfera nie była tak wspaniała jak na Estadio WP.  Dodał jeszcze, że nie ma szans, żeby w Słowacji była taka atmosfera na meczu.

taaaaa... a kazdy polityk przyjezdza i mowi nam jak im bardzo zalezy zebysmy byli w unii i polacy to najlepszy narod, tylko chca nas wycyckac na kazdym kroku. a kazdy amerykanski wyslannik do polski mowi nam jak to dobrze ze bierzemy udzial w utrzymywaniu porzadku w iraku i jakim to polska jest dobrym sojusznikiem, tylko nie chca zniesc wiz...
i ty w to wierzysz? nie wiem, moze ten sedzia lubi jak kibole masakruja jego i jego kumpli boz tego co wiem to jest calkiem popularna rozrywka wsrod rodzimego kibola... bicie wlasnych pilkarzy widac ostatnimi czasy tez... no tylko pozazdroscic, faktycznie... kto wie, moze tam lubia dostawac ceglami, butelkami i nozami z trybun... tylko co to jest? piulka nozna czy krwawy sport?                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #50 dnia: 2003-09-25 (Czw), 16:57 »
Tylko, że ten sędzia nie ma interesu w tym, że powie, iż na meczu u nas jest wspaniała atmosfera... Wszyscy co byli na ostatnich dwóch spotkaniach na Łazienkowskiej lub oglądali je w C+ zgodnie podkreślali, że kibice Legii stworzyli cudowny spektakl.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #51 dnia: 2003-09-25 (Czw), 17:03 »
Wierz mi Kacper - dla mnie 1000 łysych co się drą \'legia legiaaa oleeeeee\' to tez jest wspaniały spektakl. Comedia antiqua.                    

• +++++
« Odpowiedź #52 dnia: 2003-09-25 (Czw), 17:39 »
Spektakl to jest na meczach jak jakąś pirotechnikę lub fajerwerki pokażą, ewentualnie orkiestra zagra - a jak drechole sie drą to jest żenujące i smieszne :D                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #53 dnia: 2003-09-25 (Czw), 17:51 »
kacper... otoz ma interes... po pierwsze, kultura tego wymaga. jak przyjezdzasz w gosci do cioci to nie mowisz ze gotuje padline a mieszkanie wyglada jak bar mleczny w stylu retro, nawet jesli ci sie nie podoba. po drugie... jak nie chce dostac w ryja przed opuszczeniem polski to lepiej zeby mowil dobre rzeczy...                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #54 dnia: 2003-09-25 (Czw), 20:56 »
Wierz mi Kacper - dla mnie 1000 łysych co się drą \'legia legiaaa oleeeeee\' to tez jest wspaniały spektakl. Comedia antiqua.

Rożne osoby dopingują. To jest cudowne przeżycie być częścią czegoś tak wielkiego.
Spektakl to jest na meczach jak jakąś pirotechnikę lub fajerwerki pokażą, ewentualnie orkiestra zagra - a jak drechole sie drą to jest żenujące i smieszne :D

No a co jest na Legii? W każdym meczu jest jakaś pirotechnika, a w ostatnich dwóch było jej szczególnie dużo, bo odbywały się klasyki (przeciwnikami były Lech i Wisła). Orkiestra też jest na każdym meczu na Legii. Zawsze siedzą na Krytej (czyli trybunie zadaszonej).                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Davsar

• ++
« Odpowiedź #55 dnia: 2003-09-25 (Czw), 21:57 »
U mnie w mojej małej mieścinie lali się tylko raz, ale za to jak :D. Działo się to na meczu moich miejskich Orłów (aktualnie V liga :( ) z Warmią Grajewo. Na mecz przyszło około 500 miejscowych i tylko gdzieś z 30 grajewiaków. Orzeł dostał po dupie, kibole się wkurzyli i zaczeli się wyzywać. W końcu o coś poszło. Grajewiacy próbowali uciec, ale wtedy ruszył na nich cały stadion :D . Podrodze w szarpaninie przyszły burmistrz naszego miasta dostał nieźle po mordzie (to pewnie dlatego, że jest z SLD :D ). Następnie dostało kilku przyjezdnych i a piłkarzy powyzywali. Reszta przyjezdnych zaczęła spierniczać jak dzikie świnie. Więc miastowi zaczeli ich ganiać po całym mieście jakby byli w jakieś ekstazie. Na szczęście ich nie złapali bo pewnie by niźle potrajkotali. A tak skończyło się na kilku wybitych szybach. :twisted:                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #56 dnia: 2003-09-26 (Pią), 14:05 »
Orłów? Z jakiej jesteś miejscowości? Chodzi o Orlęta Łuków?                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Davsar

• ++
« Odpowiedź #57 dnia: 2003-09-26 (Pią), 14:38 »
Nie Łuków tylko Kolno :biggt:                    

• +++++
« Odpowiedź #58 dnia: 2003-09-26 (Pią), 15:22 »
kacper - nie mówie że na meczach legii nie ma czegoś takiego, tylko, że własnie to mi sie podoba                    

Offline Emill

• +++
« Odpowiedź #59 dnia: 2004-01-15 (Czw), 12:39 »
wczoraj TVP 2 wyemitowala \"Klatke\", jestem wiec ciekaw waszych opinii na temat tego filmu i ukazanych w nim zachowan... moim zdaniem lekarstwem na tego rodzaju akcje byloby zalegalizowanie tych \"walk w klatce, moze uczynienie z tego czegos w rodzaju showbiznesu jak wrestling a USA - grupy kibicow wystawialyby swoich zawodnikow, oni walczyliby pod okiem sedziego, lekarza, z zachowaniem jakis tam regul walki, byc moze moglyby w to inwestowac kluby sportowe, a jednoczesnie same czerpalyby zyski, a rodziny spokojnie moglyby chodzic na stadiony i nasze mecze w koncu wygladalyby jak na zachodzie (nie mowie, ze wygladaja zle, wiele sie pod tym wzlgedem poprawilo, ale jednak nadal czasami strach wyjsc ze stadionu)