Autor Wątek: Komputerexpo i inne targi!  (Przeczytany 848 razy)

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Komputerexpo i inne targi!
« dnia: 2004-01-23 (Pią), 17:04 »
No cóż wczoraj bylem na targach komputerowych Komputerexpo 2004 odbywających się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Przybyliśmy tam zwartą grupą ok 11:30. Pierwsze pytanie : \"Gdzie tu jest kibel \" :) No cóż bo odnalezieniu tego arcyważnego z punktu strategicznego miejsca, wyruszyliśmy do szatni. \"Proszę dalej bardzo proszę do końca. Grupa zorganizowana?? AAA to proszę za mną \" :) Ależ kultura ;). No dobra wejście niby od  11 do 15 tylko dla specjalistów. (Oczywiście garnitury i białe koszule zrobily \"wrażenie\" na kasjerce i ochroniarzach przy wejściu, więc po zakupie biletów byliśmy już wewnątrz. No i cóż tu się naszym oczą ukazuje. Wiele stoisk, na nich miniaturowe aparaty cyfrowe, muzeum nośników danych firmy MBM Ontrack z Katowic, duże stoisko Open office, jakieś gów... stoisko Micro$hitu, jakieś tam intelowe (niestety nie było 64 bitowych procesorów :/ ) . No oczywiście kumple o coś tam popytali, pozbieraliśmy ulotek kalendarzy etc. No to wróćmy do kilku szczegółów. Najpierw opowiem o największym chyba przekręcie jaki zrobiliśmy z kumplami w przeciągu ostatnich ładnych paru lat :). Mianowicie NA stoisku z nośnikami danych firmy MBM Ontrack gość który \"zabawiał\" publikę wymyślił, że jeśli ktoś przyniesie jakiś stary kalkulator, komórkę lub nośnik danych doatanie kubeczek, długopis i o 15 będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagród, więc Kumppel wpadł na genialny pomysł wyjął kartkę i dlugopis i powiedział że jest to najstarszy nośnik danych, gość oczywiście dał mu kubeczek i długopis, powiedział też żeby na tej kartce kolega wpisał imię, nazwisko, adres i wrzucił do szkalanej kuli w której były w 99% wizytówki, a weźmie udział w losowaniu nagród, co też mój kolega uczynił. Do godziny 15 pokręciliśmy się po terenie targow i równo z wybiciem 15 do wnętrza zaczął naplywać tłum młodych ludzi (nie powiem bachorów bo było by brzydko), gdyż to od 15 targi były otwarte dla każdego. No to wroćmy do tego co zrobiliśmy, mianowicie po tym jak już kolega wrzucił swoją \"wizytówkę\" do kuli. I rozpoczęło się losowanie pierwsze 2 nagrody (plecak i jdeno z 50 win które zamówiła firma MBM ontrack) wylosował sam prezes MBM, następnie prowadzący spojżal w publiczność i co... No proszę bardzo tu mamy takiego młodego człowieka-  powiedział wskazując na mnie ubranego w białą koszulę, krawat, czarny sweter- No to jest taki przykład yuppie, człowieka który wiosną zamiast uganiać się za dziewczynami siedział całymi dniami przed komputerem. No to losuj. Kątem oka w kuli zobaczyłem (no trudno było nie zobaczyć kartki A4 złożonej ledwie 3 krotnie) to co mój kumpel tam wrzycił, więc złapałem ją a żeby było jakoś mniej podejżane to mieszałem jeszcze przez moment no i wyciągnąłem. I w taki oto sposób mój kolega stał się szczęśliwym posiadaczem Easy Data Recovery 6.0 Professional (o wartości nota bene 815 zł  :) ) No teraz prtzejdę do najciekawszej zdaniem mnie i moich kolegów części programu, a mianowicie konkursu ChipMaster czyli mistrzostw Polski w składaniu peceta. Zaczęły się one o 15:30 ale już o godzinie 15:15 staliśmy przed salą gdzie miały się one odbyć (krótko powiem ścisk jak cholera, i duchota też), 15:27 otwierają się drzwi tłum ładuje się do wnętrza..... hmmm pytanie czy my aby dobrze trafiliśmy, na scenie 10 Dziewcząt które zaczynają się poruszać (hmmm mało powiedziane poruszać wić) w rytm muzyki. \"No niezłe te komputery ;)\" \"tak, tak\". No mna sceną po dziewczetach wkroczył Końu (ten gość od Skiby) i zaczął nawijać że wita etc bla bla bla. Przywitanie 12 gniewnych. No i czas start. Ustawiliśmy się na wysokości stanowiska numer 1 które zajmował zeszłoroczny mistrz. Potem stwierdziliśmy, że był to drobny błąd bo reporterzy cisnęli się głównie w tamto miejsce, no ale w końcu się rozeszli. Ogólnie technika sładadnia była taka: najpierw wybić z obuddowy wszystkiie śledzie łącznie z blaszką która jest z tyłu (ta na której są porty z płyty głównej ) zdjąć boczne ścianki z obudowy, zrzucić ja na ziemię, wyciągnąć płytę główną z worka, wmontować procesor, założyć radiator i wiatrak, włożyć pamięć, wkręcić płytę w obudowe uprzednio wkładając dysk twardy, stacja dyskietek i CD-Rom, podpiąc to wszystko, przykręcić, zamknąc obudowę, podłączyć monitor, klawisze, mysz, włączyć do prądu. W tym roku wygrał 2 w zeszłym roku Tomasz Kowalski z Kalisza z czasem około 8:30 (niestety na oficjalnym ogłoszeniu wyników nasz nie było bo trza było powoli zbierać się do Katowic). No potem już tylko powrót do domu i ok 0:30 pójście spać.
ogólnie rzecz biorąc impreza zorganizowana dość profesjonalnie, więksi wystawcy etc. No i tu nasuwa się pytanie czy w Polsce tego typu imprezy upadają czy wręcz przeciwnie dopiero się rozwijają.

P.S Wiedzieliście, że polacy wymyślili skaner umożliwiający skanowanie obiektów 3D!!                    

Offline Kokeeno

• ++
Komputerexpo i inne targi!
« Odpowiedź #1 dnia: 2004-01-23 (Pią), 17:21 »
No prosze, i co sie dziwic, ze takie przekrety wsrod \"elyt\" rzadzacych, jak mamy takich zaradnych japiszonow  :wink:                    
"Live For The Moment"
Ólóbiony małpiszon Jedi Temple