Autor Wątek: Trzy pytania z szeroko pojetej wiedzy ogolnej - help me!!  (Przeczytany 938 razy)

Offline Emill

• +++
Trzy pytania z szeroko pojetej wiedzy ogolnej - help me!!
« dnia: 2003-09-19 (Pią), 18:22 »
mam nadzieje, ze trafi sie jakas dobra dusza, ktora wspomoze mnie w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania (potrzebne na studia - dziennikarstwo)... dodam tylko, ze Google, WP, Onet i kilka innych wyszukiwarek sie poddalo :P

1. Kto powiedzial \"Flaga, pod ktora zdobywam szczyty, jest moja chusteczka do nosa\"?
2. Ktory z laureatow Nagrody Nobla zostal uznany za niezdolnego do odbycia sluzby wojskowej z powodu glupoty?
3. W jakiej operze tytulowa bohaterka nie spiewa i nie mowi ani slowa przez cale 5 aktow?

Za wszelkie proby pomocy z gory dziekuje :)                    

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline Kokeeno

• ++
Trzy pytania z szeroko pojetej wiedzy ogolnej - help me!!
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-09-19 (Pią), 19:25 »
O ile, leczenie w psychiatryku, można uznać za głupotę to do drugiego pytania pasuje mi Josif Brodski (laureat literackiej nagrody Nobla)...

Co do opery, to jest chyba:  \"La Muette de Portici\", którą napisał Daniel-François-Esprit Auber (\"Głucha i głupia kobieta z Portici\" - eee, to moje tłumaczenie, nie znam oficjalnego) - pięć aktów, główna bohaterka nie śpiewa - zgadza się, chyba...                    
"Live For The Moment"
Ólóbiony małpiszon Jedi Temple