PPK (Portal Pism Kultowych)

Off-Topic => Pogawędki => Wątek zaczęty przez: mmxY2k w 2003-10-16 (Czw), 11:55

Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: mmxY2k w 2003-10-16 (Czw), 11:55
Dzis przypada 25 rocznica wyboru Karola Wojtyly na Pamieza. Jako oceniacie ten pontyfikat ??? Ja mysle ze jest to bardzo aktywny Papiez i zmienil znacznie postrzeganie glowy kosciola przez innych ludzi. Jego nastepca bedzie mial bardzo trudne zadanie bo Jan Pawel II postawil mu poprzeczke bardzo wysoko.                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Keiran w 2003-10-16 (Czw), 12:01
Papieza bardzo szanuje, ale z wiekszoscia jego decyzji sie niestety nie zgadzam. Po prostu jest on jednym z najbardziej konserwatywnych papiezy w historii i najwyrazniej nie widzi potrzeby zmian w kosciele katolickim. W tym wieku mysle ze powinien juz ustapic, gdyz watpie aby podejmowal suwerenne decyzje.
Mam nadzieje ze moj post nikogo nie urazil.                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Olhado256 w 2003-10-16 (Czw), 12:52
Cóż, Jan Paweł II to jedyny papież, jakiego pamiętam, więc trochę trudno go z kimkolwiek porównywać :wink: . Oceniać go też trudno, bo z jednej strony jest to człowiek, który zrobił naprawdę wiele dobrego na świecie i trudno jest przecenić jego zasługi, ale z drugiej - jest on głową kościoła katolickiego, a katolicyzm to religia, którą uważam za zacofaną i szkodliwą społecznie. Jednego jestem pewien - powinien już sobie darować to papieżowanie. Naprawdę nikt by się na niego nie pogniewał, gdyby uznał, że 25 lat pontyfikatu wystarczy i zrezygnował z tej funkcji, a resztę życia spędził w jakimś przytulnym klasztorze...                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: kpsk w 2003-10-16 (Czw), 13:33
/\\
||  Tak, tylko widzisz tu jest ta mała różnica między twoim myśleniem i Papieża, jak zarówno moim (i innych wierzących). Otóż Tak samo jak Bóg daje i odbiera życie ludzkie (dlatego sprzeciw chrześcian dla eutanazji i aborcjii), tak Bóg powołał Papieża na ten urząd, i On go ztamtąd odwoła - oczywiście w jeden sposób.
A jeśli chodzi o Papieża to pozwolę sobie zacytowac pewien kawał:
Cytuj
Jaka jest różnica między Panem Bogiem, a Papieżem?  
-Pan Bóg jest wszędzie
a Papież już tam był :D


I z tym jak najbardziej się zgodzę, bo mimo iż jestem młody i pamiętam tylko tego Papieża, mimo wszystko uważam go za największy autorytet. A jego pontyfikat jest własnie jednym z bardziej nowoczesnych w całej długiej historii.
Oczywiście rozumiem Keiran, że uważasz go za bardzo konserwatywnego papieża, ale musze ci powiedzeć, iż jesteś w błędzie.Bo własnie oto Jan Paweł 2 wiele zmienił, a szczególnie jeśli chodzi o kontakty między prawosławiem a kościołem chreściańskim!
Rozumiem, że nie byłby dla ciebie taki konserwatywny, gdyby zmienił coś więcej? - Ale widzisz taki jest problem , że w chrześciaństwie (jak i inych religach) nie da się zmieniac ogólnych zasad!!!
I reasumując, mimo podeszłoego wieku i wielu zchorzeń, uważam iż Papież nie powinien ustępować, bo widocznie ma jeszcze jakies zadanie do wypełnienia, skoro Bóg nie wezwał go do Siebie!                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: tomcatek w 2003-10-16 (Czw), 15:12
zrobil doozo dla swiata, nawiazal kontakty z innymi religiami, etc. mi najbardziej w jego zachowniu nie podobalo sie, ze kazda jego wizyta kosztowala krocie, i to nie on (ani watykan) za to placil. a ze odwiedzajac kraje biedne i sredniozamozne notable tych krajow nie mogac go nie ugoscic wykladali kase, ktora mozna by spozytkowac na bardziej pozyteczne cele. kolejna sprawa to jego wypowiedzi. sa owszem bardzo madre i przenoszace prawdy religii jakia on reprezentuje ale wypowiadajac sie do ilus tam tysiecy ludzi powinien przewidziec ze sa tam ludzie ktorzy nie zrozumieja przenosni, porownan... a ksiac tlumaczacy w niedzielne popoludnia \"co autor mial na mysli\" nie ma takiej sily przebicia jak jp2 we wlasnej osobie. i puzniej mamy jakies ekscesy, bo papiez kazal bronic krzyza...                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Olhado256 w 2003-10-16 (Czw), 15:27
tomcatek =] jego wizyty faktycznie kosztują krocie, ale to i tak się zwraca z nadwyżką. Jak? Po pierwsze - pielgrzymi muszą czymś dojechać, coś zjeść, gdzieś spać - i za to wszystko płacą. Po drugie - oczy połowy świata zwracają się nagle na to konkretne państwo. Wizyta papieża to jest czysty zysk.                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Szczur w 2003-10-16 (Czw), 15:33
<<<Olhado, więc według ciebie Papież jest komercją samą w sobie? :wink: Sory, nie umiem tego inaczej nazwać... :wink:                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: tomcatek w 2003-10-16 (Czw), 15:36
hehehe... tyle, z kasa wydana na papieza idzie od najubozszych (bo oni nie wiedza dokladnie jak o nia walczyc / sa skazani na dobry humor urzednikow) a kasa wydana przez pielgrzymow idzie do najbogatszych (bo oni maja co sprzedac).

caly kosciol katolicki powoli przechodzi na robienie zysku (znowu). czeka nas niedlogo kolejna reformacja :)                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Olhado256 w 2003-10-16 (Czw), 16:34
Szczurek =] trochę trudno, żeby osoba była komercją, zresztą chyba nikt nie zaprasza papieża dla pieniędzy, chociaż dla rozgłosu z pewnością. Co nie zmienia faktu, że bilans jest dodatni. Wiadomo, jedni na tym stracą, inni zyskają, ale zyski przewyższają straty.                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: kpsk w 2003-10-16 (Czw), 16:43
Ja tylko powiem, ze trudno, aby Kościół, rzym, czy nawet Papież, nie liczyli na zyski, skoro światem rządzą pieniądze!!! trudno aby postępowali jak św. Jan Bosko, bo do sypiących kościołów nikt przychodzić by nie chciał! z czegos się utrzymać muszą, a że niektórzy przesadzają...
Wkażdym bądz razie nie schodzmy na tematy kościoła, bo się zaraz nam tu wywiąrze wojna, i całe forum sie podzieli na dwa obozy  :wink:                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Ssendas w 2003-10-16 (Czw), 17:01
Olhado to by sie nawet Sw. Franciszka z Asyzu czepiał za to ze byl zbyt święty :D                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Kokeeno w 2003-10-16 (Czw), 17:29
Hmm, Jan Paweł II rozpoczął pontyfikat w roku mojego urodzenia... W pewnych kręgach stał się wręcz symbolem bałwochwalczego oddania (chciałbym zauważyć, że tytuł Ojciec Święty przysługuje jedynie Bogu, a nie jest synonimem papieża). W naszym kraju jakakolwiek publiczna krytyka papieża natychmiast spotyka się z co najmniej potępieniem głoszącego takie \"herezje\"... To nie jest zdrowe, bo papież też jest ostatecznie tylko człowiekiem i jako taki nie jest nieomylny... Mimo, że stara się być pod pewnymi względami postępowy, to pod innymi jest strasznym konserwatystą (nadal nie wiem co jest takiego złego w nadawaniu godności kapłańskich kobietom)... Ale w końcu to miło, że po kilku wiekach, ktoś w Kościele powiedział, że jednak Giordano Bruno miał rację...
Ten pontyfikat to na pewno duża liczba pielgrzymek i wyniesionych świętych i błogosławionych (chociaż co najmniej połowa z nich była albo chora psychicznie, albo potwornie bogatymi draniami)...
Nie mi krytykować, bądź oceniać dziłania papieża - wierzę w Boga, ale Kościół Katolicki, jako organizacja zupełnie do mnie nie przemawia, niestety...                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: tomcatek w 2003-10-16 (Czw), 18:12
zgodnie z doktryna kosciola rzymskokatolickiego papierz jest nieomylny, i nie mozna podwarzac jego slow. (kolejna paranoja)                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: RioT w 2003-10-16 (Czw), 18:22
Nie prawda papież jest nieomylny tylko i wyłąxczne w sprawach wiary i obyczajów a jego wypowiedź musi być ogłoszona w uroczysty sposób tzw Ex Cathedra więc nie wszystkie słowa papieża można uznać jako dogmaty                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Olhado256 w 2003-10-16 (Czw), 19:26
Cytuj
Olhado to by sie nawet Sw. Franciszka z Asyzu czepiał za to ze byl zbyt święty :D

Ja się czepiam papieża za to, że jest głową kościoła katolickiego, za to, że głosi, że prezerwatywy są złe, że onanizacja jest zła, że edukacja seksualna jest zła... to jest szerzenie ciemnoty i zacofania. Nie mogę szanować go za to. Natomiast szanuję go za walkę z totalitaryzmem, za błagania o pokój, które co prawda ludzie puszczają mimo uszu, albo ich zwyczajnie nie rozumieją, ale liczy się sam fakt ich głoszenia.

A Św. Franciszek był tylko trochę stuknięty, bo gadał do ptaszków :wink:                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Kokeeno w 2003-10-16 (Czw), 20:20
Cytuj
że onanizacja jest zła, że edukacja seksualna jest zła...

Nie przyjmuję do wiadomości, czasem się trzeba ratować  :twisted:                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Pumbus w 2003-10-16 (Czw), 20:56
]]olhado
a wiesz chociaż czemu tak mówi?
papież był jest i będzie dla mnie autorytetem

raz jak byłem mały, to mi pomachał!!!
bo widział jak mu zdjęcia robiłem :D
tylko, że ojciec nie włozyż filmy wtedy do aparatu :evil:

i czepiacie się go jakby był założycielem kościoła, a jest tylko najwyższym przedstawicielem boga na ziemi                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Olhado256 w 2003-10-16 (Czw), 21:08
Cytuj
a wiesz chociaż czemu tak mówi?

Because...
Every sperm is sacred
Every sperm is good
Every sperm is needed
In your neighborhood

etc.

:r:                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Pumbus w 2003-10-16 (Czw), 21:15
a tak na poważnie to wiesz, czy tylko bużysz się, że nie pozwala Ci kupić gumek lub zrobić sobie dobrze?                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Ssendas w 2003-10-16 (Czw), 21:43
niech zgadne.. sens zycia w/g monty pythona? :D


[/quote] A Św. Franciszek był tylko trochę stuknięty, bo gadał do ptaszków
Cytuj


znowu sie czepiasz  :twisted:

a ja czasami gadam do kotów (po cichu zeby nikt nie widzial :D ) ,NO I CO Z TEGO?                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Olhado256 w 2003-10-16 (Czw), 21:57
Cytuj
a tak na poważnie to wiesz, czy tylko bużysz się, że nie pozwala Ci kupić gumek lub zrobić sobie dobrze?

Nie burzę się, że papież mi czegokolwiek zabrania, bo mam to w dupie. On nie jest moim przywódcą duchowym. Natomiast nie, nie wiem jakie jest uzasadnienie tego, że lepsza jest niechciana ciąża, niż założenie gumki na bobra. Wyjaśnisz mi to?                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: pedro w 2003-10-16 (Czw), 22:17
Instrumentalne wykorzystanie kobiety jako osoby ludzkiej. O to chodzi. Masturbacja za pomocą niewiasty. To jest to uzasadnienie. Poza tym on niczego nie zabrania. On tylko modli się za mnie, za ciebie, za wszystkich.                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Keiran w 2003-10-17 (Pią), 08:58
A jesli to kobieta potraktuje mnie instrumentalnie, zajdzie w ciaze i ja musze placic to co? :D                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Kokeeno w 2003-10-17 (Pią), 09:17
Cytuj
A jesli to kobieta potraktuje mnie instrumentalnie, zajdzie w ciaze i ja musze placic to co? :D


Khem, SAMA tak sobie zajdzie?                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Keiran w 2003-10-17 (Pią), 09:19
Bo potraktowala kogos instrumentalnie no i zaszla. Shit happens. :D                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: pellaeon w 2003-10-19 (Nie), 13:14
Ciekawa koncepcja, coś jak prawo Kalego;). A propos takiego wykorzystywania instrumentalnego, to w przypadku kobiety i faceta o generalnie większych gabarytach mogłoby to być troszkę trudno;). A co do papieża, to czy ktokolwiek z tu się wypowiadających czytał lub bezpośrednio słuchał jego słów?? Bo to, że ktośtam powiedział, że ktoś cośtam powiedział, że [itp., itd.], że ksiądz powiedział, że papież powiedział, nie znaczy, że ci wszyscy powtarzali naukę JP2 dosłownie i czy powtarzali akurat to, co Ojciec Święty chciał powiedzieć. Jest on autorytetem, a wypominanie, że mówi to co dla kogoś jest po prostu niewygodne we mnie osobiście budzi niesmak. Przecież większość ludzi szanuje go za to, że nie mówi to co od niego oczekują, a oferuje im coś trwalszego niż to, co oferuje im współczesna cywilizacja. Co do kwestii jego abdykacji, to jest ona najgorszą rzeczą jaką może zrobić, powie bowiem całemu światu: mam dosyć, powiedziałem co powiedziałem, dalej mi się nie chce. natomiast kwestia nieomylności papieża: powtarzacie głupoty. Papież jest nieomylny tylko wtedy, gdy przemawia w kwestiach moralności i wiaryi to tylko w łączności z episkopatem. Zainteresowanych odsyłam do Katechizmu Kościoła Katolickiego. Tak wiem, grube i w dodatku KK w nazwie, ale jeżeli już dyskutujemy o religii katolickiej to może na jakichś podstawach, co?                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Olhado256 w 2003-10-19 (Nie), 13:23
Cytuj
Jest on autorytetem

Dla kogo? Z pewnością nie dla mnie... już Dali Lama jest dla mnie większym autorytetem.
Cytuj
a wypominanie, że mówi to co dla kogoś jest po prostu niewygodne we mnie osobiście budzi niesmak.

To, co on mówi w kwestiach antykoncepcji nie jest tylko niewygodne (powtarzam - dla mnie to nie może być niewygodne, bo ja mam papieża gdzieś i będę sobie na bobra zakładał co mi się podoba), ale to jest szkodliwe społecznie. Używanie prezerwatyw nie tylko zmniejsza ryzyko niechcianej ciąży, ale także zarażenia się AIDS.                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Keiran w 2003-10-19 (Nie), 13:24
Jako podstawe wole jednak Biblie, w ktorej o instytucji papiestwa nie ma nic. Znaczy bylo o piotrze, ale nie bylo zadnego wspomnienia ze funkcja ta ma byc stala.                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Pumbus w 2003-10-19 (Nie), 22:18
Cytuj
Używanie prezerwatyw nie tylko zmniejsza ryzyko niechcianej ciąży, ale także zarażenia się AIDS.

a ja się pie*rzy z niewiadomo jakimi dupami, to rzeczywiście można się czymś zaraźić
tyle że
Olhado jakoś nie wypomina przykazania \"nie cudzołuż\" (mniejsza o numer)
czemu NIKT nie wypomina tego przykazania tylko wszyscy atakują papieza?                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Emill w 2003-10-19 (Nie), 22:23
bo ono odnosi sie do sypiania z cudzymi zonami, ew. dziewczynami, a nie z wolnymi, z ktorymi spedzilo sie \"przypadkiem\" jedna noc po imprezce :hihi:                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Pumbus w 2003-10-19 (Nie), 22:32
hahaha
a właśnie, że się tycze też i tych wolnych!!! :twisted:
trzeba było słychać uważnie na religii :evil:                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Emill w 2003-10-19 (Nie), 22:49
no coz, przyznaje, ze nie byla to moja ulubiona lekcja :hihi:

a co do samej postaci Jana Pawła II... podziwiam go jako czlowieka, imponuje mi to, ze mimo wieku i stanu zdrowia nadal ma sile na podroze, kolejne beatyfikacje, kanonizacje itp, a poza tym nie traci poczucia humoru i dobrego kontaktu z mlodzieza i wogole z ludzmi... a co do gloszonych przez niego opinii... no coz, taki byl, jest i zapewne jeszcze dlugo bedzie Kosciol Katolicki (tak, wiem, pamietam, ze nie wszystko co mowi papiez jest od razu przyjmowane jako stanowisko KK) i tego sie nie zmieni... Podsumowujac szanuje go jako czlowieka ale niekoniecznie zgadzam sie z jego pewnymi opiniami i pogladami oraz ze stanowiskiem KK w penych kwestiach                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: kpsk w 2003-10-20 (Pon), 14:44
/\\
|| A chciałbyś tak oberwać po mordzie od bojówki katolickiej :D :D
A tak na serio, to własnie przykry jest fakt, iż mimo tak ogromnego autorytetu wśród wierzacyh, jak i nie, nie jest w stanie nas zmienić. Niby wszyscy słuchają Paipieża, ale nikt nie czyni jak mówi...  :|                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: Emill w 2003-10-20 (Pon), 15:02
...a poza tym juz kolejna osoba na tym forum pisze \"papieRZ\" :twisted:                    
Tytuł: HABEMUS PAPAM
Wiadomość wysłana przez: kpsk w 2003-10-20 (Pon), 16:29
:peace:  Jakieś zwidy masz :D
Ale tak to jest jak się przychodzi z budy po 7 godzinach i dwugodzinnym pisaniu riozprawki z 37\'C !!!